653
Divine Divinity demo
  • Mike
    #120
    szerintem nem egészen 3d-s az a program, inkább csak izometrikus, tehát tök felesleges a d3d
  • ollie
    #119
    Az van fent és azzal is ugyanaz a helyzet.
  • Amiga
    #118
    Új patch, cirka 15 mega. www.larian.com.
  • ollie
    #117
    Valaki figyu.
    Feltettem a DD-t XP alá, R9100-es kártyával nyomulok. Na most miért nem működik d3d módban? Csak a software és directdraw módok működnek, de azok sem az igaziak.
  • krisz073
    #116
    Sziasztok.

    Nem tud valaki egy cimet ahonnal az iso-t le lehet szedni?
  • Ferko
    #115
    Aron: atkuldened a vegigjatszast erre a cimre: [email protected]
    elore is thx
  • Amiga
    #114
    Nálam egy woodoo banshe 16 MB-n is működött, úgyhogy valszeg nem a kártya.
  • Gbr
    #112
    Kipróbáltam mind a hárommal,de mindegyiknél azt irja ki?
  • G. Joe
    #111
    Azért van, mert ha jol emléxem akkor a 3-as a play cd, tehát azt rakd be! :P
  • Gbr
    #110
    Nekem lenne egy problémám,lehet hogy nem tudtok de próba szerencse.
    Felrakom a játékot 3cd,átmásolom craket és vissza rakom az egyes cdét amit kér,akarom inditani megin kiirja,hogy a cd nincs benn, ez lehet azért mert Bin/cue van és nem irtam ki, hanem beraktam a D-Toolsba?Ha kíirom akkor indulna?
    A konfing:1800Mhz,Gef2 64mb,256ddrram...
    Lehet a videokari túl gyenge.,nem?
    WinXP
  • G. Joe
    #109
    Az a végigjátszás érdekelne. Igazábol bármi leirás jol jönne, hogy ne bénázzak az elején sokat
  • Aquli
    #108
    na lehet hogy en is megnezem magamnak ;)
  • Amiga
    #107
    Itt:

    http://www.pcdome.hu/review.php?id=1114

  • Amiga
    #105
    Nézzétek meg: www.larian.com

    Egyenes link van a pcdome magyar interjújára!!!

    Nekem egyre jobban tetszik mind a gáma, mind a mögötte meghúzódó hozzáállás.
  • Mike
    #103
    76
  • Amiga
    #102
    Aron: végigjátszás a 2003/3. Guru Gamerben és annak CD mellékletén van. Ha nem jutsz hozzá, valahogy majd átpasszolom.

    A Divine valóban sokkal több, mint egyszerű hack' n' slash.

    Igaz, hogy a Dio 2-ben is bármikor lehet menteni, de nekem az is számít, hogy mit ment el a gép. Mondjuk a Divine 20 megás mentései eléggé brutálisak, de amit a Diablo2 művel ezen a téren, az azért kiábrándító.

    Újjátermelődő szörnyek: nem állítom, hogy nem lehetett volna ezt jobban megoldani, de hogyan képzelhették a Dioban, hogy a legyakott főellenfelek újjátermelődnek???????????????? Ennél primitívebb megoldást életemben nem láttam, Blizzard ide vagy oda.

    Szóval ha a két program erényeit és hátrányait összehasonlítom, akkor nálam a Divinity nyer.
  • Mike
    #100
    még nem tartok ott
  • Mike
    #98
    de a divine divinity több mint egy hack'n'slash
  • magyar ember 2
    #97
    "- lehet bármikor menteni"
    A dio2ben is.

    "- szörnyek nem termelődnek újra (bosszantó volt a D2ben, néha már csak keresztülrohantam néhány helyszínen, le sem álltam csatázni)"
    Sztem jo az ujratermelodes, nem kell a fel palyat atgyalogolni mire talalok 1 ellenfelet, a jatek ugyis az esznelkuli tapolasrol szol.

    "sok sok olvasnivaló, él az egész világ."
    Ebgem itt kifejezetten idegesit a sok olvasmany,. Egy RPGbe alap hogy legyen sztori, de egy ilyen hack'n'slasht nem azert vesz elo az ember, hanem hogy esz nelkul irtsak, levezessem a feszultseget. :) Mint egy quake, csak mas nezopontbol.

    "de nekem összességében csalódás volt, igénytelen, bár játszatja magát"
    Valszeg azert mert mast vartal tole. En mar az 1. resz alapjan tudtam mit varjak tole, azt vartam, es nagyjabol azt is hozta. Sztem 1 jo jatek, de csak a sajat stilusaban, nem kell tole vilagmegvaltast varni.
  • magyar ember 2
    #96
    Sztem se jobb, csak a felbontas.
  • Mike
    #95
    ugye-ugye vmit csak tud a Blizzard
    a Diablo is játszatja magát, de voltaképpen akár azt is mondhatjuk, hogy a Blizzard szar játékot még nem adott ki.

    A könyv egyébként a szekrény tetején van Malcolm házában - ami ugye Verdistisben van, ha a Farmland után egyből a szegénynegyedbe mész, akkor tudsz beszélni Mariaval, és megkapod azt a küldetést, hogy állítsd vissza Maria hírnevét (bár ez hülye fordítást, inkább jó hírét) Ezt onnan tudom, hogy visszatöltöttem egy elég régi állapotot, és ott Maria még szóba állt velem.

    Másik nagy baja a játéknak, hogy ha nem a küldetések alapján mész területekre, akkor kicsit falsul jön ki a dolog, pl. én már kiirtottam az összes orkot, amikor elküldtek, hogy mérgezzem meg a kutat, illetve, amikor a heteket kell összeszedni, akkor már volt aaz oerc börtönben vki, előtte meg nem.

    Szóval egy kicsit komplexebb is lehetne.

    vagy ott van pl. a kocsi, aminek új kerék kéne, a kocsit csak akkor találtam meg amikor az egész csatornát már rég bejártam, most elvileg mehetnék oda vissza, de megy a franc, koborolni az üres csatornában.

    A diablóban legalább újrateremtődtek a szörnyek. :) Itt meg most vannak totál kihalt pályák
  • Amiga
    #94
    Mike: bizony, a szemét könyvelő cetlijét még énm sem találtam meg. :-(

    Grafikáról annyit, hogy a 640x480-as Diablo 2től tátva maradt a szám. A kiegészítő meg döngeti a mellét, hogy az egészen fantasztikus 800x600at is bírja a motor, hát köszi szépen. Amúgy igazad van, a grafika nem szebb, csak más. Pl. a karik animációi és a felszerelésük sokkal jobban tetszik, a szörnyek viszont kevésbé tetszenek, mint a Diablo2ben. Azt két karival játszottam végig, de a játékélmény más.

    Ebben tényleg sokkal több a szerepjáték elem, ugyanakkor mégis jobbnak tartom, mert:

    - lehet bármikor menteni
    - szörnyek nem termelődnek újra (bosszantó volt a D2ben, néha már csak keresztülrohantam néhány helyszínen, le sem álltam csatázni)
    - rengeteg az NPC
    - rengeteg tárgy van
    - rengeteg humor
    - sok sok olvasnivaló, él az egész világ.

    Meg sem erőltettem magam, hogy gondolkozzam, mennyi minden tetszik ebben jobban. Akárhogy is, erre a játékra van 94 hozzászólás, a másikra vagy 2500 (vagy még több), ekkora különbség nincs!
    (És itt kizárólag a single playerre gondoltam, jól tudva persze, hogy a Diablo2-t a multiplayerre hegyezték ki, abban verhetetlen, de nekem összességében csalódás volt, igénytelen, bár játszatja magát).
  • Mike
    #93
    a falu irtó uncsi.
  • Mike
    #92
    Én mostanában szinte éjjel-nappal ezzel játszom, egyszerüen abbahagyhatatlan, de azért kezdenek előjönni az idegesítő dolgok.

    pl. mivel nem beszéltem Mariaval az elején, már csak megölni tudom. Hiába tudom, hogy Malcolm lebuktatható a könyveléssel, nem találtam meg sem a házát sem a könyvét, fél napon ment rá a keresgélésre.
    másik: amikor pl. nem találod a lejáratot, és szinte már mindent tüzetesen átnéztél, és akkor mégis, na megvan.
    szóval ez a tüzetes, minden millimétert átnézni, kicsit zavar, meg ugye a falak is elég idegesítőek - amiken nem lehet átlátni
  • Mike
    #91
    "mej"-vel egyetértek
    nem is ez lenne az első
  • Mike
    #90
    mondjuk nem tudom ez a grafika ugyan mitől lenne már jobb mint a Diablojé?
  • Mike
    #89
    azért szerintem a Diablót nem veri. De csak külsőleg Diablo, más tekintetben nem. Inkább rpg, a sok küldetéssel. Fene nagy szabadság ellenben van, igaz számos buggal, ilyen téren azért a Fallout 2 jobb.
  • Amiga
    #87
    Nem fogod megbánni.

    Mondjuk az első játékkal töltött óra még elég szokatlan volt, de amint kimerészkedtem a faluból és kicsit megerősödtem, egy hétig csak ezzel játszottam.
  • magyar ember 2
    #86
    Na akkor m1ek es megsurgetem az ismerosom, aki mar 1 7e igeri hogy "kolcsonadja". :)
  • Amiga
    #85
    Itt teljesen ugyanaz a módszer, mint a Diablo II-ben, de TELJESEN! A fő különbség, hogy szerintem a futást jobban megoldották, és az Inventory összehasonlíthatatlanul nagyobb, egyedül a teherbírásunktól függ, mennyi cucc lehet nálunk. De az erő tápolásával meg varázstárgyakkal ez az érték is növelhető.
    Itt már sokkal hangsúlyosabb a kereskedelem, és a karakter minden létező skillből tud tanulni, ami szerintem nagyon-nagyon szórakoztatóvá és sokoldalúvá teszi a karakterfejlesztést (de ez a D2-ben is nagyon élvezetes és változatos volt).
    Néha lehet találni/vásárolni varázskönyveket, varázslatot abból is lehet szintlépésen kívül tanulni v. fejleszteni, sőt esetenként egy-egy quest megoldása is skillpontok szerzésével vagy egy skill növekedésével van honorálva.
    Mindent összevetve rengeteg tápolási lehetőség és kellemes meglepetés van a játékban. Még arra is van képzettség, hogy hány követ tehetsz egy tárgyba. Pl. nekem van egy gyűrűm, aminek 5 ékkő-helye van, nagyon király.
  • magyar ember 2
    #84
    Szal itt is szintlepeskor lehet fejleszteni a skilleket/varazslatokat? A dio1ben jobban bejott a konyvmasolgatos moka, aze' remelem jo lesz ez is.
  • Zoidberg
    #83
    Csatlakozom a lelkendezők táborához.Ez a játék nagyon ott van."Pofátlanul" lekoppintották a Diablo rendszerét, megdobták jobb grafikával, nagyobb területtel, érdekesebb küldetéssel.A Divine Divinity megkaphatná a "méltánytlanul elfeledett játék" vigaszdíjat - ha létezne.
  • Amiga
    #82
    Elképzelni sem tudom, mi a Blizzard titka, más kiadóknál is van annyi pénz, hogy ilyen introkat csináljanak.
  • Zeo_Bone
    #81
    ne feledd,hogy a Blizzard egy nagy cég,hatalmas erővel maguk mögött, a Larian meg egy kis cég.
    Még mindig kéne a játék,ha meg van valakinek,és nem tetszik.
  • Amiga
    #80
    Eszméletlenül hasonlít a Diablo 2-re, gyakorlatilag 100 %-ig u.a. a rendszer. A különbségek: 3 kaszt, összesen 6 karakter (külön női és ffi). Pozitívum a Diohoz képest a szebb grafika, a játék alatti mentés, a szörnyek, akiket csak egyszer kell megölni, változatosság és eszméletlen nagy szabadság. A küldetések általában bármilyen sorrendben végrehajthatók, a játékterület hatalmas és meglepetésekkel teli. Szerintem összességében jobb, mint a Diablo II, természetesen azzal együtt, hogy vannak dolgok, amikben elmarad tőle (pl. nincsenek átvezető videok, és nyilván az intro is elmarad a D2 mögött).
    Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki a Diablo stílust szereti - a kategória legjobbja ez a játék!
  • magyar ember 2
    #79
    Hallottam hogy ez vmi Dio klon, az 1re vagy a 2re hasonlit inkabb?
    (Anno a Darkstone is tok rulez volt.)
  • Amiga
    #78
    Mike, szívemből beszélsz!
  • Mike
    #77
    Ha túl könnyű, játszd hardon, és ne használj skorpiót
  • Mike
    #76
    Király!
    Van aki játszik ezzel a méltatlanul szönyeg alá söpört játékkal?
    Nekem is egyik haverom ajánlotta lelkendezve pár napja, azóta ezt nyúzom szinte éjjel-nappal, ahogy van egy kis szabadidőm. Az eleje uncsi, de aztán nem lehet abbahagyni.

    Leírást itt találsz:

    www.gamefaqs.com
    beírod divine
    walktrough-okat lemented/olvasod

    ha az angollal nem nagyon boldogulsz, kérdezz itt, ha tudok segítek
  • Mike
    #70
    Szívesen átvennék egy DD-t akinek már nem kell (vagy copy is jó) mivel van egy haverom aki odákat zeng róla, még meg is vette - én mondjuk amiket itt olvastam róla, azért erre nem vetemednék.