44
Ati 9000
  • Punkerwork
    #44
    pár ezer pénzt
  • fistin
    #43
    mennyit ér egy Radeon 9000-res???? valaki vgye észre!!!!
  • Borg
    #42
    Ithton még sehol nem kapni, de kb 139$ körül lesz az ára.

    De légyszi a másik topicban folytassuk ezt.
  • Shep
    #40
    Ki mondta, hogy nem jobb az új ati? 2x meg nem homályosít el. a 4x es már igen, de nem vészes szerintem.
  • Anee
    #39
    hát a quinux fsaa aztán tényleg kurva szép.Ha a 4xre mondanád azt megértem de a quinux az a 2x fsaa elhomályosított változata..és már láttam bár csak GF3mon
    Azt meg hogy nvidióták azzal röpködtök hogy majd az nv30-on azzal semmit sem értek..Egy jó ideig ATi az úr
  • Shep
    #38
    Mondtam ez egy meddő vita #30 Miért lesz szebb a FSAA tól? Hát láttad te mar akár csak Quincuxal is pl a MaxPaynet? Csont egyenes vonalak mindenhol, nem pedig azok a kis apró lépcsőzések. Amúgy én sehol nem írtam, hogy nem jobb az új ATI.
  • Borg
    #37
    Szerinted mért nem veszed észre a 8x AFet? Gondolkozz kicsit... mert nvidián nézed. geforcon a 8x AF sem néz ki úgy mint ATIn a 4X, nembeszélve arról, hogy ATI sokkal kisebb teljesitményveszteséggel tudja.

    De most őszintén, neked FSAAtól mért lesz szebb a kép, magyarázd el nekem?

    Egyébként meg miazaz NV30? Ilyen nincs is. Ez egy mítosz, majd egyszer lesz. Beszélj arról, ami van, és tény.

    Nem vagyok elkötelezve egyik kártya mellett sem, ha jobbat csinál az nvidia, vagy bárki más, és azt éri meg megvenni, olyant veszek. Per pillanat az ATI vezet azon featurek tekintetében, amik valóban számitanak.
    Azért nem veszek geforce4et, hogy 110 helyett 130FPSem legyen.
  • Shep
    #36
    OK közben rájöttem én is. A másik, ez egy fórum mindenki azt ír amit akar, nem mondtam hogy egyet kell velem érteni, és épen ezért neheztelni sem kell.
  • Shep
    #35
    Ezt a tesztet már láttam, és erre azt mondom nv30. De már lentebb leírtam a véleményem, vmint. én nagyobb látványbeli javulást veszek észre az FSAA bekapcsolásával mint az anisoval, de biztos bennem van a hiba, mert néztem képeket is az anisorol és hát nem tudom de nem volt vmi hatalmas különbség a no aniso és mondjuk a 8x os között amit játék közben annyira észrevennék.
  • Anee
    #34
    Hát nemtudom milyen szemekkel vagy megáldva hogy az anisotropic filternek nem látod a hatását.
    Az meg hogy ala nature kijelented hogy a Doom3 szar lesz az meg nevetséges.Csinálj jobbat ha ilyen nagy kritikus vagy
    Nyomott a Tomsos képek tomshardwareről belinkelve nem fognak bejönni át kell másolni máshova mint ahogy én és Borg úr tette....
  • Anee
    #33
    Mutathatod az FSAA-t de erre válaszként itt van ez:
    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1656&p=23
    az FSAA pedig Voodoo-n illetve a Parhelián emberi máshol nem nyújt olyan minőséget hogy megérje bekapcsolni.
    Arra azért jó fícsör hogy a fix 640*480 vagy 800*600as kalandjátékokon javítson:-)
    Azt is vedd számításba hogy a R9700-on kívül az ATi még a régi GF2-be is bekerült FSAA eljárással dolgozik nem az újjal..A hatása a fenti linken jól látható.
  • Shep
    #32
    Na vmit elszurok folyamatosan mert csak nállam látszik a kép rendesen, na mindegy.
  • Shep
    #31
    Ja és az FSAA Quincuxban van nállam ami csak alaposan megnézve "csunyább" a 4X esnél és egyáltalán nem lassú, mint ahogz te azt állítod, ATIn lehet, de nem Gef 4200 on.
  • Shep
    #30
    Ez az aniso engem nem nagyon tud erdekelni, mert én nem igazán látom benne a nagy különbséget, mellesleg abban tényleg lasabb a Gef, én inkább a full screena anti aliasingot reszesitem elonyben. A DOOM 3 meg úgyis szar lesz/nme lesz olyan mint az 1 ,meg a 2 volt anno/, az UT meg nem is érdekel. A másik meg az, hogy nem csak Jedi meg UTk vannak szóval nem feltétlenül jobb az ATI, de igazából ez egy meddő vita, mert mindenki letette a voksát vmelyik gyártó mellett és az emberi faj rosz tulajdonságából eredően úgyis azt fogja mondani, hogy az övé a jobb, mégha nem is így van. A másik pedig, hogy nem lehet egyiket sem egyértelmúen jobbnak kikiáltani.
  • Borg
    #29
    Egyébként nem a Jedit optimalizálták radeonra, hanem az egész Q3 engine gyorsabb sokkal radeonon, a radeon optimalizációja miatt. Ez tény.
    És megsugom neked, hogy a DOOM III, UT2003 is gyorsabb lesz (illetve már gyorsabb) ATI kártyákon, mint nvidián... itt tünik ki jól, hogy ami nem nvidiás program csupán (ugye mint maxpayne, meg comanche 4 stb) azokban mennyire tükrözödik az ati púwer.. amelyik programmal foglalkoznak ati kártyán is, az sokkal gyorsabban fut rajta mint nvidián. És ez tény.

    Nvidia itt fogja megszoppantani, ha most majd ATIn (is vagy csak) tesztelik a játékokat, és akkor majd hüledezik a nép, hogy jé ez ATIn gyorsabb. Nő az ATI népszerűsége, nő a támogatottság, fordul a kocka...
  • Borg
    #28
    Érdekes, olyan képet amin anisotropic van bekapcsolva mért nem raksz be?
    Azért mert az számit igazán?
    ezek az antialiasing meg ilyenek semmit nem érnek, csak homályos lesz a kép meg lassú, semmi értelmük ma még, majd talán 9700on...
    Aniso sokkal értelmesebb dolog, minden programhoz be kell/lehet kapcsolni, és sokkal szebb képet ad, sokkal több értelme van.
    R8500 5-9% veszteséggel tudja, gef4 4600 meg 52%..

    16x AF mellett is gyorsabb a 8500 mint a 4600 2x AFel..

    Személy szerint csak az aniso teszteket nézem meg neten, mivel minden játékoz az van bekapcsolva, az kell. Sima gagyi beállitásokkal nem jáccok semmit, IMHO az nem érdekel itt mennyivel többet csinál akármilyen kártya. FSAAt ugyanugy nem használok, mert az éleken kivül betüket, texturákat is elmossa, kifolyik a szemem egy óra játék után...
    Ideje lenne már rájönni kedves nvidióták, hogy mi is az a feature ami számit, aztán nem alapgagyi beállitásokkal tesztelt 1600x1200as tesztet benyomni ide, amiben ugysem játszik senki semmit....
  • Shep
    #27
    A jedit meg biztos radeonra optimalizálták :)
  • Shep
    #26
    érdekesség képpen

  • Shep
    #25
    Mert azért innen ekkorát esni? Fura nem?
  • Shep
    #24
    Ez a táblázat, kisé érdekes nemde? Ti4200 szarabb mint a radeon7500 a jediben, ugyan már nekem Quincux meg 8x Aniso volt belőve és 42 alá nem ment az fps és közel nincs olyan gépem mint a tesztelőknek. Szóval szerintem az el van írva.
  • Anee
    #23
    Ne csodálkozz hogy leveri a Ti4200-at..
    még rakhatnánk be jópár ilyen képet..
  • Anee
    #22
    Ezért raktam be azt a képet mert szuper 4200 retekül szerepel.
    Én nem tudom mivel magyarázni ezt a szereplést.Mérési hiba biztos nem mert többször mérik s annak az átlaga:-)
    De a 440es MX nek már lassabb a core és a mem is....
  • Borg
    #21
    Nem, az a táblázat úgy korrekt ahogy van. Ti4200 szerintem azért van MX460 alatt, mert mx460on gyorsabb a core (alapbol 300Mhz asszem) meg mintha a ram is..
  • CybearBoy
    #20
    Mivan? A 8500 leveri a Ti4200-at? A 8500 elvileg GF3-ak ellen készült. Meg mi ez az Anne féle tom's kép? Ti4200 a legalsó helyen? GF4 MX alatt? Most valamit nagyon félreértek szerintem...
  • Anee
    #19
    na igen pont fele a R8500-nak.SZerencsére ez a mai játékokban annyira nem jön vissza
  • Borg
    #18
    Egyébként a multitextúrás fillrate tesztnél egész pontosan lehet látni, mi az ami R9000ből hiányzik...
  • Borg
    #17
    Érdekes, olvasgattam az R9000 DX7ben úgy lever minden más kártyát mint a falusi k*rvát a körhinta... vajon mért?
    Többi tesztben meg ez az átlagkép, amit te is beszúrtál...
  • Anee
    #16
    Na jó felmásoltam sg ftpre:-)
  • Borg
    #15
    Igy van, és per pillanat nem tudok gamét mondani amit ne anisoval játszanék... szal gef4 felejthető.

    Amúgy ANEE toms képei védettek, nem látunk semmit..
  • Anee
    #14
    nem tudtak....tényleg nem értesz:-))
    Nézz meg egy rohadt R9700 tesztet
  • Shep
    #11
    Miben ver rá a 8500 a Ti4200ra? Akárhány tesztet láttam, mindenhol a gef volt a jobb.
  • Borg
    #10
    Ne halgass az nvidióta kollégára (akinek inge vegye magára).

    A Radeon9000Pro 270/275 Mhzen érkezik, 3.2ns ramokkal. Javitott triangle setup engineja van, de 1-1 textúrázó egységgel szegényebb mint a R8500. Magyarul a teljesitménye kb 95%-a egy R8500nak. Viszont ha azt nézed, hogy 3.2ns ram, 320Mhz tuning simán.

    Másrészt a 9000resből lesz VIVO változat is, mindenképp megéri szerintem.
    Egyébként meg olcsóbbnak kell lennie mint a radeon8500, hivatalos infók szerint.

    Egyébként meg eleve a R8500 ráver a Ti4200ra, szal egy 9000res tuningal... stommiaza ti4200...
  • Balko
    #8
    Ati radeon 8500 jobb mint a 9000. Rzt a kártyát az ATI geforce 4 mx-ek és geforce 3 ti200 ellenfelének szánta!
  • crx
    #7
    Nem igazán értek a videokártyákhoz de az atinál jobb kártyát még nem tudtak felmutatni.
  • PhantomW
    #6
    mé a ati 8500 jobb mint a 9000???????
  • Anee
    #4
    nem az a Ti500 és a Ti4200 között van
  • PhantomW
    #3
    a 8500 volt annyi mint egy gf3
  • Anee
    #2
    Úgy sima GF3-mal
  • PhantomW
    #1
    Ennek a kártyának az ára 149usd ami 37 ezer ft
    vki tud eről a vga kártyáról vmit milyen geforce-al ér fel?