46
nincs hang.
  • Akuma
    #46
    Tudna valaki segíteni abban, hogy a skype melyik kliensét töltsem le Uhu Linux 2.0-ra? Telepítésben is kéne segítség, mert majdhogynem teljesen kezdő vagyok linux téren... :(
  • bociub
    #45
    Még újjabb fejlemények.... egy rakás mindenre ezt a hibaüzit dobja..... VAlaki pls help!!!!
  • bociub
    #44
    root:~# beryl
    beryl: symbol lookup error: /usr/lib/libGL.so.1: undefined symbol: drmOpenOnce


    Új feljelemény... Valakinek valami 5let?
  • bociub
    #43
    És azt sem értem h miért nem jön be a KDE... Tegnap még ment.
  • bociub
    #42
    És azt nem tudja valaki h a webböngészőkben mitől indul el a flash? Mert leszedtem és telelpiteni is próbáltam az rpm-t, de nem sikerált....
  • bociub
    #41
    Hát én fel szeretném tenni a berylt, de függőségie vannak. a hup fórumában lévő uhu csomagos linken megis találtam a függőségeit csak hát azoknak is függéségei voltak és elkezdtem felteszegetni őket mig nem a kpackage ugy döntött h neki nincs többet kedve telepiteni és parancssoros inditás esetén ezt az üzit dobja:

    root:~/Desktop# kpackage libdrm_2.3.0-1.1_i386.uhu
    kpackage: symbol lookup error: /usr/lib/libGL.so.1: undefined symbol: drmOpenOnce

    Újrainditás után is a helyzet változatlan.

    Meg is kerestem a Fájlt de tele van krikszkrakszal.

    Esetleg valaki h mi ienkor a tehendő? Esetlegesen van valakinek ien fájlja amivel mükszik a kpackage, mert azt nagyon meg tudnám köszönni.
  • KOXX
    #40
    Beryl Wiki
    Egyébként a hup.hu-n is volt/van szó erről, pont most szúrtam ki egyet (ha véletlenül nem te indítottad):
    http://hup.hu/node/40148
  • bociub
    #39
    NA jó mostmár feladom. VAlaki nem tud valami leirást(lehetőleg magyart) hogy hogy kell telepiteni a 3ddesktopot? Elére is köszönöm.
  • bociub
    #38
    Kösz. Mükszik. Simán ment minden.
  • KOXX
    #37
    Uhu-val még nem foglalkoztam, de próbáld esetleg ezt beírni:
    /etc/init.d/xdm stop
    vagy ha nem xdm, lehet kdm vagy gdm is.
  • bociub
    #36
    hi
    VAlaki pls help.
    Fel szeretném telepiteni a videókarim. le is töltöttem a fájlt az nvidia oldaláról, de az közli h állitsam le az x-t. hát én kijelentkeztem, F1-en meg be és ugyan ez az üzi fogadott. Aztán beirtam h killall X, kill -kill apidje de egyik sem vált be, mert pillanatokon belül újraindult.... Szal mi ienkor a tehendő?
    Előre is thx. uhu 2.0 dvds
  • hzsolt
    #35
    Én meg ma is azt használom.
  • PíszLávJuniti
    #34
    Egy röpke pillanat erejéig kipróbáltam, most a Fedorát fogom feltenni, arról nagyon biztatókat olvastam.
    Amúgy bizonytalan disztríbúciókat érdemes feltenni virtuális gépre, pl windows alól. És ha nem tetszik, megspóroltál egy partícionálást..
  • moonman
    #33
    Innen

    vagy Innen
  • alakulat
    #32
    honnan lehet leszedni????
  • blackgamer
    #31
    UHU-Linux 2.0 elérhető próbálta valaki? én vagy 1 éve futtattam utoljára UHU-t (linuxot is)
  • Lackóci
    #30
    Köszi!
  • Ersiman
    #29
    Üdv!
    Az USB-s adslmodemhez nem értek, de ha a rendszer felismeri akkor próbáld ki a következőket:
    Nyiss egy konzolt.
    adsl-config
    Írd be amit kérdez azonosító,jelszó.
    Vezérlőpult - szolgáltatások - adsl szolgáltatás, itt beállíthatod hogy automatikusan elinduljon a bootolás után. Az 1.1-ben így működött.
    De inkább az Index és a linuxforum.hu forumjait javaslom olvasgatni azokon sokkal nagyobb a forgalom mint itt.
  • Lackóci
    #28
    ADSL és USB vel csatlakozik.
  • Ersiman
    #27
    Milyen interneted van?
  • Lackóci
    #26
    Sziastok! Szeretnék megkérni valakit ,hogy segítsen nekem az uhu linux használatában. Nemtudom beállítani az internet kapcsolatot. Nagyon megköszönném ha valaki megkeresne az MSN-en. [email protected]
  • BlueGold
    #25
    Hi! Uhu 1.2 alatt, hogyan kell beállitani az internet kapcsolatot? Egy külsö Com-os Rockwell modemmel szeretném az "ingyenes" Index-es Internet hozzáférést használni, de nem jutok vele dülöre. Segitsetek Pliiz!
  • lck
    #24
    Mi a gond? Letöltöd ezt:

    http://www2.ati.com/drivers/linux/fglrx_6_8_0-8.12.10-1.i386.rpm

    Ezek szerint meg feltelepíted.

    Aztán megy.
  • Dgzt
    #23
    Van már valami megoldás ATI kártyán 3d gyorsításos ügy UHU linux alatt?
  • Dgzt
    #22
    mármeg van a dcgui, alapból benne van nemrossz ki op rendszer, az biztos jobb mint a winfosjah és a http://dcgui.berlios.de -n nincs uhura csaj úgy megmondom jah és te az a hipponax vagy aki a HWB hubon Oposkodik?
  • HiPPoNaX
    #21
    http://dcgui.berlios.de hasznald a googlet :]
  • Dgzt
    #20
    Hellosztok, azt kérdezném hogy Dcgui-t honnan lehet leszedni UHUra, vagy melyik DC a legjobb rá?
  • lck
    #19
    Próbáld Operával.
    Vagy az új 8-as bétával, vagy régebbivel, de állítsd át hogy a böngészőt IE6-nak érzékeljék.
  • af27
    #18
    Hali, van egy kis gondom.
    Linux alatt egyettlen böngészőben sem jelenik meg a SG chat.
    Aki tudja mi lehet a probléma, az írjon. Thank.
  • af27
    #17
    1-et értek veled, de a bagoj még mindig jobb, mint valami zászló féle, kék háttér + ilyesmi.

    Szerintem az UHU egy általában megbízhatóbb oprendszer, mint bármijen májkrémszoftos csuda.
    Az tény, hogy az UHU már tényleg csak sejtet az emberben:
    (hm, UNIX platform).

    Szerintem aki otthonra megbízható rendszert akar annak megfelel.(ha csak home felhaszn.), de melóra jobb a SuSe.

    Ha picit odafigyel az ember és nyomkodja egy kicsit, akor hamar beletanul. (van ott is office, chat, dc, blablablabla....)
    2 DVD-be azért jobban belefértek dolgok.
    :))


  • Zsoldos
    #16
    Megneztem koszi. Tenyleg 'kicsit' fapados, de azert hasznalhato. Vmi Trillianhoz hasonlo alkalmazas van linuxhoz? (icq+msn kommunikalo progi)
  • lck
    #15
    krusader

    Mondjuk azért hogy TC minőségét elérje kell még némely javítgatás.
  • Zsoldos
    #14
    Udv!
    Tud valaki mondani egy hasznalhato file managert linux ala'? Az mc jo, de kene vmi grafikus feluletu (vagolap hasznalata, vmi kulso ablakos filenezegeto stb okbol) Egyszoval valami total commander-szeruseg.
  • nemcsakfeel
    #13
    a monitorom képfrissítését nem tudtam alatta belőni, az még gyengéje ( vagy nekem :D)
    a másik hogy az 1.0 nem akart feltelepülni sem,
    az 1.1 csak úgy ha a DVD -t kivettem a gépből
    az 1.2 már csak jó lesz :D

    meg az offical vigyázni kell, mert hajlamos kifagyni ( win sztájlű hibaüzenetekkel )

    műxik alatta cd írás, TV tuner, samba megosztás,... szal azért csak jó.
  • blackgamer
    #12
    máma is aktuális
  • Garfield
    #11
    (Mielőtt még nagyon elhaparódzna a flame, ajánlom megnézni a dátumokat.)
  • blackgamer
    #10
    nekem az internet is kapásból működött, a linuxos DC++-t is rátettem és úgy töltöttem le hetekig
  • lck
    #9
    DozR!

    Látatlanba ne szóld le az UHU-t. Persze a szokásos Linux betegségei megvannak, de:

    Telepítés után alapból: Office, DivX, MP4, DVD, CD írás, Grabbelés, Opera, Mozilla, Chat, levelezés stb. stb.

    Ezeket Win alatt napkig pakolod felfele. Meg ugye rá megy a gatyád ha mindet megveszed a boltan. :-)


    Persze ha valami nem megy akkor megizzadsz mire jó lesz.

    ( Egyébként én általában Wint használok, de attől még nem bántom a bagjot. )
  • Garfield
    #8
    Nem pont hang-probléma, csak érdeklődés.

    Az UHU-hoz is van az apt-get-hez hasonló frissítési lehetőség?
  • John Rambo
    #7
    DozR: www.uhulinux.hu