511
Megszűnik a 150,-Ft-os kedvezmény július 1-től
  • marius
    #113
    Hát igen. Folyton azt hajtogatják, hogy haladni kell európa felé. De így, maximum az afrikai áll. fogjuk elérni. Én boldogan előfizettem volna az ADSL-re, ha elérhető lenne. De most engem néznek bolondnak, amikor megkérdezem tőlük (bármely szolgáltatótól), hogy mit kellene tennem ahhoz, hogy legyen ADSL nálunk is. Biztosan hülyére röhögik magukat.
    Mindegy. MAximum nem netezgetek többé. AKinek van lehetősége rá az használja ki, aki meg nem Pest valamely körzetében, vagy pár nagyobb városban lakik, az meg kussoljon. De nem értem meg, hogy mi lesz ebben az üzlet. Annyit nem ér a modemes internetezés, hogy kiadjak havi 20E Ft-ot. Annyira aért nem szuper a szolgáltatás, pláne nem a letöltési sebeség, hogy megtartsam. MAjd szerintem ők is rádöbbennek erre egy idő után.
  • Frank99
    #114
    ritka nagy paraszt vagy...
  • Frank99
    #115
    Én ma visszamondtam a februárban lejárt 2 éves szerződésemet. Havi 24-25-öt fizettem csak azért, hogy legyen "gyors"? Netem. Remélem sokan teszünk így. Mondjuk ha minden igaz, ide jön júniusban az ADSL, és a házban van -anyósomnak- egy régi analóg vonala. Na, erre tökéletes lesz.
    Tegnap írtam az ügyfélszolgálatnak, No comment...
  • Frank99
    #117
    A helyi legnagyobb számtech boltba gyakran járnak a Matávosok kötni vonalat az Enternetnek. Itt ők mondták, hogy júniusban jön. Egyébként Zalában, a Balaton DNY-i sarkában lakom... :-)
  • marius
    #118
    MAjd én is odaköltözöm
  • Frank99
    #119
    Hát 4 éve netezek, eddig haszon csak néhány kóbor csekk az USA-ból, és sok ismeretség. Ennyi.
    Amit kifizettem, lassan egy kisebb kocsi ára.
    Megérte? Nem tudom....
  • marius
    #120
    Bassza meg a MAtáv, hogy így ki mer cseszni a vidékiekkel. Nem kívánom, hogy csődbe jusson, mert akkor még azt is nekünk kellene megfizetnünk valamilyen formában
  • mikike
    #121
    te meg ostoba tirpák
  • magus
    #122
    mi 10 ronygé vezettük be akciosn az adslt és fizetünk havi 8at. hasznaljatokk majd ki az akciot ahol nincs bekötési dij higgyétek el megéri.
  • atee
    #123
    Budapest sincs lefedve egyaltalan kb. a feleben elerheto az adsl de a negyedeben technikai okok miatt nem is varhato!!!!!!
    Hurra
    Ezentul az erteknovelo lesz egylakasnal hogy van e adsl lehetoseg:)
    Persze nalam nincs:(
  • atee
    #126
    hat ja sajnos itt tartunk ma magyarorszagon ...
  • Murka
    #129
    Hi!
    Az a gondom hogy nemtom eldönteni hogy mikor van ez a 150ftos kedvezmény.
    Az enternet oldalán ez áll:

    Tájékoztató az új percdíjakról
    A 30/2001. (XII. 23.) MeHVM rendelete alapján 2002. január 1.-től az internet számok hívásának díjai megváltoztak. Az új rendelet értelmében csúcsidőben a telefonszolgáltató legfeljebb 4,88 Ft-ot, csúcsidőn kívül pedig maximum 2,60 Ft-ot számíthat fel percenként.


    Az új díjazási időszakok a következők:
    - a csúcsidő hétfőtől péntekig 7 és 18 óra között tart,
    - a kedvezményes időszak hétfőtől péntekig 18 óra és 7 óra között, valamint péntek 18 órától hétfő reggel 7 óráig tart.

    Munkaszüneti nap esetén az azt megelőző nap 18 órától az azt követő nap 7 óra közötti időszak a kedvezményes időszak.

    A MATÁV Mindenkinek csomagja és a "150 Ft-os kedvezmény", valamint az Emitel átalánydíjas csomagjai nem szűnnek meg.

    A pontos díjszabás után kérjük érdeklődjön helyi telefonszolgáltatójánál!


    2002.01.03.
    ________________________________________

    A Matávén viszont ez:
    150 Ft-os kedvezmény

    A MATÁV a kedvezményt automatikusan biztosítja minden ügyfelének (legyen lakossági vagy üzleti előfizető) minden olyan hívásra, amelynek a kedvezményezett időszakba eső hívás része meghaladja a 150 Ft-ot. Ha Ön hívását a kedvezményezett időszak előtt kezdi meg, vagy utána fejezi be, a kedvezményezett időszakon belüli hívásra maximum 150 Ft-ot kell fizetni.

    A "150 Ft-os" kedvezmény a helyi és a helyközi I. díjzóna összevonása miatt ez utóbbi díjzónában is érvényes, az alábbi időszakokban: hétfő-péntek: 18 órától másnap reggel 7 óráig,
    szombat-vasárnap: 15 órától másnap reggel 7 óráig.
    Mindez azt jelenti, ha előfizetőnk a kedvezményezett időszakban folyamatosan, akár hagyományos MATÁV telefonvonalán, akár MATÁV ISDN-en beszél, a hívás hosszától függetlenül maximum 150 Ft-ot fizet. Ugyanakkor a kedvezmény adatforgalom (pl. internetezés) esetén kizárólag lakossági ügyfeleinket illeti meg.

    Most pölö ha felmegyek Péntek este 18:00kor akkor fennt lehetek Hétfő teggel 07:00-ig 150 forintért?

  • Xboxman
    #130
    Lenne egy kérdésem az Adsl-t használóktól.Az Adsl splitter-nenk kell 220V-csatlakozó?
  • kisviku
    #131
    Még kormányt sem alakítottak és máris kezdik...
    Na ezt megérdemlitek komcsikra szavazók!!!
    Itt a ti híres szociálisan érzékeny kormányotok...és ez még csak a kezdet!!!

  • kisviku
    #132
    Ugyanis azt az előző kormány vezette be,hogy legyen ez a 150 Ft-os akció.
    Most megérdemlitek.Jön még ide majd telefon+villany+gáz meg miegymás drasztikus emelése is...
  • Yoghurt
    #133
    Na most csalódtam benned kisviku.
    Hogy lehetsz ilyen szüklátókörű : 'előző kormány vezette be'

    Meg hogy ezt is az Mszp csinálja.


    Tulajdonképpen te magad adtál választ a hülye rágalmadra:' Még kormányt sem alakítottak '

    Hát ez az. Hogy tehetnének bármit is, ha még nincs kormányuk?
    Akkor azt is meg tudnák akadályozni hogy a JELENLEGI eladja az állami földeket.
    DE mindegy ne politizáljunk itt. Ez a Matáv sara. Még több bevételt akar.

    Te is csak a behülyített (mindegy milyen Mszp/Fidesz) csőcseléd, tömegember tagja vagy, aki egyoldalúan gondolkozik.
  • mikike
    #135
    hát igen velünk csőcselédel senki nem törödik

    amúgy gondoltam, hogy meg fog szűnni a kedvezmény mint minden előbb-utóbb (kormánytól függetlenül), de azt gondoltam, addigra úgyis lesz ADSL elvégre már 1 éve reklámozzák országszerte

    kiderült, hogy naiv tömegember vagyok...
  • mikike
    #136
    de szerintem is lehet összefüggés a választási eredmények és a matáv lépés között
    és talán kisvikunak is joga van ezt gondolni
    még ha csőcseléd tömegember akkor is
  • mikike
    #137
    aki persze behülyített és egyoldalúan gondolkozik

    ezt kifelejtettem
  • Alexease
    #139
    Az alabbi oldalon peticio gyujtes folyik az internetes szolgaltatok es araik ellen! Jelenkezzetek fel!!!!

    http://matavsux.warez.hu/
  • artschi
    #140
    Nekem jövő aug.-ban jár le...
    Egyébként vicces az isdn reklám, most már 4 e pénzért lehet isdn-ed...
    suxxxxxxxxxxx
  • artschi
    #141
    Eddig 4767 aláírás van a petícióhoz
  • pcdevil
    #142
    üdv emberek!
    Szal én is ismerem a problémát, nekem is még egy ideig, tart a hűségszerződésem, és ami a legjobb: átse tudok állni másra, mert itt 17kerben ez volt a legjobb netfajta... Na szal én nem fogok netrejárni, csak ha a petició sikeres (most épp azthallottam hogy az szdsz-mszp kormány vmit tenni akkar ez ellen...). Na de a petició. Van egy megoldás, hogy ne kelljen mindig megnézni az oldalt hányan írták alá. Írt a haverom egy scriptet mIRC-be, amit elérhetőve tett. Itt van. Szal ezt belerakod a mIRC könyvtárába, és írd be a státuszablakba: load -m matavsux.ini. Ezek után bármikor a /matavsux parancsra előhozza (ha van net:-). Na szal ennyit akartam. Legyetek jók

    -=( GeTToScRiPt )=- rullz....
  • pcdevil
    #143
    Bocsika a parancs nem muxik:) Tehát eztet írja be aki akarja: /load -rs matavsux.ini.
    Na ez elvekben jó....
  • Dikkma
    #145
    Van két jó és egy rossz hírem :)
    Július 1-től normális, emberi életet élhetek, közösségbe fogok járni, csökkentem az egy nap a szgép előtt töltött időt, stb. A másik jó : nem kell napi rendszerességgel elviselnetek.
    A rossz, ami inkább csak nekem rossz : nem lesz netem, talán majd 3-4 naponta egyszer be tudok nézni, úgyhogy majd legyetek jók! :-)
  • Mike
    #147
    hülye picsa, huzz innen a busba!
  • Mike
    #148
    150-et nem a kormány vezette be, hanem a matáv
    jelenleg még a fidesz regnál, nem az mszp
    ugyhogy ne kend az mszp-re
  • Mike
    #149
    Ha olvastad volna egy-két kirohanását a polforumban - most nem csalódtál volna benne, csak hozta a formáját
  • Mike
    #150
    gondolkodni igen
    csak most - szokásához híven - nem gondolkodott
  • Ramza
    #151
    Nem 4, hanem mondjuk 7,2 kB/s. És a 10.900 előfizetéssel, telefonnal egyáltalán nem lehetetlen (sajnos) - nekem is kb. ennyire jön ki.
    Könyörgöm, fogják már fel néhányan, akik nem tudják megérteni: nem mindenhol van adsl-es, kábeles, tvnetes, mittudoménmilyenes lehetőség!
  • Mike
    #152
    mi van? ki beszélt itt 4K-ról? Mi a bajod? Részeg vagy?
  • Mike
    #153
    ha belém akarsz kötni, írj reg. nickkel. különben nem érdekel.
  • Mike
    #154
    nem tudom mi baja van, én nem írtam, hogy nem tudom felfogni, csak annyit, hogy nem akarok mások helyett is fizetni
  • Ramza
    #155
    Szerintem egyszerűen csak egy haragosod a polfórumból :)
  • Mike
    #156
    jaja
  • Dikkma
    #157
    Szerintem van megoldás erre az egészre, le kéne csökkenteni a percdíjakat, pár filléres percenkénti árra.
    Így a hc netezőknek továbbra sem kerülne 150 ezer ft-ba a havi net, viszont a matáv is ki tudná fizetni az isp-ket.
    Ezzel nem napi 13 órát lehetnék fenn havi 4k-ból, de legalább nem is csak 5 percet. Napi 3-4 óra ha kijönne 5-ből akkor minden OK lenne.
    De fulladjanak meg tuti hogy csakazértsem fogják megcsinálni..
  • atee
    #158
    na ja mondjuk percenkent 10 fillert el tudnek kepzelni!
    Sajnos azonbn a Matav nem hires nagyvonalusagarol sem!
  • ibrahim
    #159
    Azért szemetek az Internet szolgáltatok is,egy kicsit nekik is vállalni kellene a kiadásokból nem csak a forgalom után felvenni a Lóvét a MATÁV-tól.De majd vakarrodzhatnak azok is.Aki nem birja annak lakat lesz ugy is.
  • marius
    #160
    Nekem biztosan lakat lesz. Itt, ahol most élek, még az is csodának számít, hogy áram van. ADSl-re pedig úgy tudok csak gondolni, mint az etióp gyerek Brassóira.
    Beletették a farkat a szánkba és elvárják, hogy vigyorogva szopogassuk!
  • shabba
    #161
    Tessék itt van az élő példa mennyit vállalnak magukra az internet szolgáltatók. Úgy látszik most mindenki csak gazdagodni akar.

    ---------------------------------

    ITT A JÖVŐ! Az Axelero új "kedvezményes" csomagjai:
    "Axelero: Új, percdíjas internet-hozzáférési csomagok


    Az Axelero Internet 2002. május 2-tól új internet-hozzáférési csomagokat vezet be, amelyek percdíjas alapon, a telefonköltséget is tartalmazva biztosítanak hozzáférést a világhálóhoz, kihasználva a liberalizált távközlési piac új lehetőségeit

    A három új csomag közös előnye az egyszerű, átlátható díjszabás....A Kombi Otthon csomag, amelynek havi alapdíja bruttó 1850 Ft, a hagyományos Otthon csomagnál már megszokott időszakokban, munkanapokon este 6 órától másnap reggel 7 óráig, valamint a teljes hétvégén 5 forintos percdíj mellett, a többi időszakban percenként 6,90-ért érhető el – így a napközben dolgozó vagy tanuló hálójárók otthoni internetezését szolgálja.

    --------------------------------------

    Ja Kurva Anyád azt hiszed nem tudunk számolni, bazz.

    Ha a régi Otthon csomagot választom, akkor
    Axeleronak fiztek 4500-at
    fatávnek 300 órányi netért 58500-at
    összesen 63000


    Ha ezt az új Kombi Otthon csomagot, akkor
    Axeleronak 1850+36000
    fatávnak 54000-et
    összesen 91850


    Most ebben mi lenne az üzlet, hol itt a kedvezmény, 1.5x annyiba kerül, mint a régi. Ja persze az Axelero bevétele 8.5x szeresére emelkedett ami nekük jó üzlet. Lenne. Ha lennének hülye emberek, meg olyanok akik nem tudnak számolni.

    Igaz mit is várhattunk Anyuci picinke fiacskájától, az is olyan pénzéhes mint az kurva anyja. Persze senki nem fogja egyiket sem választani, a modemesek kénytelenek lesznek elfelejteni mi is az a net, pedig 3-4 év alatt úgy megszoktam hogy van, de mivel semmi lehetőség nincs itt a III. kerületben ASDL-re és kábelnetre, és nem is lesz, marad a semmi.