653
Divine Divinity demo
  • ollie
    #207
    Érdekes, mert a lockpick képesség (a DD-ben is), nem pedig varázslat. az AD&D-ben meg tökéletesen meg vagy tolvaj nélkül az Open Locks, Detect/Remove Traps meg az Invisibility varászlatokkal.

    A Wizardry 8-as megjegyzésed egy kicsit furcsára sikeredet. ;)
  • ollie
    #208
    de ez fordítva is igaz ;) a tolvaj semmit sem ér a mágus nélkül a 8-as zárnyelvvel.
  • Árnyvadász
    #209
    Ebben a játékban a lockpick képesség kimaxolása melegen ajánlott. Nekem lvl18-as karim van, és már 4 pontot adtam erre képességre, amúgy meg álkulcsot találok, illetve veszek kereskedőktől. Mondjuk én eleve Survivor-t indítottam, de tanulok amúgy mágus és harcos képességeket.

    Ollie azt tudod csinálni, hogy amikor szintet lépsz, van bizony úgy, hogy 2 pontot oszthatsz el. Ekkor az egyiket tedd mindig a lock pickre, aztán majd csak meglesz az az 5 pont. Kettőt egyszerre nem tehetsz rá, de ez érthető is.
  • ollie
    #210
    aha, nekem már 28-as mágusom van, és egy ideig jöttek a dupla pontok (amint észrevettem 5 szintenként), de 20 szint (vagy 15?) felett már egyszer sem. persze eddig egy pontot sem adtam a lockpickre, de mostantól erre is oda fogok figyelni. csak kár hogy olyan lassan lépek szintet (még az első nagy térképen nyomulok és már több mint 800.000 pont kell a szintlépéshez).
  • Amiga
    #211
    Végül is azokban a szerepjátékokban, ahol egyetlen karaktert indítasz, kell, hogy kicsit mindenhez értsen, hiszen ez a túlélést jelentheti.

    Nekem 36. szintű a karim, ha jól emlékszem 1.600.000 pont körül kell egy szintlépéshez. De lehet, hogy nagyot tévedek...
  • Árnyvadász
    #212
    Ebben a programban amúgy szinte majdnem mindegy, hogy milyen kezdőkarakterrel indul az ember, mert a végén úgyis többkasztúvá válik. Ha csak az én példámból indulok ki, akkor elmondhatom, hogy abszolult nem bántam meg, hogy tolvajt (Survivor) indítottam (pedig az elején még ódzkodtam tőle, de akkor nem ismertem jól a játékot), mert most már elértem arra a szintre, hogy jó tolvaj, jó harcos (akár nyillal, akár közelharcban) és ugyanakkor jó mágus is. Talán ez a program egyik stílszerű húzása is egyben, hogy szinte akaratlanul is megoszd a képességeidet a három kaszt hierarchiáját tekintve. Bár az is tény, hogy lehet abszolult egy ágra specializálódni, de ebben a játékban olyannyira kiütközik a komplexitás, hogy nagyon ajánlott szinte mindenbe beletanulni. Míg más szerepjátékokban egy karakter szinte mindenessé válik egy kasztban elsajátított képességei által, addig itt már ehhez le kell mondani bizonyos képességekről. Ez a zárnyitásos képesség elhagyásának is a tipikus példája. Egyszerűen itt az által, hogy nyitva áll az út a különböző (3 osztály) képességek megtanulására a játékfejlesztők akarata érvényesülni is fog. Az ember valóban hibrid karakterrel vág neki a kalandoknak. Ez nem negatívum, ez egy fejlesztők által lefektetett alap volt, ami ehhez a világhoz és annak meglehetősen nagy interaktivitásához szinte előfeltétel. Nem?
  • Amiga
    #213
    Nagyon jól beszélsz!

    A játék elején a karakterválasztás megteremti a pszichikai alapot, hiszen ha tudatosan harcost indítok, akkor aligha a mágikus képességeit fogom tápolni. Így a kezdetben hasonló képességű karakterek eltolódnak a harc, a mágia vagy az arany középút irányába.

    Az én karim szinte csak olyan varázslatokat ismer, amiket könyvekből tanult, a legtöbb feladatot izomból tanul meg.
  • ollie
    #214
    Aha, az én karim máge, de mostanra már kitűnő íjász, ami azt illeti ritkábban varázsolok, mint lövöldözök. De én is észrevettem, hogy érdemes beletanulni más kasztok képességeibe is (pl a fegyver/felszerelés javító képességem a maxon van). Szóval mostantól ráhajtok a lockpick-re is. Viszont az idéző varázslatok nagyon királyak, én már 8. szintű csontikat idézek.

    Egyébként érdekes, hogy pl a Neverwinter Nights-ban ezt úgy oldottam meg, hogy (bár a szabályok szerintem lehetővé teszik hogy felvegyek ilyen képességet), a rangerem mellé egy tolvajt használok henchman-nek. Ott kitűnően beválik.
  • Amiga
    #215
    #195-ben: "az én mágusom tök hülye a mechanikához és az is marad".

    Most meg: "a fegyver/felszerelés javító képességem a maxon van".

    Ha ezt ki tudtad maxolni nyugodt szívvel, akkor miért nem adtál a lockpickre? Ha már fegyverkovács a mage, akkor miért nem lehet lakatos is? :-D
  • ollie
    #216
    csak :D
  • Árnyvadász
    #217
    :D
  • M.A.D.
    #218
    holnap 1 nap szabin leszek, így kábé 2-2.5 órát DD-zni fogok. Amíg be nem rúgok.
    Na, akkor nhl, vagy fifa.
  • ollie
    #219
    miért berúgva nem lehet DD-zni?
  • ollie
    #221
    nem
    amúgy miért ez a neved? 100 tojást (egg) szedtél össze a dd-ben? ;D
  • Sanca
    #222
    Hany cd-s//megas ez a jatek(az ISO)?
    Ha nem olyan sok vki lenne szives az ISO-t feltolteni hozzam plz? Elore is koszi:)
  • ollie
    #224
    kár. sajnos letöltési útmutatót nem tudok adni, mert nekem eredetiben van meg (szerintem a legtöbbünknek itt)
    az egg meg egyébként egy csapdafajta, amit telepíteni lehet a játékban.
  • ollie
    #225
    3 cd
  • ollie
    #227
    biztonsági másolatokat manapság nem könnyű csinálna a másolásvédelmek miatt. csak olyan progikkal működnek mint pl a clonecd, de a neroval ecdc-vel, stb el lehet felejteni a másolást.
  • Sanca
    #228
    Aha, kosz. Hat az nem keves:(
  • Mike
    #229
    höhöhö


    bocsesz! :)
  • Árnyvadász
    #230
    Srácok!

    Lenne egy "nagy" kérdésem!

    Egy pontot tettem (már régebben) az Alchemy képességemre. Van üres üvegcsém is. Ráviszem az üvegcsét a Herbs-re (gyógynövénykék), de mindeddig Alchemy Failed felirat volt a jutalmam. Azt szeretném megkérdezni, hogy hány pont kell még az Alchemy-re, hogy ez sikerüljön? Vagy sikerülne csak én rontok el valamit? Mert a leírásban kombinációkat is ír a könyv, de nem egészen tiszta a dolog.

    Gondolom gombákból mérgeket lehet csinálni... És a többi... Ezt írja már meg valaki, mert nagyon szeretnék saját magam potionokat gyártani. És azt is írja meg aki segít, hogy csak valóban ennyi a dolog: Üvegcse rávisz növényre és ha ez sikerült, akkor abból egyből mondjuk health potion lesz? Na csak ennyi lenne.... És előre is thx...

    Amúgy minden nagyon szuper, minden nagyon jó és már lvl23 :)
  • ollie
    #231
    télleg, eszembe jutott az, hogy a potionökön kívűl (meg az üres slotokba helyezendő varázsbigyókon kívűl) milyen tárgyakat lehet (ha lehet) egyesíteni?
    ja és mire jó a méreg?
  • Árnyvadász
    #232
    A méreg arra jó, hogy ha megtanulod a Survivor Poison Weapon képességét, akkor a fegyvereddel méregsebzést is betudsz vinni. Annyi a feltétele a dolognak, hogy az inventorydban legyen méreg. Aztán ez folyamatosan fogy el, ahogy használod a képességet és ilyenkor újabb méregüvegcséket kell beszerezni.

    A Poison Damage (passive) és Poisined Arrows képességekhez nem kell az inventoryban lenni méregnek.

    Az előbb feltett kérdésemre nem tudsz válaszolni? Mert fura, hogy teszek egy pontot az ALchemy-re és nem tudom használni a képességet... Pedig egy növény leszedése egy üres üvegcsébe nem egy nagy tudomány... Ezért gondoltam, hogy esetleg valamit elbaltázok. De ha két pont kell csak és sikerül, ám legyen... Feleslegesen viszont nem akarok pontot áldozni emiatt.... Na már eléggé körüljártam a témát, légyszi valaki help me pls....
  • ollie
    #233
    aha köszi az infót.
    sajnos a te kérdésedre nem tudok válaszolni, soha nem használtam alchemy-t. esetleg szintlépés előtt ments egyett és úgy tegyél pontot az alchemyre. ha nem jön be állást töltesz.
    bár talán Amiga tud választ adni erre, ha errefelé jár megint.
  • Amiga
    #234
    Potions
    --------

    To make a potion, you need alchemy skill of at least 2. Walk up to a patch
    of mushrooms or herbs. Open your inventory up. Drag a flask over the
    herb/mushroom until it blinks. Then unclick the flask and voila instant
    potion!

    Herbs:
    Purple = Healing
    White = Stamina
    Blue = Magic

    Mushrooms:
    Red = Healing
    Blue = Magic
    White = Poison
    Orange = Stamina

    Flasks:
    Small Flask = Minor Potion = Alchemy skill: 2
    Flask = Potion = Alchemy skill: 3
    Large Flask = Super Potion = Alchemy skill: 4

    Mixing Potions:
    To mix potions, you need alchemy skill of at least 1. Open your inventory.
    Drag one potion over the other until it blinks. Unclick the potion.
    - Red + blue = white (restoration)
    - Yellow + blue = black (shadow potion, invisibility)
    - Yellow + red = orange (strength)
    - Yellow + white= purple (temporary resistance)
    - Augmentor makes a potion larger

    Drudanea / Super Drugs
    If you use a empty potion bottle on some Drudanea (that stuff George the
    shopkeeper asked for at the start) then you get Super Drug (need alchemy 2).
    Drink it and it seems to permanently change your stats, +100 to poison -100
    to Spirit.

    Tegyél még egy pontot az alchemyre.
  • Árnyvadász
    #235
    Ez igen!!! MegaTHX... Már nyomtatom is kifele:)))) Mégegyszer köszi!!!!!!!
  • ollie
    #236
    honnan van az info? csak nem a hivatalos weboldalról?
  • Árnyvadász
    #237
    Csak az a fura, hogy a kézikönyvbe annyi mindent kihagytak... Pl. a Charmokkal kapcsolatban egy árva szó sincsen... Azért magamtól rájöttem aztán, hogy kell fegyverbe belerakni... Jól megrögzött Diós módszerrel beleakartam pottyantani a fegyverbe a Charmot, aztán sosem jött össze. Míg végül egy véletlen klikk a fegyverre és LÁMMM:))) Ilyen részletes leírást merre találok a neten? Gondolom onnan van meg... Vagy a CD-n van esetleg egy pdf is? Sorry az ilyen láma kérdések miatt, de a kézikönyv rettenet sivár...
  • Mike
    #238
    úgy van. üvegcse rávisz, és ott a potion
    ki kell maxolni és akkor jó lesz
  • Mike
    #239
    felesleges arra pazarolni
  • Mike
    #240
    egy pont kevés
  • Mike
    #241
    nekem nincs kézikönyvem, mégis tudtam, szóval valahol említik, csak már nem emléxem hol
  • Mike
    #242
    van walktrough, talán ott le van irva


    www.gamefaqs.com
  • ollie
    #243
    köszi, bár én walkthrough-t nem olvasok, mert az megöli a saját tapasztalat/felfedezés/stb élményét. csak ha végleg elakadok...
  • Amiga
    #244
    dlh.net...
  • Árnyvadász
    #245
    I LOVE THIS GAME! Kijött belőlem, de ez van... Maradéktalanul elégedett vagyok ezzel a nagyszerű játékkal. Pedig még bele sem melegedtem. A nagy térkép már majdnem fel van fedezve, de még mennyi minden várhat rám...Hmmm... Jövőhéten szabira megyek és belehúzok a végigvitelbe. Már alig várom:)
  • Amiga
    #246
    Tényleg elképesztően jó!

    És készül a folytatás, plusz állítólag ehhez egy hiv. kiegészítő!!!
  • ollie
    #247
    hú de durva...
    most olvastam hogyan lehet gyakorlatilag bármennyi enchantot beletenni bármelyik tárgyba, melyen van slot, legyen akár csak egy.
  • ollie
    #248
    hehe, tudok egy másik módszert arra, hogyan nyissam ki az ajtót a vámpírhoz. a telekinézissel lehet karokat is meghúzni...
  • Amiga
    #249
    Hogyan...?