16995
  • Falabu #338
    Csá all!!
    Milyen hűtőt érdemes venni egy athlon tb 950 Mhz es procihoz amit még fel is szeretnék húzni olyan 1200-1300 körülire. És mennyib kerül az a hűtő!!
    előre is kössz!!
  • Gerry
    #337
    1.4-esből legjobb tudomásom szerint már csak 266-os változat létezik...
  • Gerry
    #335
    Ez sem rossz, bár sebességtesztekben a KT266A és a KT333 Megveri az AMD761-et... De semmi bajom az AMD chipsettel, a procikról, meg a logóm alapján is sejtheted a vélemélnyemet...
  • Lammer
    #334
    na!!!
    full AMD rulz!
    AMD761 rulz!
    :)
  • Gerry
    #333
    Na, ez nekem új, nem tudtam, hogy a SiS is bénázik (olyan AMD-s chipsethez eddig -ezek szerint szerencsére- nem volt "szerencsém" ), VIA a király!!!
  • Anee
    #332
    Ehez még hozzá kell tenni hogy SiS chip-ek sem szeretik az aszinkron működést...
    Pl nállunk K7S5A eccerüen kifagy...
    Csak VIA jár aszinkronban elől:-)
  • Gerry
    #331
    A haverom A7A266-os alaplapján is lehet állítani az asszinkront, de DDR ramnál nem megy ez tény, elvileg SD-vel müxik az asszinkron (leírás szerint), de mivel DDR van benne, ezért azt nem próbáltuk, a leírás azt írja, hogy DDR-t csakis és kizárólag szinkronban kezeli. Javaslom, hogy próbáld ki egy olyan gépben, ahol 133-mon megy a proci, mondjuk egy AthlonXP-vel, vagy valami más 266-os Athlon-nal.
  • SoftFX
    #330
    Anee: kösz...

    Gerry: én már nem vagyok bíztos, hogy asszinkron.../az alaplapi kézikönyv egy korább i típushoz van.../...de ha külön lehet állítani a Bioszban a CPU és a DRam FSB-jét, akkor szerintem asszinkron, különben minek a 2 beállítás, ha csak együtt megy...!?
  • Gerry
    #329
    Nos, azt nem tudom, hogy milyen chipset van az alaplapodon, de az is okozhatja a problémát, hogy nem tudja asszinkronban kezelni az FSB-t, és a RAM-ot, ilyen például az ALi chipset-je is, az egyik haveromnál ugyanúgy csak 100MHz-n megy a ram (Duronnal, mivel az is 100MHz-s FSB-vel megy), ha felveszi 266-ra, akkor fagy. (nálam meg tökéletesen elmegy 266-on) Utánnanéztünk, és megtaláltuk a leírásában (persze kisbetűkkel), hogy a DDR memókat csak FSB-vel szinkronban, azaz, ha FSB=100, akkor a DDR-nek is 100-nak kell lennie. Ez van, tehát, ha ALi chippel van szerelve az alaplapod, akkor az a baj, ha nem, akkor írd le mivel, és kiderítjük a hiba okát!
  • Anee
    #328
    erre van MP és Xeon....
    amúgy meg az a pár másodperc az szerintem nem ér nettó majd 100 ezer forintot a két gyátró csúcsmodellje között
  • Lammer
    #327
    "Na de kérem, ha egyszer nincs olyan alkalmazás, ami kihasznál egy 2200+-osnál gyorsabb processzort (sőt megkockáztatom, hogy az 1800+-os XP-vel minden vidáman szalad), akkor mi értelme volna?"

    Na akkor elmondom tiszta jóindulatból, ha nem csak jáccol és mondjuk értelmesebbre (najó én is gamer buzi vagyok...) használod pl:
    3dsMax
    Bryce
    Filmtömörítés
    és még sorolhatnám...
    az elöbb leírtakhoz én személy szerint csak annyit hogy még a mostani csúcsp4esek is siralmasak... legjobb esetben is egy igényesebb művelet több óra...
    ennyi.
  • Nav
    #326
    Nagyon zsir az AMD én már elég régota ezt a cpu-t használom.Egy yo tanacs mindenkinek:Hüteni kell a procit rendesen,nem kell sajnálni a lóvét a coolerre.
    Nekem már sikeült elegetni egy 1,2-est:)
  • Anee
    #324
    hát nemtudom azért lehet húzni az AMD-ket is bőven
    Bár 66% nincs bennük de olyan 33%al lehet húzni az XP-ket is...szorzónyitással:-)
  • Anee
    #322
    van, és anno hírbe is volt hogy így sózták el a PC1600-as ramokat hogy eladták 2100-asnak....
  • SoftFX
    #321
    Duron 1GHz + Amptron 830XML (asszem)...
    De mint írtam az alaplap képes a 266-os DDR-re...
    Én csak azt kérdezném, hogy van e PC1600 (100MHz) és PC2100 (266MHz) DDR-Ram, mert ha igen akkor engem átvágott a boltos 266MHz-es helyett 200MHz-es Ramot adott...(utánaolvasva ez derült ki nekem)...
    Ha nem így van, nincs két különböző DDR-Ram akkor hardverhiba...
  • Zozo76
    #320
    Karacsony kornyeken en is be szeretnek lepni az AMD-sek taboraba egy 1.8 vagy 2 GHz-es geppel...
  • Gerry
    #319
    Na, ja, most egyék csak meg a saját GHz mániás főztüket... Én maradok még az AMD-nél!
  • Gerry
    #318
    Milyen Prociról és Alaplapról is van szó? Mert hát ha ezt is odaírod, akkor könnyebb segíteni!
  • Zombye
    #316
    Hümmme. Hát igen.

    Szerintem azt az intel marketingest, akinek az ötlete alapján sikerülne mennyiségi vásárlót rávenni arra, hogy a kevesebb órajel ellenére is rohanják meg a boltokat az alábbi prociért, szerintem halála után forró aranyba fogják önteni.

    Ez egy kicsit kitekert mondat lett, de azért remélem a lényege érthető.
  • MuERTe
    #315
    "Banias: az Intel és az órajelmítosz csapdái
    írta: Barna József, idő: 18:21

    [CNET] A céghez közelálló források arról számoltak be, hogy az Intel kifejezetten alacsony fogyasztású hordozható számítógépekbe és ultravékony szerverekbe szánt, jelenleg Banias kódnéven ismert processzora a jövő év első negyedévében 1,4, 1,5 és 1,6 GHz-es változatokban lesz hozzáférhető, míg elképzelhető, hogy piacra kerül egy 1,3 GHz-es verzió is. A sors iróniája, hogy az új processzor sikerre vitele érdekében a cégnek a részben önmaga által megteremtett mítoszt lerombolva el kell majd hitetnie a vásárlókkal: az alacsonyabb órajel nem feltétlenül párosul alacsonyabb teljesítménnyel.

    A WinHEC-en bemutatott Banias

    Az Izraelben tervezett és a biblia Caesarea Philippi város romjainak lelőhelyéről elnevezett processzor specifikációiról egyelőre keveset tudni azon túlmenően, hogy fogyasztása 25%-kal alacsonyabb lesz a jelenlegi mobil processzorokénál, és integrált hálózati funkciókat is tartalmaz. Az Intel képviselőinek korábbi nyilatkozatai szerint a Banias egy teljesen új architektúrára épül, amelyet a kezdetektől fogva az alacsony fogyasztás elvének előtérbe helyezésével fejlesztettek. A processzor a Pentium 4-nél hatékonyabb architektúrával rendelkezik, azaz annál több utasítás végrehajtására lesz képes órajelenként (magasabb IPC), vagy, ha úgy tetszik, kevesebb ciklusra lesz szüksége egyetlen utasítás végrehajtásához (alacsonyabb CPI). Így a még év vége előtt 2,2 GHz-es sebesség fölé robogó mobil Pentium 4-nél jóval alacsonyabb órajelen is versenyképes teljesítményre lehet képes.

    Elemzők és gyártók szerint azonban éppen ezért nem lesz egyszerű a vásárlók meggyőzése. Kevin Krewell, a The Microprocessor Report elemzője szerint egyenesen elképzelhető, hogy az Intel az AMD által bevezetett modellszámozáshoz hasonló metrika bevezetésére kényszerül a Banias esetében. Amint az ismert, az Intel a vásárlókat félrevezető manővernek tekintette az AMD jelölésrendszerét, mellyel az órajelversenyben lemaradó, ám hatékonyabb processzorarchitektúrával rendelkező cég Athlon processzorait igyekezett versenyképesebbé tenni a Pentium 4 ellenében.

    Pletykák szerint a Banias 1 Mbyte másodszintű gyorsítótárat kap majd, ahogy utódja, a 90 nanométeres technológiával előállított és 2003 negyedik negyedévében esedékes Dothan (szintén bibliai ásatások színhelye Izraelben) már 2 Mbyte L2 cache-sel lesz ellátva."

    Muhaha, ez mennyire égő :DDDD
  • PeTTi
    #314
    www.madex.com itt aztán lehet mindenféle átálakítót venni (cpu-adapter).
    Egyébként az AMD specifikációjában 2.1 - 2.3 voltot ad meg.Egyes alaplapokon nem dokumentált jumper beállítással a 2.2 Volt is beállítható.Mérőműszer nélkül nem ajánlott ilyen jellegű kísérlet,mert rövid idő alatt tönkremegy a proci.
  • PeTTi
    #312
    Pontossan nem tudom mert még nem számoltam.(több másik bizniszbe is belekeveredett).Egyébként jó vétel volt.
  • Sman2
    #311
    Segítség!!!!!!
    Ha a 128MB DDR Ramom (266MHz-es, elvileg!?) 133-as FSB-re rakom, akkor a win98se betöltés után azzonnal fagy, de ha 100-on hagyom minden oké...
    A biosz kézikönyvből annyit vettem ki, hogy van ilyen, meg olyan 266MHz -es (nem 333-as) DDR...
    Valami ilyesmit ír, hogy ha ennyi a DDR átvitele 100-ra, ha amannyi akkor 133-as FSB-re kell rakni...
    Erről én semmit sem tudok...
    Lehet-e ez, és akkor megnyugodhatok, hogy 100-on többet teljesít a DDR, mint az SD (szintén 100-on)!?
    SEGÍTSETEK!!!!
    KÉRLEK Titeket...
  • PeTTi
    #308
    Nekem pont ilyen van.Minden ok de 333 Mhz rendszerbuszt nem támogatja az xp.Én vizzel hűtök,de azért jó meleg a picike.50 alatt tudom tartani.
    Olvastam egy tesztet,ott elég volt a 2310 is.(talán a tomshardveren)
  • Gerry
    #307
    Kondit lehet cserélmi, én egész héten ezzel foglalkoztam, ráadásul ABiT alaplapokban, és nem egy nagy művelet, csak kicsit kell érteni a forrasztáshoz és kész...
  • joco102
    #306
    Ilyenkor ég legjobban az AMD proci!
  • OGabor
    #303
    Hi! Most tervezem gép vásárlását, elsőre erre jutottam:

    ASUS A7S333
    AMD AthlonXP 1800+
    256MB PC2700
    Igloo2400

    Elég lesz rá ez a hűtő? Ha jól tudom, csak sima alu...
  • Kevinke
    #302
  • Sman2
    #301
    Bocs elfelejtettem, hogy tényleg megcsinálja (a beszurást)...:)
    Szóval így:
    Kép beszúrása:
    img src=http://www.blablabla.bla/blablabla.bla
    CSAK a fenti sort <> jelek közé kell tenni !!!
  • Sman2
    #300
    ITT a 300. Hozzászolás gratula ezért mindenkinek!!!

    Kevinke: kép beszúrása:


    Igy talán mükszik...
  • Manta
    #298
    gratulálok...
  • corleone
    #297

    így
  • Kevinke
    #296
    Hali!
    Elég láma kérdés, de hogy lehet képeket és grimaszokat beszúrni a szövegbe?

    ui. Bocs hogy nem ide vág a kérdés!
  • M.A.D.
    #293
    Én ma basztam el egy KG7-es alaplapot. Proci melleti kondi....csavarhúzó...arrgghhh
  • Punker
    #292


    Egy kis reklám, bár kezdem érteni, hogy a melegben miért döglik be mindig a kocsi.
  • Sman2
    #291
    NEM biztos, hogy találsz, de ezeknél nézd meg a hardvertesztrészeket:
    www.hwsw.hu
    www.lx.hu
    www.supergames.hu *-!*-!*-!*-!
    www.terminal.hu
    www.tomshardware.hu
    (jó kis sorminta figyelmeztetésnek)

    Amugy kozeledunk a 300. h.-hoz (már csak 9).
  • Manta
    #290
    http://www.dewdew.sg.hu/article.php?cid=188
  • Kevinke
    #289
    Hali!
    Nem tud valaki olyan helyet, ahol Abit KR7A 133 teszt van?
    Igazából az lenne a legjobb, ha magyar nyelvű lenne, de az se nagy baj, ha angol
  • Anee
    #288
    A legutolsó AMD frontra készült ISA támogatású alaplap az ABIT KT7A ami sdramos, minden mást tud
  • Gerry
    #287
    Szinte kizárt, hogy olyan alaplapot találsz, amin van még ISA, ha jól tudom, ezekből az újabb chipsetekből, (értsd VIA KT133Atól újabb) már kihagyták az ISA támogatást.