16995
  • experience
    #387
    Hello!
    Az az igazság,hogy AMD-hez kicsit hülye vagyok. :)
    Sajna egy szar intel procival kell nyomnom. :(
    Szóval,ha most szerzek,egy olyan lapot,ami támogatja a 333DDR-t akkor abba a 2400+,2600+ XP aminek ugye 333 lesz az FSB-je bele fog menni?Szóval támogatja?ezt a tmát nem igazán vágom.
    Szerintetek mennyi ráfizetéssel tudnék venni egy ASUS.vagy Abit lappal/ami DDr333-as/,ATHLON XP 1800+-t plusz kb. 512Mb DDR-t.
    Most egy gagyi Abit ST6-om van,meg egy Tualatin cel 1,2GhZ+512 SD Pc133 :( Vélemények?
  • SoftFX
    #386
    EZ NEM CSAK EGY CHIP!!!
    Ez egy elv,ill. egy alternatíva, a drága és "gyengébb" konkurencia ellen (a gyendébb szóról ne nyíss vitát!). Mondhatjuk harcnak is.

    Na és mi van a sok hülye Britney és más "énekesek" rajongóival (bocs, ha valaki ezt hallgatja), akik sírnak ha a sztár közelében vannak, vagy öngyilkosok lesznek érte, mint Jimmmy egy hívője...
    Pedig ők is csak emberek, csak sikeresebbek...
    Szerinted ez nem marhaság...
    Emelett a mi rajongásunk azért homosapiensebb, nem ?
  • Lazarus
    #385
    AMD rajongók?? Egy Chip gyártó cégnek rajongó tábor?
    Ekkora marhaságot még nem pipáltam! :D
  • Anee
    #384
    neked talán 1.75 alapból
    1.775 elég kellene hogy legyen neked.
  • Jinchuu
    #383
    Mennyivel lehet emelni a feszültséget?? Mert ha túl sok akkor se jó. Egy 1.4, 1.5-ös athlon-nak mennyi kell?
  • Anee
    #382
    A Tyan master alaplapon is van scsi.
    Jinchuu: nem árt emelni a feszültséget de nézd közben a hőmérsékletet is.
  • Jinchuu
    #380
    Hali.

    Van nekem egy Athlon 1.3-as procim (nem XP) ehhez egy abit kt7-es alaplapom és megpróbáltam egy kicsit húzni. 1.3 ghz-et ugye 1.3*100 fbs-el éri el, nos megpróbáltam 1.4-en hajtani és ehhez 107mhz-re kell rakni a fbs-t. Ezt azonban ugy állítottam be hogy a PCI sebessége ne változzon. Softmenu3-nál megoldható.
    Nos windows el is indult minden jó, na nézzük egy gamet. A most kijött NOLF2 demot de sajna ott már lefagyott, a game elindult egy ideig a menü be is jött. :)
    Állítani kellett volna a feszültséget is? Azért fagyhatott le? Vagy talán azért mert ugy állítottam az FBS-t hogy a PCI nem változott? A gép SD ramos nem DDR.
  • Anee
    #379
    Én ezzel úgy vagyok hogy amennyibe kerül mondjuk egy 2100+os proci +20 a víthűtés annyiért már veszek egy 2600+ léghűtéssel...
    Bár még nem kapható de árba kb így lesz
  • SoftFX
    #378
    Jól tuningolható vízhütövel a proci...
    De képen láttam már mikor megállt a hütés...
    Vít magával mindent, proci,alaplap memo, + a vízhűtőt, na meg lehet, hogy nem sok különbség van egy "rendes" gép + egy ultratuningoltbármikormeghalinstabilpáralecsapódásosrendszer ára között...:)
  • Gerry
    #377
    Azért attól kicsit több!
    Bár ez csak akkor jön igazán ki, ha a program is támogatja, vagy a VGA és egyéb meghajtóprogijaidat optimalizálták AtlonXP-re...
  • Anee
    #375
    nagyon kicsi
  • Anee
    #372
    mert magasabb órajele van az AGP-nek és a PCI buszoknbak is...
    De lehet 133-nál leosztja így lasabb lesz mint 132-n.
    Nállam ez volt legalábbis.
  • PeTTi
    #371
    Ha érdekel valakit egy erős vízhűtés akkor van egy eladó nálam.
    http://www.freeweb.hu/petti/kep/big.jpg
  • FreeHome
    #370
    Miért jobb a 133mhz FSB, mint a 100mhz FSB, ha a végső órajel ugyanakkora?
  • Gerry
    #369
    Nekem is unlockolva volt a Duron, szintén 800-as volt, de már a 6x133-at sem bírta, pedig az is 800, tehát a 133-at nem tudta... Most egy AthlonXP 1800+osom van, és az megy 140-es FSB-vel is, de csak alapon hajtom...
  • Anee
    #368
    nézd azt hogy nyitott szorzó és úgy nem nagy szám a 133mas FSB.
    Amúgy 133mas jobb de esetleg próbáld meg tovább növelni az fsb-t mert még jobb lenne
  • Gerry
    #367
    Elvileg a 133-assal, de könnyen lemérheted egy 3DMark 2001 SE segítségével... a 7x133 már nem megy? mert, ha igen, érdemes kipróbálni, ha a 133-at bírja, akkor elvileg ezt is bírhatja, max kicsit nagyobb feszültség kell neki... Amúgy szerencséd van, elég ritka az a Duron, ami megy 133-on, nekem régen a 800-as Duron csak 125-ig bírta...
  • FreeHome
    #366
    Már 133mhz FSB-vel használom kb egy hete és stabil, csak nem tudom, hogy melyikkel érek el nagyobb teljesítményt.
  • Gerry
    #365
    Nincs nagy külömbség, de a 133-as FSB kicsit sok, szerintem állatira instabil lesz, ha egyáltalán beindul...
  • FreeHome
    #364
    Még akkor is, ha csak 866/133mhz-en megy, és nem 900/100-on?
  • MuERTe
    #363
    133-as rendszerbusszal gyorsabb lesz.
  • FreeHome
    #362
    Mikor lesz gyorsabb a gépem?
    Ha a Duron procim 6.5x133mhz FSB (866mhz) /133 SDRam- al megy,
    vagy ha
    9x100mhz FSB (900mhz) /133 SDRam-al megy?
    Konfig:
    ABIT KT7A
    Duron 800
    133 mhz SDRam
  • Borg
    #360
    A cikk amiben emlitik, meg is mondja hogy ez még 0.18as XP. Úgy kezdödik hogy új tokozás a 0.18 procikra... de mind1.
  • Manta
    #359
    Ne szarakodj vele.
  • Anee
    #358
    kamu:-)
    Csak hogy idézzek:
    "This Isn't So, Either There's a picture from a Chinese website out there purporting to be a heatspreader from a new TBred.

    However, the codes on the alleged heatspreader are Palomino codes, not TBred codes. For instance, all Palomino codes start with "AX" while all TBreds start with "AXDA". AGOIA is a Palomino code; the only two TBred codes we know of so far are AIRCA and AIRGA. There's also other discrepancies.

    It's a fake, folks.

    "
    OverClockers
    Amúgy nekem is agoia-s procim van és az már majd 2 hónapos s azóta már volt fejlődés
    De elképzelhető hogy lesz majd ilyen proci csak abban Barton mag fog lapulni
  • Borg
    #357

    Talán végre lesz értelmes AthlonXP proci is?
  • MuERTe
    #356
    Már ha van valami alapja a tesztnek. Mindenesetre érdekes :)
  • MuERTe
    #355
    Hammer és Itanium teszt jelent meg a The- Inquirer-en! Tudni kell, hogy az itt mért eredmények 800Mhz-en futó, 256k L2 cache-t tartalmazó Hammerekre értendőek, az Itanium szintén 800Mhz-en futott, csak az a különbség, hogy az Itaniumnak az a "normális" órajele, még a Hammer 2Ghz fölött debütál majd...

    Intel Itanium



    AMD Hammer
  • SoftFX
    #353
    Kösz mindenkinek, a ddr próblémám akkor megoldódott, marad minden ahogy volt :)
  • panizzi
    #352
    Volna egy kérdésem a nagyérdeműhöz :

    Az alaplapom Acorp 7KTAP übergagyi. Érdemes ebbe venni Athlont (Duronom van), fel lehet a BIOS frissiteni esetleg Athlon+ XPre?

    Vagy dobjam el nagy ívben?
    még a 133 MHZ SD-s

    köszi a válaszokat
  • Lammer
    #351
  • Gerry
    #350
    Háát, ha megnéznéd az ASUS A7V266-E-t mondjuk egy 1010-es BIOS-szal, vagy akár az 1007-essel, akkor már az is gyorsabb volt, csak az ASUS-ok korai BIOS-ai nem voltak annyira kihegyezve, mert még sok DDR modul akkor nem bírta az iramot... Az A7V333 meg ugyebár alapból keni el...
  • Lammer
    #349
    mondj 1-2őt!
    apropó engem is érdekelne az új lap tesztje!
  • Lammer
    #346
    azé megkenném egy ti4600ossal mit tud az aranyos. :)
  • Lammer
    #345
    Anee Gerry!
    szerintem tévedtek. A tesztek szerint meg szerény tapasztalatom szerint is (KT333 kivéve) az AMd761+Epox8k7a páros az uralkodó vagy legalább is volt eddig...
    Én tavaly azé vettem meg mert láttam tesztet a viaVsAMDből és ott a 8k7aEpoxbealázta rendesen a többieket. Abit,Asus,soltek akkori top 266-os vialapokat.
    Amúgy télleg pörög mint a kisangyal rendesen. Azt észrevettem, hogy nem mxes kártyával kell tesztelgetni a lapokat. nekem még most is egy gef2proDDR van és szakít, mint a kisANGEL.

    na mind1
    nem szóltam semmit.
    OFF
  • Anee
    #344
    szerintem arra elég hogy ne faggyon ki...de tuningot ne remélj
    Korántsem a GlacialTechek a legjobbak...P4 fronton lehet de K7 fronton le vannak maradva rendesen
  • zero_cool51
    #342
    és mi a vélemény a GlacialTechről? állitólag az a legjobb
  • Anee
    #341
    1400-asból van 200as is.
    AMD761-et még SiS735 is veri őt is felírhatjuk a listába sőt új Alikat is..:-)
    Hűtőnek Spire FridgeRockot ajánlják...sokan..úgyhogy abba meg lehet bízni s ára sem globalwines...5 ropiért bruttó tied...az jó mint a TB950-re mint a XP2000-re....
    Nekem amúgy XP2000-remet egy szimpla U2L hűt faszául s nincs hangja..ja és 52 a max ami hőmérsékletbe elértem vele
  • zero_cool51
    #340
    nekem Athlon XP 2000-esem lesz, de mi hűti + ?
  • izb
    #339
    Ha kell WBK 68 huto,akkor irj!!
    Jutanyos aron a tied!!