378929

Tedd föl vicces (és egyéb) képeidet ide... Ha nem tetszik, ne gyere be, de ne nyafogj.
Hirtelen ijesztgetős alkotások és (nem jelölt) 18+-os képek büntetőpontokat eredményeznek!
Videó/kép beillesztés tesztelés, gyakorlás

- A trollkodást, szándékos vitakeltést, és az arra történt reakciókat büntetőpontokkal jutalmazzuk.
- A politika, és politikai jellegű képek, videók, akármi továbbra is tiltott az egész SG-n. Minden ilyesmi törölve lesz.
- Akinek ellenállhatatlan vágya van arra, hogy mégis megosszon másokkal hasonló dolgokat, ilyen témáról beszélgessen, keressen rá egy másik fórumot.

1080px-nél magasabb képet linkben tessék posztolni vagy verés lesz.



SG.hu Discord (2021.10.11)
  • biomage
    #364881
    persze a vegát abba nem tudnak bele gondolni hogy a növényeknek is van érzelmeik, érzékeik és meghalnak, szóval élnek, ja és gondolkodnak is, talán jobban mint a vegát.

    amúgy bármit eszik meg az ember, növényt vagy húst. mindnek ugyan olyan a DNS lánca
  • nordan
    #364880
    edd a hálóval fogott szunyogburgert és szúrd le magad,mert nem vagy afrikai :D
  • Oddball29
    #364879
    Hát talán mert kurvára nem voltak rászorulva. Az anatómiailag modern ember együtt fejlődött Afrikában a megafaunával, volt idejük egymáshoz alkalmazkodni. Ahogy onnan kirajzottunk, gyakorlatilag minden kontinensen, ahova betettük a lábunkat, pár ezer éven belül ki is írtottuk a nagy állatok zömét. Ezzel ki is űztük magunkat a "paradicsomból", és kénytelenek voltunk elkezdeni a földet túrni.

    Most sem az afrikaiak idézték elő a jelenlegi folyó brutális kihalási hullámot, hanem hú de kultúrált nyugat által létrehozott fogyasztói társadalom.
  • morcosqtya
    #364878
    Pihenjetek inkább, nehogymá az afrikai embereken vesszetek össze....
    Vegyetek bulutus hangfalat!

  • nordan
    #364877
    neked áldozott le max,mert behódolsz a gyengék elhullanak és te máris feladtad......no comment
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.12.22. 21:46:58
  • Tinman #364876
    "életképtelen lusta barmok"

    Ez biztos? Ott élik le az életüket, ahol mi 1 hétig se nagyon húznánk. Vagy hurcold be őket egy fejlettebb közegbe és nézd meg lesz-e belőlük elnök, mérnök, orvos, programozó, rakétatudós, bíró, egyetemi tanár? Érdemes megbarátkozni a gondolattal, hogy lassan NEKÜNK áldozott le és nem nekik.
  • Tinman #364875
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Dettó, csak picit beljebb ;-)

    - Nagyjából 10 évig kellett kijárnom egy csirkekeltető üzembe, ahol az ottani IT infrastruktúráért voltam felelős. Szerencsére ebben az évben tulajdonos váltás történt és saját teammel dolgozik. Nagy megkönnyebbülés volt. Csak negatív tapasztalataim vannak. Rossz körülmények. Profitéhség. Iszonyú bűz. Durván alulfizetett alkalmazottak. Olyan szinten rideg és gépi az állattartás ott, hogy az félelmetes. Folyamatos bezártság, napfény és friss fű nyoma se... néha egymást eszik a nyomorult állatok. Egy iszonyat.

    - Tehéntelepen kevesebbszer voltam, ott max 1-2 gép volt és a tartás színvonala is magasabb volt, de ettől még kis karámokba voltak zárva és kb. annyi szénát láttak, mint a Széna tér tegnap előtt. Ja és antibio, néha vérrel keveredő tejci, ha a gép egy picit túlfej. Sounds fun!

    - Sertéstelepen is töltöttem be IT-s feladatokat, kb. 3-4 éven keresztül. Na ez volt a legkomolyabb, mind közül. Az állattartás körülményei itt voltak a legjobbak, de ettől ez még mindig ugye mérföldekre van attól, hogy a malackák kint szaladgálnak és néha túrják a földet aka tanyasi állattartás, ahol "boldogabbak" az állatok.

    És igen odafigyelnek az egészségükre, DE HOGY? Rengeteg AB-t kapnak az állatok, te meg azt eszed. Én igyekszem egyre ritkábban ilyesmit enni, meg piacról, közvetlenül a termelőtől venni.

    A szigor és a szabályok pedig nagyon kellenek... egyébként a marhahús szerencsére egyre inkább luxus. Remélem hamar el fog tűnni Földről... valójában az emberi szervezetnek semmi szüksége marhahúsra.

  • Tinman #364874
    Hófehérkeként nem sokáig húznám... vagy a vírusok/bacik végeznének velem, vagy a helyi lakosság pár "műveltebb" tagja.
  • morcosqtya
    #364873
    Boldog Karácsonyt mindenkinek!

  • Dzsini
    #364872
    Grabovoj-számokat esetleg? :)
  • Neocortex
    #364871
    Csak a rezgéseket ne...
  • morcosqtya
    #364870
    Újjászületik a zemberiség!!!!négy

  • morcosqtya
    #364869
  • nordan
    #364868
    hát igen pontosan ennyi eszük van.....még az arabok a sivatagban is termesztenek zöldségeket meg tevét tenyésztenek,de ezek a feketék kb életképtelen lusta barmok
  • Dzsini
    #364867
    Biztos fűszerezve volt, amikor én kóstoltam direkt készítettek natúr, fokhagymás olajost, csilis olajost, meg még néhány félét - jól belakmároztunk :)
  • BaliBoy
    #364866
    Én ettem már sült sáskát. Azt nem tudom, hogy külön volt-e fűszerezve, de egy az egyben disznópörc íze volt. Ízre nem tudtam volna megmondani, hogy nem disznópörcöt eszek. Kimondottan finom volt, vittem volna haza az egész tállal.

    Ezt a videót én is láttam már régebben. Készülök is rá, hogy otthon is elkészítsem. :)
  • Dzsini
    #364865
    fűszerezés nélkül valószínűleg kb. ugyanolyan semmilyen ízű, mint a többi ízeltlábú (sáska, stb.) - viszont tömény fehérje. a sáskáknak is pl. a fűszeres olaj adja meg az ízét, amiben kisütik


    na, egy gyors keresés után
    I actually ate these in Mozambique when I worked on a farm - they were pretty much tasteless.

    The swarms get blown off the lake by winds and die within a couple of days. Those days are pure hell though, as the flies go into your nose, ears, mouth, eyes...everything. They can get through mosquito netting too so you just have to move or put up with it.

    After that, there's a carpet of dead flies on the ground and they get sieved, fried and eaten with nsima.
  • Dency
    #364864
    Nem lehet olyan rossz ha megeszik.
  • artschi
    #364863
    Patkányburger :D

  • Neocortex
    #364862
    hajrá a fenntartható szúnyogburger!!!!!!!!!!!!!4444négy
  • Dzsini
    #364861
    ... meg tüdőt, meg gyomrot, meg agyat, meg csontvelőt, meg herét, meg vért, meg úgy általában belsőségeket és egyéb mókákat :)


    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.12.22. 17:03:01
  • Tikal #364860
    öö, nem csak afrikában eszik, hanem ázsiában is. ott pedig már kialakult egy két normális kultúra. Az hogy neked mi a normális az csak megszokás, nevelés kérdése. Más népeknek talán az lenne a fura, hogy állatbélbe csomagolt húst eszel.
  • Tikal #364859
    Majd mindjárt jön az ideges gyerek és lebasz, hogy provokálod és uszítod az embereket a rovar evéssel :DD
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2018.12.22. 16:52:52
  • BenedekFeco
    #364858
  • Dzsini
    #364857
  • repvez
    #364856
    Azért ezzel a megállapitáshoz is lenne pár ellenvéleményem.Csak mert testközelböl tudom mondani neked az infokat,nem az interneten olvasom a sok sületlenséget. ahol lakom ott van sertéstelep és thén telep is 3200 tehénnel.
    Első körben leszögezném , hogy állatvédők ide vagy oda, mi ezeket a haszonálatokat azért neveljük, hogy a végén élelem legyen belöle, tehát semmi olyan dolog nem szolhat bele amire érvelni szoktak a vadonélö egyeddel szembe. és milyen állatkinzásról beszélnek azok akik az ilyen állattartásért tüntetnek, elmondom jobb ellátásban van részük mint több embernek. az hogy sokan vannak egy helyen az még semmit nem jelent csak a hatékonyság miatt van.DE elhiheted, hogy odafigyelnek az egészségükre mert minden egyes állat elvesztése kihat a bevételre.

    Az meg, hogy szikkadt a talaj az se mindenhol jellemző itt például a sertéstelep hig trágyával trágyázzák a földeket. meg ami növényt termesztenek az sem csak egy célt szolgál.
    A búzából kenyér lesz a vegáknak is, a szárát felhasználják az állatok alá hogy ne fázzanak fel és tiszták maradjanak.
    A kukoricából, szintén a vegák is jól laknak és a szárát ismét felhasználják az állatok etetésére.

    ugyhogy lehet, hogy drasztikusan hangzik , , de ha egy olyan állatra amit azért szaporítanak ami a létszükséglet miatt kell arra azért más szabályok kellene , hogy vonatkozzon mint egy vadon élö egyedre aminek nincs esélye mesterségesen szaporodni.

    Csak mint minden másban is szokszor átesnek a ló tuloldalára és a saját létünket háttérbe helyezve hoznak meg döntéseket. tulszabályoznak dolgokat ami miatt sokkal bonyolultabb és drágább minden.emiatt nem jut el mindenkihez a legminimálisabb élelem se olcson.De ez is már más kérdés, hogy nem is akarják, hogy mindenkinek jusson.
  • nordan
    #364855
    szerintem utazz afrikába nem neked való ez a nyugat ahogy kiveszem a szavaidból :D
  • toza #364854
    votma..

  • Tinman #364853
    Az afrikai népcsoportok jó része köszöni szépen, sosem kért a civilizációból, eleve a természeti adottságaik sem kedveztek annak, hogy felhőkarcolókat építsenek Ytong téglából. Már pedig ha valaki nem akar, az nem is fog fejlődni. Onnan isznak egyébként ahonnan tudnak, mert ha nem iszol 2-3 napig, a 3. napon odafurakszol majd te is a kafferbivalyok mellé, kicsit elhessegeted a lebegő ürüléket és jóízűen szlopálod majd befelé a sáros vizet. Teljesen érthető, én előbb is megtenném.

    Az ember ilyen. Tele hassal, nem szomjasan könnyen mond nemet bármire. Majd a kényszer úgyis sok elvet eltipor majd a fejekben, csak idő kérdése.

    (Az, hogy mennyire kulturált az állattenyésztés és a növénytermesztés azt akkor tudod meg, amikor bemész egy csirketelepre, ahol 10-20k szárnyas tengődik, vagy megnézed a szikkadt földet ami a műtrágyától teljesen tönkrement pár év alatt. Arról már nem is beszélve, hogy elképesztő mennyiségű területen folyik olyan növények termesztése, melyeket nem az élelmiszeripar használ aztán fel.)
  • Sippie
    #364852
  • nordan
    #364851
    majd ha egy lusta fogyatékos primitiv afrikai barom leszek akiknek 50000 év nem volt elég,hogy egy normális kultúrát létrehozzanak.....a mai napig tehénszarból tapsztott kunyhókban laknak a semmi közepén és a pocsolyából isznak NO THX na majd akkor beszélgethetünk a bogarakról! Addig ha nem haragszol én maradok a kultúrált állat és növénytenyésztés/termesztés nyújtotta lehetőségeknél
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.12.22. 14:49:53
  • Tinman #364850
    Pontosan.

    Sokan fel sem fogják, hogy a szarvasmarha tenyésztés mennyire iszonyatosan nagy teher a Földnek és én is inkább ennék fűszeres szöcskét marhahús helyett (amit 5 évente ha 1x eszek), ha cserébe a fiam egy szebb és tisztább világban nőhet fel.

    Addig lehet finnyáskodni a bogár témára, míg tele a hasi ;-) Tessék 2-3 napig semmit nem enni, aztán beszélgessünk az ételekről... a szomszéd macskája is kezd vállalható opció lenni.

  • Tinman #364849
    Az állóképessége brutális, így az egészsége is kicsattanó. Viszont túltolta. Semmit nem jó túltolni, de mivel rájött, hogy neki ehhez őstehetsége van, így addig ütötte a vasat amíg bírta. Jól tette. Idehaza ritka az olyan ember, aki ne szeretettel és tisztelettel gondolna rá, mert nem csak kiváló sportoló, de remek ember is. Amikor majd végleg kiszáll a buliból, hamar visszahízza az elégedett kalóriákat ne aggódj.
  • Tinman #364848
    Kimaradt a harc a kardfogú tigrissel, meg az n+1 betegség, amihez lövésük se volt, köztük olyan bagatellekkel, mint foggyulladás miatt heteken belül szepszisben elhunyni. :-(
  • RelakS
    #364847
    Itt az ideje elkezdeni élesztőgombát nemesíteni, és abból előállítani az élelmiszer szükségleteinket? :D

    Aki nem értené, olvasson Isaac Asimov regényeket!
  • Tikal #364846
    Battlefield V
  • Renegade
    #364845
  • toza #364844
    vegak nem esznak allati eredtut.. mezet sem..

    dea novenyek nem allati tragyabol nonek e ki e?!

    mutragya :(


    Utoljára szerkesztette: toza, 2018.12.22. 11:14:16
  • mcmoha
    #364843
  • BenedekFeco
    #364842