16995
  • Lammer
    #286
    Sziasztok!
    valakinek van ötlete a 277es kérdésemre, mert míg végignyálaznám az összes ismert lapgyártó oldalát megöszűlnék.
    Köszi!
  • Kevinke
    #285
    köszike a gyors válaszokat!

    A svarc legyen veletek!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kolin Mekré
    #284
    Igen igen elfelejtettem :)
    Volt nálam CCMOS is, szóval azt is csináld meg biztos ami biztos alapon...
    de kb ennyi
  • Anee
    #283
    nem kell
    ha kell akkor van egy jumper az süti ki:-)
  • Kevinke
    #282
    ja még valami! bios fissítés után nem kell a cmos-t resetelni?
    Ha igen akkor hogyan csináltad?
  • Kevinke
    #281
    Köszike az infot!!!
    Egyébként még nincs meg a lap, de ugyanolyan, mint a tiéd!
  • Kolin Mekré
    #280
    Üdv!

    Abit lapom van ,tehát úgy mondom el ahogy az enyémet frissítettem. Először is letöltöd a gyártó oldaláról a legfrisebb, BIOS-t. Mituán kicsomagolod hagyd úgy, windows alatt NE próbáld!

    Tehát:
    Kell egy floppylemez amit megformázol ezzel a parancsal-> format a: /u /s
    Lényegében annyi hogy ezek nem lesznek rajta: config.sys sem autoexec.bat azaz nem töltődik be semmi, a lényeg hogy tiszta DOS legyen csak!!!

    Ekkor újraindítod, majd a floppyról Bootolsz.
    Majd elindítod a runme.batot...és elméletileg hiba nélkül kell mennie mindennek :D
    Utána már csak meg kell erősíteni hogy tényleg akarod-e frissíteni stb...Enter enter stb...
    Sok sikert!
    (Remélem Abit alaplapod van, mert én csak abban tudtam segíteni)
  • Kevinke
    #279
    Kolin Mekré:
    Légyszives írd le nekem, hogy hogyan kell BIOS-t frissíteni! Jó lenne, ha nem csak nagyvonalakban írnád le!!!
    Bocsi a fárasztó kérésért, de ilyen témában nem nagyon vagyok jártas!
    Előre is köszi!
  • Kolin Mekré
    #278
    Üdv!

    Nekem KR7A Raid-em van és eddig meg vagyok elégedve! A BIOS frissítésnek hála ismerni fogja a Athlon XP 2200+(133)-Thoroughbred-et is!!
    Ismeri a 133-s szabványt, és ez plussz ad a sebességnek.
    Memória problémával nem találkoztam (nekem Hyndaim vannak...)
    Szóval sirály
    (Kiváncsi vagyok hogy a leendő BIOS frissítésekkel meddig fogja ismerni az új CPU-at)
  • Lammer
    #277
    Sziasztok!

    Lenne 1 kérdésem. Ismerősnek(nincs Net) kéne egy olyan alaplap ami a következőket tudja.
    -Socket A (ofkoz)
    -Lehetőleg 2000es ThXP-t (vagy fölötte) bírja
    -ISA slot!!!! Scsi kártyája végett
    -UDMA 100(133 az se rossz)
    -DDR RAM 266 támog.(333 az se rossz)
    -ja és vagy AMD761 vagy 266pro (333 se rossz) via chipsetes! legyen
    -ABIT,ASUS,EPOX,MSI (max még Soyo) only a többiek nálam sötét lovak

    Így első nekirohanásra ennyi!

    Ha tudnátok IDEAt akkor szóljatok! Kösz
    Köszönöm szépen.
    Lammer.
  • Gerry
    #276
    Igen, csak jobb minőségű ramokkal megy a dolog, de ez a VIA KT266A chipset nagy sebessége miatt van, szerintem ha ASUS A7V266-E-t veszel, az jobb választás (ugyanaz a chipset), mert azon Promise RAID van, és elég jó alaplap, nekem is az van, meg egy haveromnak is, és több ABiT-nál is tapasztaltam már problémákat, ami ugyanerre a chipsetre épül, de az ASUS jól vizsgázott.
  • Kevinke
    #275
    Más is tud ilyen ram problémákról?
  • Anee
    #274
    Most a csupasz 17 a raides 24+áfa
    mind 133-mas sb-vel
  • Kevinke
    #273
    milyen rammal próbálkoztál előtte?
  • Manta
    #272
    Nekem is ez van, elég jó, de pár bajom van vele: a ramokat nagyon válogatja, nehéz eltalálni, hogy mit szeret, nekem 2 samsung van benne, de ezzel is hibázik, sokan panaszkodnak erre. A másik: ha RAID-est veszel, akkor az alaplapi Highpoint vezérlQ nem a legjobb, a Promise jobb választás, de hát nem az van ráintegrálva. Az egyik vinyómat nem mindig veszi be (raid vezérlön van), de ez valszeg a hdd hibája, egyrészt nyikorog, másrészt IBM :). Mindezek ellenére azt mondom, hogy jó lap, sok funkcióval. Mennyi most egy ilyen? Amikor én vettem még 50 bruttó volt.
  • Crokin
    #271
    Nekem nagyon bejön eddig, semmi bajom nincs vele.
  • Kevinke
    #270
    Mennyire stabil ez a KR7A?
    És mi a véleményetek róla?
  • Silent
    #269
    még ramot, mert 256 már kevés.....
  • Anee
    #268
    KG7 helyett lehetne KR7A árban ugyanannyi
  • Kevinke
    #267
    Helóka!
    Érdekelne, hogy mit gondoltok erről a kis "konfig"-ról!
    Nem kéne ajánlgatni más dolgokat, csak véleményt kérek. (Előre is köszi!)
    Naszóval:
    Abit KG7 Raid
    XP 1600+
    256Mb DDR
  • PeTTi
    #266
    Hali.
    Most cseréltem alaplapot+procit+ramot.
    A7s333+xp1800+ddr2700
    Ha valaki tudna segíteni abban ,hogy kell a ramot 166 Mhz-re beállítani azaz 333Mhz -re.A hwinfo 266 ot ir ki bármilyen beállításnál.Még akkor is ha a cpu/ram 4/5 re van állítva.
  • Spenser
    #265
    Nézz szét a régebbi topicok ban :)
    ott meg tudod.....
  • Jinchuu
    #264
    Köszi!
    Athlon procikat mennyire lehet húzni?? Van valakinek valami tapasztalata amit megosztana velem?
  • Manta
    #263
    Innen
  • Jinchuu
    #262
    Ok, és tulajdonképpen mit csinál ez a patch vagy mi amit felrakok? Ettől jobb lesz? Gyorsabb?
    Honnan lehet letölteni a filet??
  • Manta
    #261
    VIA chipsetes, ezért: igen
  • Jinchuu
    #260
    Az alaplapom egy Abit-KT7.
    Erre érdemes rárakni??
  • Spenser
    #259
    Ja igen attol is fugg:)))
  • Manta
    #258
    Attól függ milyen lapod van
  • Jinchuu
    #257
    Szóval érdemes?? De honnan lehet leszedni??
    Tényleg egy Athlon 1.3 ghz-es procit szerintetek meddig lehet húzni?? Egyáltalán lehet?
  • Spenser
    #256
    IGEN!!!
  • Jinchuu
    #255
    Hali.
    Most vettem én is egy uj gépet, melyben AMD proci van eddig minden ok és minden megy rendesen.
    Csupán egy kérdésem lenne, sokan beszéltek itt valami "via4in1" driverről vagy patch-ről vagy valami hasonlóról. Ez mégis micsoda?? Ha minden megy tökéletesen érdemes felrakni?
  • Sman2
    #254
    Egy kicsit más:

    3D Now! mire-hol használható...
    Tudom már semmi, de egyszer a büdös életben kipróbálnám/ megnézném mivel jobb egy ilyent tudó proci 3D-s teljesítményben...(eredményekkel)

    Ha tudtok segítsetek (progi/weboldal)!
  • Gerry
    #253
    Ja, így már világos, egymás mellet má láccik a diffi, és jól tippeltem a magméretek sem egyeznek...
  • CybearBoy
    #252
    Amúgy itt egy kép a procikról (Tbred, Palomino, Tbird)
  • Gerry
    #251
    Na, erről van szó. Akkor szerinted is hanyagolható az a kis lemezke...
  • Evil
    #250
    viz csobog a gepemben ,en a procifoglalat koruli negy lyukat hazsnalom felfogatonak egy eleg jo leszorito mechanizmussal,ugyhogy en meg direkt se tudnam lesarkazni.
  • Evil
    #249
    passz ,sokmindentol fugg.De biztos jobban huzna es persze tuningolni is tudnad egy kicsit megfelelo korulmenyek kozott az ara is barati tehat nyugodtan megveheted.
  • Gerry
    #248
    Aha, de nem túl sok az eltérés ezek szerint, én sem raktam őket egymás mellé, de ha az embernek jó a hűtője (pl GlobalWin TAK68), akkor könnyű lesarkazás nélkül is feltenni.
  • Gerry
    #247
    Ja, kb annyi, vagy kicsit lehet hogy még kevesebb...

    Evil: azt viszont el tudom képzelni, hogy a procimag mérete nem egyezik meg TB-nél és palonál, ezesetben télleg nem jó, de a biztos, az, ha az ember nem használ ilyesmit, szerintem, több bajt okoz, mint hasznot, pláne ha az ember elég ügyes ahhoz, hogy feltegyen egy hűtőt a procira anélkül, hogy lesarkazná...