1240
SEGÍTSÉG
  • Courage182
    #280
    Hello!
    Egy kis segítség kellene. Tegnap szerettem volna DVD-t nézni az acer aspire 3401NWLMi laptopomon, de nem volt hajlandó beolvasni a dvd lemezt. Utána kiderült h egyátalán nem olva be dvd-ket, de ami a vicces, h cd-t beolvas...
    Nemrégiben tettem újra a windowst, normál sp2-s XP. Ez lehet baj? Mert eddig olvasott dvd-t...
    Amugy a meghajtó típusa pioneer dvd-rw dvr-k17rs. A laptop kb. 4 hónapos.
    Köszi!
  • virs lee
    #279
    A vinyógyártónál.
  • Veno
    #278
    Egy Asus F5R-AP265 laptopra való winXP telepítése során olyat tapasztaltam, hogy a noha a gépben 160GB-os vinyó van a telepítés elején a partíciók létrehozásánál ~20gigával kevesebbet látok csak. A winben a köteteknél viszont ez van:

    Akkor mégis hol keressem az a 20gigát?
  • Monoton
    #277
    Hali!

    Olyan problémám lenne, hogy laptopot nem lehet bekapcsolni. Áram alatt van az egér és a webcam ledjei vilagitanak a laptom állapot jelző ledje villog!
  • Buta tyúk
    #276
    Sziasztok.Segítségre lenne szükségem.Van nekem egy HP Compaq nx 7300-as laptopom.A helyzet az hogy nem tudok vele normálisan irni. A jelenség a következő: egyszeresen ir és ha a nagy nehezen megirt DVD-t le akarom játszani nem játsza le azt se rendesen szaggat a film és a hang is vizhangos. Ujra telepítettem rá az XP-t és egy darabig normális volt de a jelenség ujra elő jött. Valami összeférhetetlenségre gondolok de nem tudom mi okozhatja ha valakinek van valami építö jellegü ötlete szivesen venném a segítséget itt vagy az [email protected] mail cimen.
  • davidka003
    #275
    Attól még, hogy olcsó nem azt jelenti, hogy el is fog romlani. De azt elismerem, hogy nagyobb az esély, mint egy drágább laptopnál.
  • virs lee
    #274
    Ha mindig szar gépet kérdeztek, akkor mit mondjak? Azt hogy jó és vedd meg? Hát vedd ha akarod, de aztán ne nyafogj hogy miért nem jó! A notebook alapvetően drága dolog. Lakást / autót nem akarsz 100k-ért venni? Pedig lehet, borsodi putrit simán kapsz annyiért, nem is tom miért nem felel meg...

    Ráadásul ha elolvasod a #271-et, az 1. szó az hogy: "munkára". Ez != szövegszerkesztés! A gépen tártolt adatok többet érnek mint maga a hardver. Leketyeg a határidő, és beszarik a gép, akkor mit mondasz a megrendelőnek / főnöknek? "Bocsi beszart a gépem, majd hozom később"? Azonnal kapod a kötbért / kirúgást. Munkára pláne nem jó a gagyi, nem megengedhető az állandó szervizbe cipelés.
  • davidka003
    #273
    Érdekes, hogy te mindenre azt mondod, hogy sz*r.
    A prohardver tesztbe meg azt mondták, hogy ilyen olcsó 120-150 ezer Ft-os laptopok bőven elegendőek munkára meg internetezésre.
    Szerintem is fölösleges 300 ezer Ft-os laptop annak aki csak szövegszerkesztésre használja.
  • virs lee
    #272
    Egyiket se. Munkára miért ilyen gagyit veszel, azt akarod hogy elszálljon az egész fizetés előtt?
  • teddymac
    #271
    munkára kell,másra nem igazan
  • teddymac
    #270
    Toshiba L40-14H :- Intel Core Duo T2310 (1,46 GHz)
    - 1 GB RAM
    - 120 GB HDD
    - 15,4" kijelző (1280x800)
    - DVD Super Multi
    - WLAN, 3xUSB
    - 2 év garancia
    AKCIÓ: 149.900.- Ft
    VAGY
    MSI Megabook M670X-070HU Sempron 3500+ 2x512MB

    Főbb jellemzők:
    AMD Sempron 3500+ processzor 1.8GHz
    2x512MB DDR2 memória
    80GB kapacitású merevlemez

    Kijelző:
    15.4" WXGA kijelző
    1280x800 pixeles felbontás

    Hálózat:
    10/100 ethernet
    56k modem
    WLAN vezeték nélküli hálózatelérés

    Extrák:
    SuperMulti Dual Layer DVD-író
    4n1 kártyaolvasó
    ár:123.000ft

    Melyiket érdemes megvenni ?

  • temes69
    #269
    sziasztok!
    segítség kéne, a probléma a következő:
    adott egy acer aspire 4315 laptop, vista ultimate van rajta(xphez nem találtam drivereket), és egy netgear wifi router. egy kábelnetet akarok a routerrel szórni. a router konfigjánál azonban sehogysem tudom beállítani a wifi kártya macadressét. hiába írom be neki azt írja ki hogy invalid mac adress. a lankártya macadressét elfogadja.
    másik laptop(msi, és egy linksys wifi router, xp) simán elgogadta a macadresseket és ment gond nélkül
    valaki segítsen plz!!!
  • caseih9400
    #268
    :( akkor drágábbra kell gyűjtenem.
  • virs lee
    #267
    Netezésre se lesz jobb az anyagminőség / szervíz mintha játszanál rajta.
  • caseih9400
    #266
    netezésre se jó ? pedig 1gb ram..
  • caseih9400
    #265
    És az jobb ?
  • virs lee
    #264
    Nem elég az hogy milyen gyártó, számit a sorozat is. Az emlitettek a felsorolt gyártók pórnépnek számt teszkós sorozatai. Nyilván nem azok a minőségiek.
  • Sephi
    #263
    Nem értem.
  • virs lee
    #262
    Ha van vagy 60-as bicepszed és profin kezeled a láncfűrészt, akkor akár a garit is érvényesiteni tudod a szervizben.
  • virs lee
    #261
    Markak amik jok : Dell,Toshiba,HP es Sony.

    Dell Inspiron, Toshiba Satellite, HP 500?
  • virs lee
    #260
    Ha a kinai piacos sportcipő minőségével elégedett vagy, akkor ezzel is az leszel. Amúgy nem.
  • virs lee
    #259
    Használtan igen.
  • Sephi
    #258
    En nem vennem meg. Ezert a penzert siman vehecc egy A100-as Toshibat.
  • caseih9400
    #257
    Akkor az az acer nem éri meg ?
  • Sephi
    #256
    Nos akkor a 128 megas video kartya jo lesz. A 1024 ram se rossz de ha vistat akarsz akkor egesseges a 2g.

    Markak amik jok : Dell,Toshiba,HP es Sony.

    Csakis Core 2 Duo-s procisat vegyel mert az a jovo.
  • caseih9400
    #255
    Háát legfőképp hogy nagyon perfektül tudjon netezni :D
    A játék már másodlagos de az se valami nagy igényű játékok ,
    mert én nem vok nagyon oda a mai játékokért . Pl.: F1 99-02 ,
    GTA SA , 18 wos sorozat meg minden ami idősebb.
    (szerk.: Meg még azt nem tom hogy ezeket hogy lehet takarítani , gondolok
    erre hogy mondjuk poros és melegszik stb.)
  • Sephi
    #254
    Attól függ mit szeretnél vele csinálni.
    Vagy játék vagy meló? Vagy mindkettő?
  • caseih9400
    #253
    Mondjuk ez megéri ?
    1024mb ram sztem elég jó a 128mb-s vidikártya is sztem tűrhető.
  • caseih9400
    #252
    Sziasztok !

    Szeretnék venni egy laptopot . Én úgy gondoltam hogy 150E-nél többet nem
    szeretnék rá költeni. Tudtok ajánlani egy 150E-en belüli jó laptopot ?

    Előre is köszi !
  • LAz4rUS
    #251
    Szisztok!

    Nekem van egy Fuji Amilo PA1510 tipusu laptopom, és az lenne a problémám, hogy akármit kötök rá az audio kimenetre (2.1, fülhallgató..) akkor pl. a fülhallgató szól, de a laptop nem hallgat el. Próbáltam már pár másik drivert is de a gyárin kivül akármelyiket akartam telepiteni akkor lefagyott és elkezdte a memóriát merevlemezre listázni vagy mit ^^ Az első driver amit feltettem rá azzal jó volt, csak kb 10 percenként kiírt egy hibát és ugy elszállt a hang, hogy amit előtte inditottam az szolt (pl.:winamp), de amit utána az már nem. Nemtudom számít-e az hogy Vistaval kaptam, de XP profot tettem rá.
  • lord nihilus
    #250
    Sziasztok! egy hp compaq nx6325-om van, és szeretnék tanácsot kérni a DV csatlakozó használathoz. Premiere 6.5-el akarok videót capture-ölni de a program nem látja, de korábban a pro 1.5 se. lámer vagyok hozzá, de aki tud segíteni mit kell beállítani, meg mik a megfelelő csatlakozási dolgok, lécci segítsen előre is köszi
  • sonic1xx
    #249
    kösz, lehet kipróbálom! hát, igen...ezért én sem ajánlom játszani...én sem azért vettem, hogy most ezen a cod4et toljam, hanem mert kell egyetemre, és nem akartam olyat venni, amit esetleg jővőre cserélhetek mert vmi szét meg benne...
  • virs lee
    #248
    Na ezért nem javaslom senkinek notebookba a komoly videokarit. Sok rezsó alkatrész, kis helyen, kis hűtéssel >> ez lesz belőle.

    Vannak egyébként notebook hűtők, olyan mint egy billentyűzet 2 ventillátorral, azt úgy reklámozzák hogy segít hűteni, hogy mennyire azt nemtom.
  • virs lee
    #247
    Dell gépeken divat hogy az alap setup.exe-vel elszáll, de az i386 könyvtárban van vmi .exe, amivel indítva felmászik. Lehet ez is ilyen.
  • sonic1xx
    #246
    Hali! én vettem egy Acer aspire 5920G laptopot. Nagyon zsír nincs is vele gond, csak a hűtése kicsit necces :S nem tudtok vmi jó megoldást, mert így egy izmosabb játéknál kb. fél óra és meleg, 1 óra után meg már nincs szívem tovább játszani, mert félek hogy megolvad...azt meg unom hogy fél óránként kilépkedjek, hagyjam 5 percig hűlni, atán megint....(bár baromi izgi végignézni naponta 10szer az emaileimet, de ennyire nem vagyok keresett :D). Szval ha vkinek lenne vmi tippje akkor megoszthatná velem! kösz :D

    amugy ami benne van: intel core2duo 2*2 Ghz proci, 2 Gb ram, nvidia gforce 8600m Gt v.kártyá, + egy windows vista!
  • hunbasser
    #245
    közben visszaolvasgattam,és láttam,hogy másnak is volt ilyen.az a sata native beállítás,vagy micsoda be van állítva(vagyis engedélyezve van),fdisk /mbr is megvolt már(persze a freedosos,mert win98 bootdiskemet nem tudom itt érvényesíteni,ugyanis floppy meghajtó nincs benne,de van egy cd-m,amin van dos,vc,98,95,meg egyéb,és próbáltam arról is az fdisket,de ott nem volt ilyesmi,szóval maradtam a freedosnál.

    és még mindig kékhalál :\

    mitől lehet ez?
  • hunbasser
    #244
    sziasztok!

    tesóm vett egy HP 530-as laptopot,de az istennek sem tudom rá felrakni az xp-t,kékhalállal végzi mindig :\ és még a telepítés el sem indult,csak az ahhoz szükséges fájlokat töltötte be.

    win me-t is fel akartam nyomni,de az meg most fekete képernyő.

    mi lehet a gond? :\

    (bocs a lámulásért,először telepítek oprendszert laptopra)
  • atix2
    #243
    Már megoldottam :) találtam 1 oldalt ahol volt rá kiadva XP driverek!de köszi mindenkinek a segítséget.
    viszont most van itt 1 olyan hogy 1 másik barátom okoskodott és a notebookon felhuzta a biosban a graf. kártyát 256MB-ra és most nem kapcsol a monitor...de a gép is gyanus...mert nem hallom hogy felfutna a windows...szoval nem tudja valaki nincs e valami Bios reset?ASUS F5R.elöre is köszi.
  • Sephi
    #242
    Szerintem ram hiba lesz.
  • virs lee
    #241
    Akkor is.