645
Melyik a jó winchester?
  • Nasim
    #645
    Most szerettem volna cserélni egy nagyobbra a 160GB-os winyomat, de elment a kedvem, azért ha tud valaki olyan helyet ahol olcsóbb ez a samsung tipusú, azt megköszönném :)

  • Mike
    #644
    vagy igen, vagy nem
    vegyél egy nas-t és tükrözd
  • SzocsA
    #643
    upsz 2007
    vannak ezek a green winyok azok kibírnak 10 évet?
    tárolásra kéne és arról nézném a filmeket
  • Küldönc
    #642
    Hali jó a gépet, ha még ez van meg :)
  • volfika
    #641
    Hello mindenkinek!

    /Nekem egy samsung-om van 80-as samsung/Lenne egy problémám ez pedig az lenne,hogy bemásoltam egy játékot a total commander-ba C/dokument and settings/név/dokumentumok ide kell be másolni de töröltem és azota nem tudom be másolni mert eltünik valahova hogyan lehetne ezt orvosolni, vagy esetleg a winyomat kéne törölni de azt,hogy lehet,hogy ne keljen ujra törölnöm-telepitenem az xp-t?Ja és még annyi,hogy a helyi lemez /C/ tulajdonságainál ki kell mind a két négyzetett pipálnom????????A segitséget elöre is köszönöm
  • czky
    #640
    nem
  • II Rocky II
    #639
    de nem ugy van hogy az atas a 8mbos a satas meg a 16mbos?
  • MaSzKa
    #638
    Samsung 500GB sata2 16mb samsung ramchip nidec fdb HD501LJ T166 23eft 3év garival

    de lehet kijött már ennek az újabb változata
  • Mike
    #637
    ma nekem elsősorban az számít hogy a vincsi halk legyen
    és nagy, mert a hely sohasem elég
    legyen 3 év gari
    és ha 8 és 16 mb között pár száz forint van akkor a nagyobbat veszem
  • MaSzKa
    #636
    szerintem nem nagyon 16Mb inkább sata hdd-ken van
    ha egyforma a hdd csak az egyik 8 a másik 16Mb-os akkor te észre se veszed ha sok kicsi filet másolsz akkor max 1-2% lehet
  • MaSzKa
    #635
    sebesség be gyorsabb 10% az újabb a régi 133 az 74mb/s hdtune az új 166 az 83mb/s mind a kettö 3 tényéros ami kicsit berezgeti a vékonyanygú házakat
  • Mayday
    #634
    SATA2 8MB es 16MB kozott mennyire van sebessegkulonbseg? Mennyire erzi egy "atlag-felhasznalo"?
  • shaba23 #633
    mit befolyásol, hogy egy winchesterben hány gigás korongok vannak? (133 vagy 166)
  • DanyyX
    #632
    Igen, csak annak idején hallottam valamit azzal kapcsolatban, hogy T vagy M vagy P széria, hogy a P széria ami igazán jó... régen volt nem tudom biztosan minden esetre a két SP1614N hibátlan alkatrésze a gépezetnek.
  • MaSzKa
    #631
    "Samsungból a Spin Point szériát mondják jónak"

    ha jól tudom Samsunból csak az az 1 széria van azon belül vannak különböző típusok
  • DanyyX
    #630
    Jött két WD3200JB, egyelőre nincs panasz, a boltos meggyőzött, hogy nem egy rossz vinyó ez, és tényleg nem az. (Samsungok is maradtak )
  • MaSzKa
    #629
    jah és azt elfelejtettem mondani hogy a mai napig hibátlanul műxik
    SV2044D a típusa

    az már 13éve volt mikor a samsung hdd-k nem voltak valami jók (pl 504mb-osok azok assem fujitsu klónok voltak mert nagyon hasonlitana egymásra)
  • MaSzKa
    #628
    az összes samsung spin point még a régi 20gb-osom is :-)
  • MaSzKa
    #627
    Samsung nem viccel:-)
  • MaSzKa
    #626
    láma volt és még rá hallgatsz is

    téged minden láma le akar beszélni a jóról

    az a tanácsom ne hallgass rájuk
  • MaSzKa
    #625
    régen nagy Quantum párti voltam csak sajnos megvette a céget a maxtor azt meg a seagate aki a connert is megvette régen

    most 3 nagy gyártó van Seagate Samsung Western Digital (kisebb gyártók is vannak: hitachi stb)
    a wd -be régen az easy master slave beállítást szerettem
  • MaSzKa
    #624
    én csak SAMSUNG hdd ket veszek 3év garival

    eddig összesen kb 8-at vettem ebböl 1el volt baj
    leégett az egyik chip mert mobilrackbe volt :-( és sokat hurcolásztam 1évig garanciába cserélték

    a legelső újonnan vásárolt az 80gb-os volt az még most is müködik pedig napi 10h-t ment a gép és már 4éves is lehet a hdd
  • Barny
    #623
    wd vs seagate,melyik jobb sata-ban_
  • rvn
    #622
    Nekem 2db samsung sp1213c tipusu winchesterem van és 2 és fél éve mondhatni minden nap használatban vannak...és ezek már azért régebbi szériások...és eddig semmi bajuk...lekopogom...
  • grebber
    #621
    Engem a boltos srác nagyon leakar beszélni Samsungról mert ő zsinorba a 3. samsung vinyóját viszi vissza mert behalt neki!

  • Vercetty
    #620
    meg is győztetek köszi:Dnekem is van 2 Samsungom, ez lesz a harmadik:)
  • Akuma
    #619
    Még egy indok a Samsung mellett, Samsung napról napra jobb, mindenben
  • Akuma
    #618
    Nekem Samsung, múltkor vettem apámnak életem első Seagate winyóját, és használni se tudtam, gyártás hibás volt. Jött helyette Samsung, jól működik, panasz még nem volt rá.
  • Vercetty
    #617
    Hello!

    Ha választanotok kéne Samsung és Seagate vinyo között, Nektek melyik kéne?:)sokat segítenétek, egy jól indokoolt válasszal, illetve egyéni tapasztalatokkal is:)

    köszi!
  • Mike
    #616
    változó
  • II Rocky II
    #615
    nekem egy éve egy maxtor vinyom van és eddig semmi baj nem volt vele.:)Remélem ezek után sem lessz.
  • DanyyX
    #614
    Én régen Seagate-eket használtam, most három Samsungom, meg egy Seagate-em van, és következő vásárlásnak két Toshiba-t tervezek, szóval ezek a márkák szerintem elég jók. Samsungból a Spin Point szériát mondják jónak, 250GB-ig vannak azt hiszem, Seagate-ek típusait már nem vágom fejből...
    A maxtort viszont senkinek nem ajánlanám.
  • grebber
    #613
    Melyik a legjobb márka a Winchestereknél??
    Mert egyik ismerösöm akinek pc-s boltja van aztmondja Toshiba!
  • The Fugitive
    #612
    Hali!
    van egy Maxtor 6Y160P0 típusú vinyóm, ( ilyen ) ami kezd öregedni, és zajosodni, pl. vírusellenőrzésnél eléggé "kerreg" már szegény. A kérdésem az lenne, hogy milyen vinyót vegyek/ajánlotok, ami jó a gépembe, és bírja a strapát. Az alaplapom egy Asus P4S800D
    link1 illetve link2 .
    A kérdésem az lenne, hogy egy sata2-es vinyót vegyek, és jumpereljem vissza sata-ra (már ha lehet ilyet), vagy egy sima sata-sat, vagy eyetleg ugyanilyet, amilyen most van?!
  • grebber
    #611
    Itt a SanDisk 2,5 hüvelykes flashalapú adattárolója

    Na végre elkezdtek ilyeneket csinálni ez elterjedhetne mint az állat tárolókapacítását növelhetnék meg árát csökkenthetnék és akkor szevasz sima vinyó.

    Elismerésem a fejlesztőknek
  • Mike
    #610
    teljesen jó

    max arra érdemes még odafigyelni, hogy milyen zajos
  • nyamiag #609
    köszönöm :D

    ez jonak tűnik 15.468 Ft-ért
  • Mike
    #608
    akkor majd segítek neked :)
    szal neked PATA vinyó kell
    olyanokokat nézegess
    számold ki mennyibe kerül 1 giga, melyik a jó ár/érték arányú
    és mindeképpen csak 3 év garival vedd, vagyis olyan vinyót ne vegyél, amiben a gyártója sem bízik
  • nyamiag #607
    azt hiszem az alaplapon csak IDE típusút támogat.

    létezik ilyen, ugye? :) tudom nagyon láma vagyok merevlemez-téren de ez van :c
  • zoolee
    #606
    80+200 gB SEAGATE