4322
mit ajánlotok?
  • Nashville
    #160
    Hi!
    Tényleg érdekes a probléma, már nagyon régóta próbáljuk megfejteni az okát, de eddig még nem sikerült. A környezetem is tanácstalan. Eddig már sok mindent kipróbáltam többek között 500 mega kezdeti értéket adtam a swapnak de így sem volt jó.
    Átolvasgattam Kis Balázs könyvét is, de eddig semmi. A Motherboard Monitorral megmérem majd a hőmérsékleteket, hogy nincs-e túlmelegedés és utána már csak két dologra tudok gondolni:
    1: Új winyót venni mint IZB is ajánlotta a 146- os válaszban (amit egy rendszergazda ismerős is említett mint lehetőséget).
    2: Egy 512 megás memóriát beszerezni-Borg írta a 136-os válaszban

    Először a winyót veszem meg 3 hét múlva, addig is jöhetnek az ötletek, mivel a hőmérsékeletek értékeinek kiértékeléséhez halvány lila fogalmam sincs.
    Ha az Everest azt írja ki, mint a 140 -es válaszban az milyen memóriára utal? Azt mondták itt, hogy 133 Mhz-es csak SD RAM lehet...
    A HDD fordulatszámát is le akarom tesztelni. Mivel lehet ezt?
    Előre is köszi a választ.
  • Punker
    #159
    na ja, de engem nem zavar a page file 1,5 gigája :)
  • Loogan
    #158
    Állítsd be Magadnak a viruális memória méretét! (Illetve nézegesd a memóriaigényes alkalmazásokat Everest-el.) Vezérlőpult/Rendszer/.../Teljesítmény/Virtuális memória, vhol itt megtalálod. Állíts be 2x annyi méretet a lapozófile-nak, mint amennyi a rendszermemóriád (ökölszabály).
    Amúgy ez érdekes jelenség a Winfosnál ha nem állítod Te magad, akkor akármennyi RAM-od van, akkor is swap-el, és minél több RAM van a gépben annál több helyet foglal le a pagefile... Hmmmm.

    ps: Remélem az megoldja a problémát.
    Everest-et itt megtalálod.
  • izb
    #157
    He he
  • Punker
    #156
    ha külön nincs vele gond akkor nem fogják kicserélni, miért cserélnének ki 1 tökéletesen működő modult? azért mert te nem úgy használod ahogy tervezték? :)
  • Gabesz amd64
    #155
    tehát nem éri már 400-as memóriákat venni?
    Meddig lehet ezt huzni(400Mhz)?
  • IMYke2.0.0.0
    #154
    500 MHz... Ugyanis 1000 FSB-vel bír a kicsike.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • edeleny
    #153
    Szerinttek a mindennapi alkalmazasokat figyelembe veve,mi lenne jobb egy Athlon64 S939.-hez 2x256 Mb 500 MHz vagy 2x512 Mb 400 Mhz?
  • Shep
    #152
    Következő lennea problémám, érdekes fagyások jelentkeztek a memóriára gyanakodtam így futtattam egy memtestet, talált is hibát /2x512 DDR400 dual chanel/ egyesével is teszteltem a modulokat akkor nem volt hiba, ddr333-on megint nem volt hiba, ellenben az nvtune folyamatosan memóriahibát okoz, ha a memóriát akarom gyorsítani vele. Ilyenkor mi lehet, cseréltessem ki a modulokat, de melyiket, más gond van?
  • Nashville
    #151
    Leszedtem a Pandát és feltettem az Avast-ot! Eddig nagyon tuti. Ha megvéd ez a progi is akkor semmi szükség rendszerigényesebb vírusírtókra! Ráadásul telepítés utáni rendszerindításkor-még a Win betöltődése előtt- végigellenőrizte a meghajtókat és talált trójait is, úgyhogy eddig jó!
    Gyorsabb lett a gépem, de kíváncsi leszek majd a winyó csere után mi lesz. Ja, és a helyi biztonsági házirendben engedélyeztem a virtuális memo kiürítését kikapcsolás előtt. Tehát ezzel a két újítással a szabad memoriám indítás után 105 mega (56 helyett)!
    Very Thank's!
  • izb
    #150
    Zone alarm Avast-al tuti befutó!
    Amióta ezt a párost használom,gond egy szál se.
    Se vírus se más,és a sebességgel sincs gond.
    Én a helyedben Maxtor helyett Samsung 8MB 120GB vinyót vennék ami mellesleg 3 év garis is.
    Nézd meg,hogy mennyivel tudsz vinyoról vinyóra másolni.
    Ha nagyon szar,akkor ott valami bibi van!
  • Punker
    #149
    Maxtor = hulladék, szal azt ne vegyél.
  • Nashville
    #148
    Ja és a memória írás pedig: 570 MB/mp
  • Nashville
    #147
    Íme: Ez a számítógép: Abit KD7-B/S KT400 PC2100 DDR SDRAM 1791 MB/mp. Hát eléggé az alsó szegmensben van...
    Az Avast- ot kipróbálom, de a Zone Alarm helyett mit ajánlsz?
    A winyós verzióra mint lehetőségre egy könyvtár rendszergazdája is felhívta a figyelmemet. Ha winyó, akkor milyen legyen? Maxtor? 120 GB-osra gondoltam. A jelenlegi: 40GB Maxtor 5400 fordulattal. Ezt le lehet tesztelni valahogy, hogy még mindig így pörög-e?
  • izb
    #146
    Panda helyett használj Avast-ot!
    Láttam én már virusírtót ami ugy végezte a dolgát,hogy más nem nagyon futott mellette.
    Zone alarm korrekt kis procihasználat miegymás...
    De egyébként lehet vinyo probléma is.
    Nekem legutobb volt hasonló.Mióta kicseréltettem,a gépem ujjá született.
    Everestben futtas le egy memória tesztet.Nézd meg mi a szitu
  • izb
    #145
    He he!
    Na ezt azért szívesen lefigyuznám.
  • Nashville
    #144
    Tök jó hogy vannak ellenérvek is, ezek is csak építik a tapasztalatokat.
  • Nashville
    #143
    Akkor mi lehet a gond? Most már nagyon érdekelne a te verziód is.
  • Imremagdi
    #142
    256Mb ram ? hehe
    a munkahelyemen 1 Ghz cerka + 128Mb ram, és igy interneteznek 6 gépen az emberkék, és semmi lassúságot nem venni észre ! sp2
  • Punker
    #141
    266-os ramod van akkor, gondolom a lapod se tud max csak 333-at, az új ramok min 400-asak, de a másik lassítani fogja.
  • Nashville
    #140
    Szóval ezt írja ki a legújabb Everest:

    Modul neve Nanya M2U25664DS88A0G-75
    Sorozatszám Nincs
    Gyártás ideje 28. hét / 2003
    Modul mérete 256 MB (1 rows, 4 banks)
    Modul típusa Unbuffered
    Memória típusa DDR SDRAM
    Memória sebessége PC2100 (133 MHz)
    Modul szélessége 64 bit
    Modul feszültsége SSTL 2.5

    Tényleg erre a "kukára" gondoltál? Nyugodtan írd le ne kimélj, mert tisztán akarok látni ...
  • Punker
    #139
    szal ha 133-as a ramod akkor az SD=kuka hulladék.
  • Punker
    #138
    133-as DDR nincs a legkisebb 266-os volt.....
  • Nashville
    #137
    Tuti ráéreztél a lényegre, mivel az Sp1 még valahogy eldöcögött, de az Sp2 biztos több memoriát zabál. A jelenlegi RAM-om 133 MHz DDR, gondolom nem érdemes párját beszerezni, inkább egy 512-est kell vennem. Max 20 ezret akarok rá szánni, milyet ajánlsz ilyen konfig mellett?
  • Borg
    #136
    256mb ram túl kevés egy winXP-s rendszernek. Ennyit maga az XP megzabál, és akkor még semmilyen programot nem indittál el...
    Emellett nem csoda, hogy a swap filet próbálja növelni. Mivel a winyo meg nagyságrendekkel lassabb a ramnál, ilyenkor a belassulás is természetes.
    Vegyél több ramot. 512 a MINIMUM ma már.
  • Nashville
    #135
    Szevasztok!
    Segítségeteket kérném!
    Ahogy olvasom a topikot Ti már elég sok mindenen keresztülmentetek. Tudtok-e nekem abban segíteni, hogy a WinXP SP2-es NTFS fájlrendszerrel miért írja ki folyton, ha már egy ideje dolgozok vele -nem is sok progit futtatva- hogy: A virtuális memória minimuma túl kicsi, a Windows megnöveli a virtuális memóriát, eközben… Na ilyenkor kilép a Panda antivírus 2004, állandó figyelője és a gép borzasztóan lelassul. Ilyenkor a fizikai memória is nagyobb lesz, de az már nem számít, mert „használhatatlan” a gép.
    Amit eddig próbáltam: a SWAP külön meghajtóra helyezése; a SWAP kezelése a Windows gondjaira bízva + utána saját beállított érték. A Memtest86 lefuttatása is pozitívan zárult.
    Rendszerem: Abit KD7-es alaplap, AMD Athlon XP2000+, 256 Mb memóriával. Ami esetleg lefoghatja a rendszert: A Panda 2004 és a Zone Alarm legalább is eddig úgy gondoltam. Egyéb progik: Semmi extra, mert nem régen telepítettem újra.
    Előre is thank’s a segítséget!
  • PLackó
    #134
    az everestben elég gyér eredményeket ér el a memóriám(olvasás,késleltetés,írás).lehet hogy az én samsungommal is van baj?
  • sheepcz
    #133
    amugy tunninghoz kéne, nekem valami olyasmi jötle az eddigi utánnaolvasások alapján h minél több hertz annál nagyobb az esélly arra h birja atuningot nagyobb teljesitményen
  • sheepcz
    #132
    ahham, most ebböl le kéne szörnöm vmit? :)
    (haverom névnapja volt ha ez igy mond valamit:) )
  • Punker
    #131
    azt hogy nem átlag brand ram volt :)
  • sheepcz
    #130
    ez alatt mit értessz?
  • Punker
    #129
    Geil ramokat a kék hűtővel szoktunk hozzni, eddig az volt a leg "durvább" amit eladtam.
  • sheepcz
    #128
    hát az se rossz, meggyözö érv:D
  • Punker
    #127
    árlistán se láttam nem még a valóságban :)
  • sheepcz
    #126
    és az a-data 600mhz-s?
    az tényleg a csucs vagy nem annyira jo mint amilyen jonak hangzik?
  • Borg
    #125
    Minden márkás "gyártó" (kingston, viking, crucial, twinmos stb) más cégek chipjeit válogatja össze a saját moduljaihoz. Ezek meg értelem szerűen a samsung, infineon stb. Az egyedüli aki a saját maga által gyártott chipet is forgalomba hozza márkásként, dobozolva, az asszem a Micron.
  • MasterJay
    #124
    Én kb január elején vettem de nem ment a dual chanel.
    Futtatam memtestet és már az első 1 óra után 12 címhibát írt a progi.
    Kicseréltem és azóta jó. Szinkront megy a procival 2.5,3,3,7 időzítéssel.
    De állítólag valamivel jobb mint a hynix azé vettem.Egy haver mondta aki valszínűleg ért hozzá me boltja van meg nagykerben is dolgozik.
    Valami olyasmit gagyogott hogy a kingmax is velük gyártat
  • Punker
    #123
    karácsony elött volt 1 elcseszett széria, amúgy jó az is :)
  • MasterJay
    #122
    Nekem pl Infineon van azokkal mi a tényállás?
  • Cif
    #121
    10600+fa volt az 512, asszem.