1528
biza kell az a mágnes
  • Kepek
    #1528
    mágnes horgászat
  • RelakS
    #1527
    Egy videóról beugrott ennek a topiknak a neve.

    Elég erős? :)


    Kicsit macera a szállítása:
  • chromester
    #1526
    köszönöm kjhun! kicsit konkrétabban kérhetem, hogy mit/mekkorát keressek?
  • kjhun
    #1525
    Klikk

    Aztán válogass a találatok közt. :D
  • chromester
    #1524
    sziasztok! Van valakinek eladó mágnese? régebben valaki ajánlott nekem, már bánom, hogy akkor nem vettem meg... mostanra a másgnesezés mestere lennék! :D szóval ha valakinek van eladó az jelezze legyen olyan szíves! előre is köszönöm!
  • Csuklósbusz
    #1523
    Költözött a weboldal, az előzőt törölték:
    http://aramlopas.blogspot.hu/
  • marsu
    #1522
    Ilyen szép színe van nálunk a gáznak!!!
  • Csuklósbusz
    #1521
    Bocs, lemaradt
    Áramlopás
  • Csuklósbusz
    #1520
    Na már azt is leírják hogy hogyan talál meg az áramkommandó illetve hogyan és hol tudjuk feljelenteni a másikat:
    http://aramlopas.webatu.com/
  • királylány13
    #1519
    Sziasztok!
    új vagyok még a témában. Nem is hittem volna, hogy van ilyen témával foglalkozó oldal míg erre rá nem leltem. Nekem is a gázóra okoz fejtörést, van egy g4 rf1 típusú órám. Tanácsot kérnék, hogy lehetne kicsit pihenésre bírni. A mágnessel már találkoztam (50*50*25) nem volt nagy sikere. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a bajomra a gyógyír!!??

    Azt nem tudjátok hogy kovkrisztián hova tűnt?? Ő pengének tűnt nekem a témában de egy jó ideje nem írt....

    segítségeteket, véleményeteket előre is köszönöm....
  • marsu
    #1518
    Új órám van, ilyen, valami ötlet???
  • georgesmatyas
    #1517
    Rohadt erős neodínium másgnesek. nem is drágák!
  • rajzadi
    #1516
    ,,nerobolbebi'' látom sokan keresitek,köztetek már énis mert régen jelentkezett. Ezek szerint utolsó mobil beszélgetésem nerobolbebivel amiben emlitette felnyomta egy ojan tag,akinek ő segített beigazolódott,és gondja lett belőle. Még az is lehet,kaptár lett a vége. Mobilja rég óta nem elérhető...stb. Jó csávó,kár érte
  • qetuol
    #1515
    rofl
  • kovi1111
    #1514
    Jó ügyvédet keresek! Ha valaki tud...
    [email protected]
  • zsimborgo
    #1513
  • georgesmatyas
    #1512
    Ezt a szakember keressétek fel erősmágnes ügyben:



    Amúgy van a kézzel pumpálható zseblámpa. Na abból van a gagyi és a jó minőségű. A jó minőségűbe van egy kb 1 cm kör átmérőjű 1-2 magas henger alakú mágnes. Az olyat kibaszott erős, kapalpácsról puszta kézzel kurva nehéz letépni. egy vödör víz+ egy 2-3 kg-os kalapácsot is simán megtart.
  • kovi1111
    #1511
    KAdri! Privát ment! Kösz!
  • Luzsó
    #1510
    Keresd őt:
    Mágnesesség megszüntetése 100% garanciával.

    [email protected]
  • zolti75
    #1509
    Sziasztok va egy kis gáz:)Átmágmesezödött a gallus200 gázórám eg nyár nem volt elég hogy veszítsen a mágnesességéből:)Rendkívül finom szemcséjű vasport fújtam rá,lepergett.ÖRÖM!de biztosra akartam menni és egy nem gagyi iránytűt közelítettem a gázóra házhoz és BAJ!Már 15-20 cm-ről kilengett !Valahogy demagnetizálni kellene,de hogy tekercs, köré váltakozó áram?Nem tudom debaj van mert már időszakos lesz a gázóracsere.Kérlek segítsetek valami ötlettel Nem igaz hogy nincs rá vmi megoldás...csak én nem tudom,Előre is köszönöm
  • actaris
    #1508
    valszeg félreértelmezted a topic lényegét...
  • olivaoil
    #1507
    Hi!

    Véletlenül rátaláltam a fórumra! 1 évvel ezelőtt kb. nagyon jól jött volna, mondjuk ha nagyon akarnám, ismét el tudnék kezdeni kutakodni a mágnesesség iránt.

    Amúgy arra kellett volna, merthogy 8 évesen egyszer anyukám elvitt bevásárolni, aztán ott találkozott egy ismerőssel, akivel leállt beszélgetni, aztán csak nem akarta abbahagyni, én meg unalmamban kitaláltam a mágneses ingát.
    Persze pofon egyszerű az alap, annyi hogy a lengő súly mágnes, aztán mind a két oldalán van szint. egy-egy mágnes, alapban olyan közelre, hogy ha valamelyik irányba egy kicsit meglendíteném, el kezdené vonzani az oldali mágnes, de minél jobban kileng az inga, egy mechanikus átvitel egyre jobban eltávolítja azt az oldali mágnest, amelyre kileng az ingamágnes, s ezzel a másik oldali meg éppen az ingamágnes felé közeledik.
    Mivel azóta már el telt kb. nyolc év, csináltam egypár tervrajzot, inkább rajznak, mint terv-rajznak. Azt hiszem az utolsó(k) a 10.-es fizikafüzetemben vannak, azok a "legértelmesebbek".
    Azt hiszem még az elején meg is próbáltam csinálni, nyomi erőtlen hűtőmágnesekkel, egy hülye milliméteres cérnával meg némi fából... vagy inkább legóból. Persze akkor is sejtettem, hogy nagyon nem így kéne, de ez volt otthon. A legjobb beállításban össze is jött annyira, hogy pár óráig ellengedezett, csak utána egyszercsak összeroskadt szegény, én meg utána már gyakorlatban feladtam.

    Szóval erre kellett volna nekem mágnes, de már azt hiszem úgyis mindegy.

    Amúgy azt hiszem az utolsó rajzba már valamilyen elektro-tekercseket is belekevertem.
    Ha küldötök szkennert, akkor feltöltöm szívesen.
  • KAdri
    #1506
    Kedves Fórumozók!

    Azoknak akiknek ez a sok "ügyeskedés" nem jön végül össze...ismerek egy nagyon jó ügyvédet, aki rajtam is segített, amikor az egyik "szolgáltató" nem gyenge kötbért akart ratam behajtani....
  • Luzsó
    #1505


    http://www.otvenentul.hu/penzugyek/54907
  • airwawes
    #1504
    És? Ott nincs net? :PP
  • horfe
    #1503
    Lebukott
  • airwawes
    #1502
    Ezt kérdeztem pár hónapja, de nincs erre felé . :(
  • xFire
    #1501
    nerobolbébi,jársz még erre?
  • airwawes
    #1500
    Mi a módszered?
  • Luzsó
    #1499
    Megyünk lopni, megyünk lopni, a Pityinger meg a Váradi.....

    Eddig is loptam a gázt, és ezután is azt fogom..
  • airwawes
    #1498
    Ez van, de most is a dolgozók létszámát emelik, nem ám a gáz árát csökkentenék..
  • Csuklósbusz
    #1497
    Teljes lakóparkot is értek gázlopáson
    http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/08/22/teljes_lakoparkot_is_ertek_gazlopason/

    A Tigáz az ellenőrzések fokozása érdekében új, korábban nem jellemző technológiákat is bevet, így például ipari endoszkópot, a Miskolci Egyetemmel közösen fejlesztett mágnesezés-ellenőrzőt vagy éppen hőkamerát − mondta Kállai László, a társaság ellenőrzési vezetője.
  • Csuklósbusz
    #1496
    Link javítva:
    http://adf.ly/26kJq
  • Csuklósbusz
    #1495
    Áramlopással kapcsolatos weboldal:
    http://aramlopas.webatu.com/
  • kigabe
    #1494
    nerobolbebi,elkelne a segítséged,ha erre jársz.
  • airwawes
    #1493
    nerobolbébi jársz még erre?
    Tudsz nekem infót a bkg4t-ről?
  • airwawes
    #1492
    A helyi "menő" gázszerelő mondta.
    Én is szkeptikus vagyok a hírrel :))
  • rajzadi
    #1491
    ,,airvaves'' Aki neked ezt mondta,annyit ért hozzá,mint nőgyógyász a kazán kovácsoláshoz.
  • airwawes
    #1490
    Sziasztok Szakik!

    Nekem is a bkg4t-re kellene valami leírás.
    Igaz, hogy belül is van plusz 1 óra, ami gombelemmel működik, és az is méri a mennyiséget?
  • Luzsó
    #1489
    Üdv!
    Bővebben írna, hogy mi is ez?
    Köszönöm.