4322
mit ajánlotok?
  • M@TriX
    #641
    mint írtam 2.5-öst nekem is az van. persze ha megteheted 2.0-sat is vehetsz, de az még drágább, de 2.5 alá nem adnám, amúgy ez a késleltetést jelenti, szóval számíz a sebességbe.
  • Dying Soul
    #640
    Van 256mb ddr-em, most vennék még 512-őt, de mivel hülye vok kérdeznék vmit: Az új ramom herz értékének passzolnia kell a mostani ramom herz értékéhez?
    És hol lehet a herz értéket kideríteni?
  • psg5
    #639
    2x256 os corsair memom van a gépben és szeretnék hozzá még rakni egy 512-eset mire kell figyelni? Márka naradjon ugyanaz, esetleg mennyi herzen dolgozik, vagy még mire érdemes figyelni vásárlás előtt?
  • The Fugitive
    #638
    nem még nincs! épp most akarok venni és azért kérdezem. de akkor ez nem jó. akkor milyent ajánlotok?
  • The Fugitive
    #637
    nem még nincs! épp most akarok venni és azért kérdezem. de akkor ez nem jó. akkor milyent ajánlotok?
  • M@TriX
    #636
    háát, a CL3 az gyengéje, 2.5-ös nem ártana, persze ha ez van, hát ez van...
  • The Fugitive
    #635
    512MB DDR-RAM 400MHz Kingston Non-ECC CL3 / élettartam garancia
    ez jófajta ram? mit jelent a non ECC és mi az a CL3?
  • izb
    #634
    elviekben elég most mindenre,viszont ha gyors rendszer használatot szeretnél,akkor ajánlott a 2x1024 ram,vagy még több.
    Igy egy gyors regist átírással a windows magját a memóriában tudod tárolni,ami jelentősen megnöveli a rendszer sebességét.
  • Punker
    #633
    én ma vettem 2*1024-et mert 2*512 kevés volt.
  • biomage
    #632
    szerintem egy év és már van olyan játék ami minimus 1.0 GB ramot igényel
  • fatallerror
    #631
    srácok szerintetek 2x512 dual ram azaz 1 giga ram mennyi ideig elég? 1év?
  • QPR
    #630
    Egy problémám van:
    Eddig 400Mhz-es DDR 256 MB volt a gépben, de most beletettem egy PC2100-as 256MB-t.
    A gép érzékeli és ki is írja, hogy 512MB van, de ha elínditom programokat amik több memóriát igényelnek, a gép nagyon sűrűn meghal.
    Mi a gond, mit lehet tenni?
    Köszi előre is a segítséget...
  • pyropyropyro007
    #629
    hali
    A gépembe egy msi 6730-as alaplap van de nem tudom hogy hogyan tudnám a memóriát 333Mhz-en üzemeltetni ?
    Egy 512Mb-os PC3200-os memória van benn!!
  • Neogan
    #628
    Nekem lenne egy olyan problémám, hogy SD-RAM-ot szeretnék venni a gépembe.
    Namost ha megvettem és beszereltem akkor a gép magától felismeri?
  • vjanika
    #627
    Helló Mindenki!

    Vettem egy ismerősöm gépébe +256MB 333Mhz-es DDR I memóriát(HYNIX). Egy Samsung 256MB 333Mhz-es DDR I-es volt idáig benne. Beraktam a gépébe(Alaplap: Asus P4S533-E) Bekapcsolom, de nem boot-ol. Gondoltam, hátha nem férnek meg egymás mellett, ezért beraktam a Samsung memória helyére, az új modult, hogy megnézzem, egyedül mit produkál. De így sem akart elindulni. Hazahoztam, gondoltam itthon is kipróbálom. Saját memóriák ki, ez be, bekapcsoltam és elindult, minden gond nélkül. Később sikerült egy leírást szerezni az alaplapról, ahol a támogatott memóriák között a Samsung szerepel, de a Hynix nem. Az én gépem támogatja a Hynix-et. Valóban ez lenne a baj? Mit tudhat egy Samsung amit egy Hynix nem? Vagy fordítva: Mit tudhat egy Hynix, amit egy Samsung nem tud? Két adataiban megegyező modul között ilyen nagy eltérések vannak, csak azért, mert más gyártja? Vagy mi a fene lehet a baj?
    Pls help!
  • bigapó
    #626
    akkor valszeg jó lesz, igen:)) esetleg állíts a proci frekijén (magasabbra), hogy megnézd emnnyit bír a RAM.
  • urbijoe
    #625
    a MEMTESZT program addig fut mig le nem állitom?
    mert én 2 orán át futtattam 6x végigment aztán kikapcsoltam ez idö alatt nem talállt hibát ,akkor valoszinüleg nem hibás a RAM?
  • csingacsguk
    #624
    Newyorker te el vagy sztem tájolva!
    Most néztem sulinetben, hogy egy darab ismétlem EGY=1 darab 512-es PQI memória kerül 15 k-ba!
    Nem 2!
    :)))
  • csingacsguk
    #623
    A pcland sztem olcsó!
    Vagy ha nem mondj olcsóbbat!
  • Gabesz amd64
    #622
    pc-land drága mint a bűn!
    Alien-ék olcsobbak!Na meg az Userek is!
  • Newyorker
    #621
    Itt nálunk egy helyi cég ezzel a sulinetes cumókat áruló céggel van konzorciumban!

    www.ramiris.hu
  • Cnut
    #620
    Hol találtad?
  • bigapó
    #619
    2*512 15k-ért?? én úgy hallottam, hogy a PQI jó RAM és, hogy nem az olcsóbb kategória. csak összehasonlításképpen a kingmax ugyanilyen kiszerelésben kb. 21k lenne. vagy ez most nettó? nem vagyok otthon sulinetben. ha ennyit kell fizetned akkor szerintem megérte. de majd mindjá mondják az okosabbak is:))
  • Newyorker
    #618
    A PQI ramokról mi a véleményetek?
    Mert most rendeltem sulinetben 2*512őt, így 15k-ban megúszom!
    Megért annyit?
    Márkásnak mondható?
  • zimzumm
    #617
    KÖSSZÉPEN:d
  • jocika
    #616
    Van kiszállítás is.

    - Budapestre -súlyfüggetlenül- 800 Ft (+25% ÁFA, összesen 1000 Ft)
    - Budapesten kívül (Magyarországon bárhová) -súlyfüggetlenül- 1840Ft (+25% ÁFA, összesen 2300 Ft)
    - Sulinet kiszállítás -helyszini ügyintézéssel- 800Ft felár(+25% ÁFA, összesen 1000 Ft)

  • zimzumm
    #615
    És a pc-landtól, hogyan rendejem meg ha Debreceni vagyok?
  • jocika
    #614
    Én múlt héten vettem a Pcland-ban 512mb Twinmos-t 400-ast. Sőt ha most megnézed az árlistájukban még mindig ott van. (2.5 , 3, 3 ,8 )
  • zimzumm
    #613
    Sehol nemtok beszerezni 400MHz-s twinmos, 512 Mbyte-os ramot. Aszonták, hogy már nem forgalmazza a nagyker!
    Tudom hogy ez nem apróhírdetés, de ha vkinek van az szóljon már nekem megvenném!
  • hano2
    #612
    Sziasztok!Mi a véleményetek a PQI márkáról?Lehet alternatíva a TwinMos mellett?
  • bigapó
    #611
    hát mert, hogy lassabbak, mint a korábbiak. jó olcsóbbak is, de éppen ezért. mondjuk nem tudom neked ez mennyire számít:)) állítólag egyébként nem sokat. vagy nemtom:))
  • grebber
    #610
    Mármint milyen szempontból kéne meggondolnom?
  • bigapó
    #609
    EZEN az oldalon van info a Samsung ramokról. ahogy néztem szerintem nekik csak CL3-asuk van. De lehet, hogy tényleg meg kellene gondolnod, hogy ilyet vegyél:)
  • biomage
    #608
    samsung ramot akarsz venni ne már inkább twinmos vagy kinstom ramot vegyél
  • bigapó
    #606
    grebber neked nem jön be az oldal vagy mit viccelődsz itt nekem? :))
  • grebber
    #605
    Hát igaz nekem drága ez a CL2-es amiket irtál.De szerintem a Cl2.5 -ös is az lesz.

    Az a Samsung Ram ami csak ugy van irva hogy Samsung PC3200 512 MB/400 MHz az CL hanyas??
  • bigapó
    #604
    hát nem tudom. valahogy olyan ez, mint mikor délibábot kerget az ember. szeretnél venni/csinálni egy nagyon kafa gépet, de az nem jön össze különböző okokból, aztán marad a toldozás-foldozás...
    megjegyzem, én is így vagyok vele:)) de már kezdek beleunni, meg fáradni is. elég az is, ha 5%-al többet tud:))
  • biomage
    #603
    nem tudom megmondani hány százalékkal de jóbban lehet
  • bigapó
    #602
    hopp, ez pont éjfélkor ment:))
  • bigapó
    #601
    no és mennyivel? 5%?