32
  • pgergo
    #32
    De azért lehet. A szovjetek anno megcsinálták, azóta is fenn van. Mondjuk az is tény, hogy elég forrófejű egy ketyere, pl. a hűtőközege nátrium.
  • Bonewerkz
    #29
    infravoros holeadassal nem megy a hutes? mellesleg lehetne multiprocis rencert is csinalni a kisprocikbol, nem?
  • Rive
    #27
    Nem csak erre gondoltam: a 10 fok pedig távcsőfüggő.
  • Bekomman
    #23
    A gépre egy hegyes tüskét kell szerelni, és innentől kezdve csúcshatás.
  • Bekomman
    #22
    Ez sose lesz fordítva.
  • Bekomman
    #21
    Kösz.
  • Rive
    #20
    A csillagászati mérések egy része csak földárnyékban végezhető.
    Igaz, hogy akkut lehet használni, de akkor már igencsak számít a töltés-kisütés ciklusok száma és a fogyasztás is...
  • braindance
    #19
    A világűrben nem áll rendelkezésre kimeríthetetlen energiaforrás?
    Igaz, bár szerintem a Nap energiája elég egy proci üzemeltetéséhez egy darabig... :)
  • Pöty
    #18
    5x86
  • Bekomman
    #9
    Lehet hogy odafönt már nem kell számolni a légkör zavaró ahtásával, és hogy ez a miniatörizálás mintaképe, de a lencsét nem lehet miniatürizálni, az minél nagyobb anál jobb és ha működne akkor tucatjával lőné fel az ijeneket a NASA, meg a nagyobb űrhivatalok.
  • Bekomman
    #8
    "Az univerzumról úgy tartják legkevesebb 12,5 milliárd éves"

    És ami előtte volt azt hogy neveznénk?
  • Bekomman
    #7
    Braindance: Erről már én is hallottam és állítólag a zavarvédelem miatt van az egész, számmra felfoghatatlan hogy ott a nagy űr tech és nem tudják megoldani egy kis kütyü zavarvédelmét.
  • braindance
    #4
    15cm... Hmmm, kis aktatáska.
    :)

    Egyébként röhej hogy milyen processzorokat használnak ezeknél a nagy űrhajóknál...
    386, 486... És ez irányítja a több milliárd értékű űrsiklót... Beszarás. :)
  • Kosh
    #2
    haladni kéne az űrben, nem csak kukucskálni
  • Kosh
    #1
    aha..... tehát mondjuk viszonylag pontosan sikerül meghatározni az univerzum korát.
    és ezzel az információval mit kezdünk?