80
Filmvágás
  • fabiana
    #80
    sziasztok. segitseget szeretnek kerni egy 1.35 gigas film kettevagasara, vagy, hogy tudom 1 giga ala tomoriteni ?? milyen free programmot tudtok ajanlani ehhez ?? koszi az otleteket.
  • nh1
    #79
    mplayer, avidemux free legjobb cuccok :>
  • zátony
    #78
    próbáltad már Sony VEGAS-szal?
    ott frankón tudod kombinálni a formátumon belüli adatokat!!!
  • l1710s
    #77
    Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy egy videóhoz kéne a szinkron hangsávot (MP3) berakni, de úgy, hogy a film megmaradjon az eredeti formátumában. Sajnos a premiere nem ismeri ezt a formátumot, így meg sem tudom nyitni, virtual dub szintúgy. idáig csak dvd író programokkal jutottam el a szerkesztés fázisáig, de ezek meg a 174Mb-os eredeti videóból közel fél óra vacakolás után csinálnak 920Mb-ot! így az eredetileg 1 DVD-n megkapott sorozat 4 DVD nagyságúra duzzadna!
    Válaszotokat köszönöm.
    Viktor
  • zitababa
    #76

    Hello! Tud vki olyan programot amivel a real player videókból képet lehet kimenteni?köszi előre is!
    zita
  • isza
    #75
    Sziasztok! Nekem lenne egy olyan problémám hogy az egyik film 2 részre van vágva (mpeg, 800 mb). Et össze lehet valahogy fűzni, mert szeretném dvd-re írni. Előre is köszönöm!
  • Dj Faustus #74
    Hopp az első link rossz, helyette:
  • Dj Faustus #73
    Egy step-by-step útmutató:







    De szó volt már erről itt is.


  • Joeyn1
    #72
    Hello!
    remélem itt tudtok segíteni mert eddig senki nem tudott...azt kérdezném tudja-e valaki hogyan kell shoutcast tv-t csinálni? rádiót már csináltam lehet én vagyok a hülye és csak új dsp plugin kell hozzá de akkoris, előre is köszi
    by Joey
  • Letti
    #71
    Szevasztok!
    Pinnacle-Studio 10-el dolgozgatok, eddíg nem volt problémám, ám egyik napról a másikra a következő történt. A beolvasott filmet gyorsítva játsza le a szerkesztő fázisban, pedig a kamerán normális. Mi lehet a baj????
  • blackgamer
    #70
    hibákkal leállt
    esetleg valami freeware?
  • blackgamer
    #69
    csak vágni szeretném, és nem dvd-re hanem normál cd-re menne, vagy azt is tudja?
  • izb
    #68
    TMPGEncDVDAuthor16
  • blackgamer
    #67
    kamerából származó mpeg-et mivel tudnék tömörítés nélkül vágni?
    vdub avi-ba akarja tömöríteni vdubmod pedig nem mutatja valami miatt a teljes filmet

    gondolom van valami egyszerű és jól működő progi
  • ssolitude
    #66
    "Az új formátumot a ".divx" kiterjesztés különbözteti meg a hagyományos ".avi"-tól."Cikk
    Így van, a 6-os divx csinál ilyen kiterjesztést.
  • arsene
    #65
    a divx lehet egy filmnek kiterjesztése is, ugyanis a kódolóhoz mellékelt DivX convert-tel pontosan ebbe a formátumba lehet konvertálni a filmeket. lejátszani pedig a DivX Player-rel lehet, bár nekem a mediaplayer v.10 is viszi.
  • Evin
    #64
    Tény, hogy nem próbáltam még ki, de ha fps-t váltasz egy filmél, megváltozik a hossza, mégha másodpercekről is beszélünk. Ezért nem szoktak a 23.976 fps-es hangok rámenni a 25fps-es videókra csúszás nélkül.
    Nekem ez a tapasztalatom.
  • ssolitude
    #63
    A divx nem kiterjesztés.Az fps-t meg hiába konvertálja át, a film nem lesz hosszabb.
    Hogyan csúszik a hang,az eleje még jó és fokozatosan csuszik, vagy már az elején is?
  • Evin
    #62
    A divx a tömörítés formátuma, vagy a fájl kiterjesztése?
    Ha avi, akkor VirtualDub-bal az fps-ét a mostani alá vagy fölé viszed(most nem tudom melyik is jó neked), akkor hosszabb lesz a film is. Talán szerencséd lesz, és az egyik fps érték pont jó lesz.
  • TommoT
    #61
    Hali!
    Van egy divx filmem, ami konvertálás útján lett divx, és van egy probléma vele, amibe a segítségetek kéne. Úgy néz ki, hogy a képnek hamarabb lesz vége, mint a hangnak. Valójában a hang jó és a kép gyorsabban pörög, mint a forrásformátumban. Tehát olyan program kéne, amivel a kép hosszát ki tudom húzni a hang hosszára. Előre is köszönöm a segítséget!
  • ssolitude
    #60
    VirtualDubMod
  • drob
    #59
    mi a film kiterjesztése? mert ugyebár ha videót szeretnél vágni akkor nem a hangnak a formátumát adja meg ...
  • xarina
    #58
    Mivel lehet olyan videókat vágni, ami alatt vbr-es mp3-as hang van. A virtualdub-al próbáltam, de elcsúszik. Próbáltam úgy is, hogy a vbr-t átkonvertáltam cbr-é, de akkor is elcsúszik a képhez képest.
    Milyen program alkalmas erre a célra?
  • Evin
    #57
    Megnyitsz 1fájlt, ehhez fűzöd mejd hozzá a másikat. A következő videót pedig az Append Avi menüponttal nyitsz meg. kb ennyi.
    (a File menüben van mindegyik)
  • kRockA
    #56
    vki elmondaná nekem hogy hogyan lehet összefűzni videót a VirtualDUB-ban?
  • Veno
    #55
    Tud valaki Pinnacle Liquid edition-hoz magyar leírást?
    Kameráról szeretnék egy órás filmet áttölteni és szerkeszteni (vágás, effektek, feliratok)de nem nagyon boldogulok. Nincs valami magyar nyelvü progi erre a célra?
  • HellBurner
    #54
    Egy filmhez töltöttem le szinkront de nem tudom hogy hogy kell berakni alá. Tudnátok ajánlani valami egyszerü progit
  • Tetsuo
    #53
    "..azt még a hozzáértők is alig értik." Kira'!!! :DDDD
  • Gladiator
    #52
    az nem jó. max vágásra, de amúgy egy fos. kezdőknek a vegas video, vagy az ulead video megfelel, kicsit komolyabb vágásra már premiere, de abbol sem a pro, mert azt még a hozzáértők is alig értik.
  • Pikador
    #51
    En filmvagasra a Vegas Videot hasznalom, ezert ezt ajanlom mindenkinek. Nincs tulbonyolitva, es az otthoni felhasznalasra tokeletesen megfelel.
  • I.C.ram
    #50
    Kéne sürgősen segítség!

    Nem tudtok valami fasza kis filmvágó progit, amivel effektet, zenét stb. lehet beépíteni a filmbekbe, és persze elég egyszerű.

    Windows Moviemaker jó erre?
  • nemcsakfeel
    #49
    virtualdub
  • Random_
    #48
    Természetes, hogy nem megy az összefűzés mert csak azokat tudod melyeket szétdaraboltad az már nehezebb. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy feldaraboltál több videót és azokat akarod egymáshoz fűzni. Azért nem megy mert nem biztos, hogy a két külön videód azonos minőségű ahogy írja is.

    A vdub-ban akkor szokott ekcsúszni a hang, ha változo bitrate-vel lendelkezik.

  • császárság
    #47
    sziasztok
    mondjatok légyszives egy olyan progit amivel filmet(svcd,vcd,avi,mpeg stb.)lehet vágni..
  • eszterga
    #46
    mármint nincs valakinek kedve avidet tanítani. ezt akartam írni. az emailcím. [email protected]
  • eszterga
    #45
    nincs valakinek avidet tanítani privát? egy kicsit megy de jobb lenne "nehezebb" feldatokat is gyakorolni. autodidakta vágó ([email protected])
  • scynetyc
    #44
    Lécci válaszoljon valaki a #43 ra!
  • scynetyc
    #43
    Kivagdostam egy csomo filmrészt különböző filmekből az easy video splitterrel.Most mikor az easy video joinerrel füzném össze őket , kiirja hogy :The following files have not the same quality with the first one. majd kiirja a neki nem tetsző fájlok neveit. Ha jól értelmezem akkor nem egyforma a fájlok minősége.

    Lécci valaki segitsen, mit csináljak hogy összefüzhessem őket.
  • scynetyc
    #41
    megtaláltam az easy füzöt is :o)
  • scynetyc
    #40
    kiprobáltam az easyt én is, télleg egyszerü.Viszont azzal lett gondom hogy ami részeket kivágtam, azokat valamiért a Peck Join neem akarja összefüzni. Ami tetszett az az Avi and Mpeg splitter v.1.48 csak hiába crackeltem ki akkor is 14 napos probaverzio maradt.Esetleg ha valaki tud hozzá normális cracket, meg köszönném.

    Peck Join-on kivül mi van még egyszerü filmösszefüzö? Esetleg link hozzá? :o)