146
Segitsetek pls! vajon miert csinalja ezt a gepem?
  • bela96
    #146
    Sziasztok.van egy szerkesztő programom.na az a baj vele hogy szerkesztek egy autót a programal,lementem a gépre aztán utána kilépek a programból és magától újra indul a gépem.nem tudom mi lehet a baj válaszokat előre is kösszönöm
  • Cimbi
    #145
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni a gép állandó jellegel ujraindul (néha ezt megelőzően a monitor bekockásodik) az eseménynaplóban pedig ezt a hiba üzenetet írja:

    Napló neve: Application
    Forrás: Microsoft-Windows-LoadPerf
    Dátum: 2010.03.08. 10:59:12
    Eseményazonosító:3012
    Feladatkategória:Nincs
    Szint: Hiba
    Kulcsszavak:
    Felhasználó: SYSTEM
    Számítógép: Levente-PC
    Leírás:
    A Performance beállításazonosítóhoz tartozó teljesítmény-karakterláncok megsérültek, miközben a bővítményszámláló-szolgáltató folyamat (Performance) feldolgozta őket. A Performance beállításkulcs BaseIndex értéke a Data szakasz első DWORD-je, a LastCounter érték a Data szakasz második DWORD-je, és a LastHelp érték a Data szakasz harmadik DWORD-je.


    Köszönöm
  • tKool
    #144
    Hogy Eric Cartman szavait idézzem: A büdös pi**ába!
    Akkor ezek szerint szereznem kell egy másik op rendszert.
    Azért kösz a segítséget!
  • jeti00
    #143
    Hali

    Egy Fujitsu Siemens Amilo PA 2548 laptopom van. Ma jött egy gond, ami egész nap szivatott.
    BlueScreennel újraindul a rendszer, amit kitudtam belőle hámozni az annyi, h a sis163u.sys -el van gondja. Ez a wlan modulhoz tartozik, ott nem stimmelhet vlmi. Újrainstallálni már próbáltam.
  • Styrex
    #142
    RC
  • Styrex
    #141
    http://pcforum.hu/hirek/11868/Ma+kezdenek+el+bekrepalni+a+korai+Windows+7-ek.html
  • tKool
    #140
    Halihó!

    Mostanában a gépem magától újraindul, úgy kb. két óránkként. A kikapcsoltam az automata újraindítást, és ezt a hibakódot kaptam ki a kék képernyőn:

    END_OF_NT_EVALUATION_PERIOD
    bla-bla-bla,
    Stop: 0x00000098 (0x4c9e6980,0x01cab99b,0x00000000,0x00000000)

    Nem tom mit jelenthet ez a kód, mert rákerestem, de csak brazil meg valami kínai oldalt tud rá.
    Remélem nem valami hardware probléma, és elég lenne egy sima reinstall-al megoldani dolgot, de azért jó lenne tudnom a hiba okát.
  • MylkA80
    #139
    Köszi!

    Nekem is a táp a gyanús, próbáltam két külön ágról megtáplálni a kártyát (eddig egy volt csak bekötve neki), de még mindig csinálja...

    Valóban, tápot, memóriát egyszerűbb kölcsönkérni, mint egy galaxy 8800gt-t felhajtani :)

    Akkor ezeket megpróbálom kizárni, aztán írok, mit sikerült alkotni.

    Köszi a segítséget!
  • Arnold12
    #138
    Én is erre tippelek. Ugyanez volt a gondom pár alkalommal. Egyszer a táp végett, másszor meg a memória végett. Habár a memóriánál csak 1-2 alkalommal csinálta ezt a kifagyást 3D-s játék közben, utána már a gép sem akart beindulni.
  • parsec
    #137
    Hali!
    Elsőre én is a videokártyára gyanakszom (találkoztam már olyan esetekkel, amikor 3D alkalmazás alatt fagyott a gép), azonban előtte az alábbiakat megpróbálnám:
    - lehet, hogy erősebb táp kell. Nekem is 8800 -asom van (iszonyat amperzabáló), és pár nap alatt kicsinálta a 410 -es Chieftec tápomat ami szerintem erősebb egy 500 -as Deer -nél (nem véletlen kerül egy kisebb teljesítményű márkás táp sokkal többe).
    - kipróbálnám másik RAM -mal, esetleg csak egy modullal. Haverom hasonló problémával küzdött az arany áron megvett GEIL memóriáival amivel két napig kísérletezett (feszültségek, stb állítgatása) haszontalanul. Eztán berakott 2 db Kigmaxot, és megszűnt a hiba.
    - esetleg (ámbár nem hinném, hogy itt ez a hiba) megnézném a vinyót, mert egy gyenge szektor érdekes dolgokat tud művelni (Hdsentinel nevű progi jó erre, és van ingyenes változata)
    A tápot és a RAM -ot érdemes valakitől a teszt idejére kölcsönkérni mert ha mégis a videokari a rossz, akkor ezek cseréje felesleges.
  • MylkA80
    #136
    Hali!

    Olyan kínom lenne, hogy 3D-s játék (pl Crysis, Far Cry 2, Crysis Warhead) közben teljesen véletlenszerűen lefagyogat a gépem.
    Pillanatra kékhalál és egyből újraindulás. Egy pillanatra látom csak a kék képernyőt...lehetetlen elolvasni.

    A hőmérsékletek rendben vannak, egy Zalman MFC2 ventiszabályzóval játék közben GPU max55, CPU max 45 fokos, a ház belsejében 32fokot mér.

    Az op. rendszerem XP SP3 PRO, magyar.
    Az automatikus frissítés be van kapcsolva, szóval az összes letöltött javítás fent van.

    A lépések, amikkel próbálkoztam eddig:

    -Biosban minden gyári frekvenciára és feszültségértékre állítottam vissza
    (kivéve a memóriát, aminek a gyártó szerinti értéket állítottam be, bár ez a bios szerint már túlhajtás).
    A bios a legújabb verziójú.

    -Alaplapi hangkártyát letiltottam, hátha összeakad.

    -Kivettem a tv-tuner kártyát, szintén az előző megfontolás alapján.

    -Drivert a legújabb whql-esre frissítettem. Jelenleg 190.62.

    -Próbálkoztam XG driverrel is.
    (Nagyritkán, újraindulás után kiírja, h. a rendszer súlyos hiba után állt helyre.
    A hibajelentésben pedig az nvidia driverre hivatkozik).
    Mondjuk érdekes, mert próbáltam régebbi (178.24, 186.18, 190.38, XG )driverekkel is, és ugyanezzel száll el.

    -Egy tiszta windows-t is feltettem egy üres vinyóra, csak a szükséges driverek, egy total commander,
    az eset nod32 és a cysis warhead volt fent, még directx sem (de ezt a játék gondolom felrakta).

    -Levettem a gép oldalát és szobaventillátorral is próbáltam hűteni, hátha a Zalman rossz értéket mér.

    -A gép ki van takarítva, pormentes, kompresszorral alaposan kifújtam.

    -Memóriákat megcseréltem, illetve átraktam a másik foglalatokba párban (1.és 3. bankból 2. és 4.be)

    -Rivatunerrel visszavettem 10%-al a frekvenciákat (gpu, shader, memória).

    Mivel egyik lépés sem szüntette meg a gondomat, ezért fordulok hozzátok.

    Úgy vettem észre, hogy csak masszív 3D-s terhelésnél, véletlenszerűen jelentkezik a probléma, régebbi, vagy 2D-s játék közben, illetve sima windows használat mellett nem.

    Aki tud, kérem segítsen! Lehet, hogy rossz a videokártyám? Esetleg az alaplap nem kezeli rendesen?

    Rendkívül bosszantó, hogy egyrészt nem tudok játszani, teljesen tönkreteszi a játékélményt a félpercenkénti gyorsmentés, másrészt, (ha rossz a kártya), hogy esetleg behúztak az árával.

    Köszönöm!
  • stark norbert
    #135
    sziasztok..nekem segitségre lenne szügségem .
    amikor kapcsolodok a netre azaz a hálozatra 1 percen belül ujraindul a gép és kidob valami nod32 hibaüzenetet.segitsetek mi lehet a baj.
  • AbFriend97
    #134
    Hallo!
    Hogy lehet saját forumot csinálni???
  • AbFriend97
    #133
    Nekem ATI-m van. 256 MB
    A proci az AMD Athlon 3000+
    A memória: 1024 MB
    Miért állhat le? Lehet hogy a "nagy" hőség miatt?
  • gabo91
    #132
    Tegnap vettem egy hitachi 1Tb-os(sata) vinyot. Bekötöttem a meglévő samsung 400gigás (sata) mellé. Amint betöltené a vindows-ot újraindul a gép... Lehúztam egyiket úgy sem jó, lehúztam másikat úgysem jó. A Régi vinyo amin op rendszer van az is újraindul még akkor is ha csak az van rádugva. Szétkaptam mindent. Kivettem Procit, gombelemet, régi vinyot rádugtam és xp telepítő dvd-t boot-oltattam vele. Hol hibát ír ki hol elindult. Aztán utána ezt új vinyomnál is eljátszotta, feltettem vin7-et rá. Gondoltam minden okés rádugom a régit is. Erre minden meghal... két órát megint sakkoztam vele. Végül procit kivettem viszatettem és most régi vinyoval megy gép (kül nem is tudnák írni)


    Most mitől lehet ez? Nem birja egymást a két vinyó?
    ciftec 400W-os tápom van.
    Volt mikor rávolt dugva 160-as samsung
    400gb-os sata samsung
    500gb-os sata samsung
    és nem volt gond...

    Még anyit. Kikapcsoltam hogy ne induljon újra a gép ha hibát észlel így kiírta hogy ilyesmi a gondja:
    1773 d:xpsp\base\boot\setup\arcdisp.c

  • AbFriend97
    #131
    NEm melegedhet, mert akk más játéknál is melegedne...
    De lehet hogy ez a hülye hőség miatt van...
  • tmisi
    #130
    Nem játszol vele.
    Na jó viccet félretéve megnézni melegszik e proci és a videókártya, valamint a táp elbírja-e a konfigot (wattszámot felejtsük el, Codegen szintűt ajánlott cserélni!).
  • AbFriend97
    #129
    Nekem is ez a problemo hogy ujraindulgat a gépem a GTA SA -nál!

    Mit is kell csinálni hogy ne induljon ujra???
  • duracellmumus
    #128
    nem 104 hét után kezd el zörögni a hűtő rajta hanem 95 után...

    rakd automatára a vetni fordulatszámát és tovább fogja bírni mint 104 hét.:)
  • nyecsi
    #127
    Köszi mindenkinek a hozzászólást,meg a segitséget :) megoldódott a probléma, megsült a videokari,kicserélték,és müxik minden :)
  • Dzsek
    #126
    Valami történt! Miután meghiusult az xp telepítés nekiálltam gyomlálni az eredetit: letöröltem minden felesleges progit, uninstalláltam az összes játékot, kivéve a Falloutot mert ahhoz nincs telepítőm. Kitakarítottam a registreyit is, feltettem a legújabb 9.7-es ati driveot. Először megpróbáltam windows ablakba futtatni a játékot, az eredmény ugyanaz volt: restart. Viszont támadt egy új ötletem: a catalyst centerben (vagy hol :D) feltettem a videókártya fan speedjét 55% és lás csodát: a Fallout 20-25 perc után se indította újra a gépem! Most rakom a Crysist vissza, holnap tesztelem tovább a gépem, csak megyek keresztelőre és estefele tudok megint írni: addig a kérdésem az lenne hogy az 5%-os emelés mennyire rontja a 4770 élettartamát???
  • Dzsek
    #125
    Nyah, Windows telepítés közben is újraindult a csodamasina: 40 GB szűz winyóra ment volna fel az SP2, de miután már a kék-fehér képernyőket elhagytam és belépett a tényleges windows telepítőbe, restart...
  • Jak16
    #124
    Értem. Lehet kipróbálom egy Core2Duoval, ha azzal megy, akkor veszek egy olyat ezt pedig eladom. Addig is a kisebb winyóra felteszek egy xp-ét, hátha...bár kevés az esélye sztem.

    Köszi a helpeket. (ezentúl Dzsek néven futok majd, ez már elavult :D)
  • duracellmumus
    #123
    Hűha:)érdekes eszmefuttatás:)
    végül is ha nem kap szaftot a proci mert elszívja a vga, akkor is újraindulhat, de attól a proci még jó!
  • Jak16
    #122
    Köszi szépen. Haverok azt mondják a processzor lehet a ludas, amit a 4770 váltott ki. Ugyebár 9600 M GT-vel stabil volt a rendszer és azóta csinálja ezeket az újraindításokat, mióta beleraktam az Ati kártyát.
  • duracellmumus
    #121
    memtest 2.11

    Ezt kiírod nero-val egy cd-re. berakod meghajtóba...
    boot-olsz cd-rom ról, és szépen végigvársz 10-12 past..
  • Jak16
    #120
    Valami programot rá esetleg? :D Tényleg nagyon sügér vagyok a PC-hez
  • duracellmumus
    #119
    "mivel új memória van benne az tuti jó"

    a memória elég nehezen használódik( kell neki vagy 100000 üzemóra hogy elkezdjen xarakodni)

    de már sikerült venni olyan minőségi memóriát, ami dobozból kivéve xar volt/hibás úgyhogy ezen még gondolkozz és futtass egy memtesztet:)

  • Jak16
    #118
    Sry a rengeteg postért, de most nézem a hőmérsékleteket, hogy az ati kártya 66 fokos, vagy még több 5 perc Crysis után... megkérdeztem a szervízemet, mivel új memória van benne az tuti jó, az Ati kártyát én magam bontottam ki annak is jónak kell lennie: maradt az alaplap, a processzor és a táp... vagy esetleg a windows.
  • Jak16
    #117
    Azt még hozzá kell tennem, hogy lehet hallani, hogy a videókártya ventrije néha-néha felkapcsol játék közben, de csak egy-két másodpercre... utána megint halkká válik a kicsike.
  • Jak16
    #116
    Nekem eddig 9600M GT volt, de azzal nem voltak ilyen problémáim, viszont ez a 4770 drasztikusabban jobb kártya, mint az volt, ezért erre szeretnék megoldást találni.
    Tápegység? A számítógépházat is most vettem, aminek a dobozán LC Power Pro-714 B szerepel, benne volt a táp is. Nem próbáltam másikkal, mivel annyira nem értek a gépekhez (bár ki tudja, cseréltem már procit, memóriát, videókártyát, sőt még az xbox 360 olvasófejét is)
  • Arnold12
    #115
    Tápegység milyen? Próbáltad másikkal? Nekem az végett csinált ilyet egy alkalommal, máskor meg a VGA-n nem dolgozott a venti, de ez a gond nálad nem áll fenn, mivel még elég uj VGA-d van.
    Nálam a régi gépnél az összes probléma 90%-át a szarabbnál szarabb tápegységek okozták.
  • Jak16
    #114
    Üdvözlet!
    Egy olyan probléma merült fel nálam, amire nem találok sehol egyértelmű megoldást: a helyzet az, hogy bármiféle játékot próbálok meg elindítani a gépemen, az váltakozó idő után újraindítja a rendszerem (The Witcher, Fallout 3, Crysis). Arról van szó, hogy betölt a game, elindítja a mentésem, de játék közben egyszer csak gondol egyet és újraindul…

    A gépem paraméterei:
    Sapphire Ati 4770 512 MB
    2 GB 1066 MHz RAM DDRII
    MSI P35 Neo-F alaplap
    Pentium D 3.2 Ghz 840 Dual Core

    420-as tápegység.
  • nyecsi
    #113
    :) jó kérdés...megyek hozzá,akkor megkérdezem tőle,ennyire nem értek hozzá.
  • nyecsi
    #112
    Én is gondoltam ilyesmire...sajna nem értek hozzá h hogy megy itt az áram,de egy olyan tippem van,h a mellettünk levő lakó csinálhat vmit (panelház) mert év elején az éves elszámolásunknál irreálisan magas összeg jött ki,és azt mondták valszeg áramlopás :S ez nem lett leellenőrizve,de most átcipelem a gépet,és bedugom máshová...
  • Arnold12
    #111
    Ha a tápcsere óta van az a baj, kérd meg a szervizest, hogy cseréljétek ki a tápot egy másikra, lehetőleg valami minőségesre(ha nincs otthon másikad), és próbáljátok ki a gépet. hogy akkor is produkálja-e a felsorolt hibákat. Egyébként milyen táp van benne jelenleg, és milyen gép?
  • duracellmumus
    #110
    akkor még egy dolog:
    nálatok nincsenek hálózati fesz ingadozások?
    néha nem hunyorít a lámpa?
  • nyecsi
    #109
    Köszi a gyors választ :)
    Kedden lett bele rakva új kondi,és a szervizes szerint nagyobb teljesitményű a táp,és a vga kondi is.
    Por nem lehet benne,mert ebbe a hónapba kétszer voltunk szervizbe,és mind a kétszer kitisztitotta...a púpokat,meg sztem észre vette volna
    :( szóval lövésem sincs h mi baja lehet,de mondjuk én nem is értek hozzá.
    Mosz beszéltem a szervizessel,és neki sincs sok tippje :S
    Azt mondta h amikor telepitette a rendszert,nálla nem csinálta ezt a gép,pedig nagyobb igénybe vételt kap ilyenkor,mint a videó nézés... :(
  • duracellmumus
    #108
    -pusztulnak a lapon/vga-n a kondik
    -túlmelegszik valamelyik alkatrész

    fektesd oldalára és tapogasd át a bordákat, nézd meg hogy menyi macska jön ki a ventilátorok által összeszedett porból.
    valamint hogy látsz-e a vga-n/lapon púpos kondikat...
  • rumkola
    #107
    meleg van?