161
Honlapot szeretnénk
  • Max7
    #120


    Köszönjük, hogy emgosztottad velünk az örömöd!

  • laliking
    #119
    rég jártam erre, de most visszaolvasgatok :)
    sajna a nyáron kénytelen voltam hanyagolni html-php-t...
    viszont lassan szeretnék csinálni egy oldalt. a design már megvan. :)
  • Max7
    #118


    nagyon ügyes rájöttél hogy belehet regezni olyan usert hogy www0 meg www1 stb stb

    ezen mennyit gondolkoztál? inkább valami normálisat alkotnál mint ilyeneken töröd a fejed!

  • sgblake06
    #117
    Nesze minden Webmesternek!
    http://www0.atw.hu/ - letöröltem és feltettem egy saját kezdőlapot.
    http://free.x3.hu/nortx/index.html
    Itt úgy döntöttem kitörlöm az E-Book okat (bocsi). Na csá!
  • suliwrc
    #116
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre volna szükségem.

    Nemrég kezdtem el honlapot csinálni, a tánccsoportomnak csak úgy hobbiból.
    Szerintem egész jó lesz, de sajnos egy résznél elkadatam.

    Nagy igény volna egy állandó kép galériára, ahol megnézhetőek, lennének a képek a fellépéseinkről.

    De nem szeretnék gagyi és rosszul müködőt csinálni. Ráadásul eléggé sok kép van tehát az egyenkénti linkezés eléggé sok időt venne igénybe.
    Gondolom ez felesleges is.

    Kaptam már tippet, hogy a Coopermine program az erre jó, ezt megszereztem. Csak az a baj hogy nem tudom használni. Ha ebben tudnátok nekem segíteni az jó lenne. De persze az is jó ha valami mást ajánlotok.Ami mondjuk sokkal egyszerűbb, jobb, szebb.

    Hangsúlyozom kezdő vagyok, tehát ha lehet egyszerű nyelvezetet használjatok.

    A válaszokat ide vagy a [email protected] mailre is várom.

    A segítséget előre is köszönöm.
    Süli András
  • Max7
    #115


    köszönük a reklámot de ez itt nem szokás illetve ide olyanok jönnek akik saját maguk szerkesztik meg az oldalukat!

  • Dj Faustus #113
    Vagy itt is olvashatsz erről.
  • Dj Faustus #112
    Feltöltöd = FTP klienssel felmásolod az FTP tárhelyre.
    Ezt legegyszerűbben Total Commanderben tudod megcsinálni.

    Előtte érdemes beállítani:
    1. Beállítások/Általános beállítások menűpont
    2. Működés/FTP pont
    3. Átviteli mód: Automat (újra kiválasztod)

    4. A következő fájlok másolása ASCII módban: a *.css *.inc *.php *.sql és hasonló szöveges állományok legyenek ilyen módban átvíve.

    5. Ok, Ok...

    És most jöjjön az FTP tárhely elérése:
    1. Hálózat/Új FTP-kapcsolat menűpont
    2. Kapcsolódás: Kiszolgáló vagy URL
    * Ultraweb: ftp.uw.hu
    * Freeweb: ftp.fw.hu
    * Cjb: ftp.cjb.hu
    * Extra: ftp.extra.hu
    3. Névtelen kapcsolódás: Ne legyen bejelőlve
    4. Ok. Megkérdi a felhasználónevet, majd a jelszót - megadod.
    5. Utána az F5 funkcióbillentyű segítségével felmásolod a file-okat.
  • kuks
    #111
    Hali FAUSTUS!
    Hogy érted azt hogy feltöltöd? Ennél a résznél akadtam el. A segítségeteket előre is köszönöm!
  • Dj Faustus #110
    Itt le van írva a telepítése
  • kuks
    #109
    Hi all!
    Hogy lehet fórumot csinálni, nekem megvan a phpbb, kicsomagoltam de nem tudom mit kell csinélni vele!
  • Harder
    #108
    Itt közbeszólnék kicsit. :) A phpbb-nél lényegesen jobb a szintén ingyenes SMF (Simple Machine Forum), amihez megtalálsz a http://www.simplemachines.org/ címen. Magyarosítható (van is fordítás), gyorsabb, biztonságosabb és többet tud.
  • Dj Faustus #107
    Olvasd el a manual-ját/leírását/readme-jét... ;)
    Általában a következő metódus szerint kell telepíteni:
    1. Letöltöd
    2. Kicsomagolod
    3. Feltöltöd
    4. Jogosultságokat beállítasz/konfigurációs állományokat átírsz/webes felületen telepítesz
    5. Használod

    Ezt a fórummotrot szokták javasolni... Telepítése itt tanulmányozható, itt letölthető.
  • kuks
    #106
    Hali!
    Leszedtem de nem tudom hogy kell használni. Hova kell beilleszteni?
  • Dj Faustus #105
    Egyszer
    Kétszer
    No meg itt is széthézhetsz
  • kuks
    #104
    Hali!
    Honnan lehet letölteni ingyen fórumot (program) és hogyan lehet beépíteni a saját weblapomra?
  • Max7
    #103
    kiegészítem a tutorial.hu oldalal ahol elég sok érdekeséget találsz!

    és kérnék mindenkit hogy egyébb ilyen dolgokkal ne ide irjon hanem a következő topikba: Html, Css, Php help
  • Dj Faustus #102
    Javascript helyett - ami egyrészt nem annyira biztonságos, márészt nem lehet vele felhasználókat regisztrálni - használj szerveroldali szkriptnyelvet: például PHP-t.
    Itt, és itt tudsz szemezgetni a felhasználóbeléptető és regisztráló szkriptek között.
  • arsene
    #101
    ezen a címen rengeteg JS-et találsz

    http://javascript.internet.com/

    .::arsene::.
  • kuks
    #100
    Hali!
    Lenne egy kérdésem: most csinálok egy honlapot és le szeretném védeni jelszóval, és lehessen rá regisztrálni és bejelentkezni is. A segítséget előre is köszönöm!
  • laliking
    #99
    rock forever :D
  • Max7
    #98
    akkor megse nézem még 1x
  • Flamaster #97
    Nálam müködik.
    Monika Kruse le is jött gond nélkül.
    Rosszul van irva a weboldal cime.
    Kimaradt az "n" betű.
    www.technomusic.atw.hu
  • Max7
    #96
    nem regisztrált oldal!
  • amdopteron
    #95
    Csá nagyon megköszöném ha vki segitene még most kezdtem egy honalpot csinálni már lkész lenne ha amit feltöltötem zenét le lehetne szedni!:(de nem lehet vagyis csak annyi hogy mikor szedné lefele vkii akkor html.t akkar szedni:(ez szomoru amugy www.techomusic.atw.hu(vagy lehet hogy atw be csináltam az a baj)nem tom segitsetek nagyon szépen kérek vkit segitsen!!!!!!!!!!!plssssvagy ide vagy [email protected]
  • Dj Faustus #94
    Ha abszolult kezdő vagy: Gportal (az elkészűlt lap minősége - szakmai szempontból - eléggé érdekes lesz)
    Ha abszolult kezdő vagy, de magad akarod megoldani: tölts le ingyenes CMS-t, tartalomkezelő rendszert (Drupal, Joomla, PHP-Nuke, Xaraya, e107). Ennek a hsználatához szükséged lesz PHP-t és MySQL-t is kezelni képes webtárhelyre.
    Ha ennél jobbat akarsz: szerezz be egy grafikus webszerkesztőt (NVU? Frontpage, Dreamweaver, stb), és csináld meg azzal.
    Ha tényleg profin akarod csinálni: (X)HTML, CSS, Javascript, PHP nyelvek begyakorlása. Ez utóbbi viszont sok időbe telik.
  • Vorpal
    #93
    jah egy pár hónap intenziv tanulása ezeknek a dolgoknak meg is teszi.
  • Max7
    #92
    tanuld meg a html és a php alapokat
  • czitro
    #91
    weboldal akarok csinálni mit ajánlotok
  • laliking
    #90
    hy, már megint én. szeretnék csinálni egy oldalt hülyeségből (php)
    Ami annyiból állna hogy vagn egy főoldal, benne 3 menüpont 1 bejelenntkezés egy regisztráció és egy top10. Az oldalnak annyi lenne az értelme hogy0ról indulva mindig 1-et lépne föl egy szám kattintásonként. szal új regén 0 ha megnyomja a mehet gombot akkor 2 aztán 3 és így tovább. Az a lényeg hogy kinek lesz a legtöbb. Amit be is ír a top 10be.
    A design már megvan. Valaki segítene nekem megolndani ezt a dolgot. mert nem nagyon értek a php-hoz. igaz már olvasgatok egy könyvet :)
    Szal ami kéne
    login.php
    regist.php
    top10.php
    remélem tudtok segíteni, mert szerintem nem lenne egy nagy prog. csak nemtom hogykéne. :)
  • lexor
    #89
    Nem akarok itt ingyen reklámot csinálni de tényleg minek szenvedni az ingyenes szolgáltatókkal? Amikor évi 5900 Ft ért kapsz 600mb tárhelyet, ingyen .info domain nevet,cpanelt,korlátlan emailt,aldomaint, php,mysql adatbázist,fantastico telepített ami azt jelenti hogy előre installált script eket 2 perc alatt lehet telepíteni, mint pl. tartalomkezelőket,fórumot stb...Pénz visszafizetési garanciát kapsz ha nem vagy elégedett visszakapod befizettett összeget!A demo verziók kipróbálhatók a weboldalon.Én e mellett szavazok.http://www.pontkom.com
  • Max7
    #88
    bocseeee nem abban a topikban hanem ebben van szó a musicról:

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1068892391
  • Max7
    #87
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1043617395 <---- itt pont eről van szó!

    ezt a topikot meg csukja má be valamleiyk okos mod!
  • laliking
    #86
    már meg van :) most abban segítsetek hogy milyen scriptel lehet zenét lejátszani a honlapon.
  • laliking
    #85
  • laliking
    #84
    <div class="info">
    <div class="infoSection">Calendar</div>
    {calendar}
    <div class="infoSection">{lang_archives}</div>
    {archives}
    <div class="infoSection">{lang_links}</div>
    {links}
    <div class="infoSection">{lang_administration}</div>
    <a href="?login=1">{lang_login}</a><br/>
    </div>
    Látogatók száma:<div class="infoSection">{counter}</div>
    </div>

    Letöltöttem a netröl egy relatív egyszerű blogmotort.
    Ez a kód a menü lenne jobb oldalon. beleszírtam a számlálót ami alapban nevm volt benne és most nemtom hogy miért nem a menübe és miért az oldal tartalmi részébe rakja. Meg tudná nekem mondani hogy mi a baj vele? Elősször arra gondoltam hogy rossza számláónak a kódja amit csináltam. De az nem lehet mert müxik csak rosz helyen van.
  • sufnituning
    #83
    Fizetsz x összeget és kapsz 50mb tárhelyet, amire azt raksz amit akarsz max. 50mb! Ennyi, nincs hányszor nyitsz oldalt stb. ide a letölthető fájlok, nameg az oldal való!!!!
  • phaetonboy
    #82
    Sziasztok!
    Lehet, h. nem idevág, de ha a tárhelyszolgáltató azt írja, h. 50 Mbyte-ot kínál egy hónapra x Ft-ért, akkor az azt jelenti, hogy: 1.Én 50MB anyagot rakhatok fel, amit korlátlan látogató letölthet? 2.Vagy, ha nekem van egy 5MB méretű oldalam, akkor azt 10-szer lehet megnyitni? Bocs a hülye kérdésért de tisztán akarom látni az egészet!
  • Dj Faustus #81
    90 blogmotorból már csak tudsz választani...
  • laliking
    #80
    hy, már megint én és a kis piti problémáim :) Az lenne a gondom. hogy nemtudk saját blogmotort csinálni php-ban. olvastam jó pár leírást de egyik sem sikerült olyan jól. szal a kérés az lenne ha nem gond valaki összedobhatna egy alap motort amit majd később lehet designelni. Olyan kéne ahol jobb oldalt van a tartalom jegyzék ls bal oldalt meg tartalom :) Bocs ha nagyon pofátlan voltam!