25
Abit ST6 + Tualatin 1.3
  • a_n_d_r_e_w
    #2
    Mióta megvettem az 1.3 Celeront, azóta nem tudom a Softmenuben 4:4:1-re vagy 4:3:1-re állítani a ratiot (így még be sem Bootol), 3:3:1-en pedig 110 MHz fsb fölött túl gyors lesz a PCI és megszünik a hang. Megpróbáltam az összes létez? BIOS-t, de nem segített.
  • nyunyu
    #3
    Nem is fog BIOS csere kijonni ehhez.

    A felhasznalt orajelgenerator nem tud 133MHz alatt negyedelni... Kellett nektek celeron 1.3-at venni... Szerintem az 1.1-es lenne a leghatekonyabb (ha nem SL5VQ jelut kaptam volna...), jo peldany kihuzhato 11x140-ig. (nekem lehal 11x133 felett)

    110/3=36.3MHz Mi ebben a sok????

    Nekem annak idejen a Fortissimo2 lazan ment 115/3-on... Feljebb nem probaltam, mert az 566-os celeronom nem birta...
  • a_n_d_r_e_w
    #4
    Fogalmam sincs mi ebben a sok, de kérdezd meg a hangkártyámtól.
    Akkor nincs remény?
  • Norbyte
    #6
    Vegyél egy mezei SB128-at, ugyan olyan mint az alaplapi hang, de ez legalább megy 130-as FSB-vel is simán 3:3:1-ben, hát még 4:4:1-ben.

    A '8A' jelu bios-t használod?
  • a_n_d_r_e_w
    #7
    Majd veszek...
    6A - a 8A-t hol lehet letölteni?
  • yas
    #8
    ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/fae/st68a.exe
    Ezzel tényleg működni fog a negyedelés.
  • Roby
    #11
    Hat nalam az st6+tualatin 1100@1480 remekul mukodik.
    Sb live ketyeg benne, es a 8A bios.
    A negyedeles is tokeletes.
    Nem toom mi bajotok vele, de annyira jol megy...
  • a_n_d_r_e_w
    #12
    Thanks
  • Fam
    #13
    Két kérdésem lenne az ST6-tal kapcsolatban:
    1., 8A bios.exe csak elindítom azt kész?
    2., Ennek kéne mennie PPGA-as procival?
    tudom, hogy egyik kérdés hülyébb mint a másik, de...
    thx
  • Lala
    #14
    1. Ja persze. Elíndítod, majd kicsomagolja magát. Csinálsz egy boot floppyt és felmásolod rá az összes fájlt. Bebootolsz a foppyról és elindítod a Runme.bat fájlt. Követed az utasításokat és gyorsan kész is lesz. Ha végeztél akkor gép kikapcs(konektorból is), és a jumber segítségével törlöd a bios beállításait. Bekapcs után mindent beállítasz a biosban ahogy volt és kész is. Amúgy az abit oldalán is van leírás erről, és van egy txt is ahol levan minden írva. Ott mondjuk annyi van, hogy csökkentett módban kell elindítani a gépet csak paranccssorral, de ugy ez WinME alatt nem megy Ezért én csináltam egy win95-ös bootlemezt.
    2. Igen.
  • Atus01
    #15
    1: és adj hálát az égnek, ha nem lesz közben áramszünet...
  • YanoRGT
    #16
    Sziasztok

    Remélem tud nekem valaki segíteni, az a gondom hogy vettem egy ST6R és eddig BX6 2.0-m volt abban vígan ment Celeron600-as 900-on az ST6-ban pedig ha felhúzom akkor a videókártya besokall és állandóan kilép a játékokból. Nem tud valaki valamilyen megoldást erre?, lehet hogy csak beállítás kérdése?
  • YanoRGT
    #19
    Hol lehet megnézni hogy mennyi feszültséget kap az AGP???
  • YanoRGT
    #20
    Vagyis a ferekvenciát?
  • a_n_d_r_e_w
    #21
    Elvileg Sandra kiírja, gyakorlatilag nem, ha növeled az FSB-t. Próbáld meg BIOS-ban levenni a szorzót 2X-re.
  • burninhell
    #22
    hi all

    az ABIT ST6 mekkora vinyót bír el max?
    120GB-osat szeretnék beletenni...
    thx
  • Pheel
    #23
    http://www.abit-usa.com/faq/mb/check160gb.php

    http://www.abit-usa.com/faq/mb/check137gb.php

    Én is Google-t kérdeztem. Te miért nem?
  • Met
    #24
    Örülj neki, hogy nem nyitott új topicot:)
  • Pheel
    #25