4322
mit ajánlotok?
  • Newyorker
    #681
    A BIOSban a memóknál sorba-sorba ezeket tuom manuálisan állítani ugye:
    400Mhz
    Tcl: 2,5
    Tras: 7
    Trcd: 4
    Trp: 4
    Trc: 10
    Trfc: 12
    Trwt: 4
    Twr: 3
    1T/2T: 2T

    Nekem jelen esetben ezekkel az értékekkel megy a gép!
    Az időzítések növelésével, ugye lassul a memória?
    Tehát ezek az értékek annál jobbak minnél kisebbek!
    Jól tuom?
  • Gabesz amd64
    #680
    a 400-as rammod 333Mhz-en megy.
    Mb-okat nem huzza le semmi...max a windowsba a programok :)

    inkább vegyél egy új alaplapot...aztán memóriát
    de én a helyedbe minél előbb megszabaulnék a 256 Mb-ostól.
  • Gabesz amd64
    #679
    Geil

    nagyonjó tuning rammok ezek
  • kamisk8
    #678
    Helosztok lenne egy kérdésem na az alaplapom az 333mhz-en müködteti a ramokat most nekem van benne egy 256 333mhz és egy 512 400mhz-es és igy ugyan ugy megy agép mintha csak 512-ön lenne a ram .Na az lenne a kérdésem hogy az miatt ilyen a ramok kapacitása mert a 256-os visszahuzza vagy mert az 512-es az 400mhz-en megy?Ha a 256-ost kicserélném egy 512 400 mhz-esre akkor az ugye 2*512 na igy már nem lassitaná be egyik a másikat nem ?Igy téneg produkálná az 1gb-ot ?azért kérdem mert fontoss lenne most akarok ramot venni hogy érdemes -e vagy nem elöre is köszi a válaszokat
  • Scrat
    #677
    Szuper! THX Gabesz!
    Akkor azt hiszem el is döntöttem. Nyert a GEIL! Azt veszek inkább, nem Kingstont.
  • Gabesz amd64
    #676
    igen!
    nézd meg a honlapján

    létezik olyan,de az nem Dual kit-es
  • Scrat
    #675
    Srácok!
    A GEIL dual kitjein mindegyiken van hűtőborda?

    Vagy létezik olyan is amin nincs?
  • Newyorker
    #674
    MOst érdekes, mert az overlockingot levettem 20%ról, magyarán nincsen felhúzva a proci és így feltettem 400mhz-re a mamófrekit és nem fagy ki!
    Legalábbis eddig!
    Lehet valami köze van a kettőnek?
  • RelakS
    #673
    Bsztatok már ilyet?

    Unokatesóm gépén lefuttattam a memtest-et, erre kiírt kb 30 hibát.
    Nah, gondoltam, mivel valószinűleg az alaplapot úgy is ki kell már dobni, hát behoztam magammal a melóhelyre.
    Gépekbe be, memteszt elindít, az eredmények a következők:
    Egyik gép: több százezer (!) hiba
    Másik gép: megnyomom a power gombot a kikapcsolt gépen, mire a gép kikapcsol :pislog:

    Most mi van? Ennyire gagyi a memória, vagy megsérülhetett az utazáskor? külsérelmi nyomot persze nem látok...
  • Newyorker
    #672
    Sajna ez még rosszabb, mintha csak simán feltenném 400ra és minden mást hagynék, mert így még hamarabb elkezdett hülyeségeket írni a gép, aztán reboot!
  • czky
    #671
    Tcl: 3
    Tras: 8
    Trcd: 4
    Trp: 4
    Trc: 11
    Trfc: 14
    Trwt: 4
    Twr: 3
    1T/2T: 2T

    400on próbáld ki így!
  • czky
    #670
    Én nem futtattam soha végig. De a lényeg a 0 error!!!
  • cseneles
    #669
    gyorsulna a rendszerem gyors ramokkal???
  • cseneles
    #668
    HI ALL!
    valaki tundna nekem ajánlani ramokat a rendszeremhez????
  • Newyorker
    #667
    Lefuttattam 2x is, legalábbis asszem, mert a passhoz kettő írt és volt vagy 1 óra!
    A lényeg az, hogy oda az erroros sorba 0 legyen ugye?
    Vagy van valami más spec dolog is?
  • Newyorker
    #666
    Az én beállításom autoban ez:
    333Mhz
    Tcl: 2,5
    Tras: 7
    Trcd: 4
    Trp: 4
    Trc: 10
    Trfc: 12
    Trwt: 4
    Twr: 3
    1T/2T: 2T

    No ezt kéne valahogy úgy csinálni, hogy mit módosítsak innen ahhoz, hogy fel tudjam rakni manuálisan 400ra és ne fagyizzon ki?!
  • Scrat
    #665
    Köszi.

    Másnak esetleg tapasztalat? Jótanács?
  • Newyorker
    #664
    THX czky!
  • M@TriX
    #663
    egyikkel sem vallasz szégyent, a Geil tutibb, de a Kingston is kimagasló, ha nekem kellene választani a Geil-t választanám, talán tunungbarátabb, bár Kingstonom van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve...
  • Scrat
    #662
    Segítsetek légyszi!
    Nemrég újítottam kicsit a vasat (Asus A8n,A64 s939,MSI 6600GT)
    Memória jelenleg egy Hynix és egy PQI 512 DDR.
    Na ezt szeretném még lecserélni hamarosan egy dual kit-re.

    Kérdés: Kingston vs. Geil???

    Mást mifelénk nem lehet kapni dual kit-ben. Árban nem sok a különbség, belefér a rászánt keretbe, de tuti jót szeretnék venni!

    Előre is köszi a helpet!

    üdv.
  • czky
    #661
    http://hcidesign.com/memtest/
  • czky
    #660
    Az én memória beállításaim:
    Tcl: 3
    Tras: 8
    Trcd: 3
    Trp: 3
    Trc: 11
    Trfc: 14
    Trwt: 4
    Twr: 3
    1T/2T: 2T

    A Tcl lehet 2.5 is, a Tras meg lehet 7 is. Próbálgasd ki!
  • Newyorker
    #659
    Skacok meg tudna valaki dobni egy memtesztelő progival, ahol mind a 4 memet le tudnám tesztelni, hogy hibátlanok é?!

    Thx előre is a segítőnek!
    (a googlén már néztem, de nem találtam használhatót)
  • Newyorker
    #658
    Csak az a baj, ha kézzel állítom át, akkor sokszor kifagy!
    Rakjam fel 400ra és állítgassak ott az időzítéseken?
    Bár ahhoz nem nagyon értek, de ez így nem állapot, hogy a 400mhz-és ramjaim 333en menjenek! :(((
  • M@TriX
    #657
    az A-Dataról inkább hallottam, mint az Apacer-ről, persze ez nem jelent annyira sokat ;) szóval a felsőt választanám, ha az is 2.5-ös mint az Apacer. ha hármas, és ezekből kell választani, akkor Apacer.
  • Zealot
    #656
    Szerintetek melyik RAMot érdemes venni?
    2x A-DATA DDRAM 512MB PC-400 chip Vdata
    2x Apacer DDRAM 512MB PC-400 CL2.5
    Kingston DDR 1024MB (2x512) PC 3200 / 400MHz CL3

    Az A-Data és az Apacer közül választanék inkább (a többi cuccot is abban az üzletben veszem), csak kíváncsi vagyok hogy milyen a teljesítményük a Kingstonhoz képest. Az nem baj hogy nem kit-be veszem őket? Mert Dual Channelbe akarom rakni őket.
  • Faterx
    #655
    Sziasztok
    Nekem P4 2.53 Northwood 133/533 a proci, alap Abit is7-e, SPD-vel csak 166(333)-mal tud járni a 400-as mem. 200-at manuálban sem tudok a soft menuben
    alkotni. Igaz 333-cal hibátlanul jár 2.5 7 3 3 SPD gyárilag 2x512 Kingston Value. Nincs valami buheráló amivel a CPU-Mem Fsbét lehetne szabadabban beállítani?
  • czky
    #654
    Nálam is pont ilyen volt. 2 rammal ment auto-n 400on, de 4el már kézzel kellett beállítani.
  • psg5
    #653
    köszönöm, akkor nekilátok a beszerzésnek, beszerelésnek
  • M@TriX
    #652
    nem kell más, a BIOS észreveszi és szépen lekezeli a dolgokat, ha gyorsabb ramok kerülnek bele, akkor nézd meg, hogy nema réginek a sebességén megy. ezt elkerülendő esetleg nyomhatsz egy BIOS defaultot, de csak akkor ajénlott ha valami bibi van...
  • psg5
    #651
    Ja mátrix még egy kérdés: ha veszek ugyanolyan típusú 2x512 memót (még nem cseréltem magamtól) símán kicserélem a régi 2x256 al és kész ? Technikailag vagy szoftverileg lesz még más teendő vagy felismeri a megváltozott állapotot?
  • Newyorker
    #650
    Amikor két ram volt, akkor ment, 4-nél már nem megy?
  • Cancel
    #649
    vagy nézd meg az alaplapi leírást (ott megtalálod hogy hogyan tudja futtatni a memeket - single side, double side - stb),mert lehet hogy a 4 slotot már csak 333-on tudja futtatni
  • czky
    #648
    Auto módban nem fog soha 400mhz-en menni a 4 ram. Állítsad be manuálisan a 400MHz-et! Nekem is csak így megy 400-on.
  • Newyorker
    #647
    Üdv mindenkinek!

    Az alábbi hatalmas kérdéssel fordulok a hozzáértőkhöz!
    Alaplapom: ASUS A8N-E
    Proci.: AMD A64 3500+

    Gondoltam ennyi infó kell a dolog megmagyarázásához!

    Na szóval van 2db 512megás 400mhzes twinmos memóm, amit még kittben vettem ugye!
    Amikor singlében ment, akkor 333mhzre állította a bios automatice és amikor rájöttem kis segítséggel, hogy dualban hogy is kell tenni a memókat, akkor már duálban 400mhzre tette automatice a bios!Ez így gondolom helyes!

    Na szóval a mai nap folyamán vettem még egy 2*512megás 400mhzes PQI kittet, ami ugye szintén megy duálban!Ezt betettem melléje, de az a bajom, hogy a bios a mhz-t 333ra letette!A memók tuti, hogy duálban mennek, mert a CPU-z azt írja ki!

    Tehát összefoglalva a két memópár külön külön van betéve a gépben duálban 400mhzn mennek, de ha mindkettő belekerül, akkor a CPU-z szerint duálban mennek, de a bios szerint a gép mégis 333mhzn hajtja őket!

    Kérdésem, hogy mi a megoldás erre a problémára, miért nem megy autóba 400mhzn?!
    Ha a CPU-z azt írja ki a memory fülecskénél, hogy duál, akkor az tuti, hogy duálban megy?!
  • psg5
    #646
    kösz!
    valszeg az lesz a megoldás amit mondasz, hogy dualban veszek inkább 2x512-öt
  • M@TriX
    #645
    olvass lentebb, az az én véleményem...
  • Dying Soul
    #644
    Okés, köszi már kiderítettem a herzértéket, az érdekelne, hogy 256 mellé betehetem -e az 512-őt?
  • M@TriX
    #643
    neked is javaslom az eladás vételt, de ha nem:
    a gép beindításakor írja ki a Ramod sebességét, 200/200 az 400-at jelent.
    de kiveheted és megnézheted, az a tuti.
    de nálad is a lentebb említett gondok előfordulhatnak, pl fagyás meg ilyesmi, szóval pl 3Dmark vagy egyébb húzós teszt nélkül ne hozd el a gépet a ramvásárláskor, mert utána szívás az egész.
    nem cserélik ki, mert a memó jó, de a gépedbe nem megy flottul.
  • M@TriX
    #642
    ha helyedben lennék én eladnám a 2 memót, mivel márkásak szerintem jó áron el tudod lőni és vennék két ugyan olyan típusú 512-es RAM-ot, ami9k szépen húznak majd párban.

    ha ez a verzió nem tetszik: sajna néha még azonos márka, hz sem elég a dicsőüléshez néha akkor is összeakadnak, de ami fontos a késleltetés és a hz és talán mázlid lesz. bár ha megteheted hasonló márka is lehet és angyobb az esély a működésre, de ha megteheted a bolbtban vagy ahol veszed próbáld be a gépedbe az a tuti.