257
Globális katasztrófa
  • Desiderata #257
    Egy kisebb aszteroida közelíti meg a Földet szerdán
  • thedevil666
    #256
    ráér....akkor már nem leszek...de azt is mondják hogy 2019.február környékjén is becsapódik a föld be 1....csupán 2kilóméter átmérőjű és csak 1 egész kontinenst tud eltörölni :P mennyi az esélye hogy Magyarországba csapódik vagy a környékére?kb 1:7
  • blackgamer
    #255
    Egy korábban ártalmatlannak tartott aszteroidáról kiderült, hogy elég nagy eséllyel eltalálja a Földet. Bár az űrbéli szikla csak 160 év múlva ér ide, a védekezésre sokkal kevesebb időnk maradt.
  • blackgamer
    #254
    globális felmelegedéshez szerinted nincs köze az űrnek?

    lesz egy sz!
  • toni1790731
    #253
    amíg ember van itt addig nem az űrtől kell félni. Az eljárja a magáét.
    Pl. globális felmelegedés meg ilyenek. Na az hosszú szenvedés lessz a népnek...
  • blackgamer
    #252
    mert talán eltéríthetik a pályáját ha időben észreveszik
  • patiang
    #251
    mi benne a jó?

    azt mondják az okosok, úgy élj mintha örökké élnél
    másképp igazság szerint már egy osztódó pete készülhetne a halálra
  • roli613
    #250
    Szerintem vagy öreg leszek mikor jön a meteor vagy már nem is fogok élni,majd a mennyből vagy talán a pokolból netezek végülis ott is van angelweb vagy pokoli internet
  • blackgamer
    #249
    de azért jó tudni ha jön valami
  • patiang
    #248
    Mondjuk, hogy csak 0.00000001%. Bár ki tudja?
    De, ha megtörténik a 0.00000001%, akkor az lesz 100%.
    Ezidáig kb 2500 égi objektumot tartanak nyílván, mely keresztezi a föld pályáját, és még kb 5000-et feltételeznek.
  • roli613
    #247
    Szerintem ennek kicsi a valószínűsége,de becsapódhat. Van egy nagyon jó katasztrófafilm is erról.
  • Apocalipto
    #246
    hjaja....
  • patiang
    #245
    Az égbolt kb 15%-át tudják figyelni. De, ha jönne is egy, vajon mit tudnánk tenni.......
    A 65 millió évvel ezelőtt becsapódott meteor felső része a becsapódás pillanatában 7 km magasan volt.
  • blackgamer
    #244
    azt mondják tudósok, hogy csak kis részét ismerik a meteoroknak, szóval bármikor meglephet minket egy földet is elérő meteorit
    elég csak arra a fickóra gondolni akinek a parkoló kocsijába csapódott egy :)

    humorosnak tűnik, de valószínű egy nagyobb is átmegy a kutatók szitáján, az pedig nagyobb katasztrófát jelenthet
  • Kmarha
    #243
    akkor még fél kilós sem volt :D csak tippeltem ránézve az ott belinkelt kődarabb képére, de hát ugye semmi viszonyítási alap nem volt :D A lényegen nem változtat. :D

    Meteorit landolt a hálószobában
    2007. március 08., csütörtök

    Égből hullott kődarab zuhant be egy házba az amerikai Bloomington városkában.
    felhívás

    Március 5-én reggel, nem sokkal fél tíz után Dee Riddle bloomingtoni lakos (USA) éppen a konyhában tevékenykedett, amikor üvegcsörömpölés kíséretében egy pillanatra megremegett a házuk. A hang forrását keresve bukkant üvegcserepekre a hálószobában – mellettük pedig egy csillogó fekete kődarabra a padlón. Kiderült, hogy a jövevény a két rétegű ablakon át érkezett, kilyukasztotta az íróasztalt, majd a székről továbbpattanva állt meg az ágyuk mellett. Az események rekonstruálása arra utal, hogy a 40 dekás test 71 fokos szögben zuhant be az ablakon, kb. 200-300 km/h-s sebességgel.


    Űrbéli jövevény az ablakon keresztül: a bloomingtoni meteorit.

    Az Illionis State University geológusa, Robert Nelson vizsgálatai szerint a Riddle család váratlan vendége igen nagy bizonyossággal meteoritként azonosítható, azaz a bolygóközi térből érkezett. Nagy mennyiségben tartalmaz vasat, míg 402,21 g tömegéhez kb. 7 cm-es hosszúság, 6 cm-es szélesség és 1,5 cm-es vastagság társul. Sűrűsége mintegy kétszer akkora, mint a Föld felszínén található szikláké, felületén pedig olvadás jelei látszanak. Nelson és más szakértők kizárják annak lehetőségét, hogy a kődarabot valaki bedobta volna az ablakon, vagy hogy ún. űrszemét (azaz mesterséges égitest darabja) lenne.



    Az eset érdekessége, hogy nem ez az első Bloomingtonra hulló meteorit: 1938-ban már landolt itt egy 67,8 grammos égi kő.

    Forrás: PJStar.com

    Nem azt mondom hogy mindent el kell hinni amit olvasunk, de milyen hozzáállás már az: "Szerintem lehetetlen, hogy a földbe csapodjon bármilyen aszteroida"? Már miért lenne lehetetlen?
  • Ronny
    #242
    na megvan


    Ahhoz képest, hogy majd félkilós volt még az üveget sem vitte ki teljesen.
  • Ronny
    #241
    nem giazán találo ma képet a kozmosz topikban:(
  • Kmarha
    #240
    akkor nézd meg a Kozmosz topicot. Kb 3-4 hozzászólással lejebb ott is van a kép a meteorról, mely egy angliai városkának házába csapodott bele. Igaz a tenyérnyi mérető kődarabb nem okoz globális katasztrófát, de még a mai napon is történnek földönkünönk meteorit becsapodások. Szóval miért lenne szerinted lehetetlen?

    csak mert te nem birod elképzelni?
  • K.András
    #239
    Szerintem lehetetlen, hogy a földbe csapodjon bármilyen aszteroida jobban mondva mire eljön ez az idö addigra 100%-ék hogy már tudunk ellene mit tenni, addig meg nincs meteor! ;)
  • patiang
    #238
    Előtte, vagy utána?:DD
  • FZoleee
    #237
    Hát, hogy kamu, azt nem tudom. Engem is érdekelne a videó, ha valaki megtalálná.
  • laci3000
    #236
    ja igen ezt kihagytam......
  • patiang
    #235
    És mekkora?.:DDD
  • laci3000
    #234
    egyszer biztos de hogy mikor és hova.........
  • n3whous3
    #233
    Ha meg Magyarországra csapódott volna, tudjátok mi lett volna az első sajtótájékoztatón:
    - És ki a felelős a történtekért?
    - Hát a Gyurcsány, mondjon le!

    (Bocs, egyszerűen muszáj volt )
  • Kmarha
    #232
    de jó hogy tudod.. tudosok ezrei, évtizedek óta állítgatják fel teoriájukat hogy hogy volt, mi volt, és volt -e?
  • Davidus
    #231
    ez kamu? ha nem akkor linket a videóhoz plz:D
  • Zsolo007
    #230
    Mostanában küldtek/küldenek szondát egy aszteroidába, nem erről a "kicsikéről" van szó? (lusta megnézni a NASA honlapját :) )
  • reaper4
    #229
    megváltás :D hehe a kis naív
  • booyaa
    #228
    azért annyira ne siessen mert mostanában megyek az autóért és még elötte le szeretném tesztelni...
  • jointeer
    #227
    a megváltás
  • reaper4
    #226
    csak már jönne....
  • chungey
    #225
    Vagy "atombomba": nagy mennyiségű béta és gamma sugárzás, hő stb. nem kell semmi más hozzá csak hasadóanyag meg pár neutron...
  • TommyC
    #224
    Mindennap csapódik...csak anny hogy nem végzetesek.
  • harcu
    #223
    Legegyszerűbb úgy megfogalmazni, hogy a robbanás az hirtelen kitáguló gáz által végbevitt rombolás. Ez kiváltható kémiai úton és fizikain. Elsőben robbanóanyaggal, a másodikban pl. az általad említett sűrített gáz szabadon eresztésével, avagy nagynyomású gázt tartalmazó tartály melegítésével.
  • Vlala #222
    újabb világvége? Jöhet, már majdnem két hónapja nem volt...
  • Tetsuo
    #221
    Az Ősrobbanás az nem jó példa, de lényegében igazad van. (Az Ősrobbanás nem robbanás volt..)
  • gazdi
    #220
    1. Hogy jön ez ide?
    2. Idézek két részletet a hozzászólásodból: "sztem bármilyen robbanáshoz kell o2" vs. "van olyan robbanóanyag is amiben nincs oxigén és nincs is szüksége". Akkor mit is gondolsz a robbanás és az oxigén kapcsolatáról?
    3. Segítek: a robbanás nem feltétlenül "nagy nyomású égés", és nem feltétlenül kell hozzá oxigén. Ott van pl. az Ősrobbanás, ott még egész sokáig nem létezett nem hogy az oxigén, de a ma ismert legkisebb építőelemei sem. Vagy fogalmazzak úgy, hogy idő sem... De hogy ne csak ilyen elméleti példát mondjak: fogj egy lufit és kezd el felfújni héliummal. Egy idő után felrobban. Hol az oxigén? Az oxigénre csak az égéshez van szükség, ami ugyan gyakran kísérő folyamata a hagyományosan robbanásnak nevezett folyamatnak, de nem feltétlenül előidézője.
  • end666
    #219
    sztem bármilyen robbanáshoz kell o2, mer a robbanás nem más, mint gyors, "nagy nyomású" égés
    de javíccsatok ki ha tévedekekkora ökörséget már nagyon rég halottam,
    a robbanóanyagokban,benne van az OXIgÉN!!SŐT van olyan robbanóanyag is amiben nincs oxigén és nincs is szüksége rá pl.:ólom azid,(de ne bonyolítsam má)de a legtöbb képletében látni az o betüt(nem is keveset)
    ezenkívül a lőfegyverekhez ha jól tudom nem adnak oxigénpalackot,a rambúba se vót...
  • end666
    #218
    bibliából egy idézet(jelenések könyve)mint valami égő hegy ,valami a tengerbe zuhan...kipusztul a vizi élőlények 2/3-a,a hajók blabla v.mi ilyesmi,meg lehet nézni