16995
  • grebber
    #16715
    3600 mini review
  • grebber
    #16714
    E-tools Már vannak magyar árak

  • grebber
    #16713
    Gyorsabb lett az AMD Ryzen 7 3800X, mint az Intel Core i9-9900K

    Egy másik hasonló leak meg azt mondja a 3600X ott van a 9700k nyakán
  • benőmenő
    #16712
  • broman191
    #16711
    Lehet hogy olcsóbb a gyártásuk, viszont új tech, adott időn belül vissza kell hogy hozza a befektetett tőkét, valamint az általános generációs ugrásként megszokott kb. 15-20%-kal gyorsabbak lesznek a Vegáktól, így ár-teljesítményben hasonló áron nem olyan rossz üzlet. Persze az összeget nézve tényleg szájhúzós, hogy 19'-ben a középkategóriát megcélzó Pro modell AIB kiadásai is legalább 150e Ft körül indulhatnak majd...azért ez az összeg még pár évvel ezelőtt a felsőkategória aljára elég volt. Érdemi fícsör differenciálástól mentesen. Nem tudok a kis Naviért úgy lelkesedni mint a régebbi nagyobb generációs ugrást jelentő RX 480-ért, ami a start után kb. 1 hónappal, még a bányász láz előtt nagyjából az új kisebbik, Pro Navi árának a feléért hazavihető volt. Ennyire durva infláció azért nem ütött be azóta, sz4r a forint na de mégis... Az XT Navi pedig teljesítményben kitesz majd 2 db 480-t, de a régi starthoz képest is jóval magasabb áron. Igaz ezen a szinten már játékos tekintetben gördülékeny 1440p és grafikus kompromisszumokkal élvezhető 4K élményről beszélünk, amíg anno legfeljebb sima 1080p-ről volt szó. Na de egy szó mint száz, majd a piac beárazza...ha túlárazottak maradnak a kis Navik, de legalább a zöld árcédulák lefogynak tőlük egy keveset, akkor az egyik szemem jobban fog nevetni, mint a másik sírni. :)

    Bár őszintén ciki ez a felállás hogy nem létező hardveres ray tracing támogatás + a konkurens(eknek vajon nevezhető-e?) RTX-eknél magasabb árcédula. Az Nvidia legalább vette a fáradságot és elhozta a középkategóriába is az egészen gyors 1080p ray tracinget, még ha a DLSS alacsonyabb felbontást felskálázó 'csalásával' oldják is meg a 60 FPS környékét, de vitathatatlan hogy az egészen élvezhető eredmény és a szándék adott...erre a többnyire fairplay gyakorlatú AMD meg sem próbál érdemben konkurálni a megoldásukkal. Miközben a mindenkori középkategóriánál általában nem erősebb konzolos grafikus megoldásuknál adott lesz a hardveres ray tracing és ki tudja még mi más...régebben tisztább volt a kép az általános piaci gyakorlatokat tekintve: f*ck Nvidia és éljen a good guy AMD, mára nagyon elmosódott, akár kis túlzással megfordulni is látszik...

    Meg ha már masszívan tl;dr, akkor relativizáljuk egy kicsit a lemaradást. Egyelőre nincs egységes piaci ray tracing megoldás PC-s közegben - ezzel az AMD-s hozzáállással egyhamar nem is lesz - csupán az van amit az Nvidia az RTX programjával összelobbyzik. Hosszú évek gyakorlatát tekintve pedig tudjuk hogy a felülről tolt tech megoldásokra saját magától szinte a kutya sem tart igényt, ha az arcbatoló erő megszűnik...az Nvidia akármilyen works dolgai is nagyjából addig viszonylag népszerűek, amíg egy partnerprogram keretében tolják őket, egyébként szinte senkit sem érdekel. Ami hosszútávon szárnyalni tud, az a nyílt, gyártótól függetlenül jól működő megoldás. A ray tracinggel kapcsolatban mindez még gyerekcipőben jár. Ma még nem kifejezetten elavult az azt nem támogató hardver, de jövőre már egyre nagyobb lesz a nyomás a sorra megjelenő fejlett tech háttérrel rendelkező játékokkal, remélhetőleg felveszi majd a versenyt az RTX csomaggal a nagy Navikban használatos hardveres megoldás és mielőbb kiterjesztik a középkategóriára is, megágyaznak az általános ray tracing implementációs gyakorlat kialakulásának.
  • Palinko
    #16710
    Igen még most is nagyobb a tflops általában az amd kártyákon engem csak azért érdekel mert renderelésnél fontos, ha játékban úgy is van ahogy mondod, hogy kevésbé számít. Akkor lehet meg kéne várnom a vegakat váltó navit, de basszus ha a ray tracing miatt elhúzzák 2021-re nem lesz őszinte a mosolyom, ha idén ősszel kiadnák is egy év lemaradásban lennének ami még nem gáz, na de 3? Meg a mostani navi is megfelelne, csak szerintem túl lett árazva, annak ellenére hogy olcsóbb a gyártása mint a vegának ugyan annyiért adják, mi ebben a logika? Jó lenne ha 2-3 hónap múlva ez megváltozna, de az elmúlt évek tapasztalata az volt hogy inkább emelkedett az ára, igaz a bányászat már nem akkora probléma mint régen szóval most valszeg ez nem fog megtörténni, de soha nem lehet biztos az ember.
  • broman191
    #16709
    Fejlettebb architektúra, sőt magasabb órajelekkel = duplán üdvözlendő. :) A nyers számtási teljesítményben pedig ha jól emlékszem elmaradtak a zöld karik a pirosaktól akkor is, amikor verték a pirosakat, a valós használat során biztosított élmény számít, részletkérdés hogy mi van mögötte. Gamerként örömteli is ha mondjuk bányászatra sz4r lesz, játékra kiváló...
    Valamint helyesbítenék annyit, hogy ezekben a kis Navikban még nem lesz hardveres ray tracing támogatás, viszont a később érkező, vega 56-ot és 64-et váltó nagy Navikban már azt beszélik hogy lesz, ahogyan elvileg az újabb generációs konzolokban is. Kérdéses hogy PC-n mikorra szivárog le a középkategóriába. Gondolom a kis Navik megérnek még egy RT-mentes refresh kiadást, aztán esetleg 21'-ben jöhet a piros középkatos ray tracing...szóval ja, eddig nem differenciáltak túl agresszívan egy architektúrát használó különböző karik fícsöreivel, most úgy látszik szakítanak vele. A bizonyos áron számomra sem tűnnek túl vonzónak...de ha elég kompetitívek lesznek, legalább a zöld árakat letörik egy kicsit. :)

    No és amint megírtam milyen keveset tudunk még a részletekről, tegnap meg is jelent a Guru3D tech preview cikk... :)

    Tech preview: Radeon RX 5700 and 5700 XT - NAVI Unveiled @ Guru3D

    Tech preview: AMD Ryzen 3000 - 7nm ZEN2 - Ryzen 3000 @ Guru3D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.06.12. 16:51:22
  • Palinko
    #16708
    Hmm nincs értelme nézni a technikai adatokat, de a MHz-t így kiemeled? Persze érdekes az is, de szerintem a számítási teljesítmény a legérdekesebb egy GPU-nál az meg azért kicsit elmarad. Még akkor is ha a vega 64 a 2080ti meg 2080 között van valahol közelebb a ti-hez és tudjuk azért játékokon belül nem tudja ezt. Viszont abban igazad van hogy középkategóriásnak ez a 10 elég, csak kérdés, hogy adnak-e ki ebből felső kategóriát vagy sem. Mert ha ennyi volt akkor elég meh.... Se nem hozza el a 250$ os 1080 telejsítményt se nem hoz valami kiemelkedő teljesítményt és ezzel megint csak az van hogy a középkategóriában igazából a bőség zavara, annyi opciója van az embernek, hogy csak forgassa a fejét, viszont kompromisszum nélküli kártya nincs. Ha nem akarsz RTX-et meg autó árát elkölteni a 2080ti-re nincs nagyon opciód. Azért érdekelt hogy vajon lesz-e egy max CU változat ami tényleg odacsapna. Egyébként én azt hallottam ez sem teljesen RDNA architektúrás csak bizonyos elemeit használja de főként sima GCN még és majd a következő 2020 ban vagy 21-ben lesz rendes RDNA.... Csak teszem fel a kérdést ki szeretne várni addig 5 éve várunk egy normális kártyára és mindig a következő meg évek múlva jön el a megváltás... Mert ha kihoznak egy 5800 meg 5900 változatot ősszel akkor nem szóltam, akkor kurva jól néz ki ez a mostani irány, de ha tényleg 2021-ig ezek a kártyák maradnak akkor megint csak a középkategóriában lesz versenyzés, mint az elmúlt években.
  • grebber
    #16707
    Amit sokan nem hittek mégis igaz lett. Villantotta az amd a 16/32-es monsztert!

    Megérkezett a 16 magos új Ryzen processzor
  • broman191
    #16706
    Középkategóriás termékek új architektúrával, amíg a Vega 64 relatíve idejétmúlt felsőkategóriás. Valamint a régebbi GPU modellek kb. 1400-1500 MHz körül tetőztek extrémebb fogyasztást és hőm. növekedést eredményző tuning nélkül, most pedig itt ez a mókuskerekes csoda (yay?), ami gyárilag 1900 MHz felé boostol és feltételezem hogy szokás szerint még kb. 100 MHz kihozható belőle, így a 2.0 GHz is benne lehet a pakliban, különösebb szilikon lottó nyertesség vagy torka vérzik tuning nélkül. A nyers technikai adatokat nézni sok értelme nincs, főleg architektúra váltás idején, amikor a részletekről alig tudunk valamit...vagyis leginkább semmit, annyi nyert közvetetten megerősítést az AMD oldalán, hogy az Xbox "Scarlett" is az ő grafikus megoldásukat fogja használni, ami az új PC-s GPU architektúrával rokon és valamiféle hardveres ray tracing gyorsítással rendelkezik.

    #16705: A 2gen Ryzen 5 még nem volt partyban a kortárs i5 egyszálas teljesítményével, ami ebben-abban meg is látszott, de amint valami rendesen támaszkodott a 6 magra & 12 szálra, akkor érezhetően elhúzott a 6 magos i5-ök mellett, így elég vegyesérzelmű a téma. A 2gen procikból én már nem vennék, a 3gen Ryzen 5-tel meg értelemszerűen senkinek sem lehet még felhasználói tapasztalata, de a legrealistább forgatókönyv szerint is ez lesz az a generáció, amivel igazán odateszik magukat az Intel mellé egyszálasban is, többszálasban meg új szintre lép a kúposztás. Árban kb. a 2gen Ryzen 7-ek környékén indulnak, de többszálas teljesítményben nagyjából ott lesznek 6/12-vel, mint a 2gen hetesek 8/16-tal, egyszálasban meg ugye előrébb. Mérvadó adalékként azt is érdemes megjegyezni, hogy már a 2gen Ryzenek is magabiztosan uralják a felhasználói CPU piacot pl. Németországban, a 3gennel pedig még egy fokkal kevésbé lesz értelme Intelt venni. Legalábbis a mostani generációt elnézve. Az újabb generációjukkal viszont újra nagyobbat fognak lépni, de várhatóan nem fogják fölényesen uralni a piacot, mint évekkel ezelőtt.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.06.11. 19:42:49
  • suba53
    #16705
    Srácok!
    Van valakinek konkrét tapasztalata egy Core i5 konfig, és egy Ryzen 5-ös konfig használatával?
    Szintetikus tesztek, marketinges dumák helyett a felhasználói tapasztalatok érdekelnének
    Jelenleg egy FX6300-as gépem van, elégedett vagyok vele, de egy ideje kacsintgatok i5 felé.
    Viszont ha a Ryzenek verik az Intelt, vagy csak pariban vannak, akkor lehet hogy maradok az AMD vonalon.
  • Palinko
    #16704




    Azt meg tudja nekem valaki mondani hogy miért 40 compute unit van? Mikor a 64 a max, vega64, vagy a VII mind annyival operál. Itt most a csúcs navi meg 40-el? Fura hogy a kicsi is csak 36-al és ekkora a teljesítménybeli különbség. Ha lenne egy 64 compute unitos változat 16GB rammal szerintem odavágná a VII 14 teraflopsos teljesítményét, mert egyelőre szerintem a vega 64 szimpatikusabb mint ez az új navi. Rendben nem csak teraflopsot kell nézni tudom, de a játékok mellett más felhasználási területen nagyon kijön annak a szerepe és talán egyszer játékok is jobban lereagálják.
  • PLaci #16703
    AMD Powers Microsoft Project Scarlett
  • grebber
    #16702
    A Genoa platformban hozza a Zen 4-et az AMD
  • maffioso
    #16701
    Szerintem a magok száma miatt.
  • Inquisitor
    #16700
    Engem továbbra is zavar, hogy a tesztekben ahol a RyZen "szar" játékra, ott miért 35-40%-on mennek a magok, miközben ugyanott az intel 75-85%? Mert ha eme "kis" hiba kiküszöbölődne, akkor adná a teljesítmény pluszt ami renderelés vagy videó szerkesztés közben érdekes módon működik.
  • grebber
    #16699
    Ez lemaradt. Ez az ami az AMD mellett szól... ha i9 9900k-t vennék lehet r év múlva ha cserélnél kéne új lap is..amd-nél támogatva van a "jövő" is...



    Tisztázta a Socket AM4-es alaplapok CPU-támogatását az AMD

    Computex 2019: gyorsan ellopta a showt az AMD
  • grebber
    #16698
    Én az intel temetés előtt még megvárom a game teszteket...

    Abban biztos vagyok ,hogy a 3900X nem fog egyértelműen jobb lenni mint az intel 9900k
    Alacsony felbontáson 1 szálon az amd egy kalap szar jelenleg. Sokszor olyan szinten hogy csak néztem a teszteket mondom ilyen nincs.Ezért epekedve várom a teszteket. Ez a 3900X jó sokáig elég lesz majd főleg ha az ember majd beleugrik a 4K érába.

    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.05.27. 20:20:48
  • broman191
    #16697
    Akkor relatíve kamu volt a sok szivárgás alapján mendemondázott 8 magos Ryzen 5, viszont a single- és multicore geekbench eredmény alapján is a 6/12-es 3gen Ryzen 5 teljesítménye szinte megegyezik a 8/16-os 2gen Ryzen 7-tel. Szóval az egyik szemem sír, a másik nevet. A kategóriákat beárazós tippelgetés nagyjából bejött, csak ugye a magszám volt helytelen, tehát: R5 3600 - 75e Ft, X - 90e Ft, R7 3700X 125e Ft. Fura hogy a mezei 3700 kimaradt, kb. 110e Ft körül lehetne...és elvileg az lenne a next-gen konzolokhoz mérten időtálló választás belépő szintje. Addig is játékos szempontból nincs sok értelme a Ryzen 5 felé menni. A piaci lefedettséget nézve valszeg utána sem...és vajon meddig maradnak a minimum gépigények a 4 magos prociknál? Ami még mindig a Steam felhasználói bázis több mint felét jelenti...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.05.27. 17:39:51
  • grebber
    #16696
    Jönnek...

    AMD Ryzen 3000 Announced: Five CPUs, 12 Cores for $499, Up to 4.6 GHz, PCIe 4.0, Coming 7/7

    AMD Unveils 3rd Gen, 7nm Ryzen 3000 CPUs With Up To 12 Cores, Up To 4.6 GHz Clocks & Massive 15% IPC Uplift – Flagship To Cost $499 US

    Várjuk a game teszteket!
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.05.27. 07:53:35
  • Inquisitor
    #16695
    Nekem most egy csóri sima Rizsa 1600 van a gépben, nagyjából semmivel nem tudom kihasználni, maximum ha streamelnék vagy két magon videót renderelnék játék vagy filmnézés közben. De valahányszor olvasok a 3600/3600X-ről erős vágyat érzek cserélni, csak hát ezokhoz nem ártene egy PCIE4.0 képes lap.
  • grebber
    #16694
    Várjuk a legjobbakat. Ha lelépik az intelt akkor egy 12 vagy 16 magos szörnyeteg ugrik is. Azzal a következő 2 konzolgenerációt röhögve ki lehet majd húzni
  • Inquisitor
    #16693
    Kíváncsi leszek, hogy a most kiszivárgott szintetikus tesztek alapján várható teljesítmény növekedés clock to clock az általános programokban, grafikai alkalmazásokban ÉS játékokban is elöjön. Ha jól látom Single Core tesztben 20-25%, multi prociban meg sokkal sokkal nagyobb növekedés jött ki. Ebből a single érdekes, mert játékok alatt ez a difi jön ki Intellel szemben.
  • grebber
    #16692
    Minden új AMD fejlesztés a harmadik negyedévben jön
  • grebber
    #16691
    Ezek szerint akkor több mint elképzelhető a korábbi leak táblázat

    AMD Ryzen 9 3000 is a 16-core Socket AM4 Beast 16 mag/32 szál nem hangzik rosszul. Ár/teljesítmény része érdekel már csak remélem hamarosan ez is végre kiderül.
  • PLaci #16690
    Expected World’s Fastest Supercomputer to be Powered by AMD
    To enable exascale-class scientific research, AMD in collaboration with the U.S. Department of Energy, Oak Ridge National Laboratory, and Cray Inc., will create the Frontier system the next generation of supercomputer, expected to deliver more than 1.5 exaflops of peak processing power.

    Facebook videó.
  • Fura Alak
    #16689
    Magok száma: 16
    (Google fordító)
  • broman191
    #16688
    Komoly ha tényleg elmennek 5.0 GHz-ig, akár felé is, úgy rémlik hogy 4.5 GHz környékéről volt szó előzetesen. A 2gen még megrekedt 4.2 GHz körül. A többi tech adat meg egybevág a régebbi szivárgásokkal.
  • grebber
    #16687
    AMD Ryzen 9 3800X AM4 3,9/4,7GHz



    Aztán vagy kamu vagy nem..
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.05.03. 13:07:42
  • grebber
    #16686
    A harmadik negyedévben hozza a Rome és a Navi kódnevű fejlesztéseket az AMD
  • grebber
    #16685
    Május 27-én érkezhetnek az AMD Ryzen 3000 processzorok

    Megvan, hogy mikor jöhetnek az AMD Navi GPU-k
  • grebber
    #16684
    Még a nyáron lezavarja az idei bejelentések zömét az AMD
  • grebber
    #16683
    Év végi meglepetést készít az Ice Lake-nek az AMD?
  • Mozes
    #16682
    Sziasztok! A 19.2.1 óta nem megy egyetlen játékban sem a vsync.Teljesen mind1 mit állítok be a játékba, akkor sem lesz bekapcsolt. Van esetleg valakinek javaslata? Köszi.
  • grebber
    #16681
    Új alaplapok jönnek az idei Ryzen Threadripperhez
  • Fura Alak
    #16680
    8 bit SZÍNENKÉNT....... Alatta a táblázat 10bit -re....
  • MasterMason
    #16679
    Azt írtad, hogy ugyan min lenne displayport, hát kérlek mindenen van... Akkor miről beszélsz most te? Be vagy rúgva?
  • Borg
    #16678
    Nem persze, most sem épp azon fórumozok...
    Szerintem gyere vissza, ha már úgy tudsz összeollózni neten talált infókat, hogy nem kevered a szezont a fazonnal.
  • MasterMason
    #16677
    De nem volt gyorsabb az adatátvitel a displayportnál, a 2.1 már igen, csak akkor még nem volt 2.1-es amikor én vettem a tv-t...

    " a HDMI 2.0 adatátviteli sebessége elegendő a 4K60 4:4:4-hez (8 bit színmélység mellett) vagy a 4K60 4:2:0-hoz (10 bit színmélység mellett).

    Displayport: A 4K/60 4:4:4 jelet 16 bit színmélységig képesek kezelni, és az 1.4 verzió a 4K/60 4:2:0 jelet is át tudja vinni, szintén 16 bit színmélységig. A másik újdonsága a HDR támogatás."
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2019.01.12. 17:42:00
  • MasterMason
    #16676
    Bocs de szerintem te még nem láttál 4K tv-t... Amikor viszont én vettem a display port volt a legjobb megoldás, persze azóta biztos fejlődött a HDMI is a 2.1-el, és így már elérheti a display port sebességét. De mivel nem ma vettem a 4K TV-t más megoldás akkor szinte nem is volt...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2019.01.12. 17:38:33