89
Sound Blaster Audigy Vs. Windows XP.
  • Regalis
    #89
    Sziasztok!

    Bocs ha rossz helyre írok!

    Van nekem egy Sound Blaster Audigy Platinum eX hangkártyám!

    Egy kábel kellene nekem ami összeköti a külső vezérlőt és a kártyáját!

    Az alábbi linken megtekinthető! A kisebbik kártyán a nagyobbik csatlakozóhoz kellene a kábel!

    http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitogep_alkatresz_kiegeszito/hangkartya/sound_blaster_audigy_platinum_ex_0090_5_1_188376124.html

    Természetesen megvenném a kábelt!

    Ha tud valaki segíteni, kérném hogy erre az emailcímre írjon! E-MAIL: [email protected]

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • GyaxyBoy
    #88
    Érdeklődnék, kinek van Audigy1 es karija és Vistat esetleg Sevent használ és mükszik az 5.1 hangfal rendszere rajta!
    Nekem nem akarja csak test nél működtetni a SW-t + Centert és a Reareket! :(

    XP alatt a gyári CDn telepített Surround mixerrel simán aktiválni tudom, de ide nem engedi, hogy azt feltegyem! :(

    Nagyon fontos lenne!

    Privit is küldhettek! :) Az jobb lenne!


    Köszi
  • GyaxyBoy
    #87
    Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, kinek van Audigy1 es karija és Vistat esetleg Sevent használ és mükszik az 5.1 hangfal rendszere rajta!
    Nekem nem akarja csak test nél működtetni a SW-t + Centert és a Reareket! :(

    XP alatt a gyári CDn telepített Surround mixerrel simán aktiválni tudom, de ide nem engedi, hogy azt feltegyem! :(

    Nagyon fontos lenne!

    Privit is küldhettek! :) Az jobb lenne!


    Köszi
  • rtomo
    #86
    üdv midnkeinek!
    melyik boltba lehet audigy 4 oem-et venni bp-en?
    (google és az árkeresők is zsákutcákat mutattak..)
  • grebber
    #85
    Van már a hangkártyához Vistára való driver?
  • grebber
    #84
    Az mitől lehet hogy újratettem a Windows-t és a hangfal alaphelyzetben sistergő alaphangot ad???

    Eddig nem volt ilyen!
  • janos666 #83
    Most hogy így belemerültem multkor találtam egy új driver csomagot ami még az X-fik CD-jén lévő, audigyhez is használható programokat is felpakolja mindenféle audigyhez 1-től 4-ig.
    Creative_youppax232sp2.zip - 389Mb - driver + minden creative hangkártya hangoló szoftver (THX, EAX konzol, stb...)
    YouP-PAX-Fiv2.36.rar - 38Mb - egy újabb X-fi driveren alapuló driver update az előző csomaghoz

    Nah, ha ezeket felcuccolod tuti minden meglesz amit akarhatsz otthonra egy hangkártyához.
  • MattH
    #82
    Köszi a CDt már sikerült megoldanom a problémát.
    Az számomra nagyon furcsa, hogy a telepítés után egyik program sem akart elindulni.
    Mindegyik egy hibaüzenettel kilépett.
    Akkor frissítettem a drivereket és aztán már ment minden.
  • janos666 #81
    Hát azt nem tudok adni, de ha megfelelnek az Audigy 4 Pro cuccai olyan CD-t tudok neked linkelni HTTP-ről. Majdnem ugyanaz, van aki direkt ezt teszi fel au1/2-höz mert állítólag szebben is szól vele. Ami neked kell, gondolom THX, EAX, stb. konzol mind bennevan...
    Audigy 4 Pro ISO by YouPax
  • MattH
    #80
    Hi!

    Kaptam egy Creative Audigy 2 ZS kátyát, de sajna nem volt hozzá telepítő CD.
    Tudna vki nekem másolni egy ilyen CD-t?? A kártya szépen szól, de nem minden drivert lehet felrakni a netről frissítve.
    Előre is köszönöm...)))

    Bye

  • VTomi75
    #79
    Nem biztos, hogy feltétlenül vadonatújat kell venni hangkártyából, ez nem az a gyakran tönkrevágódó hardverelem. Én például nemrég vettem egy Audigy2-est 5000 Ft-ért és minden tökéletes vele.
  • janos666 #78
    Ma felhívott egy főnök féle közvetlenül a nagykerből és elnézést kért hogy el akartak nekem adni Audigy 4 OEM néven és áron egy Audigy SE kártyát, és biztosított róla hogy (bészélt a bolt tulajával is) pár napon belül kapok egy zacskót amiben tényleg egy Audigy 4 OEM kártya lesz. Innentől már inkább nem állok neki variálni, lesz egy Audigy 4 OEM...
    Állítólag csak az áruvételezésnél basztak el valamit, de ez nem magyarázat arra hogy a zacskóban a driver CD-re meg Audigy 4 volt nyomtatva, tehát mégiscsak ki volt bontva a zacskója is még a nagykerben... Na mindegy, szerencse hogy annyit értek hozzá hogy nem hoztam haza...
  • TheZsenyka
    #77
    Vegyé' ikszfit.
  • janos666 #76
    A tököm kezd kilenni ezekkel a hangkártyákkal.
    Meghalt az szemétre valónak termett Audigy SE kártyám, rendeltem helyette egy Audigy 4 OEM-et (tudom hogy nem igazi Au4 panel nélkül, sokkal inkább Au2 value, de nekem az is jó, lényeg hogy hardveresen tudja az EAX-ot, ne csak emulálja mint az Au SE, akkora fasza hangcuccom nincs hogy az a kis minőség eltérés számítson). Ma lehoztaák, bementem a boltba, elémrakták a zacskót, kihúzták én meg csak lestem. Volt benne egy Audigy 4 feliratú CD, meg egy Audigy SE nyákra (olyannyira hogy a nyomtattott felirat szerint a modellszám is megegyezik és nem Audigy 4 van ráírva a vége felé ahogy elvileg illene, hanem simán Audigy mint az SE-re is...). Megnézte az eladó is, a kérésemre levett a polcról egy Audigy SE-t is, megzétük, első átfutásra még a chpiset is tök ugyanaz rajta, a modellszám is megegyezik, ez egy Audigy SE... Berakja egy gépbe, berakja az Audigy 4 feliratú CD-t és lás csodát, feltelpül, kiírja az eszközkezelőben hogy Audigy 4, hát ne basszanak már meg. Odahívta egy másik kollégáját, az is nézi, azt mondja ő is látott már Audigy 4 OEM-et és Audigy SE-t is képen is meg élőben is, de ilyen párosítást még nem. Felhívták a nagykert, azt mondták márpedig ez Audigy 4 OEM. Valahol igazság is kell hogy legyen benne hogy nem csak a zacskóban cserélte ki valaki, mert az összes Audigy ugyanazt a drivert használja, az SE-t és Valuet leszámítva (mert ezek szoftveresen emulálnak pár dolgot)
    Most jobhíjján azt mondta nem kell megvennem, rendelhetek helyette valami mást.
    Nade mit? Audigy 2 Zs-ről meggyőztem magam pár napja hogy nem kell, most meg vegym meg, akkor így még a placebó stílusú elégedettség se lehet meg...
    Sima Audigy 2-t lehet még kapni itthon?
  • lgjc
    #75
    Nekem azért tetszik ,csak azért lenne fontos, hogy a kártya front-os dugaszába a hallgató front-os, és ne center része kerüljön

    Nincs erre vmi program , ami külön külön teszteli a hszórókat, úgy hogy hangokat bocsájt ki és így le tudom ellenőrizné hogy jó hyelyre van e bedugva
  • janos666 #74
    Bocs, javítva:
    Ez ilyen, fejhalgatótól ne várj...
  • janos666 #73
    Ez ilyen, hangszórótól ne várj igazi térhatást, ott általában pont ennyiból áll a térhatás hogy nem tudod megmondani hogy előlről vagy hátulról, csak azt hogy nem simán oldalról szól mint sima stereóban...
  • lgjc
    #72
    akármilyen sorrendbe Dugdosom szól csak nem tudom hogy előrőlv agy hátulról, mert dvd-n néztem és eléggé botfülem van
  • lgjc
    #71
    feket=center
    szürke=rear
    front=fehét

    Próbáltam a kártya színei alpján ,de szürkét nem találtam
  • CSOCSO
    #70
    milyen szinuek a dugok?
  • lgjc
    #69

    Audigy 4-es kártyáról van szó
  • lgjc
    #68

    Üdv
    megmondaná valaki hogy a kártyán hova kell bedugni a 5.1 -es fülest, mert csak -1 -2 -3 , kijelzéseket találtam ( a front rear center helyett) és buta vagyok hozzá mint a föld

    Köszönöm
  • Mersant
    #67
    hát örülünk hogy segíthettünk a döntésedben
  • janos666 #66
    Nah, kb annyi idő további olvasgatás után mint ameddig az előbb gépeltem most el is döntöttem hogy nem ér annyit a 2 Zs, mint a 4 OEM, ha jobb is picit ami kétséges akkor is arra most még +10000ret kéne perkálnom, a 4-re meg csak 3000-ret kell ráfizetnem. Inkább jobbra költöm azt a 7000-et ami amúgy se érné meg. Az au2 zs azért drága mert régen csúcskategória volt, ma se olcsó egy 6800GT VGA, pedig itt az olcsóbb és picit gyorsabb középkategóriás 7600GT...
  • janos666 #65
    Ohh, valami okos ember aki behatóbban ért a Creative kártyákhoz az segítsen már rajtam. Volt egy szar Audigy SE-m ami leégett, és most valami normálisat akarok intézni helyette (volt még rá garancia, ráfizetek...)
    Olyan kártya kéne ami a lehető legjobb Creative nyáktákolmány, de nincs hozzá előlapi panel meg ilyen távirányítós buziságok hogy 2X annyiba kerüljön amit úgyse használnék semmire.
    Ezzel ugye az X-fi sorozat kilőve, mert az Xtrem music se épp olcsó, bár még fizethető lenne, viszont nincs rajta X-ram, csak az előlapi paneles Fatalitin, az meg ugye nekem nem kell... (meg már kurva drága is)
    MEgörültem hogy egész jó árban van az Audigy 4 OME és azt mondtam olyat jó lesz helyette (bár a garanciázás miatt még vagy 1 hetem van eldönteni), de most kicsit ráolvastam a témára és láttam hogy az Audigy 4 OEM csak egy szoftveresen feljavított Audigy 2 Value. Tehát a 4-es sorozatból sincs igazi funkcionális kártya amihez nem járna előlapi panel ami ne drágítaná túl (akkor már inkább vennék még 1-2 ezerrel többért X-fi Extrem musicot mintsem au4-et külső panellal). Ezután lenne még alternatíva az Audigy 2 Zs, merthát ugye hardveresen is jobb mint az Audigy 2 Value (több cucc van rajta, látszik hogy több anyagot nyomtak bele, nem spóroltak úgy -aranyozott csatik) nincs előlapi panel, stb. Viszont a Creative.com az Au 4-eknél reklámozza hogy kevesebb CPU-t játék alatt, nameg az Au2 ZS gári driverrel EAX3-as (updatevel 4-es), az Au4 meg EAX4-es. KI tudja hogy magával a hardverrel csináltak-e valamit Au2 Valuehez képes mikor Au4 OEM-ként adják el hogy tényleg jobban vigye a játékokat. Illetve ez igaz drivereknél is, hisz ha marketingcélból így akarja a cég akkor úgy írják meg a drivert hogy ha Au4 OEM-et lát ami hardveresen akár gyengébb mint az Au2 Zs akkor is az előbbi fog szebben muzsikálni és kevesebb CPU-t enni. Nameg nem igaz hogy semmi nem változott Au2 valuehez képest, mert más a jel-zaj viszony ism az meg ha ugyanazt a nyákot használják anyagi spórlásból, de a leglényegesebb chipek, mint a DAC, ADC (vagy mi :D) és azok amik a kódolást kezelik ki lettek cserélve akkor mégis az U4 a jobb hardver.

    Összegezve: Játékokhoz, Mp3-khoz és AC3-as filmekhez a drágább, de picit hardveresen is izmosabb(nak tűnő) Audigy 2 Zs, vagy a szoftverensen alaposabban is megtámogatott és olcsóbb Audigy 4 OEM?
  • vg
    #64
    7.1, tök jó lenne, ha a hivatalos oldalon olvasnád a termék leírását...
  • tomiee85
    #63
    audigy 2 zs az 5.1 vagy 7.1?? mert 2 helyen két féle leírást láttam róla...
    lehet az hogy 11e ért (áfával) hozzájutok valahol?? vagy a elirás??
    link: http://www.argep.hu/product_321968.html
  • tomiee85
    #62
    ja és nekem sztereo rendszerhez kellene....nem sok.1 hez.....
  • tomiee85
    #61
    és ez annyival jobb mint a négy???
  • CSOCSO
    #60
    ja zs2
  • tomiee85
    #59
    aha..köszi...és kimenetekben mi a különbség??
    minél jobb digit kimenet kéne hogy ne romoljon a minöség....az erösítö jó lesz majd az rendberakja a dolgokat a hangkártyától azt várom hogy minimális romlással eljuttatja az erösítömbe (HK lesz)
    akkor 2zs?
  • janos666 #58
    Az Audigy 4 sima (nem a pro amihez külön előlapi panel jár, hanem a szólókártyás dobozos/zacskós) olcsóbb 5000-el mint az Audigy 2 Zs, márcsak ilyenek miatt is mert a 2zs-n aranyozott és nem műanyag dugók vannak, több rajtuk a felforrasztott eszköz ami ránézésre jobb minőséget ígér, de a 4 meg újabb. Vagyis ne így mérlegelj, hogy "elég lesz egy 2zs is", mert drágábbnak tuti drágább és talán minőségre jobb is a 2zs mint a 4.
  • CSOCSO
    #57
    legfobb kulonbseget a jatekokban venned eszre.... zenere teljesen jo a 2zs ne ezen agyalj hanem hogy fasza hifit vegyel!!
  • tomiee85
    #56
    ÉS a A4 és a A2ZS közüll melyik a jobb melyiket válasszam...
    Jó lenne digit kimenet (gondolom van mindkettönek ...)
    Melyik éri meg jobban?
  • CSOCSO
    #55
    mp3 ra eleg a 2zs is!!
  • tomiee85
    #54
    egy durvább (min 160e forintos) hifit akarok venni és mp3 ból hallgatni zenét...milyen hangkárty lenne ideális ?? x-fi? vagy audigy 4 vagy 2 zs?
  • tomiee85
    #53
    köszi...eddig csak 28-29 körül láttam
  • janos666 #52
    Huhh, megnemmonodom hol láttam 24990-ért OEM (zacskós) X-fit, de nem is terveztem megvenni, így nem ragadt meg bennem.
  • tomiee85
    #51
    hol kapod meg enniyért?? áfával ennyi??
  • janos666 #50
    A 2 Zs drágább mint a sima 4, és a cucc is jóval több rajta (sokkal több kondi meg mittoménmi ül a nyákon), szóval lehet hogy az jobb is valamivel és nem csak az aranyozott dugaszok miatt kerül majd 5000-el többe, de szerintem vegyél 4-et, rossz nem lehet. Ha meg nagyon parázol rá akkor 24000 körül már X-Fi-t kapsz (persze OEM-et, nem amihez külön külső erősítő meg keverő van) ami tuti hogy pár évig elég lesz játékra, de maiaknak végképp tökéletes.