645
Melyik a jó winchester?
  • Randal
    #37
    Nekem Maxtor vinyóm van, gari nélkül, mivel semmi papír ninsc hozzá, kb 2 hónapos, és még müxik, úgy hogy szállítgattam is rendesen, meg képből ki, gépbe be.
  • Pheel
    #36
    Azért ezek az IBM-ek eléggé felháborítóak. 1 év után szarik be mind. Már várom itt albérletben is, mert haver gépében 4 ilyen van és még olyan 40-50 nap a deadline-ig :)
  • hiba
    #35
    Most szart be a 40es Maxtorom (kinezetre Quantum) -
  • Borg
    #34
    Na, lassan nekem is aktuálissá válik az újwinyó:(

    1év és 1 hónap után a DTLA 307030as IBMem sipolni kezdett. Nincs semmi baja, se badsector se semmi, smart status 100%, csak épp magas frekvencián sipol ahogy pörög.
    Leszedtem a disk utilt, beállitottam leghalkabb seek üzemmódba, abszolut hangja nincs seeknél (0 kerregés), de a teljesitménye is visszaesett ezzel jól. Sipolás viszont nem szünik.
    Jövö héten megy garba, 3 év van rá.

    Viszont veszek egy másikat is mellé.
    Hosszas utánanézés után, a következő 3 modellre szükitettem a kört, 60GB-os 7200 legalább ATA100 winyot keresve:
    -WD 600BB
    -Seagate Barracuda IV
    -Maxtor 6L060J3 (D740X-6L?)

    WD: Előnye hogy nagyon gyors, IBMet kerülgeti, és a megbizhatósága is messze a "DeathStar"-é felett van...+halk is viszonylag, és az access time is jó. (nagyobb WDké még jobb pl 1200JJ)

    Seagate: Állitólag kinőtte a seagate a régi betegségeit, szinte CSAK dicséret van erre a tipusra. Ez a leghalkabb winyo ami létezik, a folyadékcsapágyazás miatt. Transzfer sebessége ugyancsak csúcskategóriás, access time viszont enyhén lemarad a mezönytöl (nem nagyon). meghát ütésvédelem, és az elörejelzésekkel ellentétben a fluid csapágyazás és a gumitok miatt SEM melegedik jobban mint bármely másik!

    Maxtor: Ez meg hát mittomén... jó, óccsó, nem panaszkodnak rá sokan, noha haveromnak 2 hétig birta 1, de a 2. már okésan megy... előnye a külsö I/O és disc access time, hátránya a rendivül nagy belsö transzfer time, pl particiorol particiora iszonyat szar.. másrészt meg a hivatalos maxtor dokban 5év lifetime, röhej:)) HANGOS, NAGYON HANGOS a seek... összes többinél hangosabb! (van L-sorozatos, ami fluid csapágyas mint a seagate, azonban ezt nemigen kapni, amit taláktam az J-s tehát golyos)


    Nekem ez a 3 tűnt most piacvezetőnek, miután 5-6 oldal tesztjeit és fórumait átnézegettem.
    Külföldi fórumokon egyre többen a WDre (igaz a nagyobbakra 1200JJ stb) esküsznek, és a Seagate Barracuda IVre.
    Maxtorokat feltünöen hanyagolják külföldön...

    IBM általános nickneve meg "DEATHSTAR".. szal kilöve, saját tapasztalatom után is...

    Ember legyen a talpán aki választani tud, deha valaki használja valamelyiket a fenti 3ból, ossza már meg velünk tapasztatait. Köszi.
    Személy szerint nagyona Barracuda IV felé tendálok. (ezek a felsorolt winyok, amiket ténylegesen meg is tudok venni itthon, elérhetőség és ÁR miatt, a 3 modell mind 30e netto kisker körül mozog +-200ft)
    Remélem azért segitettem is valamelyeset kis összefoglalómmal..
  • Pheel
    #33
    Lehet a vinyó nem támogatja az ATA66+ módot. Akkor is ezt írja ki a BIOS.

    A rack ATA33-as vagy támogat magasabb szintet is?
  • mikike
    #32
    vagy még a kábel is lehetne, mert indításnál üzen valamit a bios, hogy not 80 eres connected
    pedig direct ezért vettem 80erest

    de ami még szörnyűbb, hogy van mobil rackem és abban meg mindenki más winyója is rohadt lassú
  • Randal
    #31
    Szóval a sebességnél a tányérok mérete is számít?
    értem.
    Elolvastam a három vinyóról készült cikket és hát az egyértelmű, hogy az IBM kilőve, ugyanis valamikor 3-4-5 napon keresztül megy a gép, folyamatosan. Árban a Maxtor győzött, a hang meg nemigen zavar, de a western vinyókról hol van infó, és a többiről, amik Mo.-n ritkák mint a fehér holló?
  • Pheel
    #30
    lehetséges okok:
    -fragmentáció
    -kevés memória
    -rossz csatolóbeállíás
    -nem engedélyezett ULTRA mód
    -egyéb (több info kellene)
  • mikike
    #29
    a gyors
    érdekes az enyém elvileg gyors, aztán filmek másolásánál meg kurva lassú

    nem
    a megbízható a jó

  • Pheel
    #28
    Mekkora csoda, hogy egy 40-es gyorsabb, mint egy 10-es. Így tényleg jobb a Seagate :)

    Amúgy a Maxtorra is 3 év a gar, csak jó boltban kell venni, ami nem tagadja ezt le.
  • Pheel
    #26
    Nem gondolsz a tányérméretre. A 60-as gyorsabb, hiába ugyanannyin pörög. Egy 60-as 5400-es majdnem olyan gyors, mint egy 40-es 7200-as.

    Persze ha RAID-0-ba kötöd, akkor van esély.
  • Randal
    #25
    Igaz, de mégiscsak jó. két darab 40Gb-os már nem rossz. 20ezeré 40gb vagy 34-é 60gb? inkább a 40gb-os.
  • Pheel
    #24
    Ha még kapacitása is lenne...

    Ez a 40 Giga nem valami álomhatár :)
  • Randal
    #23
    Mit értesz ez alatt?
  • tomcs
    #18
    mostansag terjednek a remhirek hogy ibmek elszallnak ha sokat uzemelnek. nekem 2 db quantum nevu quantum van, ezeket (is) maxtor neven lehet mar megvenni, nem tom azota mi lett veluk. teny hogy halkabb meg gyorsabb winyok is vannak de nekem ugy masfel eve teljesit az egyik a msik ket eve es soxor 7ekre szinte folyamatosan, divx, cdiras, jatek, mi1mas, szal hasznalatban vannak. mondjuk most epp aktualis kezd lenni mert 50 giga ma mar mire eleg.. en maxtort vagy wd-t mondok igy elsore, de annak a fujitsunak meg utana kene nezni
  • Randal
    #17
    Valaki tudna technikai adatokat is mondani? tesztet vagy ilyesmit?
  • Pheel
    #16
    Az árakat magad is megnézheted, akár a Depo-n is. Mire vagy még kíváncsi? 5400-es vinyót amúgy már ne vegyél vagy ha nagyon az kell, akkor legalább 60-ast a nagyobb tányérok miatt.
  • Randal
    #15
    Köszi, megnéztem a depóban és rájöttem az IBM - DTLA kapcsolatra.
    Na igen a beszerezhetőség olyan mint a telefon. minek többfélét behozni, ha már vannak ismert márkák minden kategóriában.
    Szóval azt mondjátok érdemes 60GB-os IBM vinyót venni, ha jól láttam 34ezer az ára.
    (itt jegyzem meg, hogy anno a vinyóm 24 volt. most 23ezer. Pedig már vám sincs rajta. még mindig késik az árzuhanás, vagy egyszerűen annyira pofátlanok, hogy nem adják egy-két ezerrel olcsóbban?
  • Borg
    #14
    Ehh, DTLA az IBM te:)
    Amúgy WD-t is vedd ide, új modellei igencsak versenyképesek, és akkor a Fujitsu winyókrol még nem is beszéltünk. Utóbbiak nagyon jó képességűek, csak nehezen beszerezhetőek.
  • Randal
    #13
    Akkor a mezőny nagyjából összeállt:
    Maxtor
    IBM
    Seagate.
    DTLA. Igaz ez utóbbit nem ismerem.
    Mindegyiket vegyük most udma100-asnak és 5400-asnak.
    Árba melyik a jobb?(aztán majd a 7200-as is jöhet, de hozzá is írhatjátok.)
  • Csucsu
    #12
    SEAGATE ST340016A 40.0GB (7200RPM, ATA100)
    -gyors
    -nem melegszik
    -a legcsendesebb
  • experience
    #11
    jég hideg és nem melegszik
    lehet kifogtam egy jót? :)
  • Pheel
    #10
    Majd egyszer vegyél egy Maxtort vagy IBM-et és rájössz, hogy milyen egy gyors vinyó :) Persze lehetőleg ne 5 Gigásat :)

    Mondjuk a gumibugyi halkabbá teszi, de jobban is melegedik...
  • experience
    #9
    Mi a bajotok a Segate-val?
    Nekem egy 40 GB-s Segate van,és gyors semmi bajom vele.
    Bár nekem elötte is az volt,akkor sem volt vele bajom,és ami fontosabb csendesebb mint a Quantum /most Maxtor/.
    Bár ezzel a gumi vagy milyen borítással még szép hogy az :)
  • Randal
    #8
    Szóval azt mondjátok, hogy a gyártók 1000-ben számolnak, a gép meg 1024-ben?
    Nekem egy 40Gb-os Maxtor vinyóm van, 5400rpm udma100
    Rendesen működik, csak melegszik.
    A Seagate-ről nem hallottam sok jót. De mit értesz az alatt, hogy csak akkor kell, ha sok helyet akarok? Kicsi a sebessége?
  • Borg
    #7
    udma 133 és 100 között észre nem veszed a különbséget.
    Amúgy a WD új 8MB cache-es winyói is jók, tesztek szerint IBM gyorsaságúak, maxtort meg magasan verik mind sebesség hang melegedés szinten...
    Csak az a baj, hogy nagyon nagy méretben lehet csak kapni, 120GB körül...
  • PeTTi
    #6
    Hát az az iciri piciri még nem ok a döntésre.Az árkülömbözet miatt is.
    Ha veszel ezekre figyelj.
    7200 rpm,udma133 és ezekböl ne engedj!
    Az uj vinyó a jó vinyó.A használt kevés garis a nem jó vinyó.Ha elfogy a gari akkor csere,mert akkor már kicsi is.
    Én a maxtor-ra szavazok.
  • Borg
    #4
    nekem DTLA 307030-as van, 30GB 7200 ATA100as, több mint egy éve megy, semmi baja. Kopp kopp kopp.
    De elado ha kell:)
  • Randal
    #3
    Na jó, de elnézést mindenkitől, elfelejtettem szólni, hogy úgy a 30-60 gigás vinyókra gondoltam, méginkább a 40-esre.
    A kérdés az, hogyí melyik hogyan működik, mennyire megbízható, stb.
  • TheZsenyka
    #2
    Az enyéim:

    2db 75GB DTLA IBM 7200RPM HDD
  • Randal
    #1
    Na, a kérdés a következő:
    Milyen vinyót érdemes venni egy gépbe.
    A Maxtor olcsó, de ott mivel az 1000-ben számol az 1024 helyett így nagy számoknál, mondjuk 40 gigánál elvesztesz 2 gigát.
    Az IBm-et és a többit nem ismerem, de nem mindegyiknél mondtak jó dolgokat.
    Tehát, melyik cég terméke a jobb.
    U.I.: remélem nem tűnik el a süllyesztőben a fórum, ezzel a kezdőknek/ tapasztalatlan vásárlóknak is szeretnék segítséget nyújtani.
    Ave!