4322
mit ajánlotok?
  • grebber
    #841
    Samsung, 1 Gb DDR, 6Layer, CL3, PC400 (16 Chip).
    Mit jelent a 6 Layer fingom nincs :( ?
  • admi
    #840
    KÖzben az IBm oldalán keresgéltem, és találtam egy oldalt. A 256 MB 133MhZ RAM-ról ír, és a kompatibilis gépek listáján ott van az IBM 300 PL.

    Egyre kevesebb alternatíva marad.
    link
  • admi
    #839
    Ok, nem baj. Amúgy ma jutott eszembe, hogy az itthoni gépemben is ki tudom próbálni, mert ez viszi az SD RAM-ot is. Beletettem, elsőre felismerte, és működött rendesen. Ergo a RAM jó, minden jel szerint az IBM alaplapja is, szóval itt kompatibilitási probléma lesz. Az a baj, hogy nincs kézikönyvem az IBM-hez. Abból kiderülne, hogy mekkora modult tud legfeljebb kezelni...
  • Lord Zax
    #838
    Közben sikerült megoldanom a problémát, a processzor nem ment mefleleö fsb-n, tul volt huzva, és hozzá kellett igazitani a memoriát is...
    Még egy kérdésem van: MIt jelentenek a következök? :
    Dual channel linear mode
    Dual channel single mode
    Single channel or virtual single channel
    Single channel linear mode

    És mi a külömbség közöttük?
  • [Jakuza]
    #837
    Direkt letoltottem a p4p800 deluxe PDF kezikonyvet.
    2.5-2.5.4 pontnal van leirva a memory es ott le van irva minden 1-3 vagy 2-4ben (elobb elgepeltem) megy dual channelben, es mindegyik slotba beteheto a 400MHzes RAM.

    Itt a leiras:

    Dual Channel*:

    *=Use only identical DDR DIMM pairs
    for dual-channel configuration (3) you may

    use identical DIMMs in all four sockets
    or
    use identical DIMMs pair in DIMM_A1 and DIMM_B1 (blue sockets)
    use identical DIMMs pair in DIMM_A2 and DIMM_B2 (black sockets)
  • Lord Zax
    #836
    Nekem a manualban, és mindenhol ahol utánnanéztem igy van hogy 1-3 high tech slots 400-asok mennek max bele, és 2-4 low tech slots 333-ast bir csak max, és igy is mülödik. Nekem nincs ilyen idözisés bajom hiszem két totál egyforma ramom van, direkt párban voltak. Pontosan igy van a-a fekete szin pár, high slots, és b-b kék pár low tech.
    Engem az zavar hogy ha a biosban bekapcsolom a turbot a mem accelerationnál akkor el sem indul a gép. Meg az hogy két 512-es pár ment duálban. Mostmeg hiába van dupla mennyiség, sokkal lassabban dolgozik.
  • bigapó
    #835
    amit laikusként és jó pár éves felhasználói háttérrel hozzá tudok fűzni, hogy az egymással "összekötött" slotok általában egyszínűek. hangsúly az általában, mert kivételek erősítik a szabályt:)
  • [Jakuza]
    #834
    Hat nagyon erdekes dolgokat mondasz, ugyanis az alaplap kezikonyve szerint az osszes slot tudja fogadni a DDR 400as memoriakat. Mint altalaban az osszes alaplap.
    Dual Channelben pedig az 1-3as vagy 2-3as slot osszetetelben mennek.
    Amugy az ismerosomnel is hasonlo problema van egy masik tipusu Asus alaplapban, hiaba a ket azonos gyartmanyu RAM, de eltero idozetesuek vannak neki ezert nem mukodik nala sem a dual-channel.
  • djdanie
    #833
    csáó emberek! lenne 1 kérdésem! ramturbóval szétcseszem a gépem?
  • [Jakuza]
    #832
    Sajnos nem talalok hozza kezikonyvet.
  • Lord Zax
    #831
    nem lehet más memoria párositásban, csak 1-3..... mivel csak ez a két slot tudja kezelni a 400-as ramot. A másik kettö csak 333-ast bir kezelni. Ez igy van egyébként a legtöbb alaplapban, legalábbis az enyémben biztos. Ugyanezekben a slotokban az 512-es pár tökéletesen ment.
  • admi
    #830
    Kiderült a típusa: IBM 300PL. Ez van a gép elején.
  • [Jakuza]
    #829
    Nem feltetlenul ezzel a menuponttal fogod megtalalni lehet pl SD RAM options vagy SD RAM frequency is, de mas nevvel is szerepelhet.
    Ha esetleg megmondod a tipusat a gepnek, vagy az alaplapnak akkor talan pontosabban megtudom mondani, ha utananezek.
  • admi
    #828
    OK, köszönöm, így ebben a formában meg fogom találni, csak célzottan kell keresnem. Csak hétvégén tudom megnézni.
  • [Jakuza]
    #827
    Igen altalaban van olyan beallitasi lehetoseg is.
    Valami hasonlo menupontot keress: Memory Frequency : 100MHz+PCI
    De lehet mas nevvel vagy szamozassal is mint pl, 133MHz es MHzenkent csokkentheto opcio, de lehet olyan is hogy 100MHz+33MHz stb.
  • admi
    #826
    Hú, nem tudom, majd megnézem. Amennyire átfutottam a BIOS beállításait, volt memóriára vonatkozó lehetőség, de ilyen nem egyértelmű címzési meg egyébb dolgok voltak, amikhez nem mertem nyúlni. Ez a frekvencia beállítás úgy van, ahogy mi is beszélünk róla, szóval MhZ-ben kifejezve? Mert akkor megtalálom könnyen.
  • [Jakuza]
    #825
    Nem hiszem.
    Raktam en mar be IBM gepbe mas ramokat is problema nelkul.
    Esetleg meg lehet, valami idozites beallitasi gond is.
    A BIOSban nem lehet beallitani, hogy 100MHZeskent menjen a RAM ?
    Altalaban akkor nem annyira nyugosek az alaplapok a memoriakra, ha oda van allitva.
  • admi
    #824
    Egyébként a régi RAMok és az új is egyoldalas. Előb keresek valakit, aki leteszteli nekem a RAM-ot, addig nem merek feleslegesen BIOS-t frissíteni, mert soha nem csináltam ilyet, és ezért túl nagy rizikót jelentene. De szerinted az lehet hogy az IBM alaplap nem fogadja el a nem IBM márkájú alkatrészeket?
  • [Jakuza]
    #823
    Probald esetleg mas memoria slot parositasokkal.
    Pl: 1-3, 1-4, 2-3, 2-4, 3-4
  • [Jakuza]
    #822
    Nemely alaplap nem tudta rendesen kezelni a ket ill. egyoldalas RAMokat.
    Esetleg probalkozz egy BIOS frissitessel, hatha utana jo lesz.
  • admi
    #821
    Sziasztok! Hátha tudjátok a választ:

    Vettem egy PIII-as IBM géphez egy Samsung SD RAM-ot (256 MB, 133MhZ). A gépben volt 2 64MB-os, 133 MhZ-s IBM márkájú modul. A régieket kivettem, az újat beletettem, és nem indult, a BIOS-t sem töltötte be. Ha mellé tettem egy 64-est, akkor elkezdte tölteni a Win-t, de nem tudta elindítani, mert kékhalá+restart jött mindig ugyanannál a pontnál.

    A kérdésem, hogy ez lehet azért, mert az IBM alaplap csak IBM RAM-mal működik, vagy alapból rossz memóriát adtak el nekem? Esetleg valami más lehet? Amúgy elég régi gépről van szó, a BIOS 2000-es.
  • Lord Zax
    #820
    Sziasztok.
    Egy memoriás kérdésem lenne, irtam már prohardware-be is de ott válaszra se méltattak, más hardware forumot meg nem ismerek..

    Nemrég ujitottam a gépemet memoria szempontjábol, eddig egy 512-es kingston pár volt, duálban ment. Most 2 db 1 gigásat vettem, direkt párba volt válogatva.
    Az alaplapom p4p800 deluxe, ami max 400mhz-es (3200) as ramot bir el (proci egy 800fsb-s 2.6-os intel.) ilyenek az enyémek is, baraktam a megfelelö helyre párban, de nem akar sehogy sem duálban menni. Probáltam biosban is, pl a memory accelerationnál bekapcsoltam a turbo-t (ami elvileg a duálhoz kellene) és akkor el esm indul a gép, sima fekete kép, bios sem jön be. csak kiselem kiszedés, bios lemerités, elem visszarakás után indul ujra. Ez a memory acceleration egyébként alapbol automatán van, ugy megy, de nem duálban indul el...
    Legujjabb bios driverem van, és elvileg mennie kellene, teszteltem a ramot is Semmi baja nincs, csak nállam nem akar menni...
    Mi lehet a megoldás, valakinek volt hasonlo problémája?
  • grebber
    #819
    Láma kérdés tudom de 1,5GB ramot hogy érdemes venni 3x512MB vagy 1GB+512MB?
  • czky
    #818
    Menni fog duálba biztos...
  • giovanni85
    #817
    ha veszek két memóriát ugyanabból a márkából ugyanazokkal a képességekkel (késleltetés...)akkor mekkora szerencsével lehet majd dualban használni?
  • izb
    #816
    Amd-nél mindegy.
    Intelnél az 1gb modul a jobb álítólag.
    Mondjuk alkalmazásoknál ez a "jobb" eltünik a fenébe.
  • Bence01
    #815
    mit érdemesebb venni és mejik gyorsabb 2db 512Mb ram dualba vagy 1db 1024Mb-s ram?
  • Maffya
    #814
    Sziasztok!

    Lenne egy Apacer 256Mb /333MHZ Notebook Ram-om eladó.
    Ár :6000.-FT
    Tökéletes,de Notebook váltás miatt megmaradt,mert az űj notiban 400-as van,és mint tudjuk nem igazán dolgoznak együtt jól a 400-as a 333MHz-essel.
  • vjanika
    #813
    Rendesen beletetted te azt a memóriát régebben? Befogták rendesen a pöcök a szélén?
  • vjanika
    #812
    Bajnak nem baj, hogy nem dual, de nem is jó.
  • bigapó
    #811
    lement alfába... :) egyébként nemtom. de lehet, hogy a terhelést nem bírta.
  • saviola83
    #810
    a gépemben mostanság egy 512-es memória van
    tegnap este játszottam a PES5-el és egyszercsag elsőtétült a kép és a monitoron semmi
    a gép meg ment
    nos megpróbáltam restartot
    semmi
    utána kikapcsoltam és vissza be
    semmi
    na most akkor
    próbáltam többször de nem volt semmi
    most reggel próbáltam megint
    megnt semmi
    mondom visszateszem a régi 128-as memóriát amit egyébként meg tem a MEMtestel múltkor és tele volt hibával
    szóval visszatettem és vele ment
    ne mondom szép
    most akkor rossz aaz 512-es?
    jótállásos pestről rendeletem
    nos miután írtam nekik mondom a 128 mellé visszateszem az 512-t
    betettem és ment
    megnéztem a beállításoknál is és felismerte
    mondom most kiveszem a 128-as és visszateszem úgy ahogy tegnap volt amikor elszált a kép
    és csodák csodájára megy
    na akkor most mi van?
    Légyszi segítsetek.
    Mi lehetett a hiba?
  • zsanet
    #809
    Az Everest szerint 1024.Az nem baj, hogy nem dual? Ja,és bocs a sürgetésért!
  • reaper4
    #808
    jó h le nem b@szod az embert. LOL
  • vjanika
    #807
    Mit ír ki az alaplap bootoláskor? 1024MB? Mert akkor biz használnia kell mindet. Olyan meg nincs, hogy az alaplap mutatja, hogy van benne, de nem engedi használni az oprendszernek. Tedd fel az Everest-et, vagy a cpu-z-t és azok megmondják egyből, hogy mennyi mem van használatban.
  • vjanika
    #806
    Hát ez a mérettől is függ, de eltarthat a sima standard teszt akár 1 teljes órán át is. Legalábbis nekem addig tartott egy 512Mb-os modul tesztje. De akár egyszerre is tesztelheted.
  • zsanet
    #805
    Nem kapkodjátok el
  • zsanet
    #804
    Hello! ABIT NF-8V memória kezelésére tud valaki megoldást(nem dual chanelos sajnos,1024MB van benne,és szerintem nem használja mindet)? Előre is köszi
  • puding00
    #803
    Sziasztok!
    Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a Memtestet ha le akarom futatni, akkor(3 memóriám van bent a gépbe) külön külön teszteljem, le őket vagy mehet egyszerre mind a hárommal a Memtest? Időben menyi KB a három memóriának a tesztelése?
  • reaper4
    #802
    ha meg egyik oldalon sincs, na akkor átb@sztak :D