4322
mit ajánlotok?
  • Morphin
    #200
    Alaplap azonosítója 12/24/2020-nVidia-nForce-6A61BA1BC-22
    Alaplap neve Abit NF7(-S) v2.0
    BIOS típusa Award
    Award BIOS típusa Phoenix-Award BIOS v6.00PG
    Award BIOS üzenet
    Rendszer BIOS dátuma 12/24/20
    Video BIOS dátuma 03/10/28

    BIOS gyártó
    Cégnév Phoenix Technologies Ltd.
    Termék információ http://www.phoenix.com/en/products/default.htm
    BIOS frissítések http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40

    Ezek a főbb adatok...

    Namost a biosban elkezdtem állítgatni a válaszidőket 2,5 4 4 8 -rol 2336-ra restart de nem indul vmi gáz van nem szeretne indulni ezekkel az adatokkal!! mi lehet a baj???
    elem ki be aztán bekapcs bellit bios és megy is de még mindig a régi időkkel

  • B@ldrick
    #199
    Alaplap azonosítója 03/24/2004-nVidia-nForce-6A61BA1BC-23
    Az hogy több még nem jelenti hogy gyorsabb; pici előnyt jelent csak a dual AthlonXP-nél, nézd meg az everest többi eredményét... (számok sorrendje igen)
  • Morphin
    #198
    Jah a biosod milyen frissitetted már????
    Mer az se mindegy hogy kezeli a cuccokat...
  • Morphin
    #197
    Megnéztem a konfigod hasonlo de azé nem kell elfelejteni hogy neked 1gb van és dualban tehát 2* annyi ami persze hogy gyorsabb.ezek a számok (a memoria időzitései)olyan sorrendben vannak mint ahogy irtam a cpu-z adatait???

    köszi az edigi segitségeket
  • B@ldrick
    #196
    Everest Home Edition 1.51.195 (konfigom a 3DMark05 topicban):
    Memória Olvasási sebesség 3025 MB/mp
    Memória Írási sebesség 1180 MB/mp
    Késleltetés 90.2 ns
    Szvsz még lehetne finomítanod (mondjuk nálam dual channel): SoftmenuIII-ban, időzítéseket próbáld 2-3-3-6 vagy 2-2-2-5 ha bírja, tehát bootol->win betölt->3DMark05 teszt sem szál el.
    DDR egy órajel fel és lefutó élén is cipeli az infot ezért 2xes a fsb-nél az effektív órajele.

    Bircsike: nemtom
  • Bircsike
    #195
    Nekem a cpu-z nem írta ki a Frequency-t. Miért?
  • Morphin
    #194
    Köszi mindent tehát ha jol értelmezem az előbbit -->#191
    akkor nem kell foglalkoznom vele ha azt irja ki hogy memoria sebessége 200mhz mert akkor szorozni kell 2-vel???(ezt nemtom miért)

    EVEREST:olvasás-->2097mb/s írás-->834mb/s ezek jo adatok egy 512-es kingmax-tol??

    A cpu-z azt irja hogy :
    Type DDR-SDRAM Channels : Single
    Size 512 mbytes
    Frequency:199,6mhz
    CAS#Latency:2,5 clocks
    RAS# to CAS# delay:3 clocks
    RAS# Pracharge:3 clocks
    Cycle time(tras):7 clocks

    Ezeken lehet változtani vmit hogy jobbak legyenek de ne vágodjon haza az egész?????.2800-as amd mellet van egy thermaltake volcano 12 hűti.vmennyire
  • B@ldrick
    #193
    Biosban: 1. Frekvencia emelés (a névleges fölé is mehecc minőségivel) célszerű fsb-vel szinkronban (procinak is bírnia kell) 2. Memória időzítés csökkentés 2-2-2-5 legjobb, ha bírja és nincsenek anomáliák (nagyobb freki esetén lassabb időzítésekkel mennek de márkától függ pl. DDR400:166Mhz->2-2-2-5 de 200Mhz->2.5-3-3-7)
    Állítás elött-után everest olvasás/írás teszt futtatás, látni fogod a hatást. Lenti progi ajánlott.
  • Bircsike
    #192
    Annyival jutottam előbbre a bajomat illetően hogy miután bekapcsolom a gépem ugye le van nagyon lassulva minden, de ha már vagy 1-1.5 órája rajta vagyok és netezek meg pl. zenét hallgatok közben egyszer csak azt veszem észre hogy már nem világít a kis piros lámpa és a gépem is sokkal gyorsabb lett. Az InternetE. azonnal bejön, bármi oldal, a programok is gyorsabban töltenek be! Ja és a memóriatuningoláshoz visszatérve a memória időzítéseim ezek:(ha jól gondolom) 2.5 3 2 6 ez mit jelent? Lehet húzni, és hogyan?
  • B@ldrick
    #191
    Rendben van; 2x200->DDR400. Ezzel nézegesd.
  • Morphin
    #190
    Nah megtudtam csinálni a biosban igy a bootnál ddr400-at ir de az evresthome még mindig ezt:

    Memória modul tulajdonságai
    Modul neve Kingmax MPXC22D-38KT3R-FHA
    Sorozatszám Nincs
    Modul mérete 512 MB (2 rows, 4 banks)
    Modul típusa Unbuffered
    Memória típusa DDR SDRAM
    Memória sebessége PC3200 (200 MHz)--->> Ez most mi akar lenni???
    Modul szélessége 64 bit
    Modul feszültsége SSTL 2.5
    Hiba felismerési módszer Nincs
    Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh
    Legmagasabb CAS késleltetés 2.5 (5.0 ns @ 200 MHz)
    2. legmagasabb CAS késleltetés 2.0 (7.5 ns @ 133 MHz)

  • Bircsike
    #189
    Tudnál kicsit több infót adni a memória tuningolásról? Mindent tudni szeretnék róla mert eddig még a memóriát sose tuningoltam és szeretném tudni hogy hogyan lehet! Előre is köszi!
  • B@ldrick
    #188
    Persze hogy tudja. Biosban FSB-t állítsd 200Mhz-re szorzó 10.5 lehet így nemhajtod túl. A proci 166x12.5-ös alapból. Ha minden ok, memóidőítésekkel is játszhatcc..
  • Morphin
    #187
    nemtom hogy az-e
    Abit nf7-s2 ez az??? Kéne tudnia nem??
  • Bircsike
    #186
    Ha az alaplapod 333Mhz-es akkor az miatt nem fog feljebb menni 400-ra hanem marad 333-on!
  • Morphin
    #185
    Hello mindenki nah végre vettem egy Kingmax 512 ddr sdram-ot ami elvileg és fizikailag is 400 mhz-s.Namost a boot-nál azt irja hogy ddr 333 az everesthome meg azt irja hogy

    Mező Érték
    Memória modul tulajdonságai
    Modul neve Kingmax MPXC22D-38KT3R-FHA
    Sorozatszám Nincs
    Modul mérete 512 MB (2 rows, 4 banks)
    Modul típusa Unbuffered
    Memória típusa DDR SDRAM
    Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
    Modul szélessége 64 bit
    Modul feszültsége SSTL 2.5
    Hiba felismerési módszer Nincs
    Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh
    Legmagasabb CAS késleltetés 2.5 (5.0 ns @ 200 MHz)
    2. legmagasabb CAS késleltetés 2.0 (7.5 ns @ 133 MHz)

    Akkor most mivan?? mert azért vettem hogy 400-on menjen
  • Bircsike
    #184
    Még annyit a bajomról hogy a kis piros égő folyamatosan világít mintha a gép folyamatosan lel lenne terhelve valamivel. Maga a Windows jön be nagyon lassan meg a különböző programok lassan indulnak el nagyon (Internet is vagy Messenger) de maguk a programok már jól futnak, a játékok egyáltalán nem lassultak le vagy a CD-írás tökéletesen működik, vagy a zene- film hallgatás nézés. Szóval mi lehet ez az egész?
  • Bircsike
    #183
    Ja és mi ez a hatalmas memória árzuhanás??? Milyen új technológiát akarnak bevezetni?
  • Bircsike
    #182
    Hogyan tudnék erre pontosan rájönni? Milyen módszerrel? Mármint hogy a vinyóm kezd kipurcanni!
  • IMYke2.0.0.0
    #181
    Első tipp: a vinyód haldokolhat...

    -----------------------------------------
    Első számú honlapom
    [b]Második számú honlapom

    Ez a gépem: Abit KR7-A 133 -|- AMD 1700+ (1466 MHz, Palomino) -|- 2*256 MB DDR (266 MHz) Samsung -|- ATI [BBA] Radeon 9500 Pro (128 MB, 275/270) -|- Omega Driver -|- Maxtor 20 GB (7200 RPM, ATA 133) -|- Seagate 80 GB (7200 RPM, ATA 100) -|- SoundBlaster LIVE! 5.1 Player
    Fordításhoz: UltraEdit; Restorator; Notepad++
    Videóeditáláshoz: Sony VEGAS 5.0; VirtuaDub
    Grafikához: Adobe Photoshop 8.0 CS; IrfanView

    -----------------------------------------
  • Bircsike
    #180
    Eddig nálam se volt soha ilyen már vagy 2 éve. Most egy 2 hónapja kezdte el ezt csinálni, mi lehet a baj???
  • IMYke2.0.0.0
    #179
    Érdekes, hogy a géped másfélszer (ha nem többel) erősebb, mint az enyém és nálam nincs belassulás - a ringyózom most tölti be a következő héten a 9. hónapját!
    [Abit KR7-A 133 / AMD 1700+ / 2*256 (266) Samsung / Maxtor 20 GB, 7200 RPM, ATA 133 /SoundBlaster Live! 5.1 Player / Radeon 9500 Pro 128 MB / WinXP Eng SP 1 integrated]

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • Bircsike
    #178
    CPU típusa Intel Pentium 4A, 2400 MHz (18 x 133)
    Alaplap neve Abit SR7-8X (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio, LAN)
    Hangkártya Creative SB0090 Audigy Player Sound Card
    Rendszer memória 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)
    Videokártya RADEON 9500 PRO / 9700 (128 MB)
    Windows-t most tettem újra 1 hónapja pont ez miatt mert már akkor is lelassult a gép annyira hogy akkor már használhatatlan volt!
  • IMYke2.0.0.0
    #177
    Komplett konfig?
    Windows hány (hó)napos?

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • Bircsike
    #176
    Kezdő vagyok a témában, ezért segítséget várnék! A memóriákhoz sose értettem igazán, tudni szeretném hogy hogyan lehet őket tuningolni, egyáltalán mikor van rá lehetőség, és pontosan mit hogyan kell csinálni. Másik dolog: Van nekem egy 512Mb (PC2700 DDR SDRAM 333Mhz) Tudni szeretném ha emellé veszek egy Kingston 512MB DDR RAM 400MHz CL2.5-ös memóriát akkor azok össze férnek-e? Lehet-e komplikáció?
    A harmadik és utolsó kérdésem, a gépem eszméletlenül lelassult, a 80 Gb-os winchesteren 75 Gb cucc van, de tegnap este 10 Gb-ot letöröltem most már 19Gb szabad hely van,de ugyanolyan lassu, persze a játékok azok mennek rendesen! Csak 10 perc mire a Windows betölt meg a programok nagyon lassan indulnak el! (Virtuális memória lenne a gond???)
  • vigyori14
    #175
    hy all.
    nekem az a problémám h mikor bekapcsolom a gépet akkor jo minden tok normálisna jáccani. de ha kilépek a játékból és ha ujra inditom akkor a játék menüje elkezd vibrálni ahogy mozgatom az egeret. ujrainditom a gépet és akkor jo lessz minden, de ujrainditás előtt kiir vmit h érvénytelen memória címzet. ez mért van? a memoriák nem lennének jok?
  • Acorp02
    #174
    üdv van most noname (nyanya vagy mi)512 DDR 400mhz ramom, ha emellé veszek két samsungot akkor ezek birni fogják egymást igy hármasban?
  • Nashville
    #173
    A Panda hatékonysága nem vitatott, tuti hogy ki fogom próbálni az új winyóval. Mindenesetre mióta uninstalláltam és az Avast! megy helyette azóta nem írja ki a Windows, hogy kevés a virtuális memória minimuma...
  • Nashville
    #172
    Eddig megy a gépes, bár lassúsága megmaradt. Természetesen a tapasztalatokat megírom, hátha másnak is hasznára válik.
    Ha meglesz az új winyó, akkor jelentkezem.
    Üdv!
  • edeleny
    #171
    A Panda nagyon jo.de igen fogja a gepet.Ha az uj,gyors HDD.-re kerult a Winfos,mindenkepp csodat tesz,hiaba van szuper gyors proci,de mindent a vinyorol tölt be,es valamennyi memoriat oda ir ki /fizikai memoriatol függöen/.Kevesen foglalkoznak vele,de gyakorlatban egy gyors Windows alapja egy gyors vinyo.
  • Loogan
    #170
    Remélem, hogy meggyógyult. Ha jelentősen dob a rendszeren egy új winyó azt megírhatnád itt is (feltéve ha kicseréled).
  • Nashville
    #169
    Hi!
    Most úgy néz ki, hogy megy a rendszer! Egyelőre nem írja ki már, hogy kevés a virtuális memória..., ha esetleg újra jelentkezik, akkor megy a riport. Szerintem a Panda lecserélése Avast!- ra volt a nyerő.
    Mindenesetre egy új winyó és plusz memoria mindenképpen csak javíthat a rendszeren. Egy haverom most vett új HDD-t és mondja, hogy megtáltosodtt a gépe (szerintem az én winyóm elég lassan éri el a swap fájlt a lassúsága miatt). Na majd meglátjuk. Ha gond van, jelenkezem.
    Üdv!
  • Seth
    #168
    Hoppá, mégiscsak megy vele, ma tudtam kipróbálni :))))
    Azért köszi
  • Loogan
    #167
    Na, helyzet? Vagy már megoldódott?
  • Laalee
    #166
    everest
  • powerdozer
    #165
    Hali!!!
    Nem tudja valaki melyik progival tudom megnézni a memcsi időzitését és frekiét??????????
  • bunkolaja
    #164
    már válaszoltam a másik topikban. ha 16 IC van modulonként, akkor buktagyanús.
  • Seth
    #163
    Sziasztok, egy kis segítség kellene:
    Rendeltem netről egy ASUS P5GD1 PRO alaplapot. Namármost rendeltem még 2 b 512 MB samsung memót.
    Még nem próbáltam ki, mert nem vagyok otthon. De az alaplap kézikönyvébe ezt olvasom:
    Double-sided x16 modules are not supported in this motherboard
    A ram 2 oldalú,mindkét oldalán 8-8 IC. Ezekszerint buktam a dolgot???
  • Nashville
    #162
    Logan!
    A Pandát egyébként leváltottam, így jobban fut a rendszer. A szükséges progikat beszereztem (Wintask, Winpatrol).
    Résen leszek és készítem majd a riportot!
  • Loogan
    #161
    Szóval ezt írja ki a legújabb Everest:

    Modul neve Nanya M2U25664DS88A0G-75
    Sorozatszám Nincs
    Gyártás ideje 28. hét / 2003
    Modul mérete 256 MB (1 rows, 4 banks)
    Modul típusa Unbuffered
    Memória típusa DDR SDRAM
    Memória sebessége PC2100 (133 MHz)
    Modul szélessége 64 bit
    Modul feszültsége SSTL 2.5


    Amint leírtad korábban. A RAM-od típusa DDR SDRAM, tehát nem az emlegetett régi SD (nem kell kidobni :) ) Annyi a lényeg, hogy a procid FSB-je 133 MHz, a memóriáé pedig ennek duplája, vagyis 266 MHz (másnéven PC2100 = 2100 MB/sec sebességű). Ahogy már javasolták a több memória sohasem árt, de egy Windowsnak 256MB-al is el kell futnia, legfeljebb többet Swap-el, és lassabb. Sztem nem ez lesz a gond.
    Javasolták a másik winyót, szintén nem hiszem, hogy ez a gond.
    Azzal viszont egyetértek, hogy érdemes kisebb erőforrásigényű védelmet használnod (pl: NOD32 antivir és ZoneAlarm firewall).

    Továbbra is azt tudom mondani, hogy mikor produkálja a hibát, nézegesd Everest-el, vagy egyszerűen Task Manager-el a futó alkalmazásokat/processzeket, melyik zabál feltünően sok memóriát, processzoridőt. Everest esetében, ki is tudod deríteni melyik progi az (elérési útvonal stb.)
    Ha nagyon nem boldogulsz, akkor Everest-ben csinálj egy riportot a riport varázslóval (mikor a gebasz van). Tedd fel vhová a netre, és linkeld be ide (ha nem megy akor írj privit és elküldöm az e-mail címem, ahova mehet). Megnézzük, összedugjuk a fejünket, és hátha rájövünk a problémádra.