30
  • tomcs
    #30
    ez igy eleg abszurd, szerintem amugy ez a garanciavallalas (nem mukodik -> fizessen) nem megoldhato mert semmi nincs amivel egyertelmuen lehet bizonyitani hogy mi tortent.. ahoz mindent naplozni kene, ha csak siman irja akkor fogsz 1 notepad-et es maris ott az alapod a garanciara ha meg valahogy kodolva van meg van rajta ellenorzo reszlet az is megakadhat 1 rendesebb osszeomlasnal.. szal le7etlen vele bizonyitani dolgokat. a kiadas elott bevizsgalas -> minosites rendszer mukodhetne, de irdatlan kapacitas kell hozza es meg ugy se lehet minden eshetoseget kizarni.
  • Rive
    #24
    #22: erről szól a minősített szoftver. Nem azt garantálják, hogy minden körülmények között működni fog, hanem azt, hogy a minősítő szervezet próbáján bizonyos feltételekkel átment. A próba ismerete alapján neked magadnak kell eldöntened, hogy számodra az adott garancia megfelelő-e. Amit ígérnek, azt betartják, de onnan tovább egy tapodtat sem...
    A felelősséget a minősítést kiadó szervezet garantálja, a szoftvercég meg pedálozhat, hogy a terméke megfeleljen a próbán.

    Ilyen téren az MS-el nem nagyon állnak szóba...
  • Keszeg
    #23
    Ezt már tervezik. Pont itt olvastam cikket arról, hogy már dolgoznak azon, hogyan lehet majd biztosítást kötni adatra. Nem lesz egyszerű kiigazodni a rendszerben, az biztos :)
  • etzel
    #17
    Nem erdekel, ha nem valalnak garanciat a programokert, DE akkor adjak ingyen. Ha penzt kernek erte, akkor pedig dolgozzanak is meg azert a penzert, es ezt garanciavallalassal tanusitsak.


    Ez az adják ingyen tetszik, gondolom te is regeltől estig ingyen dolgozol.... :-/

    Ha arra gondolsz, hogy el vannak szállva az árakkal, akkor már egyetértek.


    Egy magvas gondolat azonban van az egész mögött: gyakorlatilag a GNU-féle szabad szoftverekre kb. ugyanannyi (=semmi) garanciát kapsz, mint a "márkázott" M$ termékekre, az árban viszont érzékelhető "némi" különbség.

    A
  • Gabest
    #15
    Garancia érvényesítése mit fog jelenteni? "Lefagyott? Hozd vissza, kicseréljük" :)
  • Rive
    #9
    #8: ezt hívják UNIX-nak :p
  • Dömper Ármánd
    #7
    És, ha megtörtént a baj, akkor ki dönti el, hogy most az user cseszett el valamit, vagy megbízhatatlanul működött a program. Ugyanis, amíg a fent említett autóknál egy baleset után maradnak roncsok, féknyomok, stb., addig egy komolyabb rendszerösszeomlás után nem sok dolog marad, amiből vissza lehetne nézni mi is történt.
  • TheZsenyka
    #6
    Halva született ötlet. Egy számítógép konfigurációt nem lehet egyértelműen meghatározni, hacsak nem egy konkrét gyártó konkrét modelljéről van szó. Miért garantálnám pl. én, hogy az általam írt szoftver gond nélkül fut bármilyen tetszőleges konfigurációval? Teszteljek le minden létező kombinációt? :)
  • Rive
    #4
    #3: azért összehasonlíthatod a validált, minőségi tanúsítvánnyal rendelkező oprendszerek árát (egy MS oprendszer sem ilyen) az egyszerűbbekével...
  • pilóta
    #3
    Ez jó: "a programok ára drámaian megnövekedne".
    Elkéstetek ügyvédkék! A programok ára már réges-régen drámaian megnövekedett.
  • Rive
    #2
    Ez jó, tetszik :D

    Kár, hogy a teljes felelősség elve alkalmazhatatlan...

    Valami részleges felelősséget viszont ki lehetne találni, az valóban előremozdítaná a dolgokat.
  • Gabest
    #1
    Kermi és hasonlók hadserege készenáll a szoftverek minőségének bevizsgálására? Nem hinném :P Addig meg hiába, nincs kinél reklamálni.