4322
mit ajánlotok?
  • czky
    #801
    Ha a ram mindkét oldalán vannak chipek, akkor kétoldalas a ramod, és ha csak az egyik oldalán vannak chipek, akkor egyoldalas...
  • szoszibá
    #800
    Sziasztok! Honnan tom eldönteni hogy egyoldalas vagy kétoldalas SD RAM van a gépemben? Szeretnék venni bele 256 MB-osat de nem tom mien kell bele! Segítsetek! Válaszotokat előre is köszönöm!
  • bigapó
    #799
    leginkább a játékok, mert azok -többek között- a legmemóriazabálóbb programok.
  • Pp
    #798
    Köszi az infókat és BUÉK mindenkinek.Jövőre találkozunk.
  • vjanika
    #797
    Hát igen, a mov konvertálás inkább procifüggő. Tehát ha gyorsulást szeretnél, akkor egy gyorsabb proci kéne.
  • Pp
    #796
    Köszi a választ. Nekem párban van, ezért is érzékelte egyből a CPU-Z hogy dual. A SiSoftware Sandra progi szerint a "memory bandwith benchmark" egyből gyorsabb lett. Viszont a mov konverter program semmivel nem lett gyorsabb. Természetesen ugyan azzal a filmmel. Akkor tényleg csak néhány program használja ki a dual módot?
  • vjanika
    #795
    A memória sávszél így a duplája lessz(dual-ban), tehát azok a programok, ahol ez számít főként, azoknak biztos, hogy jót tesz. Hogy van-e rossz is a dual-ban, nem tudok róla. Hacsak azt nem nézzük, hogy azonos modulok kellenek dual-hoz. Tehát ha valakinek már van egy 512-ese vagy egy 1024-ese, akkor nem árt hozzá egy ugyanolyan 512, vagy 1024-es modult szereznie. Ellenkező esetben előfordúlhat, hogy nem fog rendesen működni(vagy eggyáltalán). Tehát ha nem lehet azonos modult kapni, akor jobb eladni a meglévőt és párban venni újjakat.
  • Pp
    #794
    Azt még szeretném megtudni, hogy jobb vagy rosszabb a dual mód? És miben más miben különbözik a kettő?
  • Pp
    #793
    Köszi a segítséget. Valóban úgy van ahogy írtad. 1 modul kell a zöldbe és egy kell a lilába. A CPU-Z egyből jelezte a dual módot.
  • vjanika
    #792
    Tudtommal ezt nem lehet BIOS-ban állítani. Attól függ, hogy Dual, vagy sima, hogy hogyan teszed be a ramokat a slot-okba. 1 modul kell a zöld slot-ba, és 1 a lilába. Természetesen, hogy tudjad dual-ban hajtani őket, ahhoz 2db modul kell, vagy 4db.
  • Pp
    #791
    Sziasztok!
    Vissza olvastam elég sok hozzászólást de nem találtam sehol, így megkérdezem.Hól tudom beállítani hogy duál módban menjen a memória. memoria:KVR400X64C3AK2/1G alaplap MSI 875P
    Előre is köszi.
  • Maffya
    #790
    Sziasztok!
    CSak egy kérdésem lenne,melyik az optimálisabb ha olyan Ram-jaim vannak hogy Apacer PC2700 333Mhz 256MB,és Twin Mos Pc3200 400mhz 256MB együtt szeretném öket használni,el is viselik egymást.
    A Konfig: AMD64 Sempron 2600+,Via K8 alaplap,40GB Hdd,Samsung CD-RW/DVD,Ati Radeon 9700.Ja és notebook igy csak 2 slot van.
    A kérdés az lenne hogy melyik a jobb ha a Twin Mos 400-as van az 1 slotban vagy az Apacer 333-as ?? Számit egyáltalán? Vagy? Tanács tip és bármit szivesen fogadnék.
    Köszi.
  • dorell
    #789
    és hozzá 260on megy a mostani (meg majd az új is) szóval egyik sem lesz húzva. Így remélem nem lesz gond, de amiket itt olvasok... :)
  • M@TriX
    #788
    huh ezt aztán tuti asszimetriának nevezik ;)
    egyébként lehet gond, mint a számtechben mindenhol, lehet nemtudja majd lekezelni a lapod egyszerre a két memót, de valszeg igen, de biztosra mondani tuti nem lehet.
  • dorell
    #787
    Sziasztok nekem egy regebbi abid bd7II raid alaplapom van, amiben egy samsung 512/333 ram dolgozik. Kérdés: ha ugye nem tudok dualt használni akkor elvileg nem lehet gond, ha egy kingmax 1gb/400 ram kerül bele a korábbi mellé?
  • Agy Halott #786
    Nem volt drága (50 rugó) ahhoz képest, hogy ez a leggyorsabb RAM 400Mhz-en (Cas Latency-2.2.2.4) és télleg NAGYON jó! Összehasonlítottam a régi 1 Gb-os NANYA RAM-ommal (Cas Latency-3.5.5.8) és jelentős változást láttam. 4 játékon teszteltem külön-külön: Doom 3, F.E.A.R., Far Cry, Riddick
  • MaSzKa
    #785
    nagyon jó mem
    biztos kXrva drága volt
  • MaSzKa
    #784
    ?FT
  • Agy Halott #783
    Mieza szarkazmus?
  • mEkLaU
    #782
    Gratulálunk, hogy megvetted
  • Agy Halott #781
    Most vettem Kingston-HyperX-400Mhz-UltraLowLatency-CL2.2.2.4-PárbaVálogatott(DUAL.KIT)-2x512Mb RAM-ot, élettartam garival. Vélemény?
  • Gabesz amd64
    #780
    twinmos twister cl2 pc3200 2*512.
  • freestyler8
    #779
    kösz srácok... én is idáig jutottam kb. h el kell adni mindkettőt :D
    nem kell vkinek? :D
  • MaSzKa
    #778
    milyen van neked? és mennyi?
  • M@TriX
    #777
    sajne ez a CL miatt van, ugyanis az egyik 2.5-ön tud menni 400-on, a másik viszont csak 3ason tud menni 400on, így redukálódik le 333-on, de 3on megy mind a 2. ha lvennéd a CL-t 3-ra, akkor mennének valészeg 400-on de az nagy hiba, mert érdemes lenne kihazsnálni a cl 2.5 nyújtotta előnyöket.
  • bigapó
    #776
    még jó, hogy jók:))) és dualban is mennek gond nélkül.
  • Gabesz amd64
    #775
    add el mindkettőt szerintem és vegyél újat.
    a konfigod végett a memcsik nem fognak menni dual-ba.

    Cl3-astól minél előbb megszabadulnék
  • freestyler8
    #774
    Hali!
    a gépem: ASUS K8N-E Deluxe A64 3000+(s754 Clawhammer), 2x 512 mb Hynix mem. (400as csak eltérő időzítésekkel)
    az egyik: cl3 7:3:7 (400mhz)
    a másik: cl2,5 3:8:3 asszem..
    Az a gáz, h együtt nem akarnak menni 400on csak 333on.
    hiába állítom a biosban..
    ha külön-külön próbálom őket akkor megy mindkettő 400mhzen
    Tudna nekem segíteni?
    esetleg vmi tipp h mi lehet a problem?
    (annyit én is meg tudtam állapítani h nem ártana 2 egyforma memóriát venni:) )
  • M@TriX
    #773
    minden memóriával lehetnek gondok. ;)
    Nekem volt Samum, 230-on DUALban úgy hasítottak, hogy öröm volt nézni
  • QPR
    #772
    Samsung memória, vannak vele gondok Asus alaplapon?
  • Gabesz amd64
    #771
    vedd meg az enyémet! :)
  • Gabesz amd64
    #770
    akkor mond meg,hogy kék hűtőbordásat kéred
    és ha nem olyat hoznak akkor nem kéred el
  • MaSzKa
    #769
    Kingmax-ok is nagyon jók
    ezért nehéz választani mert még ólcsobb is
  • MaSzKa
    #768
    kösz
    de nem biztos hogy amit én megrendelek az is ilyen lesz
    mert már 3 féle változatba láttam a Geil-t
  • Scrat
    #767
    Hát igen, a dual kényes téma.
    Én még mindig azt mondom hogy ha valaki dual-t akar,akkor igenis tessék venni dual kitet.
    Ha veszel jó helyen két ramot egyidőben, és nem sok különbség van a sorozatszámok között,tehát egyidőben lettek gyártva akkor is fog menni dual-ban szinte 100%.
    Viszont ha pl veszel egy általáam is már sokat emlegetett Geil Value PC3200 Dual Kit-et, akkor nem sokkal fizetsz többet mint két normál ramért külön-külön, viszont kapsz egy TUTI DUAL-t és még jól húzható is, az időzítése pedig messze jobb mint egy átlagos ramnak!
    Ha már bővíteni akar valaki 512-ről 1024-re,mindenképp DUAL, mert brutál gyorsabb mint a SINGLE!

  • saviola
    #766
    Hali! lenne egy kérdésem mi pontoson az a Biosban az spd beállítás?
  • M@TriX
    #765
    pont pár hsz-el lentebb van tárgyalva a hiba, sjna nem olyan egyszerű dualban, vagy egymás mellett futtatni 2 memót, valamely tulajdonsága eltér a 2 memónál. vagy a késleltetési idő, de lehet valami más érték amiatt nem tudnak együtt szambázni.
    szóval mint már többször elmondtam, úgy érdemes új memót venni, hogy eladod a régit és két újat veszel, nem kell KIT-ben, csak mondjuk ha jó helyen veszed, ott be lhet rakni a gépbe és mondjuk megtaláljátok az ideállításat. vagy ha márkásabbat veszel, akkor meg tuti menni fog, mert ott nem hyülyéskednek ilyenekkel, hogy kicsit más, m,eg ilyesmi... ;)
  • Norby86
    #764
    Sziasztok. Én most vettem 2 napja egy Samsung 512-es memóriát,a már meglévő másik ugynilyen samsunghoz (Asrock P4V88+ alaplaphoz). A gondok már másnap jöttek,mert a gép pl. mikor Nerot telepítem,dob egy kékhalált,vagy ujraindul,vagy ha elindítok egy memóriaigényesebb programot,akkoris. Amikor 1 memória volt benne még a régebben vett 512-es nemcsinált semmi ilyet. Ha viszont csak az ujonnan vett memóriát hagyom benne akkorsem csinál ilyet.Memtestet is futtattam 3 órán át és azsem mutatott hibát. De valami nem ugy müködik a gépbe ahogy kéne. Nem akarok reklámozni hogy melyik boltba vettem,de vissza nemviszem hiába garanciás,mert már szivtammeg ugyanitt vett alaplappal amit visszavittem mert szarvolt a ps2 az alaplapon,őkmeg érdekes módon nemtaláltak hibát,aztán elakartak kérni 1000Ft bevizsgálási díjat. Mondván hogy nemtaláltak hibát ezért kérnek pénzt. Szoval nem akarok ugyjárni hogy visszaviszem és elkérnek megint 1000Ft ot mert náluk megy érdekes módon. Valakinek van valami ötlete,ha nem a memória szar mert memtest nemjelezte (bár nem 100% futtattam le), akkor milehet a baj? Alaplap közretud esetleg játszani? help!!
  • Scrat
    #763
    Gabesz álltal belinkelt teszt alapján döntöttem én is nemrég a Geil mellett.

    Egyenlőre nem húztam, de alapból is elég gyors eredményeket hozott Everest tesztjében.
    Sajna nem értek nagyon a memória húzáshoz, időm meg még nem volt kísérletezni, de amit alapból mutat, nekem az is meggyőző!

    Csak ajánlani tudom!
  • Gabesz amd64
    #762
    katt