1080
Medieval Total War
  • Kandurex
    #481
    Mondj egy címet léci.....
  • Kandurex
    #478
    Melik? Matrix? stb...stbb
  • Kandurex
    #476
    Szivatsz macsó? Mondj már egy linket...
  • Kandurex
    #474
    Mondj valamit.....
  • Kandurex
    #472
    Honnan?
  • Kandurex
    #469
  • Kandurex
    #468
    De HONNAN már 2-hete kutatom de semmi, a direct-conecten meg lenne de 1000-2000h mert csak adsl-s fickóknak van meg SEGITSÉG...PLEASE
  • aiguo
    #467
    De megam!!!:-))
  • Braveheart
    #461
    a te esetedre a megoldás: a hard fokozat,és pl. a franciákkal
  • juanka
    #459
    tedd azt!
    melyik könyvtár?
  • aiguo
    #458
    MEDIEVAL TOTAL WAR UPDATE V1.1

    ha valakit erdekel felteszem az sgftp-re...:-))
  • panizzi
    #457
    hi all!

    tudtok valami címet, ahonnan le lehetne hasítani a fullt?

    thx. előre is.

    [email protected]
  • A Dalai Lámer
    #456
    Alexius!

    Én szintén nyomtam Bizánccal. Először ízin próbáltam, de az nagyon ízi volt, áttértem hardra. Az sem volt valami kemény (early age, természetesen). A bizánciaknál mind az íjász mind a bizánci gyalogos elég sokáig fölényesen veri a többi nép egységeit, ráadásul finanszírozási problémák sincsennek.
    Én először keletre támadtam, már a második körben nekirontottam a törököknek. Néhány "év" alatt sikerült őket kiiktatnom, ezután rányomultam a egyiptomiakra. Az volt a stratégiám, hogy egyszerre rárohantam három (leggazdagabb) tartományára, és itt a nagy túlerő miatt nem is nagyon kellett trükközni. Utána vártam, hogy visszatámadjon. Mivel itt szűk a játéktér, csak két tartományban kellet védekeznem. Miután átcsoportosította a seregeit, betámadott, én csak védekeztem és szép lassan felőröltem (bevétele nem nagyon volt, a seregei csak számban múlták fölül az enyémeket). Ezután a maradékot bekebeleztem. Az almohadokkal nem volt kedvem csatázgatni (nem hiszem, hogy kemény diónak bizonyultak volna). A hadműveleti színtér átkerült Közép-Európába. A magyaroknak szintén három vagy négy tartományát támadtam meg egyszerre, utána csak védekezni kellett. Nem sokáig bírták. Következtek a lengyelek. Közben a keleti barbárokat sorra megvettem kilóra, néhány ezer florintért már eladták magukat. A keménykedőknek az ekkor már nagy számban készen álló varég harcosok kopogtattak az ajtóin. És itt hagytam abba, mivel látszott, hogy a végső győzelem csak idő kérdése: a hajóhálózatom már a Gibraltári szoroson túl ért, a nyugati népeknek esetleg néhány feudal sergentje volt, ami fölvehette volna a versenyt a bizánci gyalogosokkal, de a varégoknak nem akadt volna méltó ellenfél. Mind katonailag mind gazdaságilag túlerőben voltam. Bizánc, jó, de míg a többieknél fokoztosan kerülmekl elő a jobb egységek, addig itt kapod az elején a bizánci gyalogosokat, utána várni kell egészen a varégokig. A jó lovasság is későn jön, a katafraktosz előtt a zsoldosok az egyetlen számbavehető ütőerő.
    A stratégiám láthatóan nem volt túl szofisztikált: általában több helyen betámadtam, majd vártam az ellentámadást. Kétszeres, sőt időnként háromszoros számbeli túlerőt mindig sikerült visszavernem. (Az ellenség haderejének egy jelentős részét szinte mindig parasztok tették ki.) Ez ott volt különösen hatásos, ahol az elfoglalt tartományokat (+ az eredetileg sajátot) két tartományból meg lehetett védeni. németek ellen valószínűleg nem lett volna annyira használható. Taktikailag is működött a sematikusság: előre a bizánci gyalogosok (esetleg spearmenekkel vegyest, ha volt az ellenfélnek lovassága), mögéjük az íjászok kerültek, a lovasság (alán zsoldosok, (alan mercenary) az üldözésre) a szárnyakra. Az egészet fölpakolni egy magaslatra. Nafta dobót nem használtam, csak amit a gép adott az elején. Nem nagy sikerrel, pedig jó kezekben biztos durva. Az íjászok rendesen megtizedelték a támadót, gyakran a hadvezért is lenyilazták. A többiekkel nem rohamoztam, mert volt egy két szomorú tapasztalatom: a menekülő, de túlerőben lévő ellenfél időnként megfordult, és szétkaszabolta a fölbomlott sorokban rohamozó gyalogságomat. Máskor pedig a pihent erősítésbe futottak bele a srácok.
    A támadásokat gyakran a géppel játszattam, le, de mivel mindig sokszoros túlerővel támadtam, többnyire nem is került sor csatára.
    Kábé ennyi (nem mondom, hogy dióhéjban). Észrevételek. Te pl. használsz valamilyen speciális alaki rendet?
    Csá

    -adl-
  • A Dalai Lámer
    #455
    Hi!

    Valaki nem tud megdobni egy tech tree-vel? Nézelődtem a neten, de nem leltem sehol. Előre is kösz,

    -adl-
  • A Dalai Lámer
    #454
    Kedves Sith!

    Semennyire nem tűnt föl, azért is kérdeztem. Nem is nagyon tűnhetett föl, sajnos nem volt időm eleget játszani :(( Nézegettem a tutorialt, egy-két fórumot olvasgattam, de nem volt bennük, azért kérdeztem meg végül. Egyébként - ha már itt tartunk - hogyan kell megadni a végcélt? Tisztelettel és köszönettel

    -adl-
  • Sith
    #453
    Ne mtudom menyire tünt fel de nem ekll egyesével lépegetni megadd a végcélt és oda megy...
  • A Dalai Lámer
    #452
    Hi!

    Elképzelhető az, hogy nem lehet megadni az egységeknek, hogy merre menjenek? Egyesével kell lépegetni, mint anno a Shogunban? Ezt nem hiszem el! Ez már a Civ1-ben is jobb volt.
    Ráadásul megmaradt a Shogunos elb@szott körökre osztási módszer, minek köszönhetően a humán játékos után következő gépi ellenfelek masszív stratégiai előnyhöz jutottak: a megtámadott provinciába még tudnak erősítést vinni.
    Félre ne értsetek, a játék maga tetszik, a szerkezet (táblás stratégia+RT taktika), a csaták megvalósítása, a realisztikusságra való törekvés, a hangulat, minden szuper, pont ezért bosszant, hogy ennyire elcseszték a stratégiai részt. Mert ugye a diplomáci sincs igazán fényesre csiszolva, de a fent említett két fícsör mindenképp viszi a pálmát.
    Na jó, nem nyavalygok, agyő

    -adl-
  • Sith
    #450
    Még nme olvastam be lede a PCdomeon vna egy lirás róla.. persze leht hogy nem a legjobb de hátha..
  • Sith
    #448
    Szerintem mindösze az a magyarázata anank hogy oda felé nem kell indkét provincián kikötő az hogy a berakodás kicist körlményesseb mint a kiszálás.. és amugy is...:)
  • Sith
    #442
    én nem szoktam multizni de gyaniztom hogy csak csatákat lehet játszani
  • Sith
    #439
    Szerintme védekez azegyikel kös szövetséget.. esetleg pár területet adj fel persze löte rombodold porig az egészet... tengeri fölény? hátba támadás? amugy a keresztes hadjárat nem csodaszer szóvla atól nem hiszem hogy túl nagy sikereket kel várnod
  • Sith
    #419
    probáld meg fejletteb hajóval.. nem tudok mit mondani nekem álalábansikerül esülyeszteni a többieket
    Liga sory nem tudok mit mondani...
  • Buggi
    #418
    Pedig több hajóval is probáltam egyszerre, de mindíg én húzom a rövidebbet
  • Buggi
    #417
    CSak mindíg az enyém süllyed el pedig ua a hajó
  • Buggi
    #414
    Köszi az infot! Azt még megtudod mondani, hogy tudok hajót elsüllyeszteni?
  • Sith
    #412
    Coffin menj átt a másik topicba ott le van irva egy fileba kell egy szót modositani.
  • Buggi
    #410
    Szasztok, elfoglaltam fél Erópát, van egy csomó hajóm kikötőm, de embereket hogy juttathatok a szigetekre?
  • Sith
    #409
    ciki :) megnyugtatásul közlöm hogy már velem is előfordult ilyen bár mondjuk ott za auto save.. de a csatát ujra lejátszani kész élvezet leglább már tudod hogy mire figyelj oda :)
  • Frank
    #406
    Gamestar es PcGuru mostani szamaban biztos.
  • Sith
    #405
    nem ismerek olyna ujságot amiben ki elemzték igaz hogy én nem veszek ujságokat de a haveroknál azért érdeklödök.. de nincs
  • Sith
    #401
    bocs nem lehetek tökéletes.. egyébként igazad van sőt azt is kihagytma hogy dzsihadot is lehet inditani.. hogy én milyen figyelmetlen vagyok
    :)))
  • Sith
    #399
    vérnyúl azthiszem ezt nem itt kéne keresni
    Balacin elvileg sehogy esetleges megoldás lehet za hogy keresztes hadjáratot hirdetsz a keresztes hadakat talán átengedik... persze ezt csak nem katolikus terület ellen teheted de hát valamit valamiért...
    Pitty Nem én is magyar vagyok csak néha hulla fáradt és lusta vagyok javítani :)
  • Sith
    #394
    Ha valakinek van egy példánya mert ne mvesztette el igazán jó lenne ha bescanelné valahol.. a tech tree is jöhet.. ém ii örülnék neki biztos van pár olyna parósg ami kiderül még abból
  • Sith
    #389
    Öhh elvielg uigy támadhats zegyszere a szövetségesel hogy megtámadsz egy olyan tartoműányt ami határos mindketötökel és reménykedsz hogy ös is támad veled persze ezt lehet befolyásolni..
    szerintme is bele lehetne még tenni jó pár dolgot de gazdasági és politikai téren igy is nagy előre lépések vannak a Shogunhoz képest.. rem,élem majd jön egy kiegészitő lemez vagy pach ami orvosolja ezeket a hiányoságokat a videokat én is hiányolom de atól tartok hogy a több nép és kor miat elég osk videot kellet volna megcisnálni.. ami nem lett volna baj cska hát idő és költség de én reménykedem ami kicist hiányzik az a tron terem poén volt maikot jött a övet és tényleg elmondta mit akar.. ezeket sajnűálom de minden másban jobb
  • juanka
    #387
    Felre ne ertsetek, a jatek szerintem is pillanatnyilag a legjobb!
    Csak igy nincs sok ertelme a szovetsegeseknek.
  • juanka
    #385
    A dánokkal játszottam(ok) - könnyen védhető - kezdésnek, ameddig kiismerm a játékot.Normál fokozaton early periódusban.
    Európa már elég rendesen átrendeződött. Már csak a franciák, siciliaiak, lengyelek, bizánc, spanyolok és természetesen a dánok találhatók meg a térképen. A franciák és a bizánciak a két legnagyobb hatalom. A tengerek legnagyobb részét uralom. Északeu, Anglia, Orosz tagállamok a területeim.Igazán nagy és érdekes csatát eddig egyszer vivtam. A novgorodiak utolsó tartományának megtámadásakor. Sajnos elvesztettem, igaz csak egy hajszállal. egy elterelő hadművelet során, mikor a vezéremmel csaltam az ellent egyre közelebb a vezérem se szó se beszéd megfutamodott - azóta már kivégeztem a gyávát! (egymaga egy nagyobb sereg ellen)Ami sajnos nagyban befolyásolta a katonáim moralját és a végén megfutamodtak, igaz addigra az ellenségnek is csak kb 50 túlélője maradhatott, és a következő kőrben kb 500 katonával támadtam meg...
    Most, hogy ellensúlyozzam a franciákat és bizáncot, a spanyolokkal és a lenygyelekkel kötöttem szövetséget.
    Lenne pár kérdésem: 1.Igaz-e, hogy a tengeri kereskedelem (kikötő bevétele) nem olyan nagy, ha van mellette kereskedő?
    2. hogy lehet a szövetségessel karöltve egyszerre megtámadni vkit?

    Egyetlen negativum van a játékban, ami nem igazán tetszik: ha vkinek a szövetségese vagyok és úgy dönt, hogy meg akarom támadni, akkor egyszerűen meg tudja azt tenni. Talán jobb lenne, ha előtte hadat kellene üzennie és csak utánna tudna támadni. Vélemény?
  • Sith
    #383
    Aszem most jutotam el arra a pontra hogy ujra kell kezdenem a Magyarokkal.. vissza viszsa térő elenfelem a Bizánci császár ami még nem is lenne baj de az edigi egyetlen normális zsövetségesmeet a nÉmeteket leverték az almohádok és ép most foglalták el ausztriát svájc felől.. igaz jelenleg nyugaton nincsenek ügynökeim de el utdom képzleni mi lehet ott.. keletről nicns nagy vésdz bár a közelkeletne a törökök mzgolódnak.. szóva még egyszer megprobálom de ganyitom ujra kezdés lesz
    UI mint lkáthatóan elba..ltáztam igy ránm a továbiakban ne hallgasatok :)
  • Sith
    #381
    Simibácsi szeritnem a CD Galaxisban probálkoz ha Bp i vagy akor ott találod az ex Bástyamozinál kicsit beljebb a Weswlényi utcában ha jól tévedek
    A lázadozásra nem tudok mit mondani nekem nem lázadotnak.. jó persze néha néha előfordul de közle se okoz olyna nagy gondod mint ajogy itt hallom
  • Sith
    #377
    kösz :)
  • Sith
    #375
    Csata leirás tényleg nagyon jó volt most jön az én kevésbé izgalmas csata lelirásom:
    Bizáncozt a gaz egyiptomiak megtámadták cirka 1500 emberel én 700 emberel védekeztem edig már többször kiprobált de ilyne nagy csatánál mélg nem alkalmazott taktikát alkalmaztam ami kb a keleti lovaság felállásból állt kivéve hogy én maradtma nyugton első rohamot megakasztotam utána két gyalogos egységem véggi kergetem a menekülöket a tartományon a többieket hátra rendeltem és előtük zárt sorba álittotma az ijászaimat az alőre rohanó két egységemet az ö után potlása kiniyrta de az ujbóli rohamba a tábornoka sajnálatos balesetet szenvedet meghalt vas iletve acél mérgezésben hála a Royal Knightoknak a csata topvábbi része elég egyszerü volt mert az ilyászaim folyamatosan löték az arabokat folyamatosan megfutamodtak ha néha el is jutotak az ijászaim vonaláig akkor a hátul lévő gyalogságom megfutamitota öket persze folyamatosan cseréltem az kiürült ijászaimat az utánpotlásban lévőkre a végeredmény 600-100 fogjokat nem ejtettem :) szóvla érdemes túlerő ellen is felveni a harcot igaz jó csapatok és jó tábornok is kell hozzá és persze nem szabad elkapkodni semmit de meg lehet csinálni