82
Ninják,ninjutsu ezekkel kapcsolatos dolgok
  • p15t1
    #82
    De gondolom te nem olyan indíttatásoktol vezérelve mint TIBIazért kiváncsi lennék sikerült e megvalósítani az álmát.
  • minigirl
    #81
    http://www.bujinkankagamidojo.hu/
    ...akit érdekel... :)
  • minigirl
    #80
    Jéé, nem is tudtam, hogy van ilyen totyik... Bár, azt is látom, hogy senki nem foglalkozik vele.

    Noshát, ha valakit mégis érdekelne, lesse meg ezt: http://bujinkan.hu/

    Én lassan egy éve ninjutsuzom, és nagyon tetszik, bár, kinek mi... :)
  • Dzsini
    #79
    http://harcmuveszet.lap.hu/
    lehet válogatni :)
  • Jano
    #77
    Sajnos mostanság már sehova. Egy ideje sajnos alább kellett hagynom a munka miatt. Egyébként Kyokoshin.
  • Jano
    #73
    Azt meg edzője válogatja. Az én edzőm nemcsak, mint edző, hanem, mint ember is kurva rendes volt. Szerintem rászólt volna a srácokra, ha nagyon nekem esnek.
    De hallottam olyat is, hogy az edzésen nem volt semmi 'ünnepély', de utána hazafelé jól megagyalták a skacot. Ez van.
  • Jano
    #70
    Hát akkor elég káros lett volna.
    Én kb 15 évesen kezdtem, de nem bántottak keményen. Helye válogatja. Meg a társaság.
  • Jano
    #68
    Küzdősportokban ez így szokott lenni.
  • TIBI
    #66
    NinjaTEA mi az a bujikan??
  • Z
    #65
    Ezt a dumát! Még a legbalhésabb helyeken sem használnak pisztolyt, az utcai kötözködők meg pláne nem. De ha még is golyóval van dolga vkinek, akkor az kb úgy végzősik, mint a móri eset.. :(
    Már csak testmozgásnak, és mozgáskoordináxció fejlesztésnek sem rossz valamilyen harcművészetet művelni! Előre! :)
  • Jano
    #62
    Tán egy rossz tapasztalat miatt nem kéne leáltalánosítva leokádni egy egész ágat.
    Senki sem állította, hogy a Karate harc"művészet".
    "Ha utcán megtámadnak akkor nicns időm japánúl számolni és derékra tenni a kezem hogy szép legyen.Megnéztem ma egy karate eb-t és valójában csak ütötték egymást.Semmit szépség semmi művészet.Ezért járok ninjutsura." És akkor most már szépen tudod megvédeni magad?
  • Z
    #61
    OFF

    Efreet: Ez így nem teljesen igaz...inkább, mondjuk azt, hogy a szülők elviszik a gyereket tornásznak! KSI-ből tudom. És szvsz az öttusa sem leányálom az edzéseket tekintve (reggel 6-7-ig, és du 3-6-ig, minden nap), de amit a tornászokkal művelnek, pszihikai/testi "fenyítés" az már durva.

    ON
  • Efreet
    #60
    azért nem kellene a japánokat se leszólni.
  • Efreet
    #57
    4 éve mindenki a "karatéról" hallott csak. most a shaolin kungfuról. 4 év múlva megint másról... majdnem divat-jelleg ami most megy. megvan az elönye, mert amiatt, hogy a csapból is ez folyik, rengetegen kezdenek bele ilyesmibe. ami viszont alapvetöen nagyon pozitív
  • Efreet
    #55
    bátyám több mint 10 éve velük csinálja, elég jó rálátásom van a dolgokra. nem telepszik rá semmire, a versenyeken az indul aki akar, de egyelöre csak ö "nevelt ki" többszörös világbajnokokat. és nem ö rendezi, mert akkor nem Mendozában meg Japánban lenne a vb, hanem itt...
  • Efreet
    #53
    Petruz: amúgy Si-fu nem? :) (legalábbis emlékeim szerint így kellene írni)
  • Efreet
    #52
    broaf: speciel nem király"kodik", hanem egy több doktorátussal rendelkezö, nagytudású ember, akinek nem kínaiként elöször jutott az a megtiszteltetés, hogy a kínai shaolin templomok egyikében tanulhatott a nagyobb mesterektöl.
  • PetruZ
    #50
    Erről van szó. Nem saját akarat, vagy elhatározás kérdése az egész, nem is a látványos trükkök megszerzésének gondolata, hanem egyszerűen életforma.
    Shi-fu Lyons meg jó fej. :)
  • Efreet
    #49
    ázsiai kultúrákban szokás az ilyesmit életformaként végigvinni... Robert Lyons (nemtudom kinek mond valamit a neve) fia is a járással együtt kezdett harcmüvészeteket tanulni. neki ez az élete, és ismerek még jónéhány ilyet itt az országban is.
  • PetruZ
    #48
    Úgy, hogy te magadról meséltél, mint "jó" példa arra, hogy tizenx év felett is el lehet kezdeni vmi komolyabb sportot, holott most a ninjutsuról van szó, ami pont nem jó példa erre. ;)
  • PetruZ
    #46
    Ne a "fehér ember" stílusból indulj ki. ;) Kínában 5-6 évesnél idősebb gyereket elzavarnak, ha a híres artistaképzőbe, vagy valamilyen híresebb harcművész iskolába akarják adni. Ha meg már bent van, ott nincs olyan, hogy meguntam és abbahagyom, majd kezdek mást... :)
  • Laalee
    #44
    de akkor is 6 eves kor környeken kell elkezdeni...
  • Laalee
    #42
    fircsa lehet ezekben a mamuszokba szteppelni :D
  • FREAK
    #41
    Csing Hszao Flatley? :DDDDDD
  • Ron Ragm
    #40
    Nem nézel te véletlenül túl sok filmet?:)
  • Jano
    #39
    Csak sok filmet láttam...
    Meg baromi régen egy nagyon picit olvastam.
  • Efreet
    #38
    Tibi: a gimnasztikások és a tornászok olyan 4-8 éves koruk közt kezdenek, ha nem csak hobbiból csinálják, hanem kezdeni is akarnak valamit...
  • I.C.ram
    #37
    te vadallat :)))
  • Lazarus
    #36
    Jano barátom gyűjtögető életmódot él és shurikenel szokott fizetni a közértben...
  • Lazarus
    #35



    Inkább megdöglök minthogy kitörjem a farkam
  • TIBI
    #34
    Jano konyitasz valamit a témához?vagy honnan tudod mi aza shuriken(dobocsillag)
  • TIBI
    #33
    köszi mindenkinek a pozitiv hozzászólást.De biztos nem lehet17 évesen megtanulni.A tornászok mikor kezdenek??Vagy ők is kis korukban? A kedvenc filmem a ninja bosszója anno láttam feliratos alámondásos verzióban 1991 körül.
    ilyen ugrások én ilyen lehetnék!
  • PetruZ
    #31
    A ninjutsu az csak a közelharci művészetük, amit te akarnál tanulni, az a kiri-jutsu (asszem' ez a neve), ezt viszont sehol sem oktatnak errefelé (még Japánban is csak elvétve, vagy még ott sem), ráadásul legfeljebb 4-5 évesnek kellene lenned, hogy egyáltalán elkezdhesd.
    Ahogy írták is, a ninják majdhogynem közönséges bérgyilkosok voltak, egyedüli veszélyességüket az jelentette, hogy egy küldetés csak két módon érhetett véget: vagy a célszemély, vagy a ninja halálával. A cél eléréséhez bármilyen eszközt felhasználtak, mesterei voltak az álcázásnak, de a tömegfilmekkel ellentétben ritkán öltöztek be abba a bizonyos fekete pizsamába, sokszor teljesen hétköznapi emberek ruházatában férkőztek közel az áldozatukhoz és úgy csaptak le az alkalmas pillanatban. Habozás nélkül használták a mérgeket is, emiatt voltak igazán kiközösítettek, mert egyébként a középkori szamurájbecsület tiltotta ezt.
    Szervezetük független volt, az bérelte fel őket, aki akarta és volt rá pénze. A hadviselő felek tábornokai néha még azt sem élték meg, hogy a sikeres küldetésről hírt kapjanak... Egyébként főurakat, daimiókat nem szívesen öltek, mert annak mindíg komoly következményei voltak, és ha esetleg elfogták a végrehajtót és kiderült a megbízó kiléte, azt a sógun tiszteletteljesen felkérte, hogy kövessen el szeppukut.
    Ja, és a sikeres ninjatámadásokról több legenda szól, mint amennyi valóságban történt. Ellenben előfordult, hogy egy lelepleződött ninját parasztok vertek agyon, akármennyire is próbált trükközni. ;)

    Szóval ne akarj te mindenféle ugrabugrálós marhaságot tanulni, a csajok elkápráztatásához más eszközök sokkal célravezetőbbek - és kevésbé fáradtságosak... ;)
  • TheZsenyka
    #30
  • Jano
    #29
    Mer a hátába áll egy shuriken. :)
  • TheZsenyka
    #28
    Elképzelem Tibi-t, amint ninja hacukában áll és földhöz vág egy villanó bombát, nagy füst, félhomály és amikor eloszlik még mindíg ott áll:

    "-Mér nem tüntem el???"

  • Jano
    #27
    Amúgy király film volt.
  • Jano
    #26
    Mosolyogva pofánszúrja magát a csávó.
  • Laalee
    #25


    LOL :D
  • Jano
    #24
    Vagy a ninja 9 élete? :))