195
Melyik a jo?
  • Manta
    #90
    Ha megfogod a hütöbordát menet közben, akkor hüvös, meleg, tüzforró?
  • Anee
    #89
    havernak 1600+os 61 fokos zárt házban 48fokos moboval kb reális:-)
    az a titan tényleg ennyire gyenge
  • Manta
    #87
    Nem olyan rossz az a titan, hogy 72 fokos legyen, ott más lesz a gáz. Leszámítva a lapok kötzi különbséget, a rosszul elhelyezett diódát ez már tényleg sok. Paszta van a proci és aborda között? Sok, kevés, semennyi? Jól van felrakva, nem lötyög? Gondolom zárt házban van: egyéb venti van? (Tudod, elöl-alul 8 centis venti befele, hátul-fölül egy 8 centis kifele)
  • Kolin Mekré
    #85
    KR7A Raid
  • Kevinke
    #84
    Kolin Mekré: Milyen alaplapod van?
  • Kolin Mekré
    #83
    Üdv!

    Ebben a gatyarohasztó melegben én is levettem, az enyém 1,65V-on ment gond nélkül...(ez kb 4-5°C-ot számít)
    Szóval nálam jól ment, ha leveszed, és normálisan megy akkor is teszteld le...
  • Kevinke
    #82
    Hali!
    Úgy hallottam, hogy pl. az XP prociknál ha lejjebb vesszük a feszkót, akkor ugyanúgy megy, de kevésbé melegszik.
    Ti mit tudtok erről?
    Engem egészen pontosan az 1600+ érdekelne, ha jól tudom az alap feszkója 1,75 (azt hiszem)
    Mennyit lehet ebből lefaragni úgy, hogy még stabil legyen?
  • Crokin
    #81
    Ott van két nyilacska a csuszka mellett a low és a high limitet is lehet állítani. Állítsd ugy hogy ne sípoljon.
  • Petyus_
    #80
    Nem az az ugatás, hogy sípol mint a dög, hogy alacsony a venti fordulat? Vagy ez igaz, és akkor ez az utolsó mondatom ezzel a processzorral? :D
  • Crokin
    #79
    Jajó, ha nem ugat akkor nem kell :)
  • Petyus_
    #78
    A crack mit csinál? Időlimit van rá? Nincs vele semmi gond, csak a proci ventije miatt sípol egyfolytában.
  • Crokin
    #77
    Örülök hogy müxik. Crack nem is kell hozzá?
  • Petyus_
    #76
    Köszi szépen Crokin! Azt hiszem ez a BIOSból mutatja az adatokat, szóval 4 fokkal kb. a másik progi alatt, így simán jó XP1800+ Titan D5TB-vel olyan 48-49 fok terhelés nélkül, ez OK. Thx mégeccer!
  • Crokin
    #75
    Itt van a Hardware doctor, krekket még keresek hozzá ha kell...
  • Anee
    #74
    a biosban full terhelve van a proci
  • Dikkma
    #73
    BIOSban nem terhelt, nem lehet?
  • Anee
    #72
    PC ALERT nekem is zsarul mért, ráadásul elbaszta a netemet-mert van benne valami modemállító baszás-
    De mióta Mothebord Monitor 5 van fent minden ok:-)
  • Petyus_
    #71
    Köszi szépen, tééleg nem találtam meg, se a tucowson, se a yahoon, se a google-eh, jobb helyen meg nem kerestem. :)
  • Crokin
    #70
    Keresek linket, csak el kéne már indulnom melóba.... majd onnan
  • Shep
    #69
    Thunderbird 900nak mennyi az ideális hőfok terhelten?
  • Kolin Mekré
    #68
    Üdv!

    FridgeRock -> 5U2131H3G

    Akinek van FridgeRock hütője, az milyen fordulaton használja (mert ugye lehet szabályozni) vagy simán max fordulaton érdemes?
    Még egy kérdés:
    softwaresen is lehet szabályozni, vagy egy kábellel lehetz csak?
  • Pontius #67
    Nézd meg mikor irtam be. Reggel 7:00 és egész este nyitva volt az ablak ugyhogy lehült a levegö. Amugy nem kabátban és kesztüben gépezek.
  • Petyus_
    #66
    De nincs a neten ilyen program, illetve van, az intel.com-on találtam, de az nem erre a célra van. Tudsz adni egy linket?

    Egybként ezek nem a BIOSból veszik az adatokat?
  • Crokin
    #65
    Nézd meg Winbond hardware doktor progival is, az tuti jot mér... de a legjobb mint már irtam, vedd le a ház oldalát, tégy oda egy venntillátort és -6fok legalább...
  • Petyus_
    #64
    Hmmm... XP1800+ Titan hűtővel a PC ALert progi szerint 53-57 fok között van, de a BIOS szerint ennél 4-5 fokkal alacsonyabb... ötlet?
  • Crokin
    #63
    Tökéletes.
  • Shep
    #62
    Akkor terhelten a 43-44 fok jó nem?
  • DeXoSZ
    #61
    Spire FridgeRock-nak mi a kódja ?
  • Crokin
    #60
    Ideális hőmérséklet: 50fok alatt, lehetőleg közelebb a 40hez vagy alatta :)
  • Shep
    #59
    Egy nem teljesen idevágó kérdés. Duron 1000&1100 mi az ideális hőmérséklet?
  • Spenser
    #58
    Semmi ház hűtő vagy ijjesmi?????????
    CSak a cpun van hűtésed???
  • Ystee
    #57
    XP1600+ 1400@1575MHz-en idle:40C/max:45C ZÁRT házzal, Coolink U1L2 hűtővel.
  • Spenser
    #56
    Nálam a szobában most olyan 26 - 27 fok van..
    Proci alaból 36 - 38 fok...
    Játék alatt MAX. 46 - 48 fok...
    Ház oldala le véve...
    Hűtő TITAN TTC-D6TB...
    Proci AMD XP 1700+ alap 1460 Mhz.........
  • Spenser
    #55
    a szoba hömérséklete 15-17' HUUUUUUHAAA
    Azmááááá azéé kicsit hideg !!!!
    És nagy kabátban szoktáll gépezni meg kesztyűűben :))))))
  • Spenser
    #54
    Gondolom a ház oldala le van véve......
  • Pontius #53
  • Pontius #52
    Lehtah instrukcióit követve megprobálkoztam én is egy kis tuningal. A hajdani 1446MHz-ez 1700+ XP proci vidáman elfutkos 1670Mhz-en azaz indulásnál 2000+ Xp-t ir ki a rendszer.
    Amugy nekem TITAN D5T hüttésem van. Érdekes mert ameddig 1446-on futott addig 49'-os volt most 1670-en is 49'-os. Most reggel amikor a szoba hömérséklete 15-17' a proci hömérséklete 42-45'. Brutálisan nagy ventillátor meg szerintem egy kicsit hangos. Amugy nekem eddig nem volt vele semmi gondom.
  • Crokin
    #51
    Na, szereztem fatertól egy ventillátort (valami vágóasztal tartozéka volt), az a jó benne, hogy egy csövön keresztül nyomatja a levegőt. Ezt szépen odatettem a proci venntillátorához, és az eddigi 55-60fok helyett 48, max 53 fokra melegedik fel az 1.8-as athlon XP. Ja és tök halk is, szóval ez egy jó módszer.
  • Vidam
    #50
    ja es nem hangos!
  • Vidam
    #49
    skacok csak ismetelni tudom magam: a Spire FridgeRock hutoje hut a legtutibban!

    nekem az 1600+ pric 1575MHz-n jaratva, azaz 1900+ korulre huzva 39 fokon tartja max treheles mellett is!!!!