16995
  • Csucsu
    #65
    Soltek SL-DRV2 ás a Soltek SL-DRV4 között mi a különbség ?? Melyiket célszerű megvenni ??

  • Csucsu
    #64
    -Titan D5TB
    -Coolink Cool U2Lite
    Ezek nem a tuningosoknak valók...ők inkább jól dolgozó csendes társak, de a feszített munkatempót(tuningot) nem nagyon kedvelik..
  • Mnemomic
    #63
    Igen és nekem nem fontos a tuning szóval nem kell vmi nagyon brutális hűtő :)
  • Csucsu
    #62
    Én is most állok a választás előtt:
    -Titan D5TB
    vagy
    -Coolink Cool U2Lite tűnik jó vételnek !
    A lényeg: a lehető leghalkabban megfelelő hűtőteljesítményt biztosítson !
  • Mnemomic
    #61
    Na egy lamer kérdés:

    mi az a RAID? Kinéztem egy Abit Kr7A-133-as alaplapot de ennek van egy RAID változata is de mi az a RAID? :)
  • Mnemomic
    #60
    Köszi!

    A FeelV 400W-os ha minden igaz így az nem gond :) Különben az Abit alaplapnál inkább olyat választok ami támogatja a UDMA 133-at.


    Hűtéshez milyen ventit ajánlatok?-gondolom majd szilikonpaszta stb. Procit most rakok majd össze először ezt már nem bízom az üzletben lévő "szakemberekre".
  • Mnemomic
    #58
    Megnéztem és igen biztató :)) Főleg mert nekem is Abit Bx6 Rev 2-es van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Azt kérdezném hogy ehhez is kell ugye a 4in1 driver amit a VIA ad ki? Vagy hogyan működik ez a dolog?

    Ja és ATX szbványban-ezt nem írja a honlap-támogatja a 2.03-at? Azért mert kinéztem egy Feel V nevű házat és az ha jól tudom azzal megy.
  • caratyuska
    #57
    Nekem nem is az AMD procival van gondom hanem hogy VIA chipsetes alaplap kell hozzá-vagyis én úgy tudom.


    Nekem is ez volt a legfőbb problémám a váltáskor.

    Én azért nem cseréltem le eddig a Bx chip-es lapomat mert nem találtam eddig semmi stabil és egyben megfelelően erős chipset-et.

    Most egy Abit Kr7A -s lapot vettem és ki merem jelenteni hogy van olyan stabil mint anno a legstabilabb Bx.
  • Mnemomic
    #56
    Hi!

    Először is nem vitát akarok kirobbantani vagy provokálni!

    Na szóval egyre hajlok arra hogy AMD Xp 2000+ procit veszek egy P4 helyett, mert a P4 elég drága és teljesítményben sem jobb.

    Nekem nem is az AMD procival van gondom hanem hogy VIA chipsetes alaplap kell hozzá-vagyis én úgy tudom.

    Szóval sok helyen olvastam hogy ilyen olyan gondja van valakinek aztán kiderült hogy Via-s alaplapja van. Ez egy bennem kialakult rossz elképzelés vagy van benne valami?

    Ha hülyeség akkor melyik az az alaplap amelyik elég stabbil, nincs vele kompatibilitási gond? Tuning nem nagyon érdekel. Persze az sem gond hogy ha márkás nem valami nevesincs gyártója van.
  • Csucsu
    #52
    Trust !
    Most még nincs, de most szeretnék beruházni egy AMD-s cuccra. És ha jól tudom már kapható ATA 133-as Winsci is !
    MSI deszkákról azt hallottam, hogy nem nagyon kedveli a GF3 kártyákat, meg kínszenvedés rádobni a Win98Se -t !
    Ha rosszul tudom, akkor írj !!
  • Csucsu
    #49
    Soltek SL-DRV2 ás a Soltek SL-DRV4 között mi a különbség ??
  • dewdew
    #48
    semmi, csak az mar tamogatja az uj technologiat
  • Csucsu
    #47
    ATA 133 és ATA 100 között észrevehető a különbség ??
  • Csucsu
    #45
    Melyik alaplap most a legjobb vétel XP-hez a stabilitás szempontjából (tuning nélkül)??
    Én Epox 8KHA+ felé hajlok, de várom a véleményeket !!
  • Borg
    #44
    Hm... javits ki, ha tévedek, de a TUA266 az Tualatinhoz socket370es ALI DDRes alaplap.
    Mit keres a topicban?:)
    Amúgy R8500 alá NAGYON nem ajánlják az ALI chipsetet, állitólag sok az inkompatibilitási probléma szoftveres mind hardveres szinten!
  • Inquisitor
    #42
    Nem tudna valaki segíteni?
    Egy "csodálatos" ASUS TUA266 alaplapban az istennek se akar menni a Radeon 8500 kártyesz.
    Természetesen minden driver frissítve ...
    Nincs valami tippetek vagy az alaplap mehet a kukába?
    Mondjuk a rossebb venne ALI alaplapot, de a havernak az van.
    (Állítólag a GF2Ti SE megy benne ...)
  • dewdew
    #41
    Itt egy cikk az altalad emlitett Acorp 7KT266A-rol
  • dewdew
    #40
    FSB - Front Side Bus
    Ezt ugy kell elkepzelni, hogy ennyivel megy az alaplap. A prociban van egy szorzo, ami ezt az alaplapi sebesseget szorozza fel, igy kapod meg a proci frekvenciajat.

    Tehat egy 1400 as proci 10.5x-os szorzot alkalmaz a 133 FSB-hez.
  • Sman2
    #39
    Halli mindenkinek...

    Döntöttem, inkább Acorp (7KT266A) alaplapot veszek...(nem pedig mercuryt)

    Jól döntöttem, vagy nem?

    Ja és mi az az FSB?

    Jó tudom hülye kérdés...de tényleg!!!
    Annyit vettem ki a szavaitokból, hogy ezzel határozzátok meg mennyi MHz-en mennyenek a dolgok (CPU+MEMÓRIA), de ezt hol lehet állítani (alaplapon vagy Bios-ban), és honnan tudom mennyire kell állítani?
    Még P I-esem van, itt is a MHz-ceket kell beállítani, de ennek nincs ilyen csicsás neve...
    Vagy ez csak névváltás?

    Elnézést a gügye kérdésekért, de válaszoljatok rá...:)
  • STIPee
    #35
    Hi Nyiri1!

    Érdekelne egy-néhány ilyen fórum ahol te ezeket hallottad az Abit-KG7-ről!!! Ugyanis nekem is ilyenem van meg még egy-két emberkének is rajtam kívül a környezetemben, de igencsak atomstabil a gép, és fagyás egyáltalán nincs!
    A konfig:
    TB 1133MHz
    256DDR
    Abit KG7

    bye

    STIPee

  • UnConnecteD
    #34
    nekem 1333-as TB 1400-en nyitott hazzal 53-54, terhelve 58-59 Celzius D5TB-vel. Normalis ez?
  • Borg
    #28
    Így van.
    És tény hogy i815 BIOSa korántsem rendelkezik annyi pozitiv funkcióval mint az AMDs, vagy VIA chipset..
    Sajnos mivel kifutó modellnek tervezték (mégis már 1.4Ghz nél tart..) nem nagyon fejlesztették a chipsetét 440BX óta..

    Amúgy a P3mas gépeknek ugyanaz volt a spec.je mert az én gépembe volt beletéve az 1Ghz-es P3 is..
  • Evil
    #27
    csakhogy egy gep hiaba van ua. alkotoreszekbol millio egy beallitasi kulonbseg lehet a bios ban es tweak progikkal amik rengeteget szamitanak.
    De en nem tartom jo tesztproginak a 3dmark os cuccokat.Mondhatni szarok.A mindennapi eletben jonnek ki az oroszlankormok!
  • StarFist
    #26
    Ha nem fontos a tuning, akkor ECS K7S5A netto 18.000- körül van az ára, kezel SDR és DDR-SDRAM-ot is, az új bios-ok 2000+-ig támogatják az XP-ket. Az alaplapon spórolt pénzből pedig vegyél bele inkább egy XP1500+ v. 1600+-t, lévén az AMD törölni szándékozik a Duron vonalat. Viszont ha nincs pénzed DDR ramokra és a régi SDR ramjaidat akarod használni, ahhoz elég a Duron is. XP mellé viszont DDR ram jár.
  • Anee
    #25
    demostudiotól kezdve szinte minden nagyobb boltban
    Ha nem húzod a D5TB megfelel neked.
    Borg:teljesítményben sem mindig a madonion tesztjeit kell nézni...
    Jó a Tualatin de egy áráért 2 TB-t kapsz.
  • Borg
    #23
    Gyorsabb. Nézz fel pl madonion orbjára, ott is ott van a processzor lista.
    Nekem ugyanazon videokártyával simán egy 1.4es TB szintjen teljesit a gép, holott ez csak 1133.
    Nem kételkedni kell, teszteket kell nézni.
    Viszont árban koránt sem ilyen jó:(

    De összehasonlitás képpen, P3 1Ghz Cumine 6750, P3 1.13/512 tualatin 7300, mind2 R8500al ugyanazon körülmények között. Majdnem 10%-al gyorsabb (sőt, szerintem ha a 3dmark2001 kihasználná, több is lenne, csak éppen unknown proci őszerinte..), nem szabad egy kalap alá venni a régi P3-mal.
  • Evil
    #21
    "Tualatin P3 1133 = TB 1333 (=P4 1700 de ez most nem téma) teljesitménye. Ennyit meg erről."

    Az inteles reszevel egyetertek.Az amd set meg ketlem.

  • Borg
    #20
    eh.. kinek a hülye ötlete volt már megint ilyen topcito nyitni..
    Amugymeg ha már Thunderbird, akkor hasonlitsátok a tualatin P3hoz, és ne a régihez..
    Tualatin P3 1133 = TB 1333 (=P4 1700 de ez most nem téma) teljesitménye. Ennyit meg erről.

    Viszont ha itt csak flém lesz, és ugyanannak a hajtogatása, akkor rövid uton átteszem a gumiszobába az egész topicot.
  • Pheel
    #18
    Nem is én hasonlítottam vele.
  • Anee
    #17
    ugyanaz mint a P4 400MHz-es rendszerbusza....100as de 400asra felszorozzák
    Pheel: a duron nem a p3 ellenfele ezért ne várj csodát tőlle
  • Pheel
    #16
    1: ezzel a problémáddal fordulj a fogyasztóvédelemhez vagy az AMD-hez kedved szerint. :)

    2: nézz utána a tesztekben! Ezek a prockók jellemzően csak a gyorsabb memóriaeléréssel tudnak domborítani. A P3-akban gyorsabb és több cache van, mint a Duronokban, de ez így is van rendjén.
  • Pheel
    #13
    Elolvastam. A proci FSB-je akkor is 100 és 133 MHz.

    "Az új Appaloosa magos Duron processzorok viszont DDR 133, azaz 266 mhz FSB-t használnak"
    A processzorok 133-as FSB-t használnak és kész. Effektíve lehet, hogy 266-nak látszik, de a tükörben is egy szép embert látsz, mégsem biztos, hogy szép is vagy :)))))
  • Atus01
    #12
    nem, ez nem számít annak
  • mikike
    #11
    na már van is
  • FreeHome
    #10
    Én nem a Ram-ról beszéltem! Ha észrevetted volna, akkor a proci FSB-ről volt szó, mert ugye Sman2 üzenetére válaszoltam.Lécci olvasd el azt is!!!
  • Pheel
    #9
    Teccik, hogy még mindig nincs flame. Remélem így is marad. :)
  • Inquisitor
    #8
    Ráadásul a 2x133MHz DDR a büdös életben se lesz olyan gyors, mint pl. a nem létező 266MHz-es SD-Ram. Azért hívják effektívnek ugye :)
  • Pheel
    #7
    Jééééézus! És ezt komolyan is gondolod? A DDR-es memória effektíven az FSB dupláján műxik, de azért a proci FSB-je nem lesz dupla. A P4-nél is csak az RDRAM quad pumped. Azért lesz 800MHz, mert a 100-as FSB-t 4x-ezi és ugye párosával kell őket rakni, amit egyben használ. Stripping szerűen.
  • FreeHome
    #6
    Egy kis segítség:
    A Duron FSB-je 200 mhz, mert a proci DDR-es, és ezért tudsz a biosban csak 100 mhz FSB-t, de maximum 166 mhz-et beállítani. 200, vagy 266 mhz-es FSB-t sehol.
    Az új Appaloosa magos Duron processzorok viszont DDR 133, azaz 266 mhz FSB-t használnak. Az induló órajel 1400 mhz (1600+) lesz. Egy a lényeg. Minden Duron, és minden Athlon processzor 100% -ig kompatibilis minden Socket A 462-es alaplappal.
    Tehát a Bios FSB beállítások:
    Duron (Morgan) 100 mhz FSB
    Duron (Appaloosa) 133 mhz FSB
    Athlon (Thunderbird,XP) 133 mhz FSB
    Egyébként az Intel pentium 4 úgynevezett quad pumped eljárással csinál 400 mhz FSB-t
  • Evil
    #5
    szerintem meg inkabb epox 8kha+ ,honapok ota betonstabil ,izmos tuninggal is.Belehajitassz duron t aztan meg ha lesz le akkor egy xp t.