276
Milyen processzort használsz?
  • tomi04
    #276
    Szevasztok!
    Gondolkozom processzor vásárláson ezekközött vacilálok:
    X4 640, X3 435, X3 720, X4 940 (az ár/érték arány függvényét is figyelembe véve).
  • Max7
    #275
    Nagyobb beruházás alatt igen azt értem hogy egy servert akarok összedobni, de lebeszéltek rólla ugyanis a következőt szerettem volna venni:

    AMD Opteron UP Model 148 - 939 PIN (PIB) 80.000.-
    MSI Microstar K8N Master2-FAR, Socket940 65.000.-

    és fejbe vágtak hogy jobban járok egy dual magos amd-vel mind árilag mint teljesítményileg! Namost én a szememnek szeretek inkább hinni és ezért vaok kiváncsi valami összehasonlító statisztikára!

  • PíszLávJuniti
    #274
    szerver procikban utazol?
  • PíszLávJuniti
    #273
    nemhasználok :/
  • Max7
    #272
    Nagyobb beruházás elött állok és szeretnék kapni valami proci teljesitmény statisztikát amd opterontól át az intel xenonon a sima intel p4-ig ha létezik ilyen! köszi!
  • shaky
    #271
    Van valakinek amd64 prociján vízhűtés?

    Mennyire tuningbarát pl egy 3000+-os?
  • Gabesz amd64
    #270
    Legjobb legjobb
  • DanyyX
    #269
  • B@dsector
    #268
    kocka lada rulez .
    Nyithatnák egy ilyen topicot is, hogy "DanyyX és a VFTS Lada"
  • DanyyX
    #267
    Hát báttya szerintem te még nem láttál lada-t, de mivel ez nem autós fórum nem fogok leállni vitatkozni egy ekkora LAMA-val.
  • Inquisitor
    #266
    B@dsector vagy DanyyX? :)
  • barret
    #265
    Nem is meri a Lada-t...:)
  • B@dsector
    #264
    "+ Én a LADA-t az AMD-hez hasonlítanám, mert jó az ár/teljesítmény aránya" LADA-nak jó a telejesítménye azt mondja:)
  • DanyyX
    #263
    Jól tetted, hogy a64-et választottál.
    + Én a LADA-t az AMD-hez hasonlítanám, mert jó az ár/teljesítmény aránya.
  • temes69
    #262
    sziasztok!
    én nemrég vettem a64-et, és tökéletesen megvagyok vele elégedve. nekem eddig csak intel konfigjaim voltak (p1 100mhz-el indultam 8mb ram-al:). most egy 1.7ghz-es cerkát cseréltem a64 3000-re. szerintem ma már ár/teljesítményben az amd procik sokkal jobbak a pentiumoknál. a celeronok meg szerintem max wordozni jók. én is gondolkodtam azon hogy vegyek e p4-et, de csak rosszat olvastam róla, meg a tesztekben amiket nézegettem - játékokban - az a64 3000 néha még a 3.2ghz-es p4-et is megközelítette. szal nekem ez a véleményem erről.
    egyébként a lada tényleg jó kocsi, csak kicsit sokat fogyaszt-olyan mint a p4:))
  • DanyyX
    #261
    Intel procik túlmelegedésével kapcsolatos angol nyelvű cikk +sokmindent bizonyító videó. [az intel elqrt vmit]
    THG Video 14+cikk
  • mochee
    #260
    Hát azt hiszem, hogy én nem erre az árkategóriára gondoltam, 65000 FT-ért már lassan egy jó videokártyát is lehet kapni, de azért kösz a felvilágosítást.
  • DanyyX
    #259
    én még a biosra is rakok.
  • NeoMaN
    #258
    LOL
  • Gabesz amd64
    #257
    VGA-dra is rakjálál :D
  • DanyyX
    #256
    Vizhűtésre két megoldás van:
    1. Te magad csinálod.
    2. Veszel egy gyári rendszert.
    Gyári rendszerek közül a ThermalTake Aquarius 3 amit tudok javasolni.
    Itt házilag gyártott Alkatrészeket találsz.
    Én, mivel szeretek barkácsolni, mindenképpen házilag fogok vízhűtést csinálni magamnak, de akinek ez nem kenyere, annak van a gyári rendszer [persze, ha meg tudja fizetni]
  • Robin Hood
    #255
    Én már aludtam el diszkóban hangfal mellett is. :D
  • mochee
    #254
    Nekem ott van, és ez nem is fog változni, de én elalszom még a mostani mellett is :) (ez azonban nem azt jelenti hogy nem lennék sokkal boldogabb valami halk cuccal)
  • mochee
    #253
    Kösz a válaszokat, nézegettem néhány hűtést prohardveren, vannak 20 db alattiak, ám léghűtésesek. 15 rugóért lehetne venni kábé, én ugy szűrtem le.

    A vízhűtés egyébként piszkálja a fantáziám, árakat, vagy valami árlistás oldalt nem tud valaki, ahol vannak vízhűtések?
  • DanyyX
    #252
    Vízhűtés. Mindenre vízhűtés, amire csak lehet, úgy megoldani, hogy a hőleadó vagy venti nélküli legyen, vagy ne legyen a szobában. Akkor már legidegesítőbb a winyó hangja, az egész gépben.
  • Laalee
    #251
    filmnézéshez 20db körül. alváshoz 0db ajánlott :D
    engem legalábbis baromira zavarna, szerencsére nem a háloszobában van a számitógép
  • mochee
    #250
    Egy proci hűtőjének hány decibelesnek kell lennie hogy halknak számítson és ne legyen zavaró filmek közben, meg amikor alszom?

    Mert a mostani rohadt hangos és ki akarom cserélni + nézegetek egy táblázatot, ahol a zajszinteket is odaírják.
  • shaky
    #249
    Ha bizonyítja elhiszem!
    Nekem is kb. félmila a gépem, nem lehetetlen!
    Csak hihetetlen! 200ezres proci
    Ha valóban ilyenje vólna, szerinted milyen csaja van a ferrari mellé?

  • Gabesz amd64
    #248
    Mért lenne kamu!ha bizonyítja akkor se hinnéd el?

    Faithmen!Én is várom a képeket!
  • shaky
    #247
    1miláért énn is meg lennék vele elégedve!
    De szerintem csak kamumester vagy!
  • shaky
    #246
    tegyél már fel egy cpuz-s ablakmentést légyszi!
    Mármint amikor 5000+-on csücsül a rendszer!
    Meg jöhetne egy 3dmark és egy Aquamark tesztkép is!
    köszi!
  • FaithMeN
    #245
    milyen procit? hát gyorsat...és tuningbarát procit!
    AMD a legjobb szerintem!

    nagyon megvagyok elégedve vele!
  • DanyyX
    #244
    Az ilyen enberek maguk ellen fordítják a társadalmat. Csak egy szük csoportban képesek életteret nyerni és szaporodni. Mivel betonfejüek, kirobbantani sem lehet öket csoportjukbol. Szal elvan magának, oszt jóvan.

    Hawerom weboldalát nézegessétek:Reac's PC Modding
  • Gabesz amd64
    #243
    Nem nagy csak kicsi a kerítés!
  • mEkLaU
    #242
    250 k alatt ugye csak a lapot procit és vga-t érted? Mert kb az 250k. Nem a gép:)
  • Gabesz amd64
    #241
    Mi a gond a LADA-val?Zsír egy kocsi föleg télen amikor hó van!
  • Gabesz amd64
    #240
    Vaan valami igazság abban amit mondasz!vannak makacs emberek!
  • DanyyX
    #239
    A rák nem akar téged téríteni.
    Csak itt nekiállsz olyasmit fikázni, amit nemkéne, mer ALAPTALAN.
    De mind1. Nagy az Isten állatkertje.
  • Roll
    #238
    Figyelj nekem mindegy mit használsz, neked a lada is jó, meg az amd is. Hajrá! Csak engem ne akarj megtéríteni.
    Részemről zárva a dolog, én ugyan nem fogok veled vitatkozni.
  • DanyyX
    #237
    Egy ilyen Gyp-s nek hiába mondtok akármit, ugyse jön rá, hogy qrvára nincs igaza.
    Ezzel csak annyi a gáz, hogy a normális enbereket idegesíti föl vele.