306
Hasznos info vs. kötelező tananyag
  • FREAK
    #306
    ja, és ugyebár "sponsored by some drugs" (fogalmam nincs, mit nyomott a mester, bár lenne pár tippem :)
  • FREAK
    #305


    Ezt most találtam művelődés közben (épp egy Dali galériában sétáltam :)))

    Csak érdekes példa arra, hogy ugyanaz a dolog közelről, illetve távolról nézve mennyire más tud lenni.

    Meg mellesleg egy gyönyörű kép.
  • FREAK
    #303
    na bájbáj
  • FREAK
    #302
    szóval na aggódj, amúgy ez az amiről már beszéltünk

    az ész ugyan hasznos, de átok is

    fogd fel úgy, hogy jól működik az "ember-szűrőd"

    ha meg valami suta fickóval akarsz kavarni, buta mosoly, sekélyes témák, és sikered lesz :))))
  • FREAK
    #300
    a válasz fájdalmasan egyszerű: a (buta) pasik nem érzik jól magukat okosabb nő társaságában.....

    nekem pl. nincs (és soha nem volt) ilyen problémám, sőt, ha lehet inkább nagyszájú éleseszű nőkkel szeretek tárgyalni, faszom se kíváncsi a manikűrös kalandokra... :))))
  • ipszilon
    #299
    mostanában azon elmélekdtem, hogy jó-e az, ha egy lánynak van véleménye!
    egyik nap a barátnőmmel dumáltunk (na mégis miről? srácokról). tudni kell, hogy az összes srác a lábai előtt hever és egyszerre két fiú akar vele járni. megkérdeztem tőle, hogy hogyan csinálja, engem a fiúk csak haverként tartanak számon, miért nem tetszem úgy annak, akinek akarnék tetszeni. mire azt válaszolta, hogy túl okos vagyok!
    okos???? ugyan már! ismerek nálam ezerszer okosabb, intelligensebb emebereket, én nem vagyok az! egyszerûen csak van véleményem sok dologról és megpróbálom őket megfogalmazni! a barátnőm szerint ez a baj!
    tényelg ennyire lehet ettől félni a fiúknak?
  • FREAK
    #298
    a pofázás rendben van, azt csipázom a nőkben

    a foci is okés tulajdonképpen :))))

    na mindegy, csak biztos akartam lenni :DDD
  • ipszilon
    #297
    miért? azért mert szeretem a focit? vagy mert visszapofázok?:-)
  • FREAK
    #296
    nekem meg ez az első VB-m, amiből még egy kanyi meccset se láttam, thx to ázsiai bagázs....

    amúgy biztos hogy te lány vagy? :)
  • ipszilon
    #295
    elegem van!
    az összes tanár azzal jön, hogy hülyeség a foci, meg, hogy miért hagyjûk magunkat manipulálni és, hogy az egész csak a pénz miatt van. ezzel elrontják azt az érzést amit akkor érzünk, amikor mindenki egy helyen összegyûl, hogy a meccset nézze a szûnetekben és a lyukasórákban. tők jó a hangulat, még akkor is ha egymást csesztetik, de nem komoly!
    miért nem tudják megérteni, hogy ez nekünk kell? egész évben tanultunk, és akkor azt szajkózzák, hogy meg kell tanulni, hogy mi a fontos az életben és mi nem! hányi tudnék! kb. 3-4 évvel ezelőtt tudtam, hogy mi leszek, ha nagy leszek (azon kivül, hogy felnőtt), de minél többet tanulok, minél közelebb kerülök az érettségihez, annél bizonytalanabb vagyok! nem csak a tanulás létezik a világon!
    és én nem azért nézem a focit, mert mindenki erről beszél, hanem mert 4 évvel ezelőtt az unokatesóimmal izgultuk végig az elődöntöket a nagyszüleink telkén és igazán ez kovácsolt össze minket! nekem most ez egy fajta nosztalgia!
    és miért ne néznénk a meccseket, ha tetszik, és közben jól érezzük magunkat?!
    de most már nagyon azon a szinten vagyok, hogy nem is érdemes élni, hiszen az egész világ a manipulációról szól!
    de én akkor is élek tovább...
  • ipszilon
    #294
    én Freak gondolkodására gondoltam, nem az életre!
  • ipszilon
    #293
    pedig ez történik!
  • Efreet
    #292
    "minden kemény tábornak komoly vezetése van" - a kemény mag, a hangadók.
  • Efreet
    #291
    "lehet, de nekem valahogy nem logikus az egész, ezért próbálok kiuata keresni!"
    nem lehet kiutat találni. mindennek utána kell nézni, és találni kell egy nézöpontot, ami tetszik. a világ leginkább az emberi logika ellen dolgozó része az, amit a nagyobb csoportok csinálnak. rengeteg szociológus szórakozik azzal, hogy próbálja kideríteni, hogy egy 'tömeg' hogy jön létre, milyen hatásokra hogy reagál... lehet tanulni ezirányban is, vagy lehet a saját ötleteidet követve találni valamit (legyenek azok számok vagy törpapák), ami elnyeri tetszésedet, és megelégedést találsz benne. lásd 239.
  • FREAK
    #290
    plz.........
  • FREAK
    #289
    tévedsz, minden kemény tábornak komoly vezetése van.......
  • FREAK
    #288
    figyi, attól, hogy valamit ugyanúgy gondolsz, vagy csinálsz mint egymilliárd másik ember, még nem vagy egy tömeg része

    én pl. akkor szállnék le az internetről, ha elterjedne, hogy netezni mennyire cool, és aki netezik az mennyivel jobb arc, mint aki nem, és "netesek tartsunk össze" meg hasonlók, mert akkor a népes felhasználótáborból egy gusztustalan TÖMEG lenne
  • mateos
    #287
    nem akaraom itt megint elmagyarázni és nem is fogom mert ez nem politia topic.
    röviden csak annyit hogy nem azé hogy háboruzgasanak hanem hogy eltudják és el is adták mocsok fegyvereiket .
    dEb nembiztos hogy igy van , de nemlehet tudi , hisz arra sincs bizonyiték hogy bin láden követette el a bombázgatásokat , mitgondolsz mé küldtek U.S angol meg német egységeket oda ? hogy simán megöljék semmi tárgyalás nélkül , szal többféle feltételezés van
  • ipszilon
    #286
    lehet, de nekem valahogy nem logikus az egész, ezért próbálok kiuata keresni!
  • ipszilon
    #285
    a focinál is ÖNMAGUKTÖL verődnek össze a "nem kugróan intelligens" emeberek! egyetlenegy focista sem szólitja fel őket arra, hogy verekedjenek!
  • Efreet
    #284
    282: mondtam én olyat?
  • Efreet
    #283
    ipszilon: mikor jársz Bp-en legközelebb? meg kellene próbálni ezt a beszélgetést élöszóban folytatni, mert úgy elbeszéltek egymás mellett, mint a huzat...
  • ipszilon
    #282
    a foci sem hülyeség, csak azért mert Freak ezt is felhózta példának a tömeghipnozisnál!
  • Efreet
    #281
    ipszilon: az internet rossz példa. ez csak egy adathordozó felület, ahova mindenféle meggyözödést fel lehet pakolni, és el lehet olvasni. az, hogy ezek közül ki mit követ, az már egyéni preferencia. a 'net nem más, mint az dobolós hírmondó és az újság utódja. azok se hülyeségek.
  • ipszilon
    #280
    te mondtad, hogy a tömeg tùllépi a párezret te kiszál a játékból!
  • FREAK
    #279
    ajaj, ezt tényleg ne itt plz!
  • FREAK
    #278
    de ezáltal senki nem hirdeti az internet használó tömegek hatalmát......

    vizet is mindenki iszik, mégsem lesz belőlük vízivó-tömeg.......

    most hülyeséget mondtál
  • ipszilon
    #277
    ja, persze, el is felejtettem: az amcsik csinálták az egészet! megölteg négyezer embert, lerombolták a "demokrácia légvárát" csak azért, hogy háborúzgathassanak egy picit!
  • ipszilon
    #276
    a végén nincs ?
  • mateos
    #275
    BinLAden nemcsinált semmit :)
    ti tényleg elhiszitek hogy egy beteg öregúr képes lenne elmenekülni a német , angol , s amirakai hirszerző katonák elöl a sivatagban ??
    ugyan máá...szal binládent hadjyuk ki ebből :)
  • ipszilon
    #274
    szerinted az Internet hülyeség? mert, hogy több millió ember használja?
  • Efreet
    #273
    erröl is volt már szó... az, hogy egy olyan ember, aki tudja, hogy hogy kell szólni a "néphez", az tudja öket irányítani, mert a legtöbbeknek egyszerübb menni a többiekkel, addig is nem kell gondolkodni, ami viszont megeröltetö. az, hogy ki mire használja ezt a tudását, az már egy másik kérdés, minden irányzatra vannak példák.
  • FREAK
    #272
    kimaradt egy "áll"
  • FREAK
    #271
    naná, aki az élére az mindig agyas ember, aki követi az a hülye, ez így működik

    nem hitler volt a gond, hanem az a sok buta, aki követte, és terjesztette a hatalmát

    "amúgy a "nem kiugróan intelligens" ember így is úgyis hülyén vieselkedik, nem csak a tőmeghipnozis révén"

    1. nem biztos, mert csak a tömegben jön meg a bátorsága
    2. a tömeg által válik veszélyessé
  • ipszilon
    #270
    amúgy a "nem kiugróan intelligens" ember így is úgyis hülyén vieselkedik, nem csak a tőmeghipnozis révén.
    amúgy szerintem Hitler nem volt kimondottan hülye, ahogy Bin laden sem az, csak rosszar használja fel a tudását!
  • ipszilon
    #269
    nem azt mondtam, hogy minden tömegmozdító jó dolog!

  • FREAK
    #268
    "és miért ne lehetne jó egy olyan dolog, ami tömegeket mozdít meg?"

    Hitler, Sztálin, Castro, Hussein, Bin-Laden, egyház, futball stb.....

    mert a tömeg veszélyes tud ám lenni, lévén, hogy nem a kiugróan intelligens emberek szoktak tömegesen erőszakot alkalmazni...........
  • ipszilon
    #267
    ez nekem szólt? igen! de itt most nagyon nem erről van szó!
  • ipszilon
    #266
    nem feltétlenûl hisz mindenki "abban" az Istenben!
  • ipszilon
    #264
    én is ezt mondtam:-)