15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • robgros
    #10662
    Újabb összehasonlító kérdés gyakoriról:
    T-34-85 vagy Cromwell?
    Melyik a jobb tank?
  • millerius
    #10661
    Szükségük lett volna, ha kaptak volna B-17-est is, csak azt hiába igényelték...
  • molnibalage83
    #10660
    A P-51 strat bombázók nagy magasságú és nagy hatósugarú kísérő vadásza volt. Az szovjeteknek ilyen kataegóriájú gépre szükségük sem volt, csak éppen a teljesítménye oda volt optimalizálva, ahova...
  • millerius
    #10659
    Mert ők nem a Merlin-motoros változatot kapták, hanem a korai Allison-motorost. Meg persze amerikai gépre amerikai szintű kiképzést kellett volna kapni, akkor talán jobban értékelték volna.
  • fonak
    #10658
    Érdekes, hogy a Mustangot a legjobb II. vh-s vadászgépnek tartják sokan, Tobak Tibor is azt mondta pl., hogy az volt a legjobb (pl. a hatótávolsága miatt is), viszont a szovjetek is kaptak mutatóba néhányat, de az ő pilóták nem voltak tőle lenyűgözve.
  • molnibalage83
    #10657
    https://www.nsa.gov/public_info/_files/tech_journals/mokusatsu.pdf
  • molnibalage83
    #10656
    http://www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/ww2/doksi/k50726.html
  • molnibalage83
    #10655
    Egyértelműen az utóbbit.
  • robgros
    #10654
    Kurszkot vagy Sztálingrádot tartjátok fordulópontnak a keleti hadszíntéren?
  • Freeda Krueger
    #10653


    Vizközelben...
  • SZUsszan
    #10652
  • SZUsszan
    #10651
    Repülőgép temetők.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2015.08.16. 12:12:42
  • Freeda Krueger
    #10650
    USS Arizona
  • RatBaG #10649
    http://imgur.com/a/jHUO4
  • molnibalage83
    #10648
    Ütős, mind.
  • RatBaG #10647
    http://imgur.com/gallery/bLyB6
  • fonak
    #10646
    Belezoomolva igazad van, azok lehetnek (vagy MG42/M53)
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2015.08.10. 10:52:47
  • SZUsszan
    #10645
    Szerintem is, túl szép állapotban vannak MG42-nek. Esetleg jugó licenszesek, mert AK-val egy légtérben ritkán van MG3-as dobozolva.
  • RatBaG #10644
    m60? nemár :)
    gondolom mg3-asok.
  • fonak
    #10643
    m60 (?) géppuskákat úgy látom, papír dobozokban?
  • molnibalage83
    #10642
    Mit látnuk...?
  • Freeda Krueger
    #10641


    valahol Mexikóban...
  • RatBaG #10640
    http://i.imgur.com/CW4gMVw.gifv
  • fonak
    #10639
    Gondolom a jövőbe láttak, és előre rettegtek a japán konkurenciától ;)
  • molnibalage83
    #10638
    A GM meg nem is tudom, hogy hogyan jött ide. Röviden, ordas hazugság az idézet.
  • molnibalage83
    #10637






  • molnibalage83
    #10636
    Ez azért így nem egészen igaz. Ez Richard Rhodes félre könyv szinte 1:1-ben idézése és elferdítése sőt hazugság, mert a fordítás sem ezt jelenti. Ugyanis a japán fordításban jelent meg így, amit a japánok adtak közre és a cenzúrázott potsami nyilatkozattal. Cirka 1 hete olvastam el éppen a könyvet...

    http://parkkiado.hu/termek/az-atombomba-tortenete.html

    Tipikus jenki gyűlülő fröcsögés. Máris fotózom...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.07. 22:13:13
  • Lacusch69
    #10635
    Erről tudtok valamit konkrétat, vagy csak UL?

    "Szintén Hirohito-hoz köthető a köcsög japán fordító esete is, akinek az 1945-ös potsdami konferenciát követően egy félrefordítás miatt közvetve köszönhetjük a két atombomba kipróbálását.
    Sztálin, Truman és a Churchillt váltó Attlee hármasa megállapodott abban, hogy Japántól azonnali fegyverletételt követelnek, olyan formában, hogy Hirohito azért megtarthatja hatalmát.
    A japánok a rádióból értesültek a konferencián elhangzottakról, nagyjából azokat elfogadhatónak is találták, de úgy döntöttek, hogy megvárják a hivatalos felkérést és majd csak arra fognak rábólintani.
    A tanácskozásukról kifelé jövet a kíváncsi újságíróknak csak a “Mokusatsu” szót mondták, aminek sajnálatos módon két jelentése van: az első (ahogy a kormányzat szándékozott használni) az, hogy “Nem kommentáljuk/Csendben maradunk”, a második (ahogy a japán fordító végül a világsajtó számára továbbadta) pedig a “Figyelmen kívül hagyjuk”, ami az egyre idegesebb szövetségeseknek azt jelezte (a General Motors heves bólogatásával a háttérből), hogy talán mégiscsak a földdel kellene egyenlővé tenni Japán legnagyobb ipari városát, aztán 10 nap múlva le is dobták az első atombombát."
  • SZUsszan
    #10634
    Durva arcok voltak.

    Nem mind második világháborús hős, de a zöme az.
  • SZUsszan
    #10633
    Semmi gond. Én is csak azért tudtam, mert a képen látható egy kis cső a pisztolymarkolatból kilógva. Blowback és a kis csati alapján gázos airsoft ugrott be. Így rákerestem a wwiiguns-on.

  • Freeda Krueger
    #10632
    Oregonban gyártanak éleset,csak már én is kezdem elveszteni a fonalat. Bocsi :-(
  • SZUsszan
    #10631

    Valóban?
  • Freeda Krueger
    #10630
    Éles
  • molnibalage83
    #10629
    Az utolsó "gátrobbantó".
  • Lacusch69
    #10628
    Nem, élesről. (Lehet, hogy benéztem Freeda képét, és AS? Mobilról nem túl könnyű megállapítani.)
  • SZUsszan
    #10627
    Most még airsoftról beszélünk? Tehát láttál Zasztava gyártmányú Airsoft AK-t 650 dodóért?

    Vagy csak elcsettinthető replikát?

    Mert van LCT gyártmányú airsoft Zastava AK replika 400$-ért, ami nem olcsó, de az LCT már csak ilyen árkategória az airsoftban.

    Aztán van az oroszoknak az eredeti Izmash gyárban eredeti AK alkatrészek, alapanyagok áttervezésével legyártott AK74M replika, amire akár páros lábbal is ugrálhatsz. Az is valami 6-800$. Ami bőven luxus kategória.

    Van aki azért is fizet ezekért ennyit, mert az airsoft verziónak a méretaránya, nem 100%-os. Kell hely az aksinak, meg a motornak. Ezért 99%-ban a pisztolymarkolat vastagabb, mint az élesnek, valamint valahol lehet még bucibb az aksi miatt.

    A nagyon drága replikák spéci, egyedi megoldásokat alkalmaznak, ami miatt a méretarány is 100% és a felhasznált fémek megmunkálása is nagyon profi. Nincs sorja, elnagyolft festés, vagy hidegbarnítás. Stb.

    Akinek ez a pénz nem tétel, vegye meg. Bánom én a méret difiket. =)
  • Lacusch69
    #10626
    Ugyanennyiért láttam AR-15 klónokat.
    Meg Zasztava gyártmányú AK-t 650-ért. (Mármint USD)

    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.08.05. 16:38:26
  • Lacusch69
    #10625
    Köszi, ezt nem tudtam.
  • Prof William
    #10624
    Ez én sem értem. Amikor árulnak VH -s szuronyt + kitüntetést stb-t de oda van írva kisbetűvel, hogy csak replika...

    De ha nem eredeti, akkor miért vegyem egyáltalán meg?
  • SZUsszan
    #10623
    True.