13
  • Ligend
    #13
    Annak idejen, mikor meg az MFM vinyok nagyszeru dolgok voltak, rengetegen gyartottak merevlemezt. Valoszinuleg ennek az az oka, hogy nagy haszonnal kecsegtetett. Aztan szepen lemaradoztak a gyartok, sokan szerintem nem is hallottak pl. a Micropolis, Core, Tandon, Syquest gyartokrol, vagy arrol, hogy egy idoben a HP, a Compaq, az NEC es a Toshiba is foglalkozott ilyesmivel.

    Aztan jopar eve a Conner olvad be a Seagate-be, nemreg a Quantum a Maxtor-ba, most az IBM is kiszall. Lassan nem tudom ki marad a korben, ha a nyilatkozatnak hiszek, es 2005-re meg 3-an kihullanak az uzletbol.
  • Pheel
    #11
    Jó megoldások, csak az egyszeri ember nem tudja megfizetni így egyben az egészet.
  • corleone
    #10
    A kettőt együtt értettem. A második esetben pedig tükrözésről lenne szó. A villámnak és egyebeknek meg elenyésző az esélye. De aki nagyon óvatos, azt is kivédheti egyszeri beruházással.
  • Pheel
    #9
    Mindkét megoldás csak félig véd magában. Míg az első csak kisebb anyagi megterheléssel jár, a második azért aránytalanul naggyal. És akkor még nem esett szó a villámkárról, a tápon átjutó túlfeszültségről, stb...
  • corleone
    #8
    A vinyóhalálra van orvosság:
    1, mindíg legyen garod, a vinyót pedig cseréld a lejárat előtt.
    2, használj Raid-et, és 2 vinyót, így ha meg is hal, az adataid ott lesznek a másikon
  • gz8
    #7
    Hiába, döglékeny állat a winyó! Nekem kábé 13 hónapos használat után rogyott meg egy 6,4-es Quantum, és sehol nem lehet hozzá motorvezérlő IC-t kapni. Egyébként a hír érdekes, hogy pont az egyik legtőkeerősebb cég adta be a kulcsot 8-(
  • Yfel
    #6
    Nekem egy Fujitsu rohadt be a multkor (hat honapja)... nem birta elviselni a 4000km-es koltozest :)))
  • Pheel
    #5
    Egyre többen járnak így...
  • TheZsenyka
    #4
    Beindítják majd az öreg gépsorokat és jönnek megint az MFM-es winyók... :)
  • Gabest
    #3
    Ha elérik a cd-k árát Ft/MB-ban akkor rendezhetünk egy megbízhatósági versenyt.
  • Garfield
    #2
    Extrém sport? Azért mert ez az egyetlen olyan számítógép-alkatrész, melynek a harakirijét nem tolerálja annyira a júzer az adatvesztései miatt és ezért nem lehet annyit legombolni róla?

    És mit szólnának, hogy ha holnaptól a "Kinek van nagyobb?" helyett a "Kinek van gyorsabb és megbízhatóbb?" versenyt rendeznék meg?