4322
mit ajánlotok?
  • Robin Hood
    #80
    Ebből kifolyólag egy A-Data 600 MHz-en 3-3-3-7.5 érték jónak számít(ana), de fs. hogy az ilyen memóriára a vlóságban mit engedélyez a gyártó.
  • Robin Hood
    #79
    Hát ja. AMD procihoz a kis késleltetés jóval fontosabb mint egy Prescotthoz, azonban meggondolandó hogy szarrá tuningolni akarod-e a géped vagy alapon hajtod. Ha alapon, akkor 400 MHz, 2-2-2-5. Ha tuning, akkor 566 vagy 600 MHz memóriát keress, ehhez viszont jóval nagyobb késleltetés társul. Persze az órajel emelkedésével arányosan csökken 1 ciklus ideje is, ezzel együtt a késleltetés is. Tf. ha lenne 800 MHz-s DDR, akkor az 4-4-4-10-en mutatna ugyanakkora késleltetést mint egy 400-as 2-2-2-5-tel.
  • IMYke2.0.0.0
    #78
    Köszi. Tehát:

    Corsair TwinX1024-3200XL
    400 Mhz (2x 512MB), ledes
    2-2-2-5, 2.75 Volt

    Az ára valóban borsos (a legolcsóbb helyen is): 56500 Ft / 70625 Ft

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • Robin Hood
    #77
    2225 a legjobb. Márkának a Kingston, Corsair a legjobb, ezért kell duplaannyit fizetni a márkanévért. Samsung is márkás, jó is, olcsó is, de nem biztos (biztos hogy nem) hogy a legkisebb késleltetésű.
  • IMYke2.0.0.0
    #76
    Srácok!

    Még csak elméleti síkon szeretnék egy vadi új gépet összeállítani, a pénzt már kapargatom hozzá.
    De!
    Az új gépbe új memória is dukál, 1024 MB DDR 1 szigrúan.
    A kérdés, hogy melyik márka?
    Corsair? Geil? Kingmax? Kingston? Samsung?

    Abszolút leragadtam a 266MHz-eseknél, lövésem sincs a Latency-hez (késleltetés), így azt sem tudom, melyik a jobb:
    3-4-4-8, 2.75 Volt
    2-2-2-5, 2.75 Volt
    2-3-2-6, 2.75 Volt

    Pénz maximum 80 ezer van rá. Segítsetek kérlek!

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • B@dsector
    #75
    Mit ne részletezek?
  • Borg
    #74
    Szerintem ezt ne részletezd inkább.
  • B@dsector
    #73
    "Btw, majd irom a számlaszámot, ahova apuci utalhat kis zsozsot, ha már ilyen jol megy"

    Miről beszélsz apuci hól jön be a képbe ?
    Saját keresetemből veszem meg a dolgokat.
    Látszik hogy van valammi beütésed.
  • Borg
    #71
    Mondtam hogy ment ugy:)

    Haveromnál 2200Mhzen is megy (200x11).
    De én nem fogom széthajtani feleslegesen. Egyelőre semmihez nem kell ennél feljebb venni.
  • Borg
    #69
    Nálam most épp 2Ghz-en fut.
    Amikor vettem ment 2200on is, csak a tápom nem birta (300as enermax).

    Azóta van új 360as chieftec, de még nem próbáltam feljebb venni. Mert nem kell gyorsabb:)
  • Borg
    #67
    btw, szerintem 2500+.
    Az az 512cache azért csak számit valamennyit, még ha keveset is.
    És tuningban kb ugyanaddig mennek el, tehát itt logikusan pöttyet gyorsabb kell legyen a barton...
  • Borg
    #66
    Ez úgy van, ha bySPDre rakod, akkor 400on fog menni, viszont ASZINKRONban, mert ugye a procid 333FSBn megy.
    Nforcenál ez nem gut, mindenképp szinkronra kell törekedni.
    Magyarul auto-ra kell rakd pl, és akkor 333on megy majd a ramod, szinkronban az FSBvel, igy gyorsabb lesz mint aszinkron 400on.
    Ha 333on fut a ram, akkor pedig az időzitéseket lejjebb veheted, mert 333on kevesebbel is elmegy, mint 400on. Ez megintcsak gyorsulás.
  • Borg
    #64
    Szerintem a 400 és 333 ram között nincs akkor árkülönbség.
    Ha 400ast veszel, az jobban fog muzsikálni, még ha csak 333on hajtod is.
  • HuAn82
    #63
    Üdv a klubban!
  • Gerry
    #61
    T-Bred 2400+: 133-as FSB, 2000MHz, 256k L2 Cache. Barton 2500+: 166-os FSB, 1833MHz, 512k L2 Cache. Ahol a magasabb órajel számít, ott a T-Bred a jobb, ahol meg az L2 Cache, ott a Barton, tuningban kb azonos a 2 CPU.
  • Tovi
    #59
    Persze, ha jó sok felesleges pénzed van, nem rossz választás az Intel
  • Borg
    #58
    AMDhez nforce2.

    Én is mindig inteles voltam (majd jólmegmonnyák:), de pár hónapja nekem is AMD van.
    A fő szempont az ára, mert egy 20e forintos AMD prociból egy 70e forintos P4 teljesitményét hozod ki ...
    Emelett az nforce2 már egy viszonylag kiforrott dolog, ugyanugy dual memória kezelést tud, 400as ramokat is kezel az új verziója, és -nálam legalábbis- driver gondjai sincsenek. (VIA a hátam közepére sem kellene:)

    Nekem EPoX 8RDA+ van, tuningosok között úgyhirlik ez a legjobb hozzá, de vannak már továbbfejlesztett verziók is, 8RDA+ 2.0 (sőt már 2.1 is asszem), vagy 8RDA3+ SATA-val, mind 400as ramot támogat, a komolyabbakon már VDD feszt is lehet állitani, hogy ne szabjon határt semmi a tuningnak:)

    Egy 2400+os (~19e ft) ugyanott van, ahol egy 2.4C P4, ennek meg ugye nem kell ecsetelnem az ártöbbletét:) Tuningban is azonos potenciál van a kettőben, az AMDt is simán lehet akár 2200-2400mhz köré tuningolni, ami egy 3200+nál is többnek felel meg...
  • ollie
    #57
    Ha rám hallgatsz Intel + ATI ;D
  • Tovi
    #56
    Rosszul hallottad, az NF7 a legjobb választás. Atomstabil, jól tuningolható, barrett beírását akár én is írhattam volna.
    Persze a VIA sem rossz, csak kicsit elmaradt most az Nforce-tól.
  • barret
    #54
    nekem abit nf 7-es alaplapom van.atomstabil!sosem fagyott még le.kivétel:tuningpróbák.
  • Borg
    #52
    Biztosan menne, max az időzitéseit lejjebb kell venned majd a ramnak.

    Btw, majd irom a számlaszámot, ahova apuci utalhat kis zsozsot, ha már ilyen jol megy
  • Gerry
    #51
    Szerintem 2400-as Celeront NE vegyél, mert harmatgyenge, egy 2GHz-s P4-el sokkal jobban jársz, és vegyél akkor PC3200-as (DDR400) memóriát, lehetőleg CL2-es vagy CL2.5-ös időzítéssel, mert a CL3-as már nagyon lassú, gyakorlatilag lassabb, mint a PC2700-as (DDR333) CL2.5-ös.
  • B@dsector
    #50
    ABIT IC7 Northwood 2.4c HT @3.06 Ghz 255Mhz FSB.
    Szerintetek DDR500 Kingston HyperX memóriával menne-e 1:1
    idözitésban mert akkor a memory FSB 510Mhz lenne.
  • ollie
    #49
    A celeronnál tök mindegy melyiket veszed, mert max 266-on tudja kezelni. De, ha később le akarod cserélni a procit P4-re, akkor mindenképpen a gyorsabbat vedd, mert a P4 lekezeli és így tényleg gyorsabb lesz. Valamint érdemes 2 modult venni (2x256 vagy 2x512), mert így tudod használni dual módban és az megint csak gyorsabb. Viszont ha tuti nem akarod lecserélni P4-re a procit később, akkor szerintem AMD-t vegyél, mert a P4 magos celeron egy nagy rakás... Tudom, mert nekem is az volt, amíg le nem cseréltem P4-re. Az AMD kb ugyanabban az árban mint a celeron, a P4 teljesítményét hozza.
  • ollie
    #47
    köszi a válaszokat!
  • Laalee
    #46
    memo kártyánál szerintem tök mindegy milyen márka, ha usb2es akkor 6mb helyett az ultra noname mondjuk megy 5mb/s al ez egy 128-256megás modulnál elhanyagolható, ha sima usb portos, akkor meg ugyis az usb fogja vissza. ha meg fényképezőbe kell akkor szintugy tök mindegy, mert minde sima usb-s
  • Borg
    #45
    Attól függ milyen chipes modult veszel!

    Az ADLAS általában más gyártók chipjeire épit modulokat, de természetesen nem a csúcskategóriába:)

    Én amivel találkoztam mostanában az DDR400-as volt, és az elixir (NANYA low end) chipekre épült.
    400-on CL3at tudott, de lejjebb sem indul 2.5ön...
  • ollie
    #44
    nézd meg, hogy mikor írta ;DDD
  • ollie
    #43
    Nekem évekig üzemelt a 133MHz-s, mind a 128, mind a 256M-es változat és soha nem volt vele semmilyen probléma. Azért voltam kiváncsi, hogy mi a helyzet ezzel.
  • NeoMaN
    #42
    Persze, hogy gyorsabb. 100MHZ ez is az is, de a DDR oda vissza kommunikál egyszerre ezért elvileg 2szer gyorsabb mint a 100-as SD. A valóságban azonban csak 30-40% max úgytudom.
  • NeoMaN
    #41
    Én úgytom, hogy a márkátlan NONAME kategóriába tartozik.
    Szal a legszarabbak között van, nekem 1* volt 100MHZ-s SD belőle, ami nem ment 100MHZ-n.
  • ollie
    #40
    Ki tudja, hogy milyen márka az ADLAS a memcsik között? Konkrétan memória kártya érdekel, de bármi info jöhet. THX!
  • Zozo76
    #39
    Memoria gondok... :(
  • Sman2
    #38
    Segítség!!!!!!
    Ha a 128MB DDR Ramom (266MHz-es, elvileg!?) 133-as FSB-re rakom, akkor a win98se betöltés után azzonnal fagy, de ha 100-on hagyom minden oké...
    A biosz kézikönyvből annyit vettem ki, hogy van ilyen, meg olyan 266MHz -es (nem 333-as) DDR...
    Valami ilyesmit ír, hogy ha ennyi a DDR átvitele 100-ra, ha amannyi akkor 133-as FSB-re kell rakni...
    Erről én semmit sem tudok...
    Lehet-e ez, és akkor megnyugodhatok, hogy 100-on többet teljesít a DDR, mint az SD (szintén 100-on)!?
    SEGÍTSETEK!!!!
    KÉRLEK Titeket...
  • Gerry
    #37
    Memtest86:
    http://www.memtest86.com/
  • Evil
    #35
    goldmemory
  • Harek
    #34
    Sziasztok

    Tud valaki mondani egy jó és megbiható ramtesztelõ progit? Itt föleg esetleges hibák kiszürésére gondolok.
    Köszi
  • Anee
    #33
    amúgy 33 a 256-os samsung és 40 a kingstone PC1066-os modul
  • Borg
    #32
    jo mind1, a számait keverem, lényeg h lesz rambusos is..
  • Anee
    #31
    SiS 648 az DDR-es te!
    De tudoim hogy lesz egy sises Rambusz chipset