16995
  • [Walaki]D`Lair
    #128
    Hát valami gáz lehet mégis ahűtéssel, mert nekem 900-as Athlonom van (u.a) és maxxx 48 fok. alap meg 27.
  • Csucsu
    #126
    AMD Athlon XP 1700+ nak mennyi a normál magfeszültsége ?
  • Poet
    #125
    AMD Tbird 950-es, 200 herzesem van 1200Mhz-ig jó hűtővel, Soltek SL-75DRV2 alaplappal, és húzás nélkül felmegy 65 fokra a hőmérséklet, pedig a ház oldalát is leveszem... Ezüstzsír segíthet szerintetek?
  • Evil
    #124
    nekem mindketto jol huzhato volt.Az okat nemtom ,gondolom a zoldek meg a legelso szeriak voltak.
  • Csucsu
    #121
    Szemre hogy lehet megkülönböztetni egy 1600+ és pl egy 1700+-os Athlon XP-s procit ?
  • Evil
    #120
    nekem volt egy 1600+ os amd m , zold hassal ,es femszinu maggal.A kicsike 1.9V al szaladgalt 1771mhz en is vizzel.A mostani amd xp m az mar barna hasu ,igaz az 1800+ os de szinten megy 2100+ kent.
  • Csucsu
    #119
    Látott már valaki AMD Athlon XP procit ZÖLD színben FÉMSZÍNŰ MAGGAL ??
    Mert nekem egy ilyet mutattak az egyik üzletben !
    Az XP procik nem szigorúan barna színben és sötét maggal készülnek ??
    Tud valaki erről valamit ?
    Szemre hogy lehet megkülönböztetni egy 1600+ és pl egy 1700+-os Athlon XP-s procit ?
    Köszi !
  • StarFist
    #118
    Válaszok:
    1./ A probléma lényege, hogy az integrált hangcuccok a számítási feladatok nagy részét a procival végeztetik (magyarul nagy a proci terhelésük), ez általában akadozó hangokkal, alkalmazásokkal jár együtt. Ha mellette még PCI-os VGA cuccod van, akkor az komolyabb 3D-s alkalmazások esetén (3D grafika + 3D hang -EAX, A3D) kész horror, lévén a PCI busz áteresztőképessége elég kicsi. A Virge egyébként sem 3D gyorsító, hanem 3D lassító, az ilyen kövületek nem a modern alkalmazásokhoz valók. Ezért tapasztalod azt, hogy ha AGP-s VGA van a gépben, akkor kevesebb az akadozás (megoszlik a terhelés az AGP és PCI buszok között). A Virge-t tessék kidobni a gépből, ha két monitort akarsz használni, arra ott vannak a Matrox és az ATI kártyák.

    2./ Nincs értelme az aszinkron memória hajtásnak. Ezt az üzemmódot az Epox vezette be a VIA MVP3 chipes lapokon. Akkor a 100 MHz fsb még csak kezdő lépéseit tette (kevés embernek volt PC100-as ramja, meg draga is volt ez a cumó). Ezzel a beállítással a 100 MHz-es fsb-t használó K6-2 procik mellé lehetett be lehetett tenni a réhi PC66 SDRAM-ot, így a proci 100 MHz-es fsb-t, a ram pedig 66 MHz-et kapott (költség csókkentés rulla). A lényeg, hogy nem kapsz sem extrateljesítményt, sem jobb stabilitást, ha a 100-as proci mellett 133-as ramot használsz. Sőt, a legtöbb tesztprogi ellenjavallja ezt az üzemmódot (mondjuk én K7S5A-ban próbáltam 800-as Duron mellett PC133 ramot 133 MHz-en és nem tapasztaltam instabilitást...de rendszerteljesítmény növekedést sem). Egyébként durci mellé fölösleges a DDR, a sima SDRAM is elég, vagy megfordítva a dolgot: DDR mellé TBirdet vagy Athlon XP-t illik tenni.

    3./ Valószínűleg arról van szó, hogy az alaplapi driver nem kezeli megfelelően az ACPI üzemmódot (milyen lapod is van, hmmmm?). Első lépésként a biosban kapcsold ki az ACPI-t, ha a probléma megmaradt akkor majd folytatjuk a kérdés megtárgyalását.
  • Sman2
    #116
    Válaszolna valaki 103. hozzászólásra...
    LEGALÁBB A 2. KÉRDÉSRE...
    Még mindig várok :)..
  • Csucsu
    #114
    Wicck!
    Megnéztem az oldalt :
    volt ott egy furcsaság: "$8.95 "
    Ez mi ??
    Amit a Demo studióban találtam az ennyi:
    "RÉZ LESARKAZÁSVÉD? AMD CPU-HOZ 300 Ft"
    Vagy menjek el a boltba úgy értetted ??
    Na majd rákérdezek üzletekben !!!
    Köszi az infókat !
    Ja , még egy :

    Hűtésben segít valamit a réz lesarkazásvédő vagy inkább pont az ellenkezője ??


  • Csucsu
    #111
    Ja !!
    Meg kell egyáltalán AMD XP alá lesarkazásvédő ??
    Az a 4 köralakú gumipogács nem azt a célt szolgálja ??
    Hűtésben segít valamit a réz lesarkazásvédő vagy inkább pont az ellenkezője ??
  • Csucsu
    #110
    Wicck !!
    Még egy kérdés:
    Lesarkazásvédőből több típus van ??
    Minden AMD-hez egyforma, vagy spéci kell AMD XP-khez ???
    Vastagság miatt szerintem elég fontos !!
    Amúgy megbízható ezeknek a vastagságtűrései ??
    Gondolom, hogy kicsit kisebbnak kell lennie a procimagvastagságánal nem ??
    Vagy akkor már nem véd a lesarkazástól ??
    DE nagyobb sem lehet, mert akkor meg a hűtéssel lesznek gondok a nem megfelelő érintezés miatt..
    Akkor hogy is van ez ??
    PL:
    Van ilyen:
    http://www.icomp.hu/hardver/hutok/lesarkazas_gatlo.html
    És van ilyen:
    http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out.phtml?termek=2002331
    XP proci meg ilyen:
    http://athlonxp.amd.com/technicalInformation/
    És bocs, ha kicsit túlbonyolítottam a kérdést, de szerintem ez nagyon fontos !!!

  • Csucsu
    #108
    Wicck !!
    Ja és mégegy :
    P4-es házba belemegy igaz a cuccos ??
  • Csucsu
    #107
    Szia Wicck!

    Tegyük fel megveszem a drv4-es lapot, lefektetem elém , beleültetem a procit(xp 1600+, Igloo 2310), a memóriát(256 DDR)és a vidikártyát (Inno3DGF3Ti200).
    Kérdés: kell e nekem valamit variálni így első lépésben a beállításokkal(DIP kapcsolók, jumperek, BIOS hangolás) a komolyabb baj elkerülése végett :
    Gondolok itt :
    -memóriafesz állítása
    -procifesz állításra
    -AGP fesz és freki állításra
    -FSB
    -szorzótényező
    -egyéb
    Ha igen, akkor ezeknek milyen értéken kell lennie a FENTI KONFIG ESETÉN ?????
    Segítségedet előre is köszi !!
    (2-3 hét múlva esedékes lesz a vásárlás)
  • Csucsu
    #104
    wicck!!!!

    Régebbi válaszod:
    "Igen elöször a win98,utána az xp.Két partició kell de utána automatikusan választhatsz a két oprendszer közül.Az xp kezeli a fat32 és az ntfs fájlrendszert is.Tehát mind1 melyiket választod.Ha látni akarod 98 alatt is akkor fat32.Külön office kell.DE CSAK A WIN98 UTÁN TUDOL CSAK XPT RAKNI FORDITVA NEM."

    A kérdésem csupán annyi, mikor felteszed a win98-at a c-re az elsődleges partíció, eddig ok.
    Logikusan akkor d-re megy az xp telepítése,de ennek is elsődleges partíciónak kell lenni,vagy nem, vagy teljesen mindegy ?
    Előre is kösz !!

  • Sman2
    #103
    Hello, itt a témaindító...

    Megvettem életem első AMD-s cuccosát...

    Kis segítségre lenne szükségem...

    1.: Az alaplapon integrált hang kártya van, ami jól szól, de ha a PCI-os S3Virge-m "nehezebb" feladatot kap (Pl.: játékok) akkor mellékhangok hallhatóak.../nincs hardver ütközés/
    DE ha egy AGP-s TNT van benne semmi gond...
    /pénzkidobás nélkül!/

    2.: Most az 1GHz-es Duron és a 128MB DDR Ram is 100MHz-en megy /FSB/...A BIOS-ban megtudom csinálni, hogy a proci és a dram /gondolom ez a sd/ddr ram ugye?/ 133-on mennyen, de gondolom a proci 133-on csak tuningként menne, de azt meglehet, hogy csak a dramot/ddr-t/ tenném fel 133-ra (mert ugye ez mégis csak 266-os)...tehát ugy stabilan menne, hogy a proci 100-on, ddr 133-on ?

    3.: PCI-os S3Virge-mnél powergomb után /késöbb/ resettet kell nyomni, mert nem bootol be...,
    DE ha az AGP-s TNT van benne rendesen megy, de akkor meg nem akar kilépni a Windowsból...
    Miért van ez?

    Egyenlőre ennyi...
    Amugy ezektől eltekintve eddig még nagyon tetszik az AMD :).
    /elnézést a hülye fogalmazásokért.../
  • Csucsu
    #102
    Soltek SL-75DRV4-hez tapasztalatokat irjatok !!
  • Mnemomic
    #101
    Hi!


    Lenne egy kérdésem mielőtt összerakom a gépet:

    megnéztem az Abit KR7A-133-as alaplap leírását, és a hátulján ír vmi HPT 372-es driver telepítésről. Meg valami progi is van hozzá. Mivel a könyv nem írja ezért kerdezem hogy ezt csak a RAID változathoz kell vagy pedig mindegyik alaplaphoz?-vmi RAID controllert rak fel.
  • Csucsu
    #98
    Depoban:

    Soltek SL-75DRV2 31.600 / 39.500
    Soltek SL-75DRV4 27.299 / 34.124
    Soltek SL-75DRV5 30.799 / 38.499
  • Csucsu
    #96
    Soltek drv2 miért drágább mint a drv4 ??
    (elvileg a 4-es újabb és többet tud !)
    Vagy csak a színe miatt ??? :)
  • tomcs
    #95
    minden arrol szol most hogy junius 10-en lesz a kereskedelmi bemutato.. remelem ezt telnyleg tartjak es az ara is a megfelelo szinten esik
  • tomcs
    #93
    szvsz most varni erdemes. ti4200-ra meg throughbredre
  • Koresz
    #91
    Hi! A mai allas szerint AMD XP hez milyen alapléapot ajanlanatok? thx
  • Mnemomic
    #90
    Ok köszi olvastam hogy elég hangos de több helyen volt ilyen megjehyzés így még hangosabb lehet mint gondolom :))

    Egyébként ma megjött az Abit KR7A-133 elég igényes kidolgozású csomagolás szempontjából is.

    Szóval kezd összeállni életem első AMD rendszere.-így valószínűleg elég sok kérdésem lesz majd még itt :))
  • UnConnecteD
    #89
    Mnemonic > C111+ CSAK akkor jo, ha teljesen suket vagy, egyebkent nem...

    Vegyel inkabb Coolink H1T -t.
  • Csucsu
    #88
    Ott valami más gigszer van !
    GF2 MX el, ha nem is full grafikán ,de játszhatónak kell lenni, legalábbis a MOHAA-nak ( tapasztalatom :Celeron 900-on, GF2MX 200,win98se-vel elég jól játszható már !!!!!!!!! )
    De azért nyugodtan lecserélheted a P4-et !!!! :)
    Na jő, elég lesz csak a vidikártyát !
  • Mnemomic
    #85
    Még valami:

    akkor egy AMD AthlonXP 2000+-hoz jó egy Coolink 111+? Tuningolni nem akarok.
  • Mnemomic
    #84
    Na, még valami nem akarok ez miatt új fórumot nyitni:

    akarok PC2100-es 512 Megas RAM-ot. Namármost ezekből van ami nem olyan jó? Melyik jó minőségű és hol lehet azt kapni és mennyiért?
  • Mnemomic
    #83
    Na megrendeltem az Abit KR7A-133-at.

    Lenne egy kérdésem: ugye ezek már támogatják az USB 2.0-át?
  • Csucsu
    #81
    Wicck !
    Először felteszem a win98se-t, majd csak úgy simán telepítem mellé az xp-t ???
    Akkor nem is kell semmi bootmanager, vagy magától megcsinálja, vagy hogy ??
    Indítás után, vagy hogy tudsz választani a két op.r. között ??
    Ehhez több partíció kell, vagy rámegy egyre ??
    A fájlrendszer sem egyezik, nem kaszálják le egymást ??
    Milyen "ofiszod" van fenn ?
    Azt mindkét op.r. használja, vagy külön külön kell feltelepíteni ??
  • tomcs
    #79
    neked meg nem artott volna bejarni mondjuk fizikara
    az effektiv ertek annyit jelent hogy ennyi a "hatasos" erteke, pl valtoaramnal is igy van
    mas kerdes hogy igy is van a dologban 1 kis koltoi tulzas mert ugye cimzes csak orajelenkent 1x van adat vissza meg a masik elre is, de ebbe ne menjunk bele. ddr a sdr mellett olyan 15-20%-ot hoz tenylegesen mar amennyire en tudom
  • tomcs
    #78
    mar bocsi
    raid az inkabb arra valo hogy fizikailag tobb winyo mukodik egymas mellett es egynek latszanak. kulonfele modok vannak, pl "tukrozes" amitol olyan megabiztonsagos lesz meg olyat is lehet hogy egyutt dolgoznak es akkor a sebesseg drasztikusan megno, de ezt nem vagom fejbol, el kell olvasni. persze igaz hogy adnak hozza joval tobb ide csatlakozot is mert az sem art hozza. videot digizni mondjuk jol jonne
  • Csucsu
    #77
    Köszi.
    Még pár kérdés amire nem adtál választ :
    Milyen op.rendszert használsz?
    Win98SE telepítése nem nehézkes ?
  • Csucsu
    #75
    AGP frekvenciáját milyen módon lehet állítani a Soltek 2 nél, és alapból mennyire kell belőni
    (66Mhz az ok, de azt nem igy adják meg, hanem valami hányadossal neeem ?
    Vagy hogy is van ez ?)
  • Csucsu
    #74
    Wicck !

    Ha jól tudom, neked Soltek 2-esed van....
    erre rámegy a Titan D5TB (kondik nincsnek útban ?)?
    Milyen op.rendszert használsz?
    Win98SE telepítése nem nehézkes ?
  • Csucsu
    #73
    oké, oké oké, értettem, köszönöm az infót...
    a zsetont meg gyűjtögetem !
    ja a korábbi válaszod:
    "Ja és a szine a 4 es lila de nagyon meleg"
    A lila még oké de Mi nagyon meleg ??
    EZt nem értem kristály tisztán !!
  • Csucsu
    #69
    már a 4-es Soltek is lila !!
  • Anee
    #68
    A RAID az +2 ide csatorna azaz 4 új IDE eszköz...csak akkor vedd meg ha kevés az alap 4 eszköz...
    scycsy:fsb állítással, ha van egy minimum FOP32 rajta akkor 115 FSB-t kitol ami 920MHz..ha már lejárt a garija cruzázhatod is...azaz kinyithatod a zorzót...
    Csucsu: mindenképp utolsót ha ez a kettő létezik...de létezik egy 5-ös verziója egy árba szinte ezekkel s az már PC2700as ramot is kezel..Amúgy a 2es talán még a sima nem is A-s VIA 266 a 4es az az A változat extrája speckóbb southbridge-el/ATA133 ready/
    de 5öst vegyél/ha már másnem azért mert lila:-)/
  • Csucsu
    #67
    Tegyél bele 1600+ os procit ! :)
    Tudom , Tudom, elég sajátos egy tuning módszer...
    :)
  • szycsy
    #66
    hogy tunningoljak duron 800-ast