58
Ki mivel szereti?:]]]]]]
  • Prank
    #58
    gyűjtöm őket a következő rántottára:)
  • Dzsini
    #57
    mit csinálsz a maradék fél tojással? :)
  • Prank
    #56
    három és fél tojásos rántotta, friss fehérkenyér és csemege uborka...
    egyszerű, de finom
  • Prank
    #55
    hm először toalettrántottát olvastam...
  • Braveheart
    #54
    rántotta pirospaprikával rulez!
  • Mighty
    #53
    Jó, akkor mondj valami olyan kaját, amit megeszel és keresek benne valami szálkát
  • Glpetyus
    #52
    Nem mondtam,hogy az jobb lenne:))
  • Loál János #51
    Tóráretterántotta!
  • Dzsini
    #50
    nekem rettentő sós, és tele van szerintem felesleges dolgokkal... dehát ízlések és :o) mostanában a hot madras curry-nél ritkán adom "alább" :)
  • Mighty
    #49
    Hát ízlések és pofonok...
    Menyivel jobb mondjuk egy pár szelet párizsi, amiben azt se tudod mi van?
  • Mighty
    #48
    Én csak azt írtam, hogy falusi tojás. És nekem ízlik a vegetás rántotta. A bundáskenyeret is azzal készítem.
  • Glpetyus
    #47
    Ahogy azt látom,hogy valaki sült vért fogyaszt,menthetetlenűl rosszul leszek...:(
  • Lacc
    #46
  • Lacc
    #45
    class EhesVagyok extends Tepsi

    int suto;
    string tojas;
    string paprika;
    string hagymo;
    string so;

    function sutok (string a)
    {
    local int keszvan;

    put (string a, suto)

    for (keszvan=0, keszvan != 0, keszvan++)

    return string rantotta;
    }

    function rantotta (string a, string b, string c, string d)
    {
    local string rantotta_alpha;
    rantotta = a*2 + b + c + d;
    return rantotta_alpha;
    }



    simulated event Bemegyek_konyha ()
    {
    rantotta(tojas, paprika, hagymo, so);
    log("Ossze van turva!");
    sutok(rantotta_alpha, suto);
    log("Egyed meg.");
    megesz(rantotta);
    }



    defaultproperties
    {
    tojas = 2
    paprika = 2
    hagymo = 2
    so = 1
  • shaba23 #44
    vattapráblem?
  • Glpetyus
    #43
  • shaba23 #42
    sült vért még csak simán kenyérrel ettem...olyan mint a pirított máj (szal finom)

    Én a rántottát csak lájtosan csinálom...4 tojás, mindenképpen tejjel felverve, közepes hagymadarabok üvegesen főtt császárszalonna csíkok, vagy száraz csípős parasztkolbi és ha megsült a tetejére snidling...csak friss házi kenyérrel, esetleg burgonyáskenyérrel..jah és legalább egy liter tejjel lekisérve:)
  • Glpetyus
    #41
  • Dzsini
    #40
    amúgy a sült vér tényleg nagyon finom :) bár ahogy az lent látszik én most kicsit rámentem a csípősebb ízekre...
  • shaba23 #39
    tudtok élni:)
  • Dzsini
    #38
    igen, az egész jó ha azt a buta vegetát kihagyod szerintem... ha már fűszer, akkor pirospaprika meg ilyesmik
  • shaba23 #37
    milyen falusi rántotta az, ha vegetát teszel bele???
  • Mighty
    #36
    Falun, disznóvágáskor ezt meg lehet fejelni a levágott disznó alvadt vérével, amit felkockázva megpirítunk és mehet a szokásos módon a többi alkotő elem.
  • Mighty
    #35
    Falusi!!! tojás (a supermarketekben kapható tojásnak alig van színe...), kevés tej, hogy könnyebben el lehessen keverni, aztán meg lehet szórni vegetával vagy más fűszerkeverékkel.
    Jófajta, mondjuk kolozsvári szalonnát szépen megpirítani (nyami), aztán mehet a fej hagyma. Izlés vagy hangulat szerint apróra vagy durván aprítva. Éppen hogy csak megkapatni. Pár karika szárazkolbász aztán usgyi rá a tojás. Sajtot csak ritkán teszek bele, mert az már nagyon telít. A vége előtt még rászórunk egy kevés aprított újhagyma zöldjét vagy snidlinget. A rántottát nem szabad szárazra sütni! Tálalásnál szépen meg lehet szórni borssal, paprikával. Friss kenyérrel vagy zsemlével és tejjel szoktam elfogyasztani.
    Isteni táplálék. Nem tudom megunni!


    Tükör tojás: serpenyőbe szeletelt bacon, rá 3-4 tojás, a tojásra meg mehet a reszelt sajt. Lefedni és pár percig sütni. Ezt sem szeretem szárazon, azt imádom, amikor még belül folyós a sárgája
  • Dzsini
    #34
    igen, van a hűtőpusztító változat is :o) de a kukoricás currys az nem túl erős... nekem :D
  • cSuwwi
    #33
    egyébként kóbi + a tetejére reszelt füstöltsajt :)
  • cSuwwi
    #32
    ma többet írtunk ebbe a topicba 1 óra alatt, mint 2 éve öszesen :)
  • Bandew
    #31
    hagyma+tejföl
  • CSOCSO
    #30
    amgy szereintem az ilyenek mindig ugy keszul hogy: nah mi van meg itthon amit bele lehet tenni?
  • CSOCSO
    #29
    LOAL
  • QuippeR
    #28
    a kukorica az nálam is nagyon bejön. még egy kis virslit vagy bacont kell belerakni (inkább virslit), a joghurtot meg hanyagolni.
  • Glpetyus
    #27
    Utána meg nyomás fo.ni a wc.re??:PP
  • Dzsini
    #26
    konzerv-kukorica lecsöpögtetve megszór curry fűszerekkel, megpirít egy kicsit, aztán pár csepp víz rá, letakar - párol egy pár percig. addig tojások összekever, egy kis joghurt vagy tej bele, ha túl sok volt a fehérje akkor 1 pici liszt, fűszerek, reszeltsajt esetleg - és a párolt-pirított currys kukoricára rá. jelenleg ez a kedvenc :)
  • Glpetyus
    #25
    Omlett száx,rántotta rulz!!
  • Borg
    #24
    Én ezt csak a Dexterben szerettem:) "Omlett du fromage"
  • Voltan
    #23
    Az az igazi, ha nem reszelt sajtot raksz bele, hanem darabokat. Marha jól elolvad benne, és jobban lehet érezni az ízét. A reszelt sajt kicsit "eltűnik" a rántottában.
  • CSOCSO
    #22
    inkabb tukortojasos vagyok.. ham and eggs,,, esetleg bacon and eggs
  • CSOCSO
    #21
    a kulonbseg hogy az omlettbe rax tejet...
  • QuippeR
    #20
    ez tetszik
  • mad mind
    #19
    Vajon virslit és hagymát megpirítani, a tojásba egy kávéskanál tejfől, vagy egy kis tejszín, ha elkészült pirospaprika rá.