5250
Xbox
  • Lammer
    #391
    Ezt már nem bírom!!!

    Nem szeretnék Frík védelmébe írni, de az nem esik jól, hogy lesznobozzátok a hülye PC-seket!!!
    Igen kérem én egy hülye PC-s Sznob vagyok aki ad a pc-re, DEEEEEEE!!!!!

    Elismerem a konzolokat Respekt ezerrel, mert vannak olyan hangulatok, amik csak azt képesek nyújtani... Továbbmegyek Elismerem a PS2 tudását és a GC tudását is, de Én Hétfőn vagy kedden már X tulaj leszek !!!! Nagyon vérzik a szívem pl: GT3,4-PS2 Rezident(oooh isten game)-GC ez van...
  • RTFM
    #390
    Tibre, nem tudom LIVE set alatt mit ertessz, de az altalad emlitett csomagban van egy LIVE elofizetoi kod, amivel ket honapig ingyen jatszhatsz a neten. Fules viszont nincs benne, igy ha beszelni is akarsz az emberkekkel, akkor azt kulon meg kell venni.

    Udv
    RTFM
  • FREAK
    #389
    Mai napig fáj a szemem 1 órányi TV bambulás után, és ha kijön a Thief 3, nem kontrollerrel fogom játszani. A komment többi részében ugyanazt állítod, amit én, egyéb kérdés?
  • FREAK
    #387
    Hát az nem is olyan durva, sőt jól hangzik.
  • FREAK
    #386
    Szerintem nincs.
  • Tibre
    #385
    Nem tudja vki,hogy az xbox + midtown madness 3 + halo kombójú csomagba van e xbox live set?
  • Neme.
    #384
    Pegasos II Motherboard with:
    G3 600Mhz
    256MB DDR RAM
    64MB Radeon GFX card
    40GB Hard Drive
    CDROM Drive
    Micro ATX Tower Case
    Keyboard
    Mouse
    Cables
    MorphOS
    Debian GNU/Linux
    No monitor

    Olyan 600-700 euro. Igazából még nem tudom, mit veszek, Pega-t vagy AOne-t.
  • FREAK
    #382
    rosszul látod, én nem azt mondom, hogy az MS nem szemét cég, sőt, az egyik legnagyobb szemét bagázs

    VISZONT a SONY legalább akkora szemétdomb, ez az, amit ti hajlamosak vagytok elfelejteni (akkor is, ha épp összebarkácsoltak egy éppen még normálisnak is nevezhető konzolt)
  • hzx
    #381
    Van egy jó mondás, politics make strange bedfellows. Olybá tűnik, consoles make even stranger bedfellows - az MS egy utolsó szemét cég, és amiért összebarkácsoltak egy éppen még normálisnak is nevezhető konzolt, nem kell kiállni mellette és védelmedbe venned, Freak!
  • FREAK
    #379
    És ez hogyé' van?
  • Neme.
    #378
    www.pegasosppc.com

    Erre, és AmigaOne-ra gyűjtök.
  • Neme.
    #376
    Még annyit, hogy 2002-ben vettem életemben először PC-t, rajta windozzal, azelőtt csak Amigám volt. De hát egy Amigával ma már nem lehet sok mindent kezdeni, a Mac meg drága, mert nem olyan elterjedt, mint a winPC, mert... blabla... Nekem nincs szükségem windowsra, de szükségem van néhány programra, amik csak windowson futnak.
  • FREAK
    #375
    a Számító Emberek című filmben is benne van a kulcsmondat, amikor Steve Jobbs Bill Gates után szól, hogy "MI JOBBAK VAGYUNK"

    Gates megfordul, és diadalittas vigyorral ezt mondja:

    "Ez az egész nem számít"

    És tényleg.

    (remélem, pontosan idéztem)
  • FREAK
    #374
    "Mindenki azt veszi, amit a TV-ben lát, holott lehet, hogy van annál sokkal jobb is."

    Hát ne haragudj, de aki így tesz, az szellemi fogyatékos.

    "és nem éri meg más platformra fejleszteni, ugyanis mindenki windowst használ"

    Látod-látod, pedig ha mernéd azt mondani, hogy holnaptól szarsz a windows-ra, akkor eggyel több oka lenne a világnak másra fejleszteni. De nem mered megtenni, NEKED van szükséged a windows-ra, nem a windowsnak rád. Hogy miért? Mert olcsó (ingyen van, gondolom), egyszerű, könnyen kezelhető és elérhető.

    Ha kicsit utánajárnál, rájönnél, hogy Mac-re is vannak jó zenei szoftverek (sőt, ha igényes lennél, már gyűlne egy Mac ára a malacperselyben), és egyáltalán nem igaz, hogy MINDEN CSAK WINDOWS-ra van. Odakint (USA) jobb helyeken szabályok tiltják a PC és Windows használatát, pedig nyilvánvalóan ott is futnak MS reklámok...

    Összegezve: nem tartom korrekt dolognak, hogy élre állsz egyfajta lejáratási kampányban, aminek célpontja a Microsoft, miközben pont a Microsoft termékeit használod, mégpedig azért, mert így döntöttél. Választhattál volna más oprendszert is (hidd el, van, aki csak Linuxot használ, és boldogabb az élete, Mac-ről nem is beszélve), de neked megfelel a jó kis toldozott-foltozott Windows, amiért feltételezem, egy fillért sem fizettél. És mégis úgy érzed, jogodban áll fikázni. Nem érzed ezt egy icipicit cikinek?

    A vicc a dologban az, hogy Bill Gates eközben röhög a markába, és joggal mondhatja, hogy ő senkit nem kényszerített a Windows használatára... Ki tehet mégis az elterjedéséről? Te meg én, meg az ide járó 20 ezer fórumozó, meg a többi nem tudom hány millió ember, cég, akiknek elég jó a windows ahhoz, hogy kisujjukat se mozdítsák valami JOBB irányába.

    Gondolkodj el ezen, hátha leesik valami a végére.
  • Neme.
    #373
    A többit majd holnap. :) Bye.
  • Neme.
    #372
    A mosószer reklámok pl. egészen hasonlóak a Windowshoz. Mindenki azt veszi, amit a TV-ben lát, holott lehet, hogy van annál sokkal jobb is.
    Minden cég annyit reklámoz, amennyire szüksége van, MS pedig ennek megfelelően reklámozta a Windowst (vagyis aggresszívan).
    Azért KELL használnom a windowst, mert munkahelyen ezen dolgozom (miért?). Otthon csak zenélésre használom, mert minden normális progi erre íródott, mert ez a legelterjedtebb (miért?), és nem éri meg más platformra fejleszteni, ugyanis mindenki windowst használ (miért?). Minden mást Amigán vagy Linuxon.
  • FREAK
    #371
    Hát elég érdekes a felfogásod... De sebaj, segítek neked megvilágosodni.

    Nos, mivel az XBOX-ot megelőző 2-3 évben a PS és a PS2 teljes egyeduralmat élvezett a konzolpiacon (ugye-ugye), a SONY-nak nem volt szüksége reklámokra. Megjelent az XBOX, és nyilván az MS kénytelen volt égen-földön reklámozni (megjegyzem, az XBOX reklámok nem kicsit színvonalasabbak), ha be akart törni a SONY játszóterére. Többé-kevésbé sikerült is, amit bizonyít, hogy megjelentek a PS2 és GT3 reklámok, hirtelen a PS2 is szponzori státuszban erősítgette a hírnevét. Az, hogy kinek áll érdekében magyar TV adókon reklámozni, szintén egyértelmű, a SONY-nak sosem volt nagy bevétele Magyarországról, viszont az MS számára potenciális "vadászmező" vagyunk.

    Ha kicsit kinyitod a szemed, láthatod, hogy minden cég annyit reklámoz, amennyire szüksége van, és ennek ellenére kétlem, hogy az összeset fel tudnád sorolni, pedig a havi 1 XBOX reklám mellé napi 20 fogkrém, mosószer és édesség reklám jön, neked mégis épp az a kibaszott agresszív XBOX reklám bassza a csőröd. Érzed a poént a dologban?


    Windows... Egész pontosan ki kényszerít rá? Játszani nem játszol PC-n, ugyebár. Mire használod? Mit tud a Windows, amit a Linux (neadjisten a Mac/MacOS) nem tud, de neked feltétlenül szükséged van rá? Meséld már el légyszi, mert egyre inkább azt érzem, hogy olyan dolgokat szidalmazol, amik mellett lazán el is sétálhatnál, de talán unalomból, talán rosszindulatból mégis beléjük rúgsz.
  • Neme.
    #369
    Igen, a marketingre gondoltam. PS2-es reklámot pl. még nem láttam magyar Tv-n, Xboxosat viszont elég sokat. Miért használok épp most Windowst? Mert az jó? Nem igazán.
  • FREAK
    #368
    ezt tényleg fejtsd ki bővebben, mert nem értem...

    több TV reklámot fizetett a MS? vagy több óriásplakát hirdeti az XBOX-ot? házaló ügynökök zaklatnak xboxokkal?


    "szinte szó szerint az arcomba tolja a szarját"

    MIT JELENT EZ? NEM ÉRTEM
  • Neme.
    #367
    Viszont sehol sem látom a monopóliumra való törekvést, csak épp kivesz egy kis részt a piacból, a PS1 meg egész egyszerűen jól sikerült. Mindez szöges ellentéte az MSnek, aki szinte szó szerint az arcomba tolja a szarját.
  • FREAK
    #366
    főleg Minolta hívők, mert az ő pénzük egy része is a SONY zsebében landol....
  • FREAK
    #365
    Nincs azzal semmi baj, bár azt hiszem, nem a lényegre reagáltál.

    Még egy gondolat a SONY-ról... Amíg a konzolpiacon glóriával a fejük felett bájolognak a transzba esett imádóik előtt, addig pl. a (digitális) fényképezőgépek piacán meglehetősen hívatlan vendégek, és minőségben sem a tökéletesre való törekvés jellemző rájuk, sokkal inkább a vásárlók meghódítása. Nem azt mondom, hogy rosszak a gépeik, de tökéletesen érthető, ha ilyen témában pár millió Minolta, Canon vagy Nikon hívő naponta kétszer csúnyákat gondol a SONY-ról. De foglalkoznak ők ezzel? Lószart, csinálják tovább a fényképezőgépnek álcázott gameboy-okat, hadd szórakozzon jól a család, ha már volt pénze drága játékszerekre...

    De ezt meg kell szokni, nagy a hajsza a pénzért, és egyik versenyző sem szent. És főleg nem miattunk teszik, amit tesznek, csak meg akarnak nekünk felelni, hogy toljunk pár dollárt a zsebükbe. MS, SONY, Benetton, Panasonic, egyre megy. Csak épp van, amelyik cég jónak számít adott területen, és van, amelyik csak dollármilliós morzsákat csipeget.
  • Neme.
    #364
    Miért rossz az, ha van munkája a tanulatlan embereknek?
  • FREAK
    #363
    "Sony legalább nagyrészt megérdemli a dollármillióit."


    Áhhh kicsit erős kijelentés ez egy átlag magyar fórumlátogatótól... Nem tudhatod, hány betoncsizmás embert csócsálnak a piócák különböző kikötők fenekén, vagy hány család döglött éhen Taiwan térségében a SONY "megérdemelt" pénzéért... 100 Forintért is öltek már embert, és mivel tudjuk, hogy tisztességes munkával NEM lehet nagy pénzt keresni. naiv dolog lenne azt hinni, hogy van a világon olyan mammutcég, amelyik senki életét ne tette volna tönkre a siker érdekében... Sokkal alacsonyabb szinten is ez megy, inkább el sem képzelem, mivel érdemelte ki a SONY a dollármillióit......
  • Neme.
    #362
    Rajongója semmilyen cégnek nem vagyok.
  • Neme.
    #361
    Semmi gond, csak a saját meglátásomat írtam le. Sony legalább nagyrészt megérdemli a dollármillióit.
  • FREAK
    #360
    Hát te még élsz?

    Nem válaszoltál a legutóbbi emailemre, amiben orális szex témát próbáltam pedzegetni (te szuka!)... :P
  • Martin576
    #359
    :) LOLLER már bocs

    A Sony IS arra törekszik, mint a többi: dollárzsilliárdokra.

    ...és nagyra értékelik az ilyan kedves, jólelkű Sony rajongókat, mint te.

    Mielőtt elborulnál: ez NEM bántás akart lenni, 'szal PEACE!
  • FREAK
    #358
    ez teljesen igaz, de ugyanakkor érthető is

    a PS-nek komoly mítosza van, és luxus lenne ezt egy hirtelen megjelenő konkurrencia miatt lerombolni

    csak azt tudom mondani, hogy GO PS3, nekünk játékosoknak semmi rossz nem származik abból, ha mindig jobbat kapunk...
  • FREAK
    #357
    ebbe azért se menjünk bele, mert amíg a PS2 oldalnak csak a GT3 van a kezében, addig én legalább fél tucat olyan kiadott vagy kiadásra váró játékot tudnék felsorolni, amelyek valószínűleg nagyobb profitot termelnének PS2-n, HA bírná a hardver...

    mielőtt még valaki kiakadna, hozzáteszem, hogy ezek nagy része FPS, vagyis nem csak a hardver az egyetlen ok, amiért nem PS2-re fejlesztik őket

    akárhogy is, butaság a gépet vagy bizonyos alkatrészek gyártóit köpködni, ha az ember meg van elégedve a sajátjával.... (hehe, erről az jut eszembe, amikor a kis farkú palik lépten-nyomon harsogják, hogy nem a méret számít, hanem a technika.... na persze, csak ezt a nők többsége nem tudja) :)
  • Neme.
    #356
    A lényeg (még utoljára, ahogy én látom): Sony nem arra törekszik mindenekelőtt, hogy minden szerencsétlen tudatlan átlagon aluli user nappalijában kizárólag Sony termékek legyenek (unlike MS), hanem arra, hogy a legjobbat csinálja, innovatív találmányokat kreáljon. Xboxban semmi innovatív nincs. PS3 fejlesztés közel 2001 óta folyik.
  • Aramir
    #355
    Amikor kijött az első rész, a pc-k nemigazán tudták azt a minőséget hozni, mint egy Psx.
  • FREAK
    #354
    ácsi, itt már EGÉSZEN MÁS hardverekről meg üzletpolitikáról van szó

    ne menjünk vissza amerika felfedezéséig...
  • FREAK
    #353
    hát ezt mondom én is, konzolra pénzért fejlesztenek (ennek köszönhető bizonyos fajta színvonal), PC-re meg azért, mert könnyű... de elég kevés PC-s játék nevezhető sikeresnek anyagilag, sokkal nagyobb a lutri

    de hagyjuk a PC-t, ez az XBOX topik....
  • Neme.
    #352
    De pl. miért nem pc-n kezdték el eredetileg fejleszteni a játékot?
  • hzx
    #351
    Hagyjátok már! Én el tudom fogadni azt, hogy valaki azért nem játszik X-en, mert MS (én sem csípem őket, és kb. 15 év tapasztalata miatt nem). És azt is, hogy valaki nem szereti az X-es játékokat, mert olyan... X-esek. És viszont, a PS2-eseket, hogy olyan PS2-esek. Én az X-es játékokat túl sivárnak tartom, sehol egy ív, sehol egy kis felesleges részlet (a proci nem bírja), és jobban bírom a szépen megvilágított, részletgazdag, de adott esetben alacsonyabb felbontású textúrákkal felépített (a PS2 grafikai alrendszer nem bírja) megjelenítést. Mind-mind szubjekív dolog.
  • FREAK
    #350
    igen, ez a GT3 vita is lefutott nálam utoljára úgy másfél éve

    és azóta duplán állítom, hogy a hardver már rég megvan hozzá, csak hülye lesz Yamauchi milliókat tenni a PC-s verzióba, amikor 1000 felhasználóból csak 1 venné meg... ő is üzletember, nem fog ingyen dolgozni (és igaza is van, a PC maradjon csak meg tesztlabornak)
  • Neme.
    #349
    "ez mennyiben érinti egy PS2 játékos lelkivilágát?"

    Tudomásom szerint semennyiben.
  • Aramir
    #348
    Szerintem a GT sorozat tolja legjobban a Sony Ps2-jét.
    A helyükben én sem csinálnám meg semmi másra :)
  • Neme.
    #347
    De az oka, hogy nincsenek, elsősorban a hardver. Gran Turismo-t sem véletlenül nem csinálják meg pc-re (ez is elhangzott párszor szvsz).