4322
mit ajánlotok?
  • FreeHome
    #721
    Én meg ezt találtam:
    Memtest86 - A Stand-alone Memory Diagnostic
  • czky
    #720
    Próbáld ezt!
  • smead
    #719
    ez csak személyes vélemény, nem szentírás:))))
  • FreeHome
    #718
    Ez letaglóz :-(
  • smead
    #717
    keress rá a neten, nem tudok most progit mondani (hála istennek nekem régóta nem volt problémám a ramokkal) de halkan megjegyzem hogy az abit az .... hát..., nem valami jó deszka ( nem hiába van neki topic)
  • FreeHome
    #716
    Köszi a gyors választ. Ugyanaz a típus mindkét ram. Mellesleg ebből van egy harmadik is, és az is jól működik egyéniben, csak párosban fagyasztják ki a Windows-t. Milyen memória tetsztelőt javasolsz?
  • smead
    #715
    max 1/5 évig, de nem a ramok miatt, hanem a vga és a proci miatt (bár ha dolgozol vele akkor.....)
  • smead
    #714
    először is vedd ki a ramokat és nézd meg hogy egyforma ramok-e (ha nem, akkor nem fognak együtt működni), ha egyezik akkor futtas egyenként memóriatesztet, lehet hogy valamelyik rossz, ha jók a ramok néz utána lehet hogy nem hszereti őket az alaplapod (pl: msi utálja a pqi-t)
  • FreeHome
    #713
    Sziasztok! Kellene nekem egy kis support! Adott egy alaplap, Abit Nf-8 és két darab ddr 400/512 MB-os RAM. A memóriák egyenként kitünően működnek bármelyik (2 darab van) memória slotban. De ha ketten csücsülnek az alaplapban, akkor a Windows XP különböző hibaüzenetekkel elszáll. Mit javasoltok? Remélem hamar választ kapok a kérdésre, és előre is köszönöm.
  • lord nihilus
    #712
    bocsánat de nem vok okos ilyen témákban, de:
    a dual ddr 400(egy alaplapon) azt takarja hogy 2 egyforma ram-ot lehet belerakni vagy mit?
    megértéseteket előre köszönöm!
  • Shadowkiller
    #711
    Jelenleg van 2*512MB DDR2 kingmax 533MHz-es ramom de úgy érzem beújítok majd 4db 1024MB-os 667MHz-est bár nem tudom hogy meddig lesz elég? Szerintetek?
  • Solt
    #710
    Köszönöm a választ uraim!! Meggyőztek! A vas megy a Méh-be!!
  • vjanika
    #709
    JAJAJ vigyázz vele! Barátnőmnek is ilyen lapja van, vettem bele egy HYNIX-et és nem ment! Nézd meg a leírását az asus oldalárol vagy a netről le tudod tölteni. Emlékeim szerint Samsung, Kingmax, Nanya, Micron de nem adom rá a fejem.
    http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/mb/sock478/p4s533/e989_p4s533.pdf
    Itt megnézheted mi a nyerő :-)
  • Scrat
    #708
    Ja és ugye tuti hogy jó az ASUS A8N-es lapba dualba???
  • Scrat
    #707
    Srácok egy kis helpre lenne szükségem ismét!

    A már megvitatott GEIL dual kit-et szeretném megvenni (Gabesz főleg neked szól!) ...
    szóval azt venném meg, de nem tudok én elmenni érte, így elhozná egy haver, de kérdésem lenne, hogy ami GEIL és dual kit, valamint a kék hűtőborda van rajta az egyetlen típust takar???
    Mert felhívtam a boltot, és azt mondták hogy kék hűtőbordás. Ami tesztet olvastam róla az szerintem az, de csak egyfajta van ami kék???

    Nem akarok melléfogni!
    THX.
  • Gabesz amd64
    #706
    Asushonlapja!
    keresd meg és oda le van írva minden,de Én ezt a deszkát már eladtam volna és vettem volna helyette egy másikat
  • Solt
    #705
    Sziasztok! Asus P4S533-as alaplapom van, ebbe szeretnék új ramot venni! Milyet érdemes? Elég régi már az alap lap és nincs meg a leírása...nem tudom milyene ramokat kezel! Valakinek ötlet? Ja most valami noname 512mb 333mhz van benne!
  • dieselG
    #704
    Hamarosan kipróbálom. Köszi:)
  • Punker
    #703
    vegyél + memóriát.
  • dieselG
    #702
    Rossz képlinkért elnézést, itt a jó:
  • dieselG
    #701
    Hi!

    Kb. 2hónapja vettem egy Sony Vaio PCG-K33 notit (p4 3ghz, 512mb ddr(2x256mb 333mhz) memória, ati vga stb). Ugyebár a vga a rendszermemóriából vesz memóriát, aminek a hátránya játékoknál jelentkezik: pl. a COD2 UGYANANNYI fps-t produkál cseppet szaggatva 800x600-ban, mint 1280x1024-ben, akármilyen grafikai beállitás mellett, csak 640x480ban élvezhető.. s ez igy is van más játékoknál. Nem folyásolja be az hogy mekkora méretű memóriát rendelek a vga felé, legyen az 32mb vagy 128mb. Lefuttattam a memtestet, nem talált semmilyen hibát, az everest meg a mem.késleltetésre ennyit dobott ki:

    Mi lehet? Vagy a laptopoknak ez a sajátos "visszafogottságuk"?
  • psg5
    #700
    ok memocsre lesz!
  • PeeVee
    #699
    Geil 2x512mb 400Mhz Value PC3200 CAS 2,5 3-3-3-6 2T aluminium hűtő BULK
    ez jó memória? megéri venni ?
  • bigapó
    #698
    egy hiba is hiba, sajnos. ha húzva van, vedd kisebbre a frekit és futtasd újra a memtest-et, ha nem volt húzva, akkor cseréltesd ki a memóriát, mert így instabil lesz a rendszered.
  • psg5
    #697
  • psg5
    #696
    ja itt a kép
  • psg5
    #695
    ez lett a memtest86 eredménye tud valaki okosat hogy ez így mennyire problémás??
    Van error, de nem "színes"
  • izb
    #694
    Küldj rá egy memtest progit és rögtön kiderül,hogy van e probléma a memória moduljaidal.
    Milyen hibát ír ki pontosan??
  • Campus
    #693
    sziasztok!!
    Olyan próblémám van h ha játszok néha olyat csinál a gépem h kidob 1 kék háttérrel fehér betűkkel hibát (olyan kék halálos)h a Windows jobbnak látta ha leáll és 1-szer sikerült beleolvasnom és vmi memóriahibát írt ki!!! Cseréljem le a memóriámat, netán szarakszik?? Ezért írtam ebbe a topicba meg már mások is memóriára gondoltak!!
    Köszke előre is a segítséget!!!
  • Newyorker
    #692
    mem86allel tesztelve semmi hiba,úgyhogy jó lesz, de maradtam a gyári időzítésénél a 2,5-3-3-8 2T-nél :)
  • M@TriX
    #691
    mondjuk az aida erre elég alkalmas, írás/olvasás sebesség.
  • M@TriX
    #690
    hogy mennyivel azt meg már ne firtassuk, mert szerintem semmivel, azaz kb. 0.1%-al, persze szerintem, de letesztelhetnéd, mert az a lényeg...
  • Newyorker
    #689
    Nem fagy, megy frankón, több gámával is teszteltem!

    THX az infót!
  • czky
    #688
    Ha nem fagy, akkor jó! Különben az a gyorsabb!
  • Newyorker
    #687
    400Mhz
    Tcl: 2,5
    Tras: 7
    Trcd: 4
    Trp: 4
    Trc: 10
    Trfc: 12
    Trwt: 4
    Twr: 3
    1T/2T: 2T

    Eddig ilyen volt a memóm beállítása!
    Ez ugye így néz ki: 2,5-4-4-7 2T
    MOst átállítottam a biosba így: 2,5-3-3-7 2T

    Egyenlőre semmi fagyás, akkor hagyjam így, mert gondolom ez a gyorsabb!
    Vagy tévedek?
  • MasterJay
    #686
    Mivel AMD-s a deszka nem kell nagyobb ram mint 400Mhz csak akkor hha húzni akarod.
    Az adm cpu-k azt szeretik ha szinkronban járnak a ramokkal. De ha a deszka csak pc3200 azaz 400Mhz-s ramokat kezel és nem akarsz húzni akkor nem sok értelme van nagyobb ramokat venni.
    szvsz De persze ez a saját szíved ügye.
  • izb
    #685
    a valódi órajel 200mhz
    az effektív az 400mhz

    Tehát neked nem kell csinálnod semmit.
  • Szabó Péter
    #684
    Az miért van hogy az everest home azt irja, hogy a memóriasebesség 200 Mhz,mikor 2 db 512 400 Mhz dual ba van berakva.Állítanom kell valamin?
  • vernyuszi
    #683
    Nah szóval, a köv kérdéseim lennének:
    MsiK8N sli platinum alaplapba tennék memót. leírás szerint 3200-as memót kezel a lap, ami ugye 400 MHz Ha beleteszek 533-as memót, azt tudja kezelni ? Vagy esetleg DDR2-őt. Egyáltalán lenne értelme, merhogy proci FSB-je ugye 400. ?
  • M@TriX
    #682
    régen néztem ezeket a beállításokat, de régebben tezstelgettem a cuccot, a leg lényegesebb az első cl érték és kész ;)