16997
  • FreeHome
    #6
    Egy kis segítség:
    A Duron FSB-je 200 mhz, mert a proci DDR-es, és ezért tudsz a biosban csak 100 mhz FSB-t, de maximum 166 mhz-et beállítani. 200, vagy 266 mhz-es FSB-t sehol.
    Az új Appaloosa magos Duron processzorok viszont DDR 133, azaz 266 mhz FSB-t használnak. Az induló órajel 1400 mhz (1600+) lesz. Egy a lényeg. Minden Duron, és minden Athlon processzor 100% -ig kompatibilis minden Socket A 462-es alaplappal.
    Tehát a Bios FSB beállítások:
    Duron (Morgan) 100 mhz FSB
    Duron (Appaloosa) 133 mhz FSB
    Athlon (Thunderbird,XP) 133 mhz FSB
    Egyébként az Intel pentium 4 úgynevezett quad pumped eljárással csinál 400 mhz FSB-t
  • Evil
    #5
    szerintem meg inkabb epox 8kha+ ,honapok ota betonstabil ,izmos tuninggal is.Belehajitassz duron t aztan meg ha lesz le akkor egy xp t.
  • PeTTi
    #4
    Netto 35 az alaplap,és szerintem senki nem tud rosszat mondani rá.
  • PeTTi
    #3
    Én ezt a receptet javasolom,igy tudsz fejleszteni ha lesz pénzed.Vegyél egy jó alaplapot,nézz körül az apró hirdetésekben olcson vegyél amd procit ugy 6-10 ventivel,DDR ramot min 128.
    Egy jó alaplap:
    EPOX EP-8K7A+
    Ha lesz pénzed vedd meg az uj XP-t,ujj ventivel, fél év mulva már olcsobb lesz akár a XP2000 is szóba jöhet.
    A RAM :remélem lesz árbomba mint tavaj,a felére csökkentek az árak.(egyszer volt budán kutyavásár?
    )
  • PeTTi
    #2
    Mercury alaplap?
    Szerintem neked egy integrált alaplap lenne a legmegfelelőbb.Ott nincs probléma a cserélgetéssel.Meg még olcsóbb is.
  • Sman2
    #1
    Hallo mindenki AMDs Fan Clobjában...

    Gondoltam nyítok egy ilyet a fanoknak és kezdőknek...
    Én kezdő vagyok, de most akarok pentiumos-s (RÉGI SZAR :) AMD-RE VÁLTANI:

    Csak azt akarom megjátszani:
    Hogy veszek egy Mercury KT266A-t és AMD DURON 950MHz-et meg DDR-ramot...
    DE késöbbiekben szeretném kicserélni a Duront XP-re úgy, hogy az alaplap+ a DDR marad, ezt megjátszhatom?
    És ha igen, akkor a Duron mivel az csak 133MHz-cel megy, nem?, akkor a KT266A-t le kell csökkentenem 133MHz-re (ezt is lehet nem?) a Duronhoz (ekkor a DDR MHz-e is lecsökken nem? vagy független ettöl), majd mikor AMD Athlon XP-re (pl:1800+) váltok újból felveszem 266MHz-re a rendszerbuszt, ezt is lehet?
    Kell még más? (biosz frissitést láttam itt elöbb nem?)
    Ebben segítsetek...:)
    THx...