19
Abit ti200 bios frissites utan halott.Van remeny?
  • TheZsenyka
    #19
    Lényegében nincs túl nagy jelentősége. A BIOS csak addig kell, amíg betöltődik a driver.

    Ami miatt mégis írogatnak:

    -overclock frekvenciák rögzítése, nem kell progit használni hozzá
    -tv kimenet állapotának állítása (kikapcs/bekapcs)
    -video szabvány beállítása (PAL, NTSC)

    Másra nem nagyon jó.
  • yolika
    #18
    elnézést kérek, de ezt most felhozom

    vmi ötlet?
  • Csaba
    #17
    Mi ez a bios frissítés? Minek kell? Ha csinálom, akkor sokkal gyorsabb lesz a videokártya? Vagy mifene?
    Nekem p4 1,5ghz es gépecském van, geforce 2 mx 400 volt, de kicseréltem abit gf4 ti4200-ra, és tök jól megy. Szóval, nem értem, minek kéne az ilyesmi...
  • yolika
    #16
    Szóval az eglsz úgy kezdődött,hogy letöltöttem a leadtek oldaláról a legfrissebbet és a winfox nevű programmal elkezdtem flash-elni (előtte elmentettem az eredetit)de a végén "file format error" hibát írt ki. Újraindítottam, de se kép se hang. Szereztem egy pci-os kártyát, és megpróbáltam nvflash-el, de az ismeretlen EEPROM -ot ír ki (a Vga bios-ában) és wfflash-el is, ami a kb ezt jelzi ki: there is a conlict between .....(tehát a beégetendő és a jelenlegi bios között) kipróbáltam 6-7 biossal is, de nem sikerült. most mit csináljak? kérlek szépen segítsetek!
    U.I: lehet hogy tönkretettem? ugye nem?
  • yolika
    #15
    hello,
    sajnos nekem is ez a problémám egy leadtek winfast A 250 ultra td-vel (myvivo-s)
    tudnátok küldeni egy biost? esetleg egy útmutatót? előre is köszi
  • Shep
    #14
    Gef4 Ti4200 hoz kellene,
  • Sir
    #13
    Az ASUS honlapjan talalsz jo kis leirasokt , én is nemrég frissitettem onnan.Ott lépésröl lépésre le van irva szinte minden.
  • Borg
    #12
    Ez videokártyától függ.
  • Shep
    #11
    Valaki tud egy olyan leírással szolgálni ahol a videókártya biosának frissítése van leírva részeletesen?
  • Jano
    #10
    Párdon félrenyomtam!!!
  • Jano
    #9
    Lassan a memkóárak is ott vannak, mint tavaly ilyenkor...
    De az már nem kell. 512 csak elég egy darabig. Ócsó vót, azt vettem.
  • Evil
    #8
    no sikerult.szereztem egy pci os kartyeszt meg besutottem azt a biost amit kuldtel es most oke minden.Valszeg szar bios t szedtem le a netrol bar nemtom ez hogy tortenhetett.
    Koszonet mindenkinek.
  • Evil
    #7
    Megkoszonnem ha valaki olyan biost kuldene amit lement a sajat abit gef3 ti200 bol.
  • TheZsenyka
    #6
    Ha nincs otthon tartalék PCI kártyád, akkor meg vegyél 1500 Ft-ért egy 2MB-os valamit. Pl. nálam is van... Arghhh egy kis reklama...
  • TheZsenyka
    #5
    Jaj vazzzeg... :)

    Tegyél be egy PCI-os videokártyeszt a gépedbe. Ha véletlenül az INIT DISPLAY FIRST: AGP-n van, akkor meg CLEAR CMOS és menni fog. Persze a GeForce-ot is hagy benne a gépben :)

    Ennyi :)
  • Evil
    #4
    no megprobaltam de semmi.A gond az hogy nem is piszkalja a floppy t pedig boot olhatonak van megformazva es a bios ba is legutojara az volt beallitva hogy eloszor a floppy rol boot oljon.Van meg valami otleted?
  • Evil
    #3
    szia!

    ti200 ,64mb os a kartya.Elotte sajna nem mentettem el a biost :( .
    Kiprobalom aztan irok.Remelem elerheto leszel meg ha esetleg nem mukodne. Elore is koszi
  • Norbyte
    #2
    Szia, ma küldtem neked 2 biost. Egy Ti200-ast (64MB) és egy Ti500-ast.
    Ha 128 megásod van szólj és küldök olyan biost is.
    Nem kell nagyon aggódni, mert látatlanban is meg lehet flash-elni. Tényleg, előtte elmentetted az eredetit?

    Kép nékül így boot lemezről: nvflash ti2_0028.rom
    ez egyből beleküldi a biost.
  • Evil
    #1
    Sziasztok.

    Adott egy abit gef3 t200 kartya ami atesett egy bios frissitesen.A frissites elott ugyan kiirta hogy valami nem stimmel de biztam a joszerencsemben.Nem kellett volna.Szoval most a kartya nem akar muxeni.Lehet meg valahogy eletet lehelni bele?Esetleg kuldhetne valaki egy jol mukodo bios file t ehhez a kartyahoz.
    Elore is koszonom a segitseget.