34
  • Garfield
    #34
    Az egesz vilagot meg a RIAA meg a filmesek sem nyomhatjak le.

    Az első ilyen támadásnál felütöm a Btk.-t, elolvasom a 300/C. §-t, majd beballagok az ügyészségre megtenni a feljelentést. A RIAA, az MPAA meg még ki tudja, kik pedig kinyalhatják a s*ggemet: engem ugyanis nem köteleznek az amerikai törvények, amit viszont csináltak, az a magyar büntetőtörvénykönyvbe ütközik.
  • galocza
    #33
    aki szerint kacsa, annak ajánlom figyelmébe a következő, meglehetősen éles hangvételű cikket:
    http://www.theregister.co.uk/content/6/26357.html
    valamint innen, a "bribes" hiperlinkről elérhető
    http://www.opensecrets.org/politicians/indus.asp?CID=N00008094&cycle=2002
    linket, amelyből kitűnik, Howard Berman úr mennyit zsebel ebből az iparágból.
    persze hogy drága a cd és a dvd ha politikusokat kell lefizetni. az még nálunk sem olcsó mulatság...8)
  • mir
    #30
    amúgy ez kacsa.
  • mir
    #26
    a lemezkiadóknak nincsenek boltjaik.
  • TheZsenyka
    #24
    Szerintem ez nagyon érdekes ötlet, de ártatlan emberek is áldozatul eshetnek a támadásoknak; ha egyértelműen ki lehetne szűrni az illegális cuccokat szipkázó arcokat, akkor elfogadnám ezt a verziót.
  • magus
    #21
    szánalmas mit csinálnak:) ha akár egy percre kikapocsl a gépem olyan pert zuditok a nykukba ogy leugranak a hidrol
  • Garrett
    #20
    DE egy faszság... ha ezt megcsinálják akkor mégjobban beszopatnak.. és nem marad más, mint ICQ tranfseren küldözgetni a dolgokat :D
  • Rive
    #18
    #15: Sajnos, az internet-szolgáltatók nem raknak a drót feléjük eső végére egy tűzfalat (bár néha hasznos lenne :) ), így amit írtál, az bár igaz, de egy szimpla DoS támadás esetén kevéssé vigasztaló 1MBit alatt.

    A visszafelé elsülésről meg csak annyit, hogy próbált már nekem DoS-t indítani modemes emberke: szegényke, nem tudta, hogy _nekem_ mekkora a rendelkezésre álló sávszélesség...
    Béke poraira...

    Korrektül beállított tűzfalak mellett itt csupán DoS támadásokról lehet szó, az ellen pedig ma gyakorlatilag mindenki tehetetlen.
  • mir
    #12
    :)
  • Gyurcika
    #10
    Elore latom, ahogy a "paros" sorszamu uvegszalakon a nagy cegek benito csomagjai, a "paratlanon" pedig az oket megbenito csomagok szaguldanak. :-)

    Szerintem ez azert elegge szelmalomharc jellegu. Az egesz vilagot meg a RIAA meg a filmesek sem nyomhatjak le.

    Elore varom mikor lesz, hogy veletlenul mondjuk a NASA egyik szerveret nyirja ki az automatikus geobenito programjuk, mert azon mondjuk gnutella futott... :-)
  • mir
    #7
    de az európai törvénykezésre pedig nem jellemző, hogy annyira díjaznák az amerikai multinacionális cégek potenciális ügyfeleinek sárbatiport jogait jószemmel néznék. pl. a magyar törvények szerint MINDEN magyarországon területén működő számítógépet vég a hackertörvény, ami szerint BÁRMILYEN A MAGYAR HATÓSÁGOK ÁLTAL NEM ENGEDÉLYEZETT BEHATOLÁST A TÖRVÉNY BÜNTET. azaz ha ezek a cégek nem kérnek előzőleg engedélyt a magyar hatóségoktól, akkor
    1 pénzbüntetés a cégnek
    2 fogház a hackernek, aki végrehajtotta az akciót.
    és kész.
  • Veriel
    #5
    Hehe. Probaljak csak meg.
    Szerintem megbanjak......

    Tudjatok, hany 100 millio dollaros karokat lehet okozni a nagy portalok 10-20 percre leallnak?

    Nem kene ugralniuk, mert beverik a fejuket...
  • mir
    #3
    bár ha ez 1 USAbeli törvény lesz, akkor az csak az USAban működő gépekre és szerverekre vontakozik, EUból,(nem csak az unioból) és ázsiából lehet őket perelni.
  • mir
    #2
    ha ezt elfogadják, a nagy kiadók internetes oldalai, minden valószínűség szerint 2 napon belül annyira szarrá lesznek törve, hogy bootolni nem fognak tudni. gondolom ugyan úgy a vállalati oldalak...
    no nem azért, mert a hackerek anyira együttéreznek a kedves zenelopókkal(azaz velünk) hanem azért, mert a P2P-t ők nagyrészben programbeszerzésre használják, és ha nem jutnak hozzá a megfelelő havi adaghoz, biztosan morcosak lesznek:D
    de ez szerintem is felháborító.