1240
SEGÍTSÉG
  • kabel15
    #520
    Hello!

    Kaptam ma egy siemens fujitsu amilo 5315 laptop ot.
    Haza értem a kézikönyveben azt írta hogy dugja be a hálózatba és kapcsoljam be a gépet.
    Ez megtörtént bekapcsólt.
    bejött egy fekete kép fehér felirattal.
    Most ezt írja: "operating system not found"
    Mit kéne tennem?
  • Orionk
    #519
    Sziasztok!

    Vettem laptopot, és Freedos oprendszer van rajta.
    Most ha feltelepítek egy windows-t, akkor a freedos hova lesz? az elején a windows fog mindig indulni? nem? hogyan lehet majd elérni a Freedos-t?

    Kösz szépen
  • rigaman
    #518
    Sziasztok!!!
    Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van nekem egy HP Compaq Armada E500-as laptopom P3 800mhz 256mb sd 20gb vga 8mb tom régi meg mit akarok vele hát gta vice city meg underground2-re tökéletes.:)
    És főleg engem az érdekelne, hogy ugye ez integrált vidikaris és lehet e állítani mennyi memóriát vegyen le a rendszermemóriából? meg mekkora a legnagyobb proci meg memória amit bevesz? már egy pár oldalt átolvastam de sehol semmi értelmes. Légyszives segítseteK!!
    Köszönöm előre is!!!
    Üdv!
  • rvn
    #517
    Hali! Van egy laptopom albacomp smart v3. Van 1 kis gond vele bekapcsolom fekete monitor és csak a cd akarja olvasni még a memoriat sem szamolja le. Valakinek valami ötlet? Még a biost se tom elérni.
  • Braveheart
    #516
    150 körül láttam nemrég vhol egy ilyen laptopot. Keress rá, tuti kidob vmi hasonlót...
  • KoniZTE
    #515
    Sziasztok. Egy laptop kb. 3 G RAm - ugy 300 G tárhellyel Windows-al bwépitett kamerával és mikrofonnal mennyibe kerülhet manapság ? ( ha tud vki léci linkeljen oldalt ) kössz
  • Amcir
    #514
    Hi van egy Packard Bell MZ35-ösöm. Rossz a billentyűzete és az Usb-portja. Valaki tud erre a gyártóra Mo-i szervízt.
  • gotchaaa
    #513
    Egy notebook processzorhűtőjének cseréje nem olcsó mulatság, ugye?
  • stormEAgle #512
    Hy. 1 éve vettem egy AcerAS3694WLMi típusú notebookot. Az a nagy bajom, hogy nem adtak vele Recovery CD-t. A windowsomban volt egy váratlan crash rá 2 napra természetesen, miért ne lenne :D, én meg természetesen nem tudtam írni recovery CD-t, a wifi, meg hangkártya, meg vidkártya meg stb... illesztőprogramjai hozzáillően letörlődtek. Ezt nem tudom visszaállítani recovery discről mivel nem adtak hozzá. Lécci segítsetek, acer hivatalos honlapján kívüli linkeket adjatok ha tudtok, már megnéztem, acer oldalát. Előre is thankz.
  • ibrik
    #511
    Hali!
    Egy kollégám megbízásából érdeklődnék, nem tud-e valaki Toshiba Satellite L40-12X (PSL40E) típusú laptophoz XP-s driver-csomagot?

    Pontosabban honnan lehetne azt letölteni. A Toshiba oldalán már csak Vista-s driverek vannak, a gugli pedig nem hozott ki semmilyen értelmes találatot.
  • zsobe
    #510
    Sziasztok!

    Van egy Albacomp notbook-om, amin már nincs garancia....

    A következőt csinálja, hogy bekapcsolás után, nem történik semmi. A kép tök fekete, a ventilátor nem pörög, és a power gomb (aminek világítania kéne) s a DVD meghajtó ledje villog és közben kattog valami a gépben. (Ami a DVD meghajtóból hallatszik)

    Nemtudom, mi lehet a hiba, talán valami hardveres? Semmi erre utaló dolgot nem tapasztaltam (a gyanús kattogáson kívül).... ugyértem, azt hallanám, ha egy kondi elszáll :S

    Légyszi írjatok, ha láttatok vagy tapasztaltatok ilyet, vagy csak ha sejtitek mi lehet a gond.

    Élőre is köszi a segítséget.
  • retek683
    #509
    Sziasztok !! nem rég vettem egy Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2512 típusu laptopot(intel t2230 1.73 ghz 1 giga ram x3100).. feltettem rá egy vistát Sp1 est... kiakartam próbálni a CS-t vagy a nfs most wantedet .. de mind a 2 vmi irdatlanul szaggat még a sima CS is 15 fps.... a biosba semmi beállítási lehetőség- ez miért van? megoszott videóramnak 8 megát ír... ezt se tudom fejjebb veni a bios-ba ... youtubon néztm videókat ezzel notebook vga-val és hát simán ment még a prostreet is... fristittem a bios-t de így se tudok semmit se állítani .. xp-t nem tudok felraknmi mert a satás winyót nem ismeri fel... biosba ezt se lehet beállítani ide-re....
    ez nagyon zavar hogy még egy egyszerű CS-t se visz ... ez miért van? ennyire 0 lenne ez a laptop? pls vki help? teggyek fel xp-t azon jobb lesz? Valaki??
  • bexinho
    #508
    Sziasztok. Szeretnék a laptopomba venni 1GB 667-es DDR2es ramot. Neten szétnéztem bőven, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre, hogy merre tudnék olcsón hozzájutni. Kb4-5e FT értékben láttam ramokat, de többségénél a kiszállítás volt az, ami elriaszott.
    Asus laptopom van, jelenleg 1 gb gyári van benne, és szeretném kibővíteni+1el, mert van még 1 slot(ha így hívják a neki szánt szabad helyet) a számára.
    Amúgy 2 év gari van rá, áprilisban vettem, szerintetek ha beleteszem, azzal nem megy el a garancia nem? Mármint ha a hátulját leveszem.
  • David2
    #507
    sziasztok, a laptopon hol lehet letiltatni a touchpadot, mert nagyon idegesít gépelés közben
  • retek683
    #506
    ja a dobozára is az van írva 256 shared vga memory
  • retek683
    #505
    Sziasztok !! nem rég vettem egy Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2512 típusu laptopot(intel t2230 1.73 ghz 1 giga ram x3100).. feltettem rá egy vistát Sp1 est... kiakartam próbálni a CS-t vagy a nfs most wantedet .. de mind a 2 vmi irdatlanul szaggat még a sima CS is 15 fps.... a biosba semmi beállítási lehetőség- ez miért van? megoszott videóramnak 8 megát ír... ezt se tudom fejjebb veni a bios-ba ... youtubon néztm videókat ezzel notebook vga-val és hát simán ment még a prostreet is... fristittem a bios-t de így se tudok semmit se állítani .. xp-t nem tudok felraknmi mert a satás winyót nem ismeri fel... biosba ezt se lehet beállítani ide-re....
    ez nagyon zavar hogy még egy egyszerű CS-t se visz ... ez miért van? ennyire 0 lenne ez a laptop? pls vki help? teggyek fel xp-t azon jobb lesz?
  • rvn
    #504
    Hello! Amd Turion 64 ML40 2,2GHZ, 17" tft(1920x1200),1GB ddr, 2xGF7800go 256mb,80gb sata, dvd iró Dual Layer, wlan, bluetooth, vgaout, dvi out tv out, 1000Mbit lan, firewire, webcam. Gericom Hollywood XXL SLI tipusu notbook kb menynit érhet msot ha el akarom adni?
  • dongo21
    #503
    helo!
    Lenne egy olyan problémám hogy a laptopom mindig megszakítja a internet kapcsolatot,ezt hogy lehetne megoldani????Miután meg szakad kihuzom és bedugom újra müködi,de utána is fenáll ez a probléma!!!!
    (Acer5730Z laptomon van,LAN internet kapcsolatról van szó,már töbször is feltettem új driver hozzá és még minden fennáll ez a probléma)
  • rastadavey
    #502
    Hali!

    Az lenne a problémám, hogy a laptopomon hiába változtatom meg az energiagazdálkodási sémák beállításait, a következő újraindításnál már nem az van használatban. Mindig a "Hordozható/laptop" sémát használja, ha annak a beállításait változtatom és mentem is el. Nem buherált Xp-m van, tehát az kilőve. Esetleg arra tippelnék, hogy a bios-ban nem jó vmi beállítás (pl.: "enhanced power saving"). Tudna nekem vki tippet adni hogy mit csináljak?

    Előre is köszi!
  • Tatyla
    #501
    elmondanád hogy miért nem látja meg a merevlemezt az ugyan olyan laptop mint a tied?
    meg van formázva ,ketté van osztva de semmi egyszerüen nem talál merevlemezt?
  • zsmester
    #500
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Fujitsu Siemens Amilio A 1630-ra felraktam a Vista Ultimat-et. Semmi probléma nincs vele, de a procimhoz az értékelés után 2.1 pontot adott és csak 797Mhz-t ír ki (AMD Athlon 64 3200+)Elméletileg 1800ig fel kéne mennie. Beállítottam teljesítménycentrikusra..De nem igazán változott. Nem is hallom, hogy a proci hütő rákapcsolna, mint xpn, és akkor érezhető és olvasható is volt a változás. Miért van ez? Mi a megoldás?
  • jeti00
    #499
    hali!

    egy asus x50n-ap240 típusú laptopot néztem ki magamnak, de a gf7000M videókari nekem nem ismerős, adatokat se nagyon találok róla (pl hány mb) és talán vlki találkozott már vele :) esetleg laptopról vélemény?

    köszi
  • vixo
    #498
    Hi all!

    Lenne egy olyan kérdésem,h Axer Aspire 5315-ös laptopra lehet windows xp-t felrakni vmilyen módon??? Nekem nagyon nem jön be ez a vista :S
    Ha lehet,vki leírná pontosan,h hogyan és hogy egyáltalán kockázatos-e a dolog?
    Fontos lenne,előre is Kösz a segítséget!
  • kalapos
    #497
    Valaki?
    Itt a jó kép
  • wla750
    #496
    BIOS-ba SATA-t álistd disablere
  • iko
    #495
    BIOS merevlemez beállítást kell buherálni, asszem achi xp-hez nem jó.
  • Szityi
    #494
    Vettem egy hp compaq 6720s laptopot, és nem tudom telepíteni az operációs rendszert. Azt írja ki a telepítéskor, hogy nem talál hard disk-et. Pedig a FreeDOS rajta van. Van valakinek ötlete ?
  • zoli47
    #493
    Ebből szervíz lesz, kell legalább 50-es bicepsz hogy ne rázzanak le vmi kamu dumával. Mondjuk már az is szerencse hogy egy acer fél évig nem szart be.
  • Atoc
    #492
    Hello !
    Lenne 1 problémám . 1/2 éve vettem 1 Acer Aspire 9920as Laptopot. Ezidáig nemvlt vele bajom. Tegnap kikapcsoltam és a mai bekapcsolásnál kép nincs, 10mp tölt közbe a cd meghajto is dolgozik és a bluetooth ledem az világit végig, majd se kép se hang.
    Van valakinek valami 5lete?
  • wla750
    #491
    Üdv dsg!
    HP gépe van a haveromnak az ő gépével is sokat szarakodtam.
    Probáltam ujabbnál-ujabb driverekel mire rájöttem nyitjára:
    Törölni kell a drivert,de teljesen a Vezérlőpult/Rendszer/Hardver elemekböl és a Vezérlőpult/Programok telepitése,törléséböl is teljesen!
    Inditsad ujra a gépet,de leálitás után!Ezután probáld meg ujra a telepitést,de ne a HP oldalárol leszedett driverel hanem a hangkátya gyártolyáérol,mert a HP driverek kompatibilitási problémái vannak.
    Tapasztalataim alapján.Ja és a videó problémáid is megoldódnak.
  • dsg
    #490
    Sziasztok!
    Vadonatuj HP6720s -emet ujratelepitettem (XP Pro), de most nincs hang es videot sem jatszik. A gyari drivereket visszapakoltam, de az audiot jellegueket vmiert nem telepitette (error). Kerlek segitsetek!
  • kalapos
    #489
    Kép
  • kalapos
    #488
    Üdv mindenkinek.
    Egy kis segítségre lenne szükségem.A laptopom képe mostanába furcsán viselkedik.Pl: a total commander ugy alapból ahol ki van írva hogy c:/xy ott az a rész kék.De furcsa rózsaszín szerű becsikózódást csinál.Nem csak a total cmd-ben hanem az egész képernyőn.Ha print screen el képet csinálok jó a kép de lefényképeztem erre gondolok KÉP
    Valaki tudja mennyiért lehet megcsináltatni illetve mi a baja?
    Lenne még 1 kérdés.Olyat szokott csinálni a gép hogy semmihez nem nyúlok és simán az egér kurzora elmegy az egyik sarokba és hiába próbálom kihúzni onnan állandóan visszamegy.Nem op hiba mert amikort másik op rendszer volt fenn akkort is ez volt.
    Végezetül egy utolsó.Ha a monitort kihajtom és a merülegestől mondjuk megdöntöm kb 10-20 fokkal akkort magátol eldöl a monitor.Régebben megtartotta magát.Ezt hogyan lehene megcsinálni?

    Kösz a segítséget előre.
  • wla750
    #487
    Win XP alapbol nem ismeri a SATA HDD-ét!A BIOS-ba át kell állitani SATA-át IDe-re.Igy már bármeik XP felmegy.De ez nem csak Fujitsu Siemens-nél fordul elő.Talákoztam HP,Asus-nál is.
  • tyler82
    #486
    nekem sikerült sp2őt felrakni gond nélkül. BIOSban kell állítani valamit...de már nemtom mit.
  • zoli47
    #485
    Kubában abszolut biztonságot nyújt a rajta látható el commandante Che Guevara portré. ^^
  • mate317
    #484


    csao, az ilyen táskák mint ez alkalmasak laptop cipelésére? Egy laptoptáska, azon kívül, hogy van benne hely a kiegészítőknek, biztonságosabb is a gépre nézve?
  • Amcir
    #483
    asszem van valami ilyesféle megoldás PCMCIA-ra
  • anj
    #482
    hiho, kéne egykis help...

    Annyi lenne a kérdésem, hogy az acer extensa 5620z latopomba tudok-e videokarit tenni, mert most vmi Intel gma x3100 van, ami kb semmit nem visz el... szóval az érdekelne h van-e hozzá vmi slot...
  • Opelfan
    #481
    Sikerült nekem is megoldani... Faterom laptopjával is szoptam rendesen de ehhez foghatót még nem tapasztaltam... Most jelent meg egy pci busz ?-esen a rendszereszközök között az eszközkezelőben. Érdekes hogy Apum asszem 3405-ös laptopján nem ott jelent meg hanem a hang video és játékvezérlőknél.
    Gyűlölöm a FJS laptopokat, mindenki engem talál meg velük, hogy csináljam már meg.