16
  • Supergamer_real
    #16
    Pontosan errol van szo.Ezert hallgatnak az iNTELesek... Az elejen mindenki jott, hogy igy meg ugy gyorsabb a Tualatin az Athlonnal.... csak utana jottek ra, hogy akkor a P4nel is gyorsabb, mivel legtobbuknek mar i845uk volt inkabb elhallgattak.

    Pilota!

    Amit mondtam, az "gyarilag" beallitott ertekekre vonatkozik es arra az arkatedgoriara.Dikkmanak akartam felhivni a figyelmet, hogy nincs igaza abban amit mond.Masfelol az Athlon-t is lehet huzni, igaz, ez egy Nothwood tunningolhatosagaval nem hasonlithato ossze.

  • zplayer
    #13
    craig azt azert szeretnem latni... de nagyon...
    mellesleg nemsoka meglesz a magan gyakorlati teszt, eddig egy 1600+ lett letesztelve meg egy 1700+ 3d rendering. Egy marha nagy scene. A napokban megnezem hogy muzsikal a p4. szerintem sehogy de majd beirom ide. remelem osszejon holnap
  • pilóta
    #8
    Hát nem tudom milyen alaplapot veszel 60 ezerért intelhez (bár biztos lehet kapni olyat is, de akkor AMD-hez is van). Egy jobb fajta ASUS 40 körül van, ABIT DDR-es már 32-ért is van. Noname meg van 22-23-ért is. AMD-hez se kapsz normálisat 22-ért, a tápolhatók ott is 30 felett vannak.
    Egyszerűen vegyél elő egy árlistát és nézz szét.
    Biztos, hogy a hasonló minőségűben az Inteles drágább, de sajnos már nincs akkora ár/teljesítmény előnye az AMD-nek, mint mondjuk egy éve volt, sőt ha tuningolni is akarsz/tudsz/szeretnél, akkor most az Intel vezet a Northwooddal.
  • pilóta
    #4
    Való igaz, hogy a 2100+ AMD olcsóbb, mint a 2.0 Intel, de az AMD-t jó esetben felhúzhatod 2400+-ra, az Intelt meg rossz esetban "csak" 2,8-ra.
    Sőt, ha veszed az 1,8-as Northwoodot 52,400-ért, ami 2,6-ig általában elmegy, (mindenféle gázturbina hangú hűtőrendszerek nélkül), akkor meg már olcsóbb is az Intel. Szerintem várjuk meg a 0,13-as AMD-ket, akkor majd megint érdemes lesz AMD-t venni.
  • Supergamer_real
    #2
    "A nép kb. két év alatt jött rá, hogy az amd jobb, és mégis olcsóbb.
    Most megint két év lesz, mire rájönnek, hogy már szinte nincs árkülönbség a kett? közt?"

    Athlon XP+ 2100 72.000
    P4 2.0 77.000
    P4 2.2 111.000
    P4 2.4 161.000

    Csak a te kedvedert, meg a 100MHZval lassabb P4 is 5k val dragabb (a valos teljesitmenykulonbsegrol nem is beszelve), plusz a 2100+ a legtobb teszt szerint inkabb a 2.2 vel van egy sulycsoportban ami mar 30ks kulonbseg.Nemtom, te hogy vagy vele, de 30 ezer Forint nekem kulonbseg... oulok neki, ha neked nem de sokan vagyunk meg akiknek ez a "nincs" kulonbseg nagy kulonbseg.
  • Dikkma
    #1
    A nép kb. két év alatt jött rá, hogy az amd jobb, és mégis olcsóbb.
    Most megint két év lesz, mire rájönnek, hogy már szinte nincs árkülönbség a kettő közt?