4322
mit ajánlotok?
  • MaSzKa
    #1561
    abit.com.tw

    frissíts bios-t
  • Deadkiller
    #1560
    2 slotos a memória van az alaplapomon,és ha 1 memo van benne akkoris csak 200-on megy...
  • MaSzKa
    #1559
    és ezt honnan veszed? 200x2 az =400
    ahány alaplap annyi kiirás
    ugyanazzal a progival nézd
    pl cpu-z 1.41
  • MaSzKa
    #1558
    pontosan
  • MaSzKa
    #1557
    ha valaki vesz memóriát az legyen az első kb minimum 5% túlhajtással tesztelje le a memtest86 3.3-al

    legalább 1x fusson végig (2gb ram nálam 1,2óráig tartott)

    memtest86.com
  • Deadkiller
    #1556
    Hali!

    Nekem olyan problémám van hogy a ddr400-as memok csak 200-on pörögnek,haveromnak is ddr400-van és neki 333-mon mennek!

    Konfigom:Abit-IS7-V2 Alaplap,Samsung DDR400 1GB+Kingston DDR400 512Mb-ram,Celeron D2,4GHZ,többi sztem nemlényeg!Hogy pörgetem fel legalább 333-ra memokat?Lécci segítsetek!
    Előre is kössz
  • dara
    #1555
    Egy memóriavezérlő csak egyféle üzemmódban mehet. Vagy DC vagy SC. A kettő együtt nem működik. nF2 esetén három modullal is működhet a DC (ez alapvetően amiatt van, hogy valójában egyáltalán nem képes DC-re, de ez egy másik téma). K7 esetén mindjuk totál mindegy, a DC-nek egyszerűen nincs ott létjogosultsága.
  • Qwerty4
    #1554
    láttam
  • Qwerty4
    #1553
    ide is leírom:az alaplapom nForce 2-es Biostar M7NCD Ultra, proci pedig Sempron 2500+ 1750 MHz.
    Az alaplapba 3 modul van a RAM-nak, 2 dual chanellre, 1 pedig szimpla DDR400.Ezzel gond lenne?hmmm...
  • tmisi
    #1552
    Én már válaszoltam egy másik totyikba erre. :D
  • dara
    #1551
    Milyen lapod van egyáltalán? Mert az nF2-esekbe pl nem is tudsz 3-nál több modult rakni.
  • Qwerty4
    #1550
    Sziasztok!

    Van egy gondom, Socket A-s az alaplapom és DDR400.2 Dual Channel modulom, szeretnék venni 2*512-t egy csomagban(kitben), közbe elolvastam ezt a cikket és itt mintha azt írná kevés a teljesítmény változás, de ezt csak a sebességre érti nem (???), attól még 2*512-vel 2 GB felé növekedik a kapacitás ugye?Érdemes tehát dual channelt venni?
    Sajnos eléggé nem értek a dual channel RAM-okhoz, valaki kérem világosítson fel mire számítsak, ha megveszem azt! :)
  • dara
    #1549
    Magyarul arról van szó, hogy a hibásan vagy egyáltalán nem működő cellák miatt a Samsung már nem rakja a saját moduljaira az adott chipet.

    A cellák viszont nem azonosak a regiszterekkel!
  • MaSzKa
    #1548
    rostáján
  • MaSzKa
    #1547
    memória cimek amik a samsung rostálján nem mentek át azt eladják noname gyártóknak olcsón de letiltják ami rossz volt a ramba és mukodik jól
  • dara
    #1546
    Konkrétan milyen regiszterekre gondolsz itt?
  • MaSzKa
    #1545
    szivesen máskor is
  • Solt
    #1544
    köszi mindenkinek!
  • MaSzKa
    #1543
    ezekben a kiskerekben a legjobbak az árak magyaroszágon

    lord.hu
    aliencomputers.hu
    transcomp.hu

    érdemes megnézni ezeket is:
    argep.hu
    kiskerarak.hu
    goodbuy.hu
  • MaSzKa
    #1542
    jó minőségü samsung chipes memoriák vannak márkás gyártóktól is
    pl A-Data Geil Kingston
    csak nehéz kiszűrni, a ramhütőlemez miatt nem látod

    lord.hu
    aliencomputers.hu

    ezekez nézd esetleg
  • MaSzKa
    #1541
    én utoljára eredeti samsung ramot rambus memórába volt nálam gravirozott fémhütőlapos volt

    el is vitték egyből rábuktak páran:-)
  • Solt
    #1540
    fasza, pár hónapja vettem kb 20 ezerért, most még venni akartam mellé 1 gigát... :S
  • MaSzKa
    #1539
    olyat max dél-koreába kapsz

    magyaroszágon csak letiltottot roszz regisztereseket kapni gagyi gyártók tól amelyik ramon gyári minőségtesztenmegbukott samsung chipek vannak
  • Solt
    #1538
    sziasztok! tudtok nekem ajánlani olyan üzletet ahol még be tudnak szerezni 1 giga 800mhz-s samsung ramot? köszi
  • Barny
    #1537
    nem
  • MaSzKa
    #1536
    vár6tó -e hogy lesz még valami áresés ramok terén 1 hónapon belül?
    vagy inkább megy fel az ára majd

    mert sokan mondták agusztusba drágul de nem így történt :-)
  • tmisi
    #1535
    Szevasz. Asszem ez kérdés volt.
    Dehogy emeltem voltot. Annyit nem ér meg. :D Ezt is nehezen szereztem be január végén.
    320Mhz-re vissza van véve, szal a DRAM:FSB arány van megbuherálva. A 4 modul samsung chipes brand, szal nem bírnák szuflával máshogy.
    Most néztem R6V közben kiléptem a winbe, 54 fok volt Everestben. Az sztem jó.
  • Barny
    #1534
    szevasz crysis.voltemelessel sikerult 3.75-t kihozni a procidbol_
  • tmisi
    #1533
    Szerintem tökmindegy, mert dualba úgysem megy (akkor kéne azonos színbe tenni). ASUS deszkák nemigen finnyásak a RAM-okra, legalábbis az enyém nem. (2x512, 2x256).
  • MagyaR
    #1532
    Elég sok időbe tellett amíg beszenvedtem a gépbe a memót.
    Alaplap is most, fele annyi hőmérsékleten sincs, mint amennyit elbír, de majd meglátjuk, ha túlmelegszik úgyis újraindul a gép, és akkor átrakom :).
  • MagyaR
    #1531
    fákk, mindenki mást mond. Valaki azt mondja rakjam mellé, valaki azt mondja, hogy teljesen mind1, most meg hogy egy színűbe. Jaj :D.

    Amúgy mellé raktam és felismerte, de majd reggel kicserélem, addig csak nem ég le :D.
  • Barny
    #1530
    egyszinube kell,de rakhatod kulonbozobe is ha kiakarod egetni
  • MagyaR
    #1529
    heló, lenne egy kérdésem!

    Vettem most pluszba 512 ramot. Eddig van a gépbe egy darab egy gigás. Nos és az alaplapba ugyebár a 4 slot úgy van kettéosztva, hogy 2 fele. Tehát van egy sárga és egy fekete egymás mellett, utána kis rés, és megint egy sárga és egy fekete egymás mellett.

    Nos ez az 1 gigás egy feketébe van berakva. És a kérdésem, hogy teljesen mindegy, hogy ezt az 512eset hova rakom, vagy szigorúan csak az 1 gigás mellé rakhatom, vagy szigorúan csak a másik kettő közül valamelyikbe. Vagy csak feketébe, vagy csak sárgába, nem tudom, hogy van ez ezért is kérdezem meg :).

    thx!
  • Barny
    #1528
    barny megujult,igy jobb nem?
  • daver88
    #1527
    akkor megnyugodtam...köszi a segítséget...
  • mycso
    #1526
    Semmit nem kell bütykölni, csak belerakod és megy...
  • daver88
    #1525
    okés...és amúgy ha belerakok egy 1 gigás memóriát, akkor azt a gép automatikusan felismerni, vagy bütykölni kell vmit biosban???
  • mycso
    #1524
    Abba DDR1-es ramot tehetsz rakni.
  • daver88
    #1523
    Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz; ASRock P4V88....
  • mycso
    #1522
    Milyen alaplapod van?

    Nem rakható mindegyik mindenbe.