4322
mit ajánlotok?
  • gviski
    #3642
    Cell Menu-ba találtam ilyen Voltage dolgot, valamint nem tom mit lehet állítani a advance DRAM Configuration-ba de csináltam arról is képet
  • MaSzKa
    #3641
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=219183

    mag activation :D
  • gviski
    #3640
    32bit-es W7

    itt vannak a képek a biosomról:





  • MaSzKa
    #3639
    asszem ez az :D
  • gurubefree
    #3638
    Probaltam de el sem indult a gep ....
  • gviski
    #3637
    nem 32bit-es a rendszer, de most megint nem megy úgy a WIN7 ha bent van mind a négy pill és feltöltök 1-2 képet a biosomról...
  • MaSzKa
    #3636
    próbáltad aktiválni a + magot?

    módolt bios kell biostarhoz is kiderítettem
  • gurubefree
    #3635
    Az ugyan az .... Amugy 64bit-es a W7 ???
  • gviski
    #3634
    Hát most addig jutottam hogy a WIN7 ezt írja ki hogy:
    Telepített memória (RAM): 4,00 GB (2,00 GB használható)

    szerintem még a bios-ba kell okoskodnom, csak sajnos nem értek hozzá :S

    na mind1 valamit megprobálok...

    szóval olyant keresek hogy DRAM voltage? mert nekem csak Memory Voltage találtam...
  • gurubefree
    #3633
    DOWNLOAD

    Na ... akkor mar tudjuk hogy mukodik az osszes . Kikapcsol _ az osszes memoriat tedd be es ami bent van azt hagyd ott ahol most van _ bekapcsol _ belep BIOS _ DRAM voltage - beallit ( szerintem 2.1V ) azt hiszem F10 es yes . Ha nem indul el akkor vedd le 2.0V-ra . Ha ez utan sem indul el akkor manualisan meg lehet adni az idozitest is .... ha ez sem segit egyszeruen a mobo nem szereti ezt a kombinaciot .
  • gviski
    #3632
    na most az új ramokkal vagyok, legalább az már kiderült hogy működnek, megmondom az őszintét és ehez nem értek mi ez a Orthos vagy Prime95? valamit teszt progi? tudom a Google a barátom.. :D
  • gurubefree
    #3631
    Igen ... aztan Orthos vagy Prime95 . Lehet az 2.1V szerintem de ugy is kiderul a teszt alatt .
  • gviski
    #3630
    szóval akkor csináljam azt hogy beteszem és manuálisan adok nekik 2.0V-t?

    megprobálom, igaz még sose csináltam ilyent (mindig volt valami infos haver aki tuningolta a gépemet) igaz a mostani rendszerem még ilyen szentpontból szűz, Coer 2 Duo E6600 és videokártya Gigabyte nVidia 9800GT 1GB, és mind ez még mind gyári értékkel fut, szóval még komoly tartalékok vannak benne :-)

    na akkor most restart megnézem hogy az új Ramokkal megy a rendszer ha igen akkor jön a bios történet (amúgy az már frissítettem jelenleg az aktuális verzió van)
  • gurubefree
    #3629
    Ugyan azt tudom elmondani mint amit PH-n tettem .
  • MaSzKa
    #3628
    és külön hibátlanok?

    prime95, orthos?
  • MaSzKa
    #3627
    biost frissítsd

    lehet sok neki a 4 modul

    azt mondják ilyenkor az MCH-nak kell adni + feszt
  • gviski
    #3626
    Sziasztok!

    A következő problémám van:

    volt nekem egy GeIL Ultra DDR2 2*1GB 800Mhz ramon (DUAL CHANNEL), és szereztem most mellé ugyan ilyen rammot szóval szintén GeIL Ultra DDR2 2*1GB 800Mhz Dual Channel ramot. Beteszem és a Biosba felismeri a 4GB ramot, de amikor a WIN7 indul egy ideig gondolkozik, majd Kék halál... Mi lehet a probléma? Ja az alaplap az egy MSI P6N SLI V2 bois frissítve az aktuálisra, ami még tudni lehet róla hogy 800 MHz-es, 8192 MB max. 4 DIMM DDR2 memória képes felismerni (vagyis ezt írják róla)

    Előre is is köszönöm a választ...

    (A két Ram típus száma is megegyezik vagyis: GX22GB4000UDC)

    Lehet hogy a DC a baja?
  • MaSzKa
    #3625
    ez kész

    a ramon rajta volt, hogy ? volt
    és milyen időzítések ajánlottak
    azokat beállítottad volna

    nem pedig auton hagytad volna
  • MaSzKa
    #3624
    a gép belsejéről érdekelne és nem ilyen homályos
  • Solten
    #3623
  • gurubefree
    #3622
    Koszi szepen a reklamot ... szabadalmaztatni fogom !!!!
  • gurubefree
    #3621
    Latom nem erted ... a manualon es a RAM-on a gyari adatok szerepelnek ami 100%-ig nem mukodik . Ezert kell manualisan beallitani .
  • Solten
    #3620
    van:




  • MaSzKa
    #3619
    pont azt mondtam legelőszőr azt állítsd be ami a ram manualjába vagy a ramon ami szerepel

    akkor megkímélted volna magad egy kis idegeskedéstől
  • gurubefree
    #3618
    Mar nincs vele semmi gond . Az volt a baj hogy "auto" vagy a gyarilag megadott fesz.-en volt probalva . Talatam hsz.-et kulfoldi forumokon ahol ugyan ezek a problemak merultek fel . #3607 annyi a megoldas hogy manualisan kell megadni a megfelo feszt .
  • MaSzKa
    #3617
    kép van a gépről?

    a ram az tutti jó

    hátha kijön agy stabil bios

    te tudsz angolul írd be a supportba az ánusznak, hátha tudnak segíteni
  • gurubefree
    #3616
    Na akkor holnap meghajtom . Bar az ORTHOS mar ment rajta 8.5 orat . Egyre jobban tetszik ez a memoria .... tudja ez a CL7-et is akar
  • MaSzKa
    #3615
    örökké megy
    ha 6-7órát elmegy akkor már stabilnak mondható

    aki biztosra megy az 1,5 napig futtatja
    közben tudsz netezni
  • gurubefree
    #3614
    Sziasztok

    Lassan alakul 1600MHz 8-8-8-24 1.82V

    Mennyi idot vesz igenybe a Prime95 teszt ???
  • duracellmumus
    #3613
    köszönöm az infót.
  • MaSzKa
    #3612
    igen akad

    http://www.rambazar.com/

    itt rendeltem

    a ddr3-2000-essek között nézd

    de már vannak 2200+-osok is
    csak még nincs bent az árlistában
  • duracellmumus
    #3611
    disznó

    van ebből 3 csatornás kitt is????????
  • MaSzKa
    #3610
    G.Skill ramot Biostarral felküldtek 2421Mhz-re!!!!!!!


    G.Skill F3-16000CL9D-4GBTD Trident 2x2GB 2000MHz CL9-9-9-27 1.65v

    ezt a ramot foglaltattam le végül
    bízok a jó teljesítményben

  • trident
    #3609
    Köszönöm.
  • MaSzKa
    #3608
    jó ára van
  • gurubefree
    #3607
    Patriot VIPER PC3-16000 2000MHz CL9

    Customer Review :

    [B]Pros: Read Carefully! Preforms FLAWLESSLY! no problems. its easy. default mobo settings do not set your voltage to what your ddr mem needs. Set the voltage in the mobo to what it say in the neweggs specs in this case ( 1.9v) and blamo youll run the speed posted (1600) mobo settings also have presets like a 1600 mgz preset which help but you still have to set the volts correctly

    Cons:None so far so good, had errors when the voltage wasnt at 1.9 or higher but now no prob. Ram worth more than you pay for.

    Other Thoughts: Mobos also may not set it to 7,7,7,20 if u want correct cas latenceys set them in your mobo. At 2.0V im runnning the sys at 3.4ghz from 3 and the ram is at 1800mhz 7,7,7,20 just some minor OCing all stable! GREAT RAM[B]
  • gurubefree
    #3606
    Attol fugg sok maganzo csak sima csomagkent adja fel ( ajandek ) es az utan nem kell adot fizetni . Ha kell akkor csak egyszer a fogado orszag rendeleteinek megfeleloen ( szoval ha Amerikabol kuldenek valamit Magyarorszagra akkor Magyar szabalyozasnak megfeleoen kell vamot fizetni ra )
    Igen az adot AFA v. UK-ban VAT ( 15% ha jol tudom ) ott fizeted ahol veszed .
  • trident
    #3605
    Off.
    Eu-n belül a vásárlásnál csak az adott országban kell csak a termékre adót (áfát) fizetned, jól tudom?
    Eu-n kívül, pedig egyszer az ottanit +vám +áfa?
    On.
  • gurubefree
    #3604
    Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H
    MSI 790GX-G65 Winki Edition ( ezekkel nem vagyok joban )
    Foxconn A7DA 3.0


    az ar sem rossz
  • gurubefree
    #3603
    Hat nem tudom ... Most nezegetem a Gigabyte , meg a DFI lapokat .
    Ugyan ott vagyok ha veszek egy uj lapot es megtartom a PATRIOT-ot mintha eladnam es vennek masik memoriat .