68
Melyiket érdemes venni?
  • Inquisitor
    #68
    Nekem meg XP alatt nem megy SEMMI normálisan (HL, CS, UT!!! a Q3 fel se megy!), pedig nem is Radeon van a munkahelyi gépekben ...
  • TheZsenyka
    #67
    Nvidia cuccal nem jön elő a probléma... köszi a tippet, megnéztem... ha lekapcsolom a hardware T/L-t akkor "jól megy"... :) Jó fejek...
  • Borg
    #66
    Szinte semmivel. 250/250 és 275/275 között ha 4-5FPS van. És ez is csak a ram sebesség miatt, GPU észre sem vehető.
  • Balko
    #65
    Hello!

    Mennyivel rosszabb az le verzió mint a sima 8500 sokkal kissebb a teljesíménye játékokban?
  • Borg
    #64
    www.rage3d.com
    forum
    radon 8500 technical topic

    van ott egy topic ez alatt, aminek pont ez a témája. (azt nemtom mit irnak)
  • BOOT
    #63
    Ne siránkozz.Én is ezzel kínlódom.
    De legalább az uninstalja baró a gamenak.:(
  • TheZsenyka
    #62
    Tökömbe, lehet hogy mégis kidobom a 8500-ast...
  • TheZsenyka
    #61
    Vége a bugmentességnek :)

    ATI RADEON 8500

    Nagy gáz van... akár XP alatt nyomulok akár ME alatt (legújabb driver-ekkel) a Die Hard (Nakatomi Plaza) game nem megy jól. Minden halálosan pöpec és ultrarulez de az emberek jobb lába (szemből a bal, de tökmindegy) hiányzik, egészen pontosan el van csúszva fél kilométerrel és hosszú egyenes vonalak lógnak be a pályába emiatt... Plíííz tud valaki megoldást???
  • Inquisitor
    #60
    Márhogy a Powermagic R8500 ...
  • Inquisitor
    #59
    A nem ATI gyártmányú kártyák (állítólag) nem zöld nyákon hanem valami idióta bordóra vannak szerelve. Kb. mint az MSI alaplapok, videókártyaák vagy a GUS hangkártya.
  • Borg
    #58
    Pontosan, az én SAPPHIRETECHem is ilyen, csak még annyira sem vették a fáradtságok hogy átragasszák a matricát:)
    Amúgy azt mondják, hogy ez csak az elsö sorozatokkal volt igy, az újabb, most megjelenök már nem ATI kártyák..
  • Anee
    #57
    ATi matricára ragasztottak egy PowerMagic levonót. Ennyi a különbség...Full ATi design még nem is gyengébb semmivel se mint a Build by ATi-k
  • netrunner
    #56
    én 42ért vettem és 250mhz-s.. (a mistral -ban vettem)
  • Borg
    #55
    Amit 42ért adnak R8500LE az nem 250es, hanem 230as vigyázz! Utánakérdeztem..
  • Vucli
    #54
    Hát ez az én is ezt kérdem, gyanus az a ti4400 68000+fáért
  • netrunner
    #53
    miért az innovision kártyákon mit spóroltak ki?

    Inquisitor: én már azt hiszem maradok egy ideig a 64 megás 8500-asomnál.
    Legközelebb már 256 megás videókártyát veszek.. :)
  • Vucli
    #52
    A powermagic kártyák tényleg elég olcsók , már gyanusan is , akkár az nvidiánál az innovision kártyák, kiváncsi lennék hogy ezeken a kártyákon mit spóroltak ki?
  • Inquisitor
    #51
    48.000+áfa a Demo-nál a Powermagic R8500LE 128MB.
    Kellhet még a 128MB az Unreal II, a Doom3 vagy az Oblivion Lost szerű játékokhoz!
    (Gy.K. Bazinagy ÉS kidolgozott ÉS többrétegű textura hegyek!)
  • netrunner
    #50
    1 Én láttam 150e -ért gef3-ast még amikor újonnan jöttek be. (bocs, félreírtam, az még csak nem is ti500-as volt)
    2 Nem is a fórumon lévőkről beszéltem, hanem általánosságban azokról, akik megalapozatlanul fikázzák az ATI-t.
    3 Ati Radeon 8500LE 64DDR DVI+TV/Out 42e+fa (az eltérés a retail verzótól kemény 25mhz!)
  • Borg
    #49
    Hát ha igy gondolod akko neked meg csőlátásod van.
    ne akard már azt mondani, hogy nvidia drivereivel is annyi gond van mint radeonéval, mert ezt mindenki tudja hogy nem igy van..
    De ennek ellenére nekem is radeon van, szal nem a levegöbe beszélek.
  • Vucli
    #48
    "én is kicsit ideges lennék, ha kifizettem volna 150e forintost egy ti500-ért, majd rá néhány hónapra kihoznak egy kártyát, 50e-ért"
    Ugye ezt nem gondolod komolyan:
    1.Ti500 soha nem volt 150 000
    2.nem halottam senkitől még itt a fórumokon hogy ti500-ast vett
    3.ATI RADEON 8500 128MB DDR TV-OUT DOBOZOS 76.000+fa
    ABIT GEFORCE4 TI4400 128MB TV-OUT 76.900+fa
    www.demostudio.hu
    Azért nem kéne...
  • vrob98
    #47
    Nem sok forumot nezegethetsz ha azt gondolod hogy tobb az Ati problema...
  • netrunner
    #46
    akkor így jártunk... :)
    Mindenesetre majd meglátjuk, ha kijönnek azok a bizonyos játékok. Addig sokmindent lehet mondani...

    Én egyébként a dologgal kapcsolatban annyit olvastam, hogy a 8500-asokat még nem sikerült doom3 alatt a gef3 teljesítményére hozni (az eltérés kb.10%). Az ok szerintem egyszerű: ezek a kártyák szinte csak most jöttek be, JC meg világ életében csak nVidida termékekkel dolgozott, így elkél egy kis optimalizálás, hiszen már nagyon sok emberenk van 8500-asa, nem hiszem, hoyg megtehetik, hoyg "csak úgy" megfeledkeznek róluk.

    A másik fele a 8500 lehuzásával kapcsolatos híreknek meg szerintem igen egyszerű: én is kicsit ideges lennék, ha kifizettem volna 150e forintost egy ti500-ért, majd rá néhány hónapra kihoznak egy kártyát, 50e-ért ami kis húzással még ott is hagyja, mind teljesítményben, mind képminősígben... :)

    Az pedig, hogy azért megvannak a 100e forintos különbségnek a kisebb(-nagyobb) hátulütői, mint azt már egy korábbi hozzászólásomban említettem, az nem mind az ati hibájának tudható be. Ráadásul, az ati kártyák elterjedése szvsz komoly pozitív hatással lehet a majdan kijövő játékokra, és nem csak azért mert talán sikerül jobb drivereket összehozniuk, hanem azért mert esetleg már a játékgyártók sem csak a tesztelés végső fázisában nézik meg, hogy vajon megy e atival is?
  • Pheel
    #45
    A Gef 3-ra azért születtek dolgok keményen. És nem emléxem rosszul: A 8500-ről beszélt.
  • Anee
    #43
    az a GF3 volt az én emlékezetem szerint mivel ceffffettülszar a vertex shadere.....
    meg azért még a GF4eknél is többet tud...csak speedbe lasabb
  • TheZsenyka
    #42
    És nem csak a passziánsz-al nyomulok...
  • TheZsenyka
    #41
    Nekem eddig minden progi bugmentesen rongyolt XP alatt...
  • Pheel
    #40
    Én még arra is emléxem, mikor Carmack azt mondta, hogy a 8500-as hardveresen van elcseszve, így különösebben nem fognak rá fejleszteni, mert nem éri meg a belefeccölt időt. :)
  • Inquisitor
    #39
    Erre gondolsz:

    http://members.rogers.com/ican-compute/6071_wxp.zip

    http://www.dcn.ryerson.ca/~cnogueir/6071_w2K.zip

  • Borg
    #38
    Amúgy a következő 8500 driverrevizióra meg megint 15%os teljesitmény növekedés igérgetnek...
  • Borg
    #37
    Hát CSben nekem ha max+-10FPSt változik 1 és 7 szint között..

    Amúgy PHEEL igazad van, nVidiákkal nem kell szivni ennyit, radeonokkal jóval több a gond, csak be kell nézni pl rage3d fórumára, hogy lássa az ember hogy nem egyvalakinek vannak gondjai vele..
    DE ennek ellenére sem tartom valószinünek hogy visszatérek Nvidiához (mégha meg is fordul a fejemben néha) mert összeségében jobb a kártya mint egy Ti4200, és John Carmack (Q3) meg azt mondta hogy szerinte jó driverekkel a 4600asnál is akár 30%al gyorsabb lehet majd a 8500 az új játékokban. Itt a hangsúly, AZ ÚJ JÁTÉKOKBAN. Mert bizony a régebbiekben harmat gyenge..
  • netrunner
    #36
    Nem, a truform sajnos többet befolyásol. (szerintem)
    Az egyik nemhivatalos truform tesztnél láttam, ahol real-time -ban lehetett állítani a truform erősségén, kb.400 fps-ről (ez truform nélküli) kb.300-ra leesett amikor már 2 vagy 3 volt (nem emlékszem) a truform mélysége. :(
  • netrunner
    #35
    a geforce-ok sem bugmentesek.
    Mellesleg, ha mindenkinek olyan "katasztrófális" problémái lennének az r8500-akkal akkor senki nem venne.
    Nekem pl. nem sok gondom akadt eddig vele.
    Persze én nem is méregetem össze a teljesítményét más konkurrens kártyákkal, én csak a régi radeon 32sdr-hez viszonyítva nézem, és ahhoz képest nagyon jó gyors, és a minősége is király. :)
  • Pheel
    #34
    Ezt mondom már mióta! Az nVidia termékekkel miért nem kell ennyit szopni. Tudom, én vagyok a negatív...
  • Anee
    #33
    jó először kellene szereznem egy olyan kártyát/folyamatban/...utánna nekiesek
  • Borg
    #32
    Ne szójj már e bazz, 2 hónapja megvan már majdnem a retkes kártya, azóta szenvedek a tweakerekkel.
    De ha r8500on kihozol stabil 99FPSt, akkor neked lesz igazad!
  • Anee
    #31
    akkor tedd vissza ha ez a rohadt cs miatt baszkódsz:-)
    Egy picit el kellene merülni a tweakerekben s meglenne oldva a problémád....szándék kellene
    Én is fogtam s rászántam 2 órát amikor ilyen bajaim voltak.....
  • Borg
    #30
    tévedsz, GTS stabil 99FPS (vagyis cs nem ir ki többet), alá nem megy.
    Amúgy 7/3 truform. De ez max 4-5FPS-t befolyásol.
  • netrunner
    #28
    Ha a truform be van kapcsolva...
    Egyébént nálam sem megy 70fps fölé (de alá se nagyon)
  • Borg
    #27
    nade báz, GTS is 99FPSt tolt, akkor nemár 75FPS legyen...