96
Normális????
  • FREAK
    #53
    ez ok, de

    1. Az ilyen kis csírák, általában nagy looserek az életben, és a fegyver számukra HATALOM, amivel mások nem rendelkeznek. Ha másoknál is lenne fegyver, az számukra pszichésen elveszítené a vonzerejét.

    2. Ha másoknál is lett volna fegyver, jó esetben az első lövés után tesznek az arcába egy golyót, és nem hal meg annyi ember. Talán egy sem, de az BIZTOS, HOGY JÓVAL KEVESEBBEN.

    A fegyver nem az ördög, és a legfontosabb : nem a fegyver öl, hanem az EMBER. Attól, hogy mindenki zsebében lapul egy stukker, még nem fog mindenki ölni. Viszont jó esély van rá, hogy az alkalmi bűnözők inkább keresnek egy rendes állást, miután azt látják, hogy tele a kórház kilyuggatott zsebtolvajokkal.

    Mélyebben bele kell menni a témába, mert nem ilyen egyszerű a helyzet.
  • Dikkma
    #52
    Szerinted a német csávó nem tudta, hogy kijönnek és elkapják? De tudta. Igaz lelőtt egy rendőrt mielőtt fejbelőtte magát, mégis ottmaradt 12 tanár meg 3 diák vagy hogy volt?
  • ipszilon
    #51
    valóban nem lenne! mert a bűnős azt hiszi, hogy ő megússza! amúgy, aki ilyet elkövet, azzal nincs rendben valami! az nem gondolkodik! nincs visszatartó erő!!!
  • FREAK
    #50
    "Annak az sem lenne visszatartó ha tudná, visszalőnek"

    Na EZ a nagy tévedés!
  • Dikkma
    #49
    Igazából nem véletlen, hogy nincs ott a "válasz erre" mert nem neked, azt csak leaha-ztam.
  • ipszilon
    #48
    ezt most kinek írtad?
    úgyanis épp ezért mondtam, hogy "fogat fogért"
  • Dikkma
    #47
    Aha. És mikor fog vki mondjuk egy nem pénzért, hanem csak úgy lődözni?
    Bemegy egy általános iskolába, és szétlő mindenkit. Mint az a hülyegyerek Németországban. Annak az sem lenne visszatartó ha tudná, visszalőnek, de ilyen szerencsére még nem volt Mo-n.
    Az a vicc hogy ti sem gondoltok arra, hogy holnap akár ti is lehetnének a bankban, amikor vki az égbe lő. Mert az ember nem úgy száll be a kocsiba mielőtt balesetet szenved, hogy na most vagy meghalok, hisz van rá 0.001% esélyem, vagyodaérek a célhoz, hanem : elmegyek a nagyihoz.
    Én kezdem értékelni Marla Singer életfilozófiáját a Harcosok Klubjából... bármikor vége lehet!..
  • ipszilon
    #46
    Előbb még furkósbottal a kezükben kiabálták a rablók, hogy pénzt vagy életet, majd játékpisztollyal fenyegetőztek, később valódival de a levegőbe lőttek, ma pedig már nem kérdeznek csak tüzelnek. Pontosan és jól illeszkedik egy tendenciába az ami Móron történt - véli Varga Zoltán büntetőbíró.

    Varga szerint ma már a brutalitás és a gátlástalanság a jellemző, köszönhetően annak, hogy ma minden a pénz, a pénzszerzés körül forog. A bűnözők Varga szerint minden mindegy alapon cselekednek. Számba veszik, hogy mi lehet tettük következménye, ám mivel maximum életfogytiglani lehet a büntetés, ami legrosszabb esetben is harminc évvel megúszható, ez nem jelent nagy visszatartó erőt. Ráadásul a börtönben is lehet élni, van fedél a fejük fölött és enni is kapnak - tette hozzá.

    Nincs tovább

    Varga Zoltán, aki többek között Magda Marinkót is elítélte, úgy véli, szükség lenne a büntetési rendszer reformjára, bár úgy véli, a büntetéseken már nincs mit szigorítani. Hiába kezdődik 30 évnél az életfogytiglan, hiába kerülnek ki adott esetben aggastyánként a börtönből a bűnözők, a bíró szerint a jellemek annyira torzulnak, hogy már semmi nem számít.

    Tendenciába illeszthető, az hogy szó nélkül lelőnek egyszerre nyolc embert, de Varga Zoltán szerint ez már a vége: ezen a területen is mindent elértünk már, amit csak lehetett - véli a büntetőbíró.


    index.hu/politika/bulvar/varga/
  • ipszilon
    #45
    a halálbűntetéssel az a baj (bármennyire is megérdemelnék a szemetek), hogy a bűnős SOHA, de soha nem hiszi, hogy egy nap majd elfogják! ezért nem jön be a halálbüntetés, mint példa!
    másrészt viszont azzal tökéletesen egyetértek, hogy "fogat, fogért"! de csak akkor ha 150%-osan tudják bebizonyítani!
  • FREAK
    #44
    Az USA azon részein ahol a saját fegyvereddel saját telkeden szarrá lőhetsz bárkit, nem jellemző a betörés, de még a ház előtt hagyott értékeket sem nyúlják le.........
  • FREAK
    #43
    nem biztos........ a tudat, hogy talán a másiknál is van egy töltött fegyver kicsit visszavenné a harci kedvüket



    így most az a császár, akinek volt 30 rugója egy használt Makarovra....... tudja, hogy úgysem lő vissza senki...........
  • Dikkma
    #42
    neem, az sztem azért túlzás. Pont hogy több lenne az ilyen eset, mert gondold el MO-n hányan bökik le az ivócimborájukat, vagy verik agyon a feleségüket.. és akkor még németországban történtek is lehetnének... kisgyerekek találják meg a pisztoly, és lelövik magukat.. ááhhh, semmiképpen.
    De fogadjunk ha ezeket kivégeznék nem lenne több ilyen! Persze, CSAK ha a tetteseket!
    A körmendi gyerekgyilkosság gyanúsítottját pl. nem lenne szabad, ő nem 1értelműen bűnös, mégha úgy is ítéltek ellene.
  • FREAK
    #41
    így van

    és ha mindenki tarthatna magánál fegyvert, az ilyen kis buzik ezerszer meggondolnák, hogy bemenjenek lövöldözni egy bankba, mert esetleg egy 70 éves néni lőné szét az arcukat.........

    de az a korlátolt magyar hozzáállás mindenben csak ördögöt látja..........
  • Dikkma
    #40
    Véleményem? Meggondolatlan, de úgyis mindent lehet csűrni csavarni..
    szóval én ilyenért halálbűntetést adnék. Fogadjunk, többet nem mészárolnának le 8embert MO-n.
    USA-ban csak néhány államban van halálbűntetés, de az egy más eset, nem lehet összehasonlítani a két országot.
  • Marki
    #39
    Nem volt semmi.
  • Willy
    #38
    "halalbuntetest csak akkor ha 100%os an bizonyitható." Pontossan erről van szó. Akik ilyen mészárlást elkövetnek csak erre érdemesek, semmi másra, Pont annyi esélyt szabad nekik adni az életre, amennyit ők adtak másoknak.
  • FREAK
    #37
    nincs tökéletesen működő rendszer, de ha meg se próbálod........

    amúgy a 100%-kal egyetértek
  • Laalee
    #36
    persze ha a te csaladtagodat vegzik ki veletlenül, akor is ezt mondanad nembaj mert igy nulla a tovabbi aldozatok szami, igaz hogy a gilkos kint szaladgal, keresni se keresi senki mert a rokonod mar meghalt miatta.

    halalbuntetest csak akkor ha 100%os an bizonyitható. amugy a legjobb az lenne ket kezet csuklobol levagni, megbelyegezni a homlokan, azt eljen ahogy tud...
  • FREAK
    #35
    nem tudhatod, hogy hány embert öltek volna meg azok, akiket kivégeztek, szóval szerintem igenis, megoldás, mert így sikerült NULLÁRA csökkenteni a további áldozataik számát
  • Willy
    #34
    De. Bizonyos esetekben megoldás. Ha ezzel el lehet érni, hogy ne engedjék szabadon kb.20-25 év mulva és ne tudjon újbol gyilkolni, mint sok példa mutatja, akkor megoldás.
  • FREAK
    #33
    na bazeg, most ennek nincs értelme :)
  • ipszilon
    #32
    szerintem semmi, de semmi köze ennek a polikához,de ezt már jópáran elmondták előttem!
    és tök mindegy, hogy milyen volt a bőrük színe, úgyanúgy megérdemelnék a halált!
    nem igaz, hogy manapság mindentől kell félni! nem lehet nyugodtan kimenni az utcára! menjen az összes gyilkos a francba!
    "hála nekik" száz év múlva a törikönyvekben ezt a korszakot a "merényletek korszakán" fogják hívni!
  • FREAK
    #31
    ez aztán intelligens megnyilvánulás


    de ha már szóbahoztad

    alá tudnád ezt támasztani???? miért csinálna ilyet a munkáspárt???
  • Alexease
    #27
    Sajnos, jo torveny nincs.
    A halalbuntetes emberijogilag problemas, a bortonbuntetes meg ertelmetlen – foleg ilyen esetekben.
    Vannak emberek, es „embercsoportok” kikkel semmit nem lehet, es nem is erdemes kezdeni.
    Remelem, uldozes kozben, egy valoszinusitheto tuzharcban, szitava lovik oket.
    A politikat ne keverjuk bele, semmi koze az egeszhez. De ha megis valaki ugy hiszi, hogy igen, akkor annal teljes sikerrel jart az agymosas. Csak sajnalni tudom.
  • Punker
    #26
    kináncsi vagyok elkapják e a faszikat? vagy szokás szerint megpattanak a szerv elől.
    hiszen ők "Szolgálnak és Védenek" csak sajnos nem az átlag embereket.
  • Punker
    #25
    Sajnos erre nincs tökéletes megoldás mindig lesznek ilyen állatok.
  • Garfield
    #24
    Jaj, ne má', még mindig itt tartotok? Azt hiszitek, hogy a büntetés súlyosbítása bármit is megold? Egy túrót. Az old meg bármit is, ha akármilyen a büntetés, de nagy valószínűség szerint le is töltik azt, vagyis az igazságszolgáltatás hatékonyan működik.
    Ez a móri példa nagyon jól illusztrálja, hogy miért hibás a minél súlyosabb büntetés követelése: az egyik fickó épp a börtönbe vonulás elől szökött el. Hiába ítélik el X évre, ha egyszerűen el tud lógni.
  • Hitm@n
    #23
    Tökéletesen egyetértek veled!

    Sztem vissza kéne hozni a halálbüntetést.Higgyétek el,sok minden változna.
    Legalább elrettentésül szolgálna a többi mocsoknak.
  • Punker
    #22
    MSZP, FIDESZ mindegy mindkettő baszott a közbiztonságra. Itt az eredménye.
  • Punker
    #18
    Hát nem is tudom talán várhatnának a kivégzéssel amíg felépül az új "nép" stadion (bocsi de elfelejtettem az új nevét) és onnan élőben közvetítve mint Kínában, az is hatásos lenne.
  • Punker
    #15
    Ez igaz. De így a legegyszerűbb megértetni a hasonló barmokkal, hogy ez nem a Balkán vagy Csecsenföld.
  • Punker
    #13
    Nem rossz elképzelés, de akkor a tetves emberjogi aktivistákat is elkellene intézni, hogy ne rinyáljanak. Ha "elfogás" közben megdöglenek a papír munka is kevesebb.
  • Punker
    #11
    "A gyanusított bőre nem a grafikus hibájából sötét."
  • Punker
    #10
    Ezért nem kellet volna eltörölni a halál büntetést, személyszerint a helyszinen lelőném a szemeteket mint a kutyákat.
  • rage
    #8
    Ilyen kis fiókban nincs 100 millió...

    Még nagyobb bp-i fiókokban sincs bent annyi sosem
    Max ha elvittek 2-10 milliót, szerintem

    De majd úgyis megmondják.
    Mindenesetre,ahány millió, annyi golyó a fejükbe

    Ennyi
  • Totya000
    #6
    bevagdosni oket es irany a sóbánya.
  • TomBond
    #4
    Emberek ezek???????
    Egyszerűen nem értem és mélyen felháborít!!
  • Coine
    #3
    Inkább kötelet, az rosszabb.
  • Frank99
    #2
    Azonnali kivégzés, tárgyalás nélkül.

    Tényleg. Az egyik persze cigány volt. MINDET megölni.
    Kész. A bűnügyi krónikák mind úgy kezdődnek, hogy O. K. F.
    Orsós, Kolompár, Farkas.

    Golyót nekik.
  • TomBond
    #1
    Nem tudom kinek mi a véleménye a dolgokról 5 embert megölni 1-2 millióért?????